dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 385 z 1421
Pokaż wyniki od 7.681 do 7.700 z 28404
  1. #7681

    Domyślnie


    Ooooo na Gustlika idziesz??

  2. #7682

    Domyślnie

    Powinien go spytać jak ten Mamrot smakuje

  3. #7683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ha ha,nie idę bo w rodzinie urodziny.Ciężki ten weekend
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #7684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jest taki grill do sprzedania.Info na priv.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0hiu620130820_120522.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	208353
    Nowy nieużywany.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 25-08-2013 o 11:53
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #7685
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał w84u Zobacz post
    Jesteś w błędzie naczynia przeponowe do CO i CWU należy regulować przed montażem. Pojemność n. przeponowego dla CO to 8% objętości zładu. Ciśnienie natomiast regulujemy w ten sposób, że w naczyniu ustalamy ciśnienie wstępne , przez upuszczenie lub dopompowanie przepony ustalając wartość na ciśnienie słupa wody dla punktu montażu naczynia, a następnie dodajemy dla tej wartości 0,3 bara. Dla CWU wartość początkowa to ciśnienie w sieci za reduktorem (jeśli ktoś posiada) minus 0,2...1 bar. Naczyń nie należy przypadkowo, lub celowo zamieniać, są przystosowane do innych ciśnień, a w CWU przepona najczęściej jest wykonana z silikonu (nikt nie lubi smaku gumy w wodzie do kawy) i jest wymienialna.
    Jeżeli producent pisze w DTR max. robocze 2.5 to tyle maksymalnie możesz zabezpieczyć. Maksymalne robocze to nie jest granica zniszczenia, tylko dopuszczalna pracy.
    Układ otwarty, ale w przypadku zamknięcia zaworu 4D zrobi się zamknięty.
    Sytuacja mało prawdopodobna, ale jako 'dodatkowe zabezpieczenie' może zamontujemy taki zawór. ( zobaczę co powie instalator )
    Tylko finalnie 2 czy 2,5 bara proponujecie ?

  6. #7686
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jest taki grill do sprzedania.Info na priv.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0hiu620130820_120522.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	208353
    Nowy nieużywany.
    Ja mam samochód do sprzedania, stary i używany. Może też wsadzę zdjęcie? Info na priv.
    Aha, zapomniałem o tosterze, ten jest nieużywany, nietrafiony prezent. Buractwo jednak nie zna granic...
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 25-08-2013 o 12:43
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  7. #7687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Ja mam samochód do sprzedania, stary i używany. Może też wsadzę zdjęcie? Info na priv.
    Buractwo jednak nie zna granic.
    O co ci kolego chodzi?
    To grill sąsiada a nie mój.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #7688

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    O co ci kolego chodzi?
    To grill sąsiada a nie mój.
    A już myślałem że przerzuciłeś się na palnik z kotła jak było na filmach

  9. #7689
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    A toster kolegi. I tak nie zrozumiesz, szkoda pisania...
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  10. #7690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A już myślałem że przerzuciłeś się na palnik z kotła jak było na filmach
    Mnie to nie rajcuje choć myślałem o palniku na zrąbki do wędzarni by był spoko.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #7691

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jest taki grill do sprzedania.Info na priv.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0hiu620130820_120522.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	208353
    Nowy nieużywany.
    Kumpel miał do sprzedania piękny cały z chromoniklu w podobnym stylu.
    Drogi jak cholera ale rewelacja.
    Nie mam zdjęcia niestety.

  12. #7692
    w84u
    Guest
    w84u

    Domyślnie

    Tego od fluteboxa też bym zwolnił, ocynk na CO !
    Załącznik 208185

  13. #7693
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Cytat Napisał w84u Zobacz post
    Tego od fluteboxa też bym zwolnił, ocynk na CO !
    Załącznik 208185
    A stosowanie osprzętu OC to jakaś zbrodnia? Montujesz to co uważasz za stosowne. Ocynk + brak rdzy i brak konieczności malowania rur i kształtek. To raczej dobrze ?? Chyba , że ktoś inaczej myśli, ale to już jego problem.

  14. #7694
    w84u
    Guest
    w84u

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    A stosowanie osprzętu OC to jakaś zbrodnia? Montujesz to co uważasz za stosowne. Ocynk + brak rdzy i brak konieczności malowania rur i kształtek. To raczej dobrze ?? Chyba , że ktoś inaczej myśli, ale to już jego problem.
    dlaczego nie wolno?
    Wg różnych badań, a w szczególności badań i licznych publikacji dr inż. Danuty Chomicz, w temperaturze do 50stC cynk tworzy przyczepną, nieco galaretowatą warstwę, dającą dobrą ochronę metalu. W temperaturze powyżej 55stC warstwa cynku traci przyczepność, staje się ziarnista i luźna, a jej działanie ochronne słabnie. Wg badań amerykańskich przy temperaturze 60-70stC następuje zmiana biegunowości pary Zn-Fe (cynk-żelazo) na niekorzyść żelaza, zatem w takich temperaturach powłoki cynkowe mogłyby okazać się nie tylko nieskuteczne, ale nawet szkodliwe. Korozja rur ocynkowanych następuje szybciej niż rur czarnych.
    Według badań Coxa maksimum szybkości korozji cynku występuje przy temperaturze 65stC. W środowisku o tej temperaturze szybkość korozji jest dziesięciokrotnie wyższa niż przy temperaturze 55OC. Jeżeli w jednej instalacji są elementy stalowe ocynkowane i elementy miedziane, to szybkość korozji będzie jeszcze większa. Obecność jonów miedzi w wodzie ma szkodliwe działanie w stosunku do powierzchni stalowych i stalowych ocynkowanych. Spowodowane jest to wtórnym wydzielaniem się miedzi na powierzchniach przewodów i tym samym powstawaniem dodatkowych ogniw korozyjnych. Ponadto obecność miedzi na powierzchniach cynku sprzyja zmianie biegunowości cynk-żelazo. Wg opinii Duńskiego Ośrodka Korozyjnego, obecność jonów miedziowych w wodzie jest główną przyczyną korozji rur ocynkowanych i to zarówno w instalacjach i urządzeniach zimnej, jak i ciepłej wody. Produkty korozji cynku w wodzie są nazywane
    „białą rdzą“. Materiały korozji cynku powodują szybkie zanieczyszczanie filtrów siatkowych. Jeżeli na drodze kocioł-pompa brak jest filtru to może dojść do uszkodzenia pompy. Instalacje cieplne powinny w całości być wykonane z rur i elementów czarnych. Od dnia 16 grudnia 2002 r., to jest od dnia wejścia w życie rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny
    odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75/2002 poz. 690) obowiązuje nowe ustalenie dotyczące temperatury ciepłej wody użytkowej. Zgodnie z § 120 ust. 2 temperatura ciepłej wody na wypływie z punktu czerpalnego ma wynosić minimum 55stC i maksimum 60stC, a okresowo nawet 70stC. Zmiana ta powoduje, że rur stalowych ocynkowanych nie można już będzie stosować w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Czy ta odpowiedź Cię zadawala?

  15. #7695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Nie będziemy nikogo zmieniać.
    Bez wdawania się w szczegóły, bo już tłumaczyłem.
    Jeżeli ktoś chce pomóc to proszę podpowiedzieć w kwestii ewentualnego montażu zawory wyskalowanego na wartość ?

  16. #7696
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Tyle teoria, a praktyka .....
    Po 12-tu latach eksploatacji CO zdemontowałem kocioł i część osprzętu (w tym także ocynkowanego).
    Rury i kształtki są wewnątrz czyli po 12-to letnim kontakcie z czynnikiem CO czyli H2O jak nowe (odrobinkę zaszły kamieniem).
    Czy to w84u Cię satysfakcjonuje? To jest życie, a to co naisałeś to teoria - ci ludzie za cś pienądze muszą brać

  17. #7697
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Nie będziemy nikogo zmieniać.
    Bez wdawania się w szczegóły, bo już tłumaczyłem.
    Jeżeli ktoś chce pomóc to proszę podpowiedzieć w kwestii ewentualnego montażu zawory wyskalowanego na wartość ?
    W mojej ocenie zamontuj zawór w przedziale 1,5 do max 2,5 bara i tyle w temacie.
    Oczywiście w świetle przepisów powinieneś mieć rurę fi25 doprowadzoną bezpośrednio z kotła do naczynia wyrównawczego w układdzie otwartym, ale to Twój dom i Twoje zabawki i bezpieczeństwo.
    Ja u siebie zastosowałem dodatkowo sterowanie zaworem 4D w przypadku przekroczenia temp 85oC. Powyżej tej temp. otwiera się zawóe 4D na maxa i blokuje zamykanie zaworu ze sterownika pogodowego. Cała gorąca woda jest wpompowana do instalacji CO i załącza sie alarm.
    Jeśli temp. na kotle spadnie poniżej 70 oC to układ wraca automatycznie do pracy normalnego sterowania. Dodatkowo założyłem zawór jak u Ciebie tylko u mnie jest na 1,5 bara.

  18. #7698
    w84u
    Guest
    w84u

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Tyle teoria, a praktyka .....
    Po 12-tu latach eksploatacji CO zdemontowałem kocioł i część osprzętu (w tym także ocynkowanego).
    Rury i kształtki są wewnątrz czyli po 12-to letnim kontakcie z czynnikiem CO czyli H2O jak nowe (odrobinkę zaszły kamieniem).
    Czy to w84u Cię satysfakcjonuje? To jest życie, a to co naisałeś to teoria - ci ludzie za cś pienądze muszą brać
    Widziałem już rury PCV jako dymowe przy kotle, bo spaliny nie przekraczały 70 st, rura zmieniła tylko kolor na fioletowy i lekko obwisła. I tak sobie była 3 lata. Czy ta praktyka zmienia teorię, czy tylko potwierdza głupotę?

    5tka,2,5 bara. Myślałem, że masz instalatora i nie będę mu doradzał, bo ma praktykę

  19. #7699
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Cytat Napisał w84u Zobacz post
    Widziałem już rury PCV jako dymowe przy kotle, bo spaliny nie przekraczały 70 st, rura zmieniła tylko kolor na fioletowy i lekko obwisła. I tak sobie była 3 lata. Czy ta praktyka zmienia teorię, czy tylko potwierdza głupotę?
    OK. Nie ma sensu polemizować. Każdy wie swoje, a co do ocynku to praktyka przerosła teorię i tyle w temacie.

  20. #7700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    U mnie niektóre kształtki zostały teraz przekręcone już do 3 kotła i do 6-ego bojlera.
    Zwykła pompka Grundfos również pogania wodę 16lat i ma się jeszcze dobrze.
    To tyle co do praktyki.
    To co mówi teoria przeczytałem dzięki uprzejmości kolegi w84u.
    Już któraś z kolejnych teorii jakoś legła w mojej skromnej kotłowni.
    Pamiętam kiedyś kolega Andrzej napisał: "te wasze zabawy w kotłowniach spędzają sen z oczu niejednemu producentowi"
    Jakoś tak to było przepraszam jak trochę pokręciłem.

Strona 385 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony