dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 383 z 1421
Pokaż wyniki od 7.641 do 7.660 z 28404
  1. #7641
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Namiętnie też pomija inne koszty tzn całkowity koszt budowy domucieplenie, rekuperacja, przy ostrych mrozach koszt drewna.
    Czemu ciągniesz,ja już skończyłem.
    I nie pisz bzdur następnym razem tylko się dokształć bo macie Panowie zerowe pojęcie o pompach,jakby były z kosmosu:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jest wręcz przeciwnie,im gorzej dom ocieplony tym pompa będzie zasadna ekonomicznie.To o czym piszesz dotyczy grzania prądem.
    Rekuperator w domu z pompą ciepła nie jest opłacalną inwestycją,wystarczy sama WM.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-08-2013 o 19:55

  2. #7642

    Domyślnie

    Czyżbyś Arturo znowu wziął się za sprzedaż PC? hehe

  3. #7643

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Wiem jak kalibrować. Chodzi o to jak skalibrować te poza zewn. i wewn. czy wystarczy do temp. pokojowej czy trzeba gotować wodę jak kolega Zbigmaz
    Zew. i wew. nie zagotujesz bo one nie są zabudowane. Jak masz jakiś termometr któremu wierzysz to ustaw według niego.

  4. #7644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Cały arturo aby podnieść prawdomówność swojej wypowiedzi potwierdził ją własnym cytatem. Człowieku weź idź stąd po co na siłe robisz z siebie idiotę albo weź to jakoś uściślij bo jakoś nie umiem czytać w Twoich przemyśleniach, rozumując wprost to na cholerę Ci 20 cm styropianu na ścianie, rekupertor i 10 cm proszku na styropian, trzeba było zostawić gołą silkę, pootwierać okna i oszczędności przelać na konto w ING



    Szkolenia na temat pomp ciepła i pierwsze instalacje pokazowe w Miedzyzdrojach oglądałem w 2002, a Ty czym się wtedy zajmowałeś?
    Pewnie się uczył o pompach

  5. #7645
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    rozumując wprost to na cholerę Ci 20 cm styropianu na ścianie, rekupertor i 10 cm proszku na styropian, trzeba było zostawić gołą silkę, pootwierać okna i oszczędności przelać na konto w ING
    Bo mam jaja a nie mam komina w kotłowni i chce mieć jak najniższe rachunki za ogrzewanie a nie chcę przerzucać woreczków
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
    http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf
    +wodna podłogówka.
    +bojler do cwu:
    http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/
    lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
    http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

  6. #7646
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Czyżbyś Arturo znowu wziął się za sprzedaż PC? hehe
    Nie,mam stały etat i to mi wystarczy
    Zapodaje linki na allegro różnych sprzedawców do wyboru a nie jestem właścicielem żadnej z firm produkujących pompy ani Panasonic-a ani Mitsubishi czy inne także nie zależy mi na reklamie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-08-2013 o 20:13

  7. #7647

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    A jakie wtedy było cisnienie atm?
    ??????? A to mi po co? Czy moje ciało wyczuje taką różnicę ? Jak wtedy zachowa się browar? Szybciej stygnie czy szybciej się ogrzewa?

  8. #7648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bo mam jaja a nie mam komina w kotłowni i chce mieć jak najniższe rachunki za ogrzewanie a nie chcę przerzucać woreczków
    Masz rację i to popieram bo każdy tego chce. Ale jeszcze musisz coś zrobić aby to osiągnąć.
    Postaw za domem wiatę

  9. #7649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie,mam stały etat i to mi wystarczy
    Zapodaje linki na allegro różnych sprzedawców do wyboru a nie jestem właścicielem żadnej z firm produkujących pompy ani Panasonic-a ani Mitsubishi czy inne także nie zależy mi na reklamie
    Powiedz dlaczego za grosz Ci nie wierze??? ostatnio pisałeś że jestes bez pracy.... hmm

  10. #7650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie,mam stały etat i to mi wystarczy ...
    Obyś go nie stracił, bo już nie będziesz wtedy taki "fifa rafa".

    A może nawet będziesz musiał:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    ...jak kogoś już nie stać na węgiel to bedzie musiał pomyśleć jednak o zamianie domu na mieszkanie z ogrzewaniem miejskim...
    Oczywiście nie będzie wtedy mowa o węglu, bo nie masz komina...
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  11. #7651

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    ??????? A to mi po co? Czy moje ciało wyczuje taką różnicę ? Jak wtedy zachowa się browar? Szybciej stygnie czy szybciej się ogrzewa?
    Hehe.

  12. #7652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Napisałeś, że ustawiłeś u siebie 98 a temp. wrzenia wody to 100 jak dałeś 98 to zakładam, że mieszkasz gdzieś wysoko w górach.
    Nie gotowałem za bardzo ba się bałem buzowania wody i aby nie zalało kabla

  13. #7653

    Domyślnie

    Panowie chcę sobie ruszyć pompkę CO żeby mi znowu kamień nie zablokował wirnika i w związku z tym pytanie.
    Trzeba do tego przełączyć ster na ręczny. Kiedy to zrobić najlepiej? Bo teraz kociołek większość stoi a jak ruszę pompkę to mi zimna woda kocioł zaleje.

  14. #7654

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Panowie chcę sobie ruszyć pompkę CO żeby mi znowu kamień nie zablokował wirnika i w związku z tym pytanie.
    Trzeba do tego przełączyć ster na ręczny. Kiedy to zrobić najlepiej? Bo teraz kociołek większość stoi a jak ruszę pompkę to mi zimna woda kocioł zaleje.
    Zamień na chwilę wyczki z CWU podczas pracy CWU Można jeszcze przełączyć na tryb zima a potem znowu na lato.

    Ja stosuję ten pierwszy.

  15. #7655

    Domyślnie

    A co da zmiana na tryb zima skoro w pomieszczeniach temp. powyżej 22 st.
    Wystarczy że przełączę w tryb zima i uruchomi się pompka CO?

  16. #7656

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    A co da zmiana na tryb zima skoro w pomieszczeniach temp. powyżej 22 st.
    Wystarczy że przełączę w tryb zima i uruchomi się pompka CO?
    A jak podniesiesz temp. na 24?

  17. #7657

    Domyślnie

    Czyli muszę jeszcze włączyć regulator pokojowy i zmienić temp. wewn. na wyższą niż w tej chwili panuje.
    To już lepiej chyba przełączyć go tuz po pracy w podtrzymaniu w tryb ręczny i niech sobie popracuje pompka ok 1 minuty.

  18. #7658

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Czyli muszę jeszcze włączyć regulator pokojowy i zmienić temp. wewn. na wyższą niż w tej chwili panuje.
    To już lepiej chyba przełączyć go tuz po pracy w podtrzymaniu w tryb ręczny i niech sobie popracuje pompka ok 1 minuty.
    Nie wiem dlaczego ale jestem wrogiem ręcznego, używam w ostateczności. Jakoś nie lubię tych wpisów w historii alarmów

  19. #7659

    Domyślnie

    A jak się zachowa sterownik jeżeli co 110 minut ma zrobić sobie przedmuch i podać trochę paliwa a ja go przełączę na zimowy i podwyższę temp. wewn.? Właśnie za chwilę powinien się uruchomić. W automacie i po zmianie na zimowy też sobie dmuchnie?

  20. #7660
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że zastosowane czujniki temperatury są dość marne - kalibracja dość dokładna pomaga na kilkanaście dni, a później znowu wszystko się rozjeżdża.
    W swoim zbudowanym poprzednim sterowniku CO zastosowałem czujniki typu: DS18B20 i ich nie trzeba kalibrować. Są dokładne i stabilne, choć ok 2-krotnie droższe od 81-210.
    Szkoda, że producent dobrego sterownika zastosował takie trochę jakby chińskie coś...

Strona 383 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony