dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 15
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 294
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kiedyś za podłączenie i montaż klimatyzatora też liczyli sobie niebotyczne kwoty , a same klimatyzatory kosztowały majątek.
    Teraz klima typu split kosztuje niecałe 1000zł i może ją nawet zamontować amator ...

    Nie wierzę że pompy powietrzne to nie wiadomo co , bo konstrukcyjnie są identyczne jak klimatyzator typu Split za niecały 1000zł.

    Ja sądze że po prostu instalatorzy wiedzą że Ci co chcą pompę mają kasę , więc czemu ich nie oskubać ...

    Tak samo jak z rekuperatorami ...
    Firma chciała z montażem i materiałem około 20tys i ich wyśmiałem. Sam zamontowałem i kupiłem wszystko potrzebne i mam za ułamek ceny ...
    kup jajecznicę w restauracji za 2 zł
    Tu była reklama....

  2. #222
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał eszme Zobacz post
    Witam.
    Jesteśmy dopiero na etapie szukania projektu odpowiedniego, ale sposób ogrzewania determinuje wielkość kotłowni.
    Planujemy mały domek (myślę, ze w okolicach 80, góra 90m2), stąd każdy metr się liczy..
    Co wyjdzie ekonomiczniej?
    W tak małym domku najbardziej ekonomicznie wychodzi ogrzewanie kociołkiem elektrycznym z wodną podłogówką lub kable grzejne(chociaż tego nie polecam)
    Kotłownia jako taka,może wtedy wogóle nie istnieć,komina nie musisz budować czyli kolejne oszczędności
    Koszt piecyka elektrycznego to ok.3tys.zł,rachunki za ogrzewanie przy zejściu z zapotrzebowaniem domu na ciepło do 40kWh/m2/rok to 40kWh*80m2=3200kWh*0,4zł=1280zł za sezon grzewczy.
    Koszt kabli będzie niższy ale pozbywamy się alternatywy na podłączenie innego źródła ciepła poza prądem.

    O powietrznej pompie ciepła można pomyśleć w przypadku dużego zużycia cwu ale w tak małym domu nie sądzę,żeby była armia pożeraczy cwu,także nie będzie za bardzo ekonomiczna
    Koszt takiej pompy do tak małego domu z niskim zapotrzebowaniem to ok.15tys.zł (6-7kW) a rachunki za ogrzewanie przy w/w 40kWh/m2/rok spadną do ok.500zł za sezon grzewczy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-07-2013 o 22:36

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    kup jajecznicę w restauracji za 2 zł
    Sam ostatnio wynajmowałem hydraulika jak robiłem adaptację poddasza. Miał do położenia rury na poddaszu , podłączenie grzejników (3 grzejniki) , przeróbka kotłowni.
    Napisał mi co jest potrzebne i sam kupiłem materiały.

    Wiem jakie są różnice bo miałem kilka ofert i różnice w cenie naprawdę delikatnie mówiąc olbrzymie.

    Jeden który chciał z materiałem po ich stronie dał taką cenę , że wyszło mi jak sam kupiłem i zapłaciłem tylko za montaż chyba z ponad 2 razy mniej ...

    Jest takie coś jak konkurencja i to klient wybiera ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Koszt takiej pompy do tak małego domu z niskim zapotrzebowaniem to ok.15tys.zł (6-7kW) a rachunki za ogrzewanie przy w/w 40kWh/m2/rok spadną do ok.500zł za sezon grzewczy.
    To podaj firmę jaka oferuje dobrej jakości pompę ciepła z pełnym montażem za 15 tys zł ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Zaraz dostaniesz linka na Chinska z Allegro... taka ktørej sam sobie nie kupil...
    Ale sa przyklady PC P na FM oferowane z montazem za 23-24000:-
    WIem że chińskie są tanie , tyle że często te chińskie mają ładne parametry ale na ... papierze.
    Dodatkowo często Ci "importerzy" po pewnym czasie padają , zmieniają firmy i jakoś nie kwapią się do uznawania gwarancji i reklamacji , a potem masz drogi złom którego nikt nie chce się dotknąć ani naprawić , bo częsci brak ...

    Kupuje sie coś znanej firmy , gdzie nie mam problemu z serwisem i dostępem do części nawet po wielu latach ...

    Mnie nie stać na kupowanie badziewia ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    WIem że chińskie są tanie , tyle że często te chińskie mają ładne parametry ale na ... papierze.
    Dodatkowo często Ci "importerzy" po pewnym czasie padają , zmieniają firmy i jakoś nie kwapią się do uznawania gwarancji i reklamacji , a potem masz drogi złom którego nikt nie chce się dotknąć ani naprawić , bo częsci brak ...

    Kupuje sie coś znanej firmy , gdzie nie mam problemu z serwisem i dostępem do części nawet po wielu latach ...

    Mnie nie stać na kupowanie badziewia ...
    witam

    ot co (takie są fakty)
    jak policzysz sobie OZC, wyjdzie pewnie, iż dobra, firmowa pompa ) zasobnik do c.w.u. z montażem będzie cię kosztować ok. 20000
    np. Panasonic Aquarea LT 7kW (4,6kW w -15*C)

    pozdrawiam

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W tak małym domku najbardziej ekonomicznie wychodzi ogrzewanie kociołkiem elektrycznym z wodną podłogówką lub kable grzejne(chociaż tego nie polecam)
    Kotłownia jako taka,może wtedy wogóle nie istnieć,komina nie musisz budować czyli kolejne oszczędności
    Koszt piecyka elektrycznego to ok.3tys.zł,rachunki za ogrzewanie przy zejściu z zapotrzebowaniem domu na ciepło do 40kWh/m2/rok to 40kWh*80m2=3200kWh*0,4zł=1280zł za sezon grzewczy.
    Koszt kabli będzie niższy ale pozbywamy się alternatywy na podłączenie innego źródła ciepła poza prądem.

    O powietrznej pompie ciepła można pomyśleć w przypadku dużego zużycia cwu ale w tak małym domu nie sądzę,żeby była armia pożeraczy cwu,także nie będzie za bardzo ekonomiczna
    Koszt takiej pompy do tak małego domu z niskim zapotrzebowaniem to ok.15tys.zł (6-7kW) a rachunki za ogrzewanie przy w/w 40kWh/m2/rok spadną do ok.500zł za sezon grzewczy.
    witam

    ty to wstydu nie masz
    od dłuższego bredzisz o kotle elektrycznym a sam zamontowałeś pompę ciepła
    kilka lat pisałeś ehy, ahy o grzaniu prądem, a potem nagła zmiana

    pozdrawiam

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał eszme Zobacz post
    Witam.
    Jesteśmy dopiero na etapie szukania projektu odpowiedniego, ale sposób ogrzewania determinuje wielkość kotłowni.
    Planujemy mały domek (myślę, ze w okolicach 80, góra 90m2), stąd każdy metr się liczy..
    Kotłownia na ekogroszek musi być całkiem spora, przy gazie mniejsza.
    Jednak na naszej działce gazu nie będzie, w grę wchodziłaby więc tylko dzierżawa zbiornika.

    Co wyjdzie ekonomiczniej?
    koszt instalacji to jedno, ale przede wszystkim w późniejszym grzaniu..
    Do tak małego domku to na pewno nie ekogroszek, szkoda miejsca na kotłownię i na składowanie eko. Poza tym przy paleniu eko i czyszczeniu kotła kurzu i pyłu potrafi być nawet sporo. Palę ekogroszkiem i tak wynika z mojego doświadczenia jak napisałem. Przy grzaniu gazem nie musisz mieć nawet dedykowanej do pieca kotłowni bo może on wisieć i w innym miejscu. Mój szwagier ma piec na gaz w prasowalni na pietrze budynku. Na innych źródłach ciepła niż ekogroszek się nie znam jednak do tak małej powierzchni wybrałbym gaz z dzierżawionym zbiornikiem bo to wydaje mi się najmniej problematyczne i oprócz przeglądów prawie całkowicie bezobsługowe.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ponizej oferty ktøre otrzymal jeden z forumowiczøw na tamtejszym forum PC, instalacja z odwiertami... i posprzataniem po sobie

    IVT Greenline C7 109000:- SEK
    IVT Premium HQ-8 122000:- SEK
    NIBE 1226-8 103000:- SEK
    NIBE 1245-8 118000:- SEK
    Thermia Diplomat-8 103000:- SEK
    Thermia Diplomat Optimum G3-8 119000:- SEK


    P/W

    IVT Air luft vatten om 14.4 kW 117233 SEK
    Thermia atec 13 109200 SEK

    Altherma HT mialaby kosztowac ca 130-140000:- SEK Jest malo popularna o ile wogole ze wzgledu na cene... G/W wychodzi wiekszosci taniej...
    wiatm

    ciekawe co piszesz
    wydaje się nie racjonalne
    może wiesz - dlaczego pompy ciepła P/W są w Szwecji takie drogie?
    skądinąd b. dużu jest ich tam montowane

    pozdrawiam

  10. #230
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    ty to wstydu nie masz
    od dłuższego bredzisz o kotle elektrycznym a sam zamontowałeś pompę ciepła
    kilka lat pisałeś ehy, ahy o grzaniu prądem, a potem nagła zmiana

    pozdrawiam
    mart
    arturo72 to nic nie ma
    pisał peany o pradzie że gaz dla niego porzucił, potem kupił pompę ciepła oczywiście inną i droższą i większej mocy niż być miała, a grzać będzie kominkiem "dla klimatu"- już od maja drewno zbiera i wmawia że to na kilka lat.


    co do brudu i syfu przy ekogroszku to dobrze to opisał kaszpir.
    jak ktoś dba to może w koszuli do kotłowni i nie zabrudzi a jak nie to i w kotłowni z pompą ciepła będzie syf jak w kopalni bo nie zajrzy ze szmatą by odkurzyć i podłogę zetrzeć.

    wszystko kwestią oczekiwań użytkownika. jeśli nie przeszkadza mu że będzie trzeba prysznic wziąc po czyszczeniu kotła to wybierze ekogroch a jak chce mieć spokój i bezobsługowość to wybierze paliwa bezobsługowe.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #231

    Domyślnie

    Wszyscy oferuja co sie da pomimo, ze dom bardzo maly i niewiele trzeba zeby w nim cieplo bylo.

    Musicie sobie odpowiedziec na kilka pytan a potem sie zabrac za wybor ogrzewania CO/CWU:

    - ile macie kasy na wykonanie pelnej instalacji?
    - jakie rachunki roczne za ogrzewanie sa do zniesienia?
    - ile osob mieszka i czy wszyscy sie kapia w pelnej wannie czy prysznic?

    Potem mozecie usiasc i uzyc jakiegos prostego excela, np tego od kbaba i policzyc, ile PLN wydacie na ogrzewanie przy konkretnym paliwie.

    Pamietajcie, iz niektore rozwiazania nie potrzebuja miejsca w ogole lub najwzyej 1 m2 powierzchni (piec gazowy kondensat, kable grzejne, PC do CWU) a niektore potrzebuje dobre 10 m2 powierzchni, czego za darmo nie uzyskacie. Te pierwsze moga kosztowac lacznie znacznie ponizej 10 tys PLN, te drugie wliczajac koszt powierzchni domu znacznie powyzej 30 tys PLN, roznica w rachunkach bedzie nie wieksza niz 1000-1500 PLN w skali roku miedzy najtanszym i najdrozszym.

    Osobiscie przy malym zorientowaniu w temacie polecam udac sie do osoby, ktora wykona solidne obliczenia zapotrzebowania na ogrzewanie dla konkretnego wybranego domu, inaczej bedziecie sie motac w nieskonczonosc.

    Edit: Sugerowanie do tak malego domu dodatkowo kominka z DGP to juz przerost formy nad trescia. Wezcie sie ludzie ogarnijcie i przemyslcie rozsadnosc takich inwestycji.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez miloszenko ; 12-07-2013 o 08:37
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #232
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To podaj firmę jaka oferuje dobrej jakości pompę ciepła z pełnym montażem za 15 tys zł ...
    Na allegro pompa Panasonica 7kW jest za 13tys.zł bez negocjacji i bez montażu.

  13. #233
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    ty to wstydu nie masz
    od dłuższego bredzisz o kotle elektrycznym a sam zamontowałeś pompę ciepła
    kilka lat pisałeś ehy, ahy o grzaniu prądem, a potem nagła zmiana

    pozdrawiam
    Po pierwsze jako sprzedawca pomp ciepła prawdopodobnie do 60m2 polecisz swoją pompę,po drugie ja mam 118m2 a nie 80m2,po trzecie w domu nie mam kabiny prysznicowej tylko wannę na 3 osoby i zużycie cwu będę miał wyższe niż c.o.,gdyby nie to grzalbym pradem i nie zawracalbym sobie głowy pompą.

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Po pierwsze jako sprzedawca pomp ciepła prawdopodobnie do 60m2 polecisz swoją pompę,po drugie ja mam 118m2 a nie 80m2,po trzecie w domu nie mam kabiny prysznicowej tylko wannę na 3 osoby i zużycie cwu będę miał wyższe niż c.o.,gdyby nie to grzalbym pradem i nie zawracalbym sobie głowy pompą.
    witam

    wstydu oszczędź

    pozdrawiam

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Po pierwsze jako sprzedawca pomp ciepła prawdopodobnie do 60m2 polecisz swoją pompę,po drugie ja mam 118m2 a nie 80m2,po trzecie w domu nie mam kabiny prysznicowej tylko wannę na 3 osoby i zużycie cwu będę miał wyższe niż c.o.,gdyby nie to grzalbym pradem i nie zawracalbym sobie głowy pompą.
    Arturo, ale Ty masz kabine prysznicowa, nawet jej zdjecie w dzienniku masz....
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Arturo, ale Ty masz kabine prysznicowa, nawet jej zdjecie w dzienniku masz....
    witam

    no co ty?
    ciekawe jak teraz się będzie "miotał"?
    on ma kilka osobowości - klika domów pewnie
    żyje w różnych światach

    pozdrawiam

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na allegro pompa Panasonica 7kW jest za 13tys.zł bez negocjacji i bez montażu.

    Ja szukajac na szybko widzę 13950.
    Ceny z allegro raczej do wielkiej negocjacji nie są, mało tego, ktoś tu pisał, że u jednego ze sprzedawców faktycznie jest atrakcyjna cena, tyle że tylko na 8% VAT, w pakiecie z montażem, który już tak atrakcyjnie nie wygląda.
    Dolicz sobie montaż (albo przynajmniej materiał) , dolicz sobie zbiornik CWU.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #238
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    no co ty?
    ciekawe jak teraz się będzie "miotał"?
    on ma kilka osobowości - klika domów pewnie
    żyje w różnych światach

    pozdrawiam
    Boli sprzedawcę pomp,że doradzam nie po myśli i psuje biznes ? Kabina stoi w pomieszczeniu gospodarczym gdzie raczej kąpać się nie będziemy.Można sprzedawać ale doradzac rzetelnie a nie tylko patrząc na swoją kieszeń...

  19. #239

    Domyślnie

    Na przyszlosc nie pisz Arturo, ze czegos nie masz jak masz, bo to nie ladnie, nie waze gdzie i po co ta kabina stoi, mogles napisac, ze owszem masz ale nie w lazience i nie bedziesz czesto uzywal bylo by zgodnie z prawda tak?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja szukajac na szybko widzę 13950.
    Ceny z allegro raczej do wielkiej negocjacji nie są, mało tego, ktoś tu pisał, że u jednego ze sprzedawców faktycznie jest atrakcyjna cena, tyle że tylko na 8% VAT, w pakiecie z montażem, który już tak atrakcyjnie nie wygląda.
    Dolicz sobie montaż (albo przynajmniej materiał) , dolicz sobie zbiornik CWU.
    witam

    ale on zaokraglił przecież do 13000, o taką drobnostkę się czepiasz

    pozdrawiam

Strona 12 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony