dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 852 z 2205
Pokaż wyniki od 17.021 do 17.040 z 44087
  1. #17021
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    FV za okres 10.02-10.04 998 zl
    Taki rachunek bardzo mnie przekonuje do pieca w pomieszczeniach gdzie będą na podłodze deski.
    Środa Wlkp. to prawie po sąsiedzku...

  2. #17022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    podłoga przegrzała się do takich temperatur, przy których w dużym salonie popękały, poodklejały się i "wyszły" kafle (piec potrafi podać max ~80stC).Widać, że w takich instalacjach trzeba robić bezwarunkowy "kaganiec", w kablach to prościzna i taniocha a w wodnej?
    To powinno dać do myślenia rurarzom...

  3. #17023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    teraz czy w zimie...? ( tj. jak na zewnątrz 0* )
    bodajże u R&K w dzienniku jakiś czas temu opisywałem jak u mnie zachowuje się salon ...
    w tym momencie to podłoga w salonie ma niższą temp. niż pomieszczenie ...
    to było w poście #2306 >>
    u jaska temperatura pod sufitem w ciągu 2 h podniosła się o 1 stopień a temperatura podłogi o 3,5 stopnia

    u mnie wahania w ciagu doby nie przekraczają +/- 0,5 stopnia w pomieszczeniu - ale chyba mam skopane sterowniki - czekam na jaska aż pomoże coś z nimi zrobic

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Obojetnie w jakim okresie.. bo pewnie jak wlaczysz jesienia to zapominasz o ogrzewaniu
    u mnie tak było po ok 3-4 miesiącach - od ok lutego zaglądałem na licznik ale wogóle mnie to nie interesowało= stresowało ... zapominam że coś takiego mam, że coś musze robic ... poprostu mam dom i w nim mieszkam!!

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    FV za okres 10.02-10.04 998 zl
    ile ogolem kWh poszlo Ci w sezonie - jesli nie chcesz pisac na forum napisz mi na PRV - z gory dziekuje

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Taki rachunek bardzo mnie przekonuje do pieca w pomieszczeniach gdzie będą na podłodze deski.
    Środa Wlkp. to prawie po sąsiedzku...
    nie rozumiem- co ma rachunek do deski na podłodze?
    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    To powinno dać do myślenia rurarzom...
    ich nic nie przekona
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-04-2013 o 22:00

  4. #17024
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Autentyk z dzisiaj, dot. ogrzewania podłogowego wodnego piecem gazowym u znajomego.
    Zrobiło się chłodniej i piec się włączył ale, że nie pracował przez jakiś czas a instalacja nie miała dawno przeglądów to zawór trójdrożny nie zadziałał i podłoga przegrzała się do takich temperatur, przy których w dużym salonie popękały, poodklejały się i "wyszły" kafle (piec potrafi podać max ~80stC).
    Widać, że w takich instalacjach trzeba robić bezwarunkowy "kaganiec", w kablach to prościzna i taniocha a w wodnej?
    W salonie wylazły a w reszcie domu nikt nie zauważył 30 stopni?
    Ciekawe spostrzeżenia.
    Piec pewnie działał na pogodówce lub co gorsza był to kondensat
    Puknij się w głowę zanim coś kolejnego napiszesz

  5. #17025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    wybieram trzech forumowiczów z tego wątku i jak zmieszczą swoje zdjęcia ze ślubu, to obiecuję, ze pokażę
    bitter kiedyś pokażał jak przenosi świeżą żonkę przez próg
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  6. #17026
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    To powinno dać do myślenia rurarzom...
    Co ma dać do myślenia ? Na Kospelu,pompie ustawiasz temp.zasilania na 35st.C,na sterowniku pokojowym 22st.C i finito.
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    u mnie wahania w ciagu doby nie przekraczają +/- 0,5 stopnia w pomieszczeniu - ale chyba mam skopane sterowniki
    No i pozytywnie.
    Sterowniki nie mają tu nic do rzeczy,pozbawiłeś się największej zalety płyty,czyli akumulacji.
    Nie bez przyczyny poradniki Elektry,Devi dla grzania akumulacyjnego zalecają pakowanie kabli w dolnej części wylewki grubości 7-15cm.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-04-2013 o 22:14

  7. #17027
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Piec pewnie działał na pogodówce lub co gorsza był to kondensat
    A czemu kondensat? Pytam serio, o gazie za duzo nie wiem, a chchialbym wiedziec co jest nie tak z kondensatami
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  8. #17028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Ocieplenie od wewnątrz ? Pierwsze słyszę (pomijam obiekty zabytkowe)
    Kiedyś Tomasz B o tym dużo pisał.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  9. #17029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    parafrazując twoją wypowiedź - każdy prosty człowiek wie skąd wieje wiatr...
    skąd ten swąd ??

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    (...) ooo mam pomysł. wybieram trzech forumowiczów z tego wątku i jak zmieszczą swoje zdjęcia ze ślubu, to obiecuję, ze pokażę
    a za chwile będziecie swoje nagie dupy pokazywac ...

  10. #17030
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    nie rozumiem- co ma rachunek do deski na podłodze?
    Czytałem że deska, panel to nie jest najlepszy przewodnik ciepła. W związku z tym tam gdzie nie będzie płytek chyba dam piece akumulacyjne.
    Plan B to kable w ścianach jak kszhu. Chyba że się nie sprawdzą. Wszystko tylko nie ekogroszek jak mam teraz w domu.
    A miałem wybór, bo dom kupiłem jeszcze bez ogrzewania

  11. #17031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Czytałem że deska, panel to nie jest najlepszy przewodnik ciepła. W związku z tym tam gdzie nie będzie płytek chyba dam piece akumulacyjne.
    Plan B to kable w ścianach jak kszhu. Chyba że się nie sprawdzą. Wszystko tylko nie ekogroszek jak mam teraz w domu.
    A miałem wybór, bo dom kupiłem jeszcze bez ogrzewania
    ok ale to nie ma nic wspolnego z wysokościa rachunków

  12. #17032
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Czytałem że deska, panel to nie jest najlepszy przewodnik ciepła.
    Taki sam mit jak to,że kable są tanie i sterowalne lepiej od wodnej podłogówki
    Malux ma deskę na podłodze i niską temperaturę zasilania z pompy i chwali sobie,ja mam panele i ciepło w domu,wiekszość użytkowników podłogówki ma panele czy deski i nie narzekają

  13. #17033
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    bitter kiedyś pokażał jak przenosi świeżą żonkę przez próg
    Ja też kiedyś przenosiłem żonkę przez próg, a potem żonka przez ten próg wyrzuciła mi torby.....

  14. #17034
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    A czemu kondensat? Pytam serio, o gazie za duzo nie wiem, a chchialbym wiedziec co jest nie tak z kondensatami
    Większość przy sterowaniu automatycznym na CO wywala błąd powyżej 60 oC. Jest kaganiec w grzaniu CO. Tylko CWU może wyżej chodzić.
    Kondensaty różnią się (wszystkie) od atmosferycznych brakiem grzania równoczesnego CWU i CO. Kondensat grzeje albo CO albo CWU. Nie puści 80 stopni w obieg CO. Zrobi to tylko na sterowaniu ręcznym lub CWU

  15. #17035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ....No i pozytywnie.
    Sterowniki nie mają tu nic do rzeczy,pozbawiłeś się największej zalety płyty,czyli akumulacji.
    Nie bez przyczyny poradniki Elektry,Devi dla grzania akumulacyjnego zalecają pakowanie kabli w dolnej części wylewki grubości 7-15cm.
    a czy TY przypadkiem nie masz rurek na płycie? płyta tak czy inaczej chłonie energie bo ta rozchodzi sie we wszystkich kierunkach jednakowo do momentu napodkania izolacji , tak więc jej funkcja w pełni jest spełniona i wykorzystana - to najlepiej było widać gdy brakło prądu - spadek w domu w ciągu doby 1 stopnień , akumulacja nigdy nie będzie działać tak że dziś ladujesz a pozniej 1-2 dni NIE! ogrzewanie czy to centralne czy niecentralne powodować będzie bierzące uzupełnianie w niej brakow

  16. #17036
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ok ale to nie ma nic wspolnego z wysokościa rachunków
    W sumie nie, chyba się źle wyraziłem. Chodziło mi że akumulacyjne mają trochę kWh a rachunek miły.
    No chyba że było 16 stopni.

  17. #17037
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Taki sam mit jak to,że kable są tanie i sterowalne lepiej od wodnej podłogówki
    Malux ma deskę na podłodze i niską temperaturę zasilania z pompy i chwali sobie,ja mam panele i ciepło w domu,wiekszość użytkowników podłogówki ma panele czy deski i nie narzekają
    W sumie racja, u mnie koty lubią leżeć na panelach tam gdzie przechodzą rurki od rozdzielacza do grzejników

  18. #17038
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a czy TY przypadkiem nie masz rurek na płycie? płyta tak czy inaczej chłonie energie bo ta rozchodzi sie we wszystkich kierunkach jednakowo do momentu napodkania izolacji , tak więc jej funkcja w pełni jest spełniona i wykorzystana - to najlepiej było widać gdy brakło prądu - spadek w domu w ciągu doby 1 stopnień , akumulacja nigdy nie będzie działać tak że dziś ladujesz a pozniej 1-2 dni NIE! ogrzewanie czy to centralne czy niecentralne powodować będzie bierzące uzupełnianie w niej brakow
    Mam rurki na płycie ale nad rurkami jest jeszcze 6-7cm wylewki,czyli w sumie 8-9cm wylewki.
    Z tym rozchodzeniem się ciepła jednakowo we wszystkich kierunkach nie jest tak do końca prawdą.Dlatego właśnie Elektra oddzielnie opisuje i traktuje ogrzewanie akumulacyjne.
    Wg mnie idealnym rozwiązaniem w płycie byłyby rurki czy kable na stryropianie a nie na górze.

  19. #17039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wg mnie idealnym rozwiązaniem w płycie byłyby rurki czy kable na stryropianie a nie na górze.
    nie ma jak praktyka i lata obserwacji ...

  20. #17040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Dziwne rzeczy jakieś opowiadasz. Mam już w swoim życiu już 4-ty kocioł dwu-funkcyjny klasyczny i w żadnym nie było opcji jednoczesnego grzania CO i CWU bo to fizycznie w nich nie możliwe. Daj mi proszę zatem namiary na taki kocioł, przy którym nie będę się irytował, że mi ogrzewanie nie działa jak młody przez godzinę w wannie jacuzzi urządza.
    Ja obecnie mam kondensat dwu-funkcyjny i to jest własnie jedna spora wada. Albo ciepła woda z kranu albo ciepła woda w kaloryferach.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

Strona 852 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony