dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 221 z 677
Pokaż wyniki od 4.401 do 4.420 z 13530
  1. #4401

    Domyślnie

    Dzieki za namiar już pisłem do firmy odpowiedź rzeczywiście przyszła szybko. A teraz z tym nie tak łatwo dużo sprzedawców traktuje allegro jako tabicę ogłoszeń wysłalem zapytanie do 3 róznych firm o siatkę ogrodzeniową po tygodniu dzwonie zapytac o oferte i wszedzie to samo odpryskliwe przecież jest napisane, że nie wysyłamy kurierem! I co z teogo? Czy to przeszkadza odpisać grzecznie na maila?

    W każdym razie zauważyłem, że z węglem jest podobnie, Ci z bykowa maja napisane, że dostarczają na określonym rejonie i przy sposobie wysyłki nie ma wzmianki o kurierze, dopiero po kontakcie mailowym informują. Tak więc jeśli czyta to ktoś z firmy radze dać wzmiankę przy aukcji bo ludzie nauczeni praktyka innych firm będą unikać wychodzic z takich aukcji.

  2. #4402
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekJI
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    ja bede w tym roku miał pierwszy sezon w nowym domu, i zastanawia mnie czy kupić lokalnie piasta (ok600zl/t) i to pasuje samemu workowac i tak.

    Czy faktycznie doplacic i zamowic np na allegro, az tak duza roznica jest w paleniu?

  3. #4403
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  4. #4404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Tam w Bierutowie do niedawna mieli "Pieklorza", którego też kiedyś sprawdzałem i był mokry jak diabli, są z tej samej okolicy co Byków, a cena ta sama, więc póki co zostanę przy Bykowie, gdzie jak dotąd ściemy nie uświadczyłem, a uczciwych popierać warto.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 22-06-2013 o 12:15
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #4405

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tam w Bierutowie do niedawna mieli "Pieklorza", którego też kiedyś sprawdzałem i był mokry jak diabli, są z tej samej okolicy co Byków, a cena ta sama, więc póki co zostanę przy Bykowie, gdzie jak dotąd ściemy nie uświadczyłem, a uczciwych popierać warto.
    Zwłaszcza jak cena ta sama. Ja zamawiałem i w Bykowie i w Bartexie. Węgiel z Bartexu już dostałem. Jest suchy, dobrze zapakowany. Krócej wszystko trwało w Bykowie. Wszystko to jest porównywalne, byle tylko węgiel był dobry. Cena w Bartexie bardzo dobra, dlatego zaryzykowałem. Ze względu na czas jaki mamy, czy węgiel jest dobry szybko się nie dowiem.

    @JacekJI
    Zrobisz jak uważasz. Piast to Piast. Paliłem nim, palił się, szału nie było. Sporo popiołu. Mam porównanie z ekoretem i groszkami z Majstra (RCMB) czeskim i polskim (ten kupowałem ostatnio po 22,90/25kg, był zaj...ście mokry, lało się z worów więc zasyfiłem im pół sklepu 4 workami). Ekoret kupowałem z pewnego źródła, luzem - palił się bardzo dobrze - sypiesz i zapominasz że masz kocioł. Z Piastem też było dobrze, dużo mniej kaloryczny. Czeski z Majstra Syf straszny, mała kaloryczność, śmierdział, palił się dobrze. Polski ekogroszek z Majstra, ten ostatni mokry, palił się bardzo ładnie, ale czy był mocny? napewno słabszy od ekoreta. Czy ci się opłaci kupić węgiel, kupić worki (pewnie z 40zł) pakować to i nosić - jak chcesz. A jak kupisz dobry, kaloryczny groszek w cenie 900zł z dostawą pod dom to masz z głowy i mniej do pieca latasz, mniej czyszczenia, mniej popiołu. i zniesienie palety węgla zajmuje ok 40min lajcikiem. a tobie workowanie zajmie cały dzień i drugą osobę do trzymania wora musisz mieć . Jeszcze jak masz niezbyt pewny skład to się okaże, że w tym twoim węglu tylko połowa to piast a reszta to "tajemnica handlowa sprzedawcy".

  6. #4406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekJI
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    dzieki za odp

    No właśnie zmierzam ku temu co mowisz, wiadomo swojej roboty sie nie liczy ale tez kosztuje.

    Ale jeżeli faktycznie jest roznica
    Kiedyś sam do tego dojde jak juz bede palil narazie podajniki to dla mnie czarna magia,

    zastanawiam sie ile kupic wegla na ta zime:
    pierwsza zima w domu
    uzytkowej 100m
    kociol skam p 12kw
    podłogówka 100% awaryjnie rurki do grzejnikow wszedzie.
    izolacja 15 sciana 15, strop lany skosny

  7. #4407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    wartość opałowa ok. 29,5MJ

    popiół tylko 3%

    siarka max 5% dobre

  8. #4408
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ktoś tu wspominał o czasochłonnym workowaniu http://www.youtube.com/watch?v=jDxTB00ioII
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #4409

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ktoś tu wspominał o czasochłonnym workowaniu http://www.youtube.com/watch?v=jDxTB00ioII
    tak, faktycznie. Postawię sobie przed domem, żeby raz do roku 4 tony zaworkować.

  10. #4410
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ktoś tu wspominał o czasochłonnym workowaniu http://www.youtube.com/watch?v=jDxTB00ioII
    To czemu ten workowany kosztuje tyle drożej, jak w 10 minut 1 tona a średnio potrzeba każdemu 4-5 ton to niecała godzina workowania .
    Robotnik to ze 20 zł weźmie za godzinę z ubezpieczeniem + koparka 20 zł worki 30 zł z 20 zł amortyzacja workownicy nie wiem co tam jeszcze sznurek niech wyjdzie 100 zł za 5 ton to 20 zł na tonie bardzo dziwnie mi to wyszło wręcz nierealnie
    .Zarabia się sprzedając węgiel za tonę czy też na workowaniu pewnie na tym i na tym .
    Za 20 złotych na tonie nikt by się nie podjął ręcznego workowania pewnie luzem by nikt już nie kupił .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 28-06-2013 o 14:54
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #4411

    Domyślnie

    kiedyś w mięsnym pokrojenie wędliny czy sera to była łaska. Teraz jakoś nie ma z tym problemu. Kilka lat temu ludzie się bulwersowali, że do niemiec idzie węgiel w workach do tego tańszy niż u nas. Niewidzialna ręka rynku wszystko wyreguluje, niestety naszymi portfelami. Gdyby nie to forum, moja wiedza na temat węgla ograniczała się do: węgiel, węgiel brunatny, koks, miał. Pomimo że ludzi pytających co to za węgiel jest garstka, to jednak pytanie na lokalnym składzie o rodzaj/typ węgla/kopalnie budzi sensację. Zwłaszcza u tych co kombinują - a nuż ktoś coś zwęszył i docieka. Na moim składzie gdzie kupowałem ekoret na poprzednią zimę wisi karteczka "nie pakujemy węgla" cena 890zł + 40zł dowóz. W Bykowie nikt się nie pyta czy zaworkować, z dostawą wesoła 950 chyba. Za dwadzieścia zł sam pakował nie będę. Na drugim lokalnym składzie pan powiedział "kup se pan worki i chłopakom 50 za tone" - dla mnie do przejścia, ale węgiel "taki se", bo ten ekogroszek to chwałowice jakieś takie drobne. Nie jestem stary ale pamiętam czasy, kiedy najpierw trzeba było znaleźć gościa żeby kilka nocek czekał w kolejce na węgiel i "jak jakiś przyjdzie" kupił. Może o tym nie wiecie, ale dla sprzedawców na składach węglowych wcale nie jesteście aż tacy anonimowi. Z czasem rodzi się dyskusja "ten kupował a już nie bierze od nas", "u tego widziałem zafoliowane palety", "ten to bierze z tamtąd". Nie wszyscy muszą handlować wesołą, niech sprzedają co mają i tak jak ludzie chcą kupić.

    " Cena za tonę jest tak niska ze względu na bardzo dużą zawartość siarki - średnio ok 1,4% co daje nam 14 kg siarki z jednej tony.

    Żadne inne aukcje nie podają prawdziwej informacji o zawartości siarki. Zawsze jest ona zaniżona. W zasadzie produkt ten nie powinien mieć w nazwie żadnego "EKO". Jeżeli jednak w Polsce istnieje możliwość jego sprzedaży więc jest w naszej ofercie."

    można?

  12. #4412

    Domyślnie

    Jacek zapytaj Sławka czym w Waszym rejonie najczęściej jest palone.
    Z tego, co kojarzę, to większość Skamów raczej tam na miale węglowym leci...

    Możesz kupić trochę tego Piasta na próbę, nie wiem kiedy robicie jakiś rozruch....
    Zawsze do niego można dokupić czegoś lepszego i wymieszać....

    Kolejny Skam jedzie w Twoje rejony chyba w następnym tygodniu.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #4413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekJI
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    coś wstepnie rozmawiałem, zobaczymy jeszcze. piecyk montujemy za jakie 10 dni chyba dopiero,
    Miał mi sie jakoś nie widzi, kojarzy mi sie z brudem;D

  14. #4414

    Domyślnie

    " Cena za tonę jest tak niska ze względu na bardzo dużą zawartość siarki - średnio ok 1,4% co daje nam 14 kg siarki z jednej tony.
    To może ja od kilku dni testuję taki właśnie opał, kosztuje 660 za tonę, sprzedawca twierdzi że ma 24-25 MJ , jest z zakładu w Sosnowcu i podaje jakąś dziwną nazwę i podobno nie jest to eko fins. Przy moim braku doświadczenia na lato jest dobry, do tej pory paliłem czeskim.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  15. #4415
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    To może ja od kilku dni testuję taki właśnie opał, kosztuje 660 za tonę, sprzedawca twierdzi że ma 24-25 MJ , jest z zakładu w Sosnowcu i podaje jakąś dziwną nazwę i podobno nie jest to eko fins. Przy moim braku doświadczenia na lato jest dobry, do tej pory paliłem czeskim.
    Tu podają że około 6 kg w tonie jest siarki w tym EKO- FINS ®: paliwo węglowe zalecane do nisko emisyjnych kotłów z paleniskami retortowymi lub rusztowymi z ciągłym podawaniem paliwa. Produkowany na bazie węgli typu 31 i 32
    http://www.khw.pl/?d=201
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 29-06-2013 o 09:14
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #4416

    Domyślnie

    Moje dotychczasowe doświadczenie mówi, jeżeli towar leży na placu luzem to to co mówisprzedawca traktuj z przymrużeniem oka. Jeżeli testuję opał z jakiegoś transportu, to zakup musi być z tego samego, bo następny może mieć tylko takie same papiery ( nawet bez wiedzy sprzedawcy ). Przyjmując że szkoła kosztuje, poszło ciepło na dom , tam gdzie możliwe, czujnik z bojlera wysunięty żeby pompa ciągle chodziła, a jutro powtórka z czeskim dla porównania, żeby się nie okazało że czeski bardziej kaloryczny od tego.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  17. #4417

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No właśnie, dobre pytanie.
    Ja też poszukuję.
    Bo Karena trochę przesadziła z cenami
    Karenę trochę porąbało z cenami

    Wprowadzili nowy ekogroch za 685zł (24-25MJ) a miał odsiewany (czyli miemalże pył) o kaloryczności podobno 26MJ mają za 600zł ...

    Trooochę dziwne ceny ...

    Dodatkowo wygląda że zlikwidowali zakup grupowy ...

    Wysłałem już 2 razy do nich emaila co z moim zamówieniem "grupowym" , ale kontaktu zero ...

    Mają cholernie drogi ten miał , ale jesli byłby suchy i tak kaloryczny jak jest napisane to chyba jednak bym się zdecydował , tym bardziej że chyba w tej cenie nic lepszego nie kupię
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #4418

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Mają cholernie drogi ten miał , ale jesli byłby suchy i tak kaloryczny jak jest napisane to chyba jednak bym się zdecydował , tym bardziej że chyba w tej cenie nic lepszego nie kupię
    Jak kupisz teraz to jeszcze zdąży wyschnąć

  19. #4419

    Domyślnie

    Eko kupione
    Dokładnie 2505kg ekoretu po 860zł/t.
    Zasypałem wiaderko 15l i zważyłem.
    Ciekawe ile będzie ważyć po osuszeniu )

  20. #4420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Karenę trochę porąbało z cenami

    Wprowadzili nowy ekogroch za 685zł (24-25MJ) a miał odsiewany (czyli miemalże pył) o kaloryczności podobno 26MJ mają za 600zł ...

    Trooochę dziwne ceny ...

    Dodatkowo wygląda że zlikwidowali zakup grupowy ...

    Wysłałem już 2 razy do nich emaila co z moim zamówieniem "grupowym" , ale kontaktu zero ...

    Mają cholernie drogi ten miał , ale jesli byłby suchy i tak kaloryczny jak jest napisane to chyba jednak bym się zdecydował , tym bardziej że chyba w tej cenie nic lepszego nie kupię
    A może takie coś http://allegro.pl/eko-mial-mial-kwk-...337891274.html ?

Strona 221 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony