dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 325 z 1421
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 28404
  1. #6481
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Może ktoś z kolegów mi wytłumaczy co może być nie tak jak miałem mało w zasobniku to temperatura oscylowała co w granicach 50-60C w piątek zasypałem zasobnik do pełna i zaczęło przebijać do 70 dodam że zasobnik nie był jeszcze pusty czyli to nie zmiana grochu groszek ten sam co wcześniej co może być przyczyną ?
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  2. #6482

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75max Zobacz post
    Może ktoś z kolegów mi wytłumaczy co może być nie tak jak miałem mało w zasobniku to temperatura oscylowała co w granicach 50-60C w piątek zasypałem zasobnik do pełna i zaczęło przebijać do 70 dodam że zasobnik nie był jeszcze pusty czyli to nie zmiana grochu groszek ten sam co wcześniej co może być przyczyną ?
    U mnie też przebija sporo poza zadaną temp. ale chyba nie ma się czym martwic.
    W lecie kocioł ogrzewa niewiele wody i może jak się rozbuja to z rozpędu musi trochę przebić.
    Możliwe że i pogoda ma jakiś wpływ na taką sytuację.

  3. #6483

    Domyślnie

    A wyczyściłeś kociołek przy zasypie?

  4. #6484

    Domyślnie

    Witam
    Przymierzam sie zakupu pieca RBR mam pytanie czy sterownikiem eCoal mozna sterowac zawor czterodrozny z silownikien?
    Pozdr.

  5. #6485

    Domyślnie

    Nie może.
    Sam też chciałem kupić sterownik z taką możliwością ale zmieniłem zdanie choć taki zawór mam zamontowany w instalacji.
    Pozakładałem prawie wszędzie termostaty na grzejnikach i podobno ma być ok.
    Jak przyjdzie zima to się okaże

  6. #6486

    Domyślnie

    Ale gdzieś na forum czytałem że podobno rozważane jest wprowadzenie takiej opcji.

  7. #6487

    Domyślnie

    Fajnie by bylo zeby doszlo do skutku

  8. #6488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jest planowane.
    W eCoalu jest tyle możliwości że każdy sobie może dopasować indywidualnie co mu pasuje.
    Sterowanie zaworem z siłownikiem to większe koszty instalacji ale jak to mówią: kto bogatemu zabroni

  9. #6489

    Domyślnie

    Zawór czterodrożny używają ludziska do dogrzania powrotu a ten kociołek się tego nie boi. Sterownik pogodowy i krzywa grzania zabezpieczają kociołek aby prowadził taką temp. jaką się potrzebuje, Resztę robią rotametry, zawory termostatyczne i 3D. Ale jeżeli ktoś potrzebuje

    A ja męczę się w domu z zasilaniem jedną fazą. Jak mi zabrało dwie fazy przedwczoraj o 22 to do dzisiaj nie mam. Tak u mnie wiało że na podwórku stoi taka mała 3,5m trampolina dla wnuków i mi ją około 5 m przestawiło. Drzewa gięły się jak z gumy. Czekałem tylko kiedy dach mi zmieni miejsce przykrycia. Aby internet uruchomić musiałem parę przedłużaczy podpiąć.

  10. #6490

    Domyślnie

    A jak już wejdzie taka opcja to trzeba będzie wymieniać cały sterownik czy to będzie kwestia oprogramowania?

  11. #6491

    Domyślnie

    Jak by się nie daj boże coś stało z dachem i była konieczna wymiana to wal śmiało
    Oczywiście nie życzę absolutnie.

  12. #6492

    Domyślnie

    Zastanawiam się teraz jaki opał mi przyjedzie z Bartexu po tych ulewach i nawałnicach.

  13. #6493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Lestek z tego co wiem będą dołożone kolejne moduły, nie bój się firma Elektro-System pamięta o wszystkich, tych starych klientach również

  14. #6494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No u mnie to samo było, nie pamiętam takiej zawieruchy.
    Wczoraj do południa wielkie sprzątanie.

  15. #6495

    Domyślnie

    Raczej nie planuję montowania siłownika do tego zaworu który mam ale z ciekawości pytałem.
    No chyba że po zimie stwierdzę że coś takiego było by lepsze. Wszystko się okaże po pierwszym sezonie

  16. #6496

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No u mnie to samo było, nie pamiętam takiej zawieruchy.
    Wczoraj do południa wielkie sprzątanie.
    Od 6 rano do południa zbierałem gałęzie u siebie a TV nie mam i nie wiem kiedy wróci

  17. #6497

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Raczej nie planuję montowania siłownika do tego zaworu który mam ale z ciekawości pytałem.
    No chyba że po zimie stwierdzę że coś takiego było by lepsze. Wszystko się okaże po pierwszym sezonie
    To będzie tak jak u nie z 3D na podłogówce. Myślałem że będę musiał przestawiać a tu się okazuje że sterownik załatwia to za mnie. Raz ustawiony działa do tej pory

  18. #6498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Spróbujcie wykorzystać to co macie, będzie mało, pieniążki zawsze zdążycie wydać
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #6499

    Domyślnie

    Taki właśnie mam zamiar.
    Ale myślę że to co mam jest wystarczające.
    Czyli na zimę regulator pogodowy i krzywa grzania się sprawdza?

  20. #6500
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie czyszczenia czopucha- pod metalowym deklem jest uszczelka, która ulegnie zniszczeniu po zdjęciu - to jakiś standard do kupienia czy trzeba producenta pytać?

Strona 325 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony