dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 245
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 4881
  1. #1021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Powtarzam .Moja wiedza na temat prądu to nic.Z tego co wyczytałem to można spodziewać się efektu jeżeli utrzyma się temp.między stroną zimną a ciepłą płytki na jak najniższym poziomie.Jeżeli będę chciał grzać wodę do +60oC to lipa.Ja chcę podgrzewać powrót z podłogówki ,a to temp.+- 22oC.Strona zimna płytki ma odbierać ciepło z tych 70m3/h co teraz usuwam poza dom.

  2. #1022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Rób rzetelnie i nie dorabiaj do tego cudownych teorii
    jakoś nie bardzo rozumiem jakie informacje trzeba Tobie przytoczyć abyś chciał to zrozumieć ???
    miałem wcześniej układ typowy dla WM i wyniki jakie opisywałem od dłuższego czasu, teraz mam układ typowo wywiewny z jednym centralnym nawiewem i jest zauważalna różnica w jakości powietrza pomimo bardzo małego przepływu.
    cała przygoda z tym rozwiązaniem zaczęła się rok temu gdy próbowałem zrozumieć dlaczego nie widać pracy mojego GWC ze znaczną wydajnością podczas upałów ( nawet z nydarem coś tam razem opisywaliśmy i wymienialiśmy spostrzeżenia...), od tamtej pory zrobiłem masę różnych eksperymentów aby to zrozumieć i wyciągnąłem odpowiednie wnioski, teraz po przeróbce efekt jest natychmiastowy i znacznie trudniej jest "zasmrodzić " chałupę pomimo bardzo małego wydatku wentylatora, nawet jakieś smażenie w kuchni bez włączonego okapu nie powoduje większych migracji zapachów po domu bo w korytarz jest nawiewana dość duża ilość powietrza w stosunku do kubatury i robi za barierę...

  3. #1023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie idź tą drogą bo znowu wyjdą koszmarne bzdury.
    a dlaczego bzdury...?
    będzie czarno na białym jaka jest jakość powietrza przy określonych wydajnościach

  4. #1024
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    zawsze się znajdzie jakiś Niewierny Tomasz, co jak mu certyfikatem nie zamachasz to nabzdyczony chodzi

  5. #1025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Dobrze jasiek,że wpadłeś.Zeźreć tu mnie chcieli

    Kszhu.Pisałem że na prądzie się nie znam.
    Płytka jest przyklejona do ,,potężnego " aluminiowego radiatora ,po stronie zimnej,a na stronie ciepłej będzie głowica wodna z miedzi.

  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Wierzę, że jest inaczej, lepiej ale nie wierzę, że jest te przysłowiowe 300% lepiej. Tylko tyle.



    Jasne, tyle, że w dwóch różnych domach
    skoro sam twierdzisz że jest lepiej to dlaczego ta "krucjatę" dalej ciągniesz... ?

    a jakie to ma znaczenie że w różnych domach, przecież tu chodzi tylko o odniesienie ...
    równie dobrze można tym sposobem odnieść się z WM kontra WG i też dało by się wyciągnąć sensowne wnioski...

  7. #1027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    To nie wojna, argumenty bronią się same


    ale jakie ty masz argumenty za tradycyjnym rozmieszczeniem anemostatów w WM...?

  8. #1028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post



    Bardzo istotna kwestia - ILE LEPIEJ.
    a ma to jakieś znaczenie...?
    jest lepiej i to znacznie bo nawet miernika nie trzeba aby poczuć ...

    ale jeszcze mamy lato przed sobą... ( miejmy nadzieje że upalne...)
    polatam sobie ze swoimi zabaweczkami, odkopię zapiski z tamtego roku i się porówna ...
    a potem kolejny sezon grzewczy i znowu się porówna ...

  9. #1029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o to aby radiator był przewymiarowany.

    Zakładając, że wskaźnikiem czystości powietrza w domu jest CO2,można korzystając z wzoru policzyć stężenie CO2 przy określonej ilości świeżego powietrza i ilości ludzi.We wzorze nie ma kubatury budynku.Wniosek.Nieważny jest dom,ważne ile i jakiego powietrza wtłaczasz i ile tam jest ludzi.

  10. #1030
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    No i może po raz kolejny na jakiś czas bicie piany się skończy a nie tylko

  11. #1031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Prąd to dla mnie wiedza tajemna .Wytłumacz proszę skoro pobiera 60W to co się dzieje z resztą.Z tego co czytałem o ogniwach to dają ciepła tyle co pobierają prądu + to co odbiorą ze strony schładzanej.Próby robię na prostowniku.
    Jeżeli to są złe ogniwa ,to jakie powinny być ? Założeniem była praca na niskich parametrach wody więc COP powinien być zbliżony do lodówkowego.
    To prawda, te 30W jest samego zysku z ogniwa + temp. po "drugiej stronie". Ale czy warto walczyć o te dodatkowe 30W w ten sposób ?
    Do zasilenia takiego pojedynczego ogniwa, potrzebujesz zasilacz na 12V o prądzie ok. 5A, np. taki http://mplpower.pl/admin/zalaczniki/CLG-60-spec-ENG.pdf który ma sprawność ok 85%. Koszt takiego zasilacza pewnie coś ok. 100zł.
    Jeśli będziesz chciał podłączyć dwa ogniwa, to zasilacz 12V o prądzie 10A, sam będzie potrzebował chłodzenia. Zaczyna to być skomplikowane. Z pojedynczego ogniwa chyba nie zyskasz , ale jeśli masz jużte ogniwo na stanie, to zrób badania. Z chęcią poczytam co wyjdzie.

  12. #1032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    To prawda, te 30W jest samego zysku z ogniwa + temp. po "drugiej stronie". Ale czy warto walczyć o te dodatkowe 30W w ten sposób ?
    Do zasilenia takiego pojedynczego ogniwa, potrzebujesz zasilacz na 12V o prądzie ok. 5A, np. taki http://mplpower.pl/admin/zalaczniki/CLG-60-spec-ENG.pdf który ma sprawność ok 85%. Koszt takiego zasilacza pewnie coś ok. 100zł.
    Jeśli będziesz chciał podłączyć dwa ogniwa, to zasilacz 12V o prądzie 10A, sam będzie potrzebował chłodzenia. Zaczyna to być skomplikowane. Z pojedynczego ogniwa chyba nie zyskasz , ale jeśli masz jużte ogniwo na stanie, to zrób badania. Z chęcią poczytam co wyjdzie.
    Zauważ, że wszystkie elementy, które się grzeją możesz umieścić po ciepłej stronie, a element chłodzący po stronie zimnej.
    Przy takim założeniu sprawność układu zawsze będzie powyżej 1.
    Np. moc chłodzenia ogniwa 30W, potrzebna moc elektryczna 60W, zasilacz o sprawności 85%, czyli zużywający 70,6W.
    Przy zużyciu 70,6W uzyskamy 70,6+30=100,6W. COP=100,6/70,6=1,42.

    Przy przepływie powietrza 70m3/h nydarowi na razie wychodzą z GMC, GWC i RSŚ temperatury nawiewu 16-18 st. C.
    Jednocześnie na poddaszu ma powietrze o temperaturze kilkunastu stopni, które wyrzuca do atmosfery.
    Wykorzystując tą swoistą pompę ciepła może obniżyć temperaturę wyrzucanego powietrza o np. 5K. Da mu to moc chłodniczą ok. 115W.
    Moc grzewcza przy założeniu policzonego wcześniej COP=1,42 wyniesie 274W, co pozwoli na podwyższenie temperatury nawiewanego powietrza o ponad 10K.
    Uzyskamy więc temperaturę nawiewanego powietrza o porównywalną z temperaturą podłogówki.

    Można oczywiście tę energię cieplną wykorzystać do wstępnego pogrzania ciepłej wody, ale tu już trudniej byłoby wykorzystać ciepło odpadowe (straty zasilacza).
    Trzeba tylko wziąć pod uwagę to, że COP ogniwa Peltiera spada wraz z różnicą temperatur po stronie ciepłej i zimnej.

  13. #1033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Pomijając zabawę, z budową takiego układu grzewczego to w teorii ładnie to wygląda. Jestem jednak sceptycznie nastawiony do takiego zysku jaki napisałeś, ale nie ma co gdybać, czekamy na wyniki badań nydara.

  14. #1034

    Domyślnie

    Nydar - how much kosztuje Twój miernik CO2? Mógłbym pokusić się o pomiary w moim domu. We wszystkich garderobach wykonałem pod sufitem otwory wentylacyjne bezpośrednio do korytarza. W zamyśle mają służyć do wentylacji garderób, w których nie umieściłem nawiewu, ani wywiewu WM. Wg Twojej koncepcji, przy zamkniętych drzwiach do pokoju i otwartych do garderoby, wentylacja powinna działać skuteczniej (aniżeli szczelina pod drzwiami). Barierę może stanowić jedynie nadproże korytarz - łazienka, w której umieszczony jest wywiew. Może nie trzeba wywracać całego układy, a jedynie zmienić umiejscowienie przejść wentylacyjnych na drodze nawiew - wywiew, wspominałem już wcześnie o umieszczeniu kratek nad drzwiami.

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Dlatego pytam - dlaczego nie chłodnica/nagrzewnica wodna?
    bo tak mam ja..., a on chce inaczej...

  16. #1036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    No i może po raz kolejny na jakiś czas bicie piany się skończy a nie tylko
    najlepiej to w swoim domowym zaciszu coś dłubać i nic nikomu nie mówić bo wystarczy że tylko piśniesz słówko a usłyszysz że "bijesz pianę"...

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post

    Zobacz jaki kolejny ciekawy argument przeciw requ pojawił się w temacie J-G - REQU jest złem bo można przez niego uśpić mieszkańców i ich okraść Ekran oplułem ze śmiechu...
    Ale jak widzisz, ludzie łykają takie głupoty dlatego jak ktoś chce być poważny to warto żeby posługiwał się dowodami a nie "misiami" - mi_sie wydaje
    niepotrzebnie się o tym mówi bo różny "element" zacznie faktycznie to wykorzystywać ...
    tylko trza by do pogromców mitów co by sprawdzili ile tego środka usypiającego trza napuścić ...

  18. #1038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Jak "element" chce okraść to prawdopodobieństwo, że będzie się bawił w takie podstępy jest mizerne - jest wiele łatwiejszych metod tak samo jak wiele metod zabezpieczenia się.
    więcej o tym "krzyczcie" to zobaczycie postępy w nowych sposobach wynoszenia mienia ...

    już mi się "flaki przewracają" od tego zabezpieczania się ...

  19. #1039
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    najlepiej to w swoim domowym zaciszu coś dłubać i nic nikomu nie mówić bo wystarczy że tylko piśniesz słówko a usłyszysz że "bijesz pianę"...
    Taaa, a jak chcesz trochę podyskutować przed dłubaniem, coby może mniej błędów popełnić, to masz ponad 200 wyświetleń i 0 wpisów, ehhh

  20. #1040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    bo tak mam ja..., a on chce inaczej...
    Ot żartowniś,kpiarz jeden.Prawda jest trochę inna.Mam ,przynajmniej tak mi się wydaje ,idealne warunki do wspomagania podłogówki.Max.moc jaką potrzebuję to 1,4kwh.Takich dni jest w roku kilka i to na ogół w nocy. Powrót z podłogówki to 21-22oC a temp powietrza usuwanego to 20-15oC.Wystarczy że podgrzeję powrót o 2-3oC i mam pełnowartościowe zasilanie.Na ogrzewanie potrzebuje ok.2000kWh,więc czy ogniwa dadzą COP 1,3 czy 1,5 to tak naprawdę nie ma dla mnie finansowego znaczenia.Raczej bardziej rajcuje mnie myśl że powietrze wylotowe będzie zimniejsze.
    ps.A filtr z węgla aktywnego nie będzie barierą dla gazu usypiającego?

Strona 52 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony