dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 485 z 1421
Pokaż wyniki od 9.681 do 9.700 z 28404
  1. #9681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    sądzę, że zapomniał a ma tam być. Nie jest niezbędnie konieczna i pomimo jej braku sezon grzewczy uważam za rozpoczęty i nie będę kruszył kopii by taką uzyskać, jeśli jednak ma ktoś pomysła by coś zaadaptować to pewnie wykorzystam. Na ten moment nic godnego uwagi mi w oczy nie wpadło

  2. #9682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Krzysztofie znowu padło na Ciebie.
    Chciałbym dowieść , że jesteś osobą mało spostrzegawczą.

    Ja chyba mam coś z tego rycerza, o czym ciągle mi przypomina jeden z aktywnych ostatnio forumowiczów.


    Krzysztofie a także inni koledzy oczekujący z niecierpliwością na wyniki badań w laboratorium serii kotłów Rbr-Ekouniwersal, chciałem oznajmić iż wyniki badań już są.

    Seria kotłów grzewczych RBR-EKOUNIWERSAL została przebadana przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskała świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”.
    Napiszę złośliwie: PRZESTAŃ PIEPRZYĆ DYRDYMAŁY I ŁAPAĆ ZA SŁÓWKA. Wybierasz zdania z wyrwane z kontekstu i coś sobie próbujesz udowodnić.
    Napisałem w poście " Obawiam się, że nie ma badań dotyczących sprawności kotła 11 i 17kW, bo już na 100% byłaby taka informacja na stronie i w każdej reklamie.
    Panowie, a czy te kotły maja certyfikat EKO, czy tylko EKO w nazwie? To tylko pytanie, a nie żadna prowokacja wywołująca kolejna burzę, jak w dniu wczorajszym."
    Po czasie dodałem tłustym drukiem:
    "Przepraszam. Jest info na stronie o certyfikacie. Cofam pytanie."

    Poczytaj dokładnie o co pytaliśmy:
    O BADANIA DOTYCZĄCE SPRAWNOŚCI KOTŁÓW O MOCACH 11, 17 kW.!
    A później coś komentuj. PROSZĘ

  3. #9683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post

    Natomiast wspomniałem o pewnych, określę to bardzo dyplomatycznie nieścisłościach na Twojej Firmowej stronie WWW.
    Nie wiem jakich nieścisłości dopatrzyło się Twoje czujne oko ale nie zaprzeczam że może czegoś ja nie dopilnowałem.

  4. #9684
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    ja natomiast by podtrzymać dyskusję dot. Rabarbara a dokładniej jednej z części składowych zapytam szanownych forumowiczów, czym mogę sobie uzupełnić brak zaślepki w reduktorze?

    ( to miejsce:
    http://forum.muratordom.pl/attachmen...8&d=1380482013
    już pisałem wcześniej )

    ps. sprawa nie jest "gardłowa" i sezon zimowy bez tego na pewno się rozpocznie.
    Nie chce mi się lecieć do kotłowni ale czasem ta "mleczna" maskująca zawleczkę, nie będzie pasować ? Tamta jest mniej konieczna

  5. #9685

    Domyślnie

    Osłona na zawleczkę jest sporo większa.
    U mnie tej małej osłony także nie ma. Reduktor jest szczelny i nie musi być tej zaślepki.
    Choć zgodnie z przepisami BHP wszelkie elementy wirujące muszą być osłonięte i zabezpieczać przed dotykiem.

  6. #9686
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Ale się uniosłeś.
    Ja tylko tytułem wstępu zacytowałem Twe wypowiedzi, ale udowodnić to chciałem całkowicie coś innego i nie Tobie.




    I ta informacja brzmiała mniej więcej tak: Kotły są w trakcie badań w Instytucie w Łodzi.
    A to jest nieprawda.

    Badania są już wykonane i nie w Instytucie w Łodzi ale ICHPW w Zabrzu.
    Dowiedziałem się tego od samego producenta kotłów.

    W świadectwie badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego jest także informacja o sprawności kotła.
    Pewny jesteś ?

  7. #9687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post




    I ta informacja brzmiała mniej więcej tak: Kotły są w trakcie badań w Instytucie w Łodzi.
    A to jest nieprawda.

    Badania są już wykonane i nie w Instytucie w Łodzi ale ICHPW w Zabrzu.
    Dowiedziałem się tego od samego producenta kotłów.

    W świadectwie badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego jest także informacja o sprawności kotła.
    Andrzeju wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele.

  8. #9688
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    TAK.

    Wystarczy wejść na stronę sklepów internetowych, polecanych przez Firmę "INSTALKO" producenta kotłów Rbr-Ekouniwersal.
    Następnie pobrać z tych sklepów internetowych Nową DTR kotła Rbr-Ekouniwersal i przeczytać.

    Gdyby komuś się nie chciało, lub łącza internetowe były przeciążone, to fragment mogę zacytować.

    Załącznik 217571

    Zakreślenia na czerwono wykonałem ja.
    To zadzwoń jeszcze do Instytutu lub do jednego pracownika tegoż Instytutu i zapytaj jakie kotły badali.

  9. #9689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    TAK.

    Wystarczy wejść na stronę sklepów internetowych, polecanych przez Firmę "INSTALKO" producenta kotłów Rbr-Ekouniwersal.
    Następnie pobrać z tych sklepów internetowych Nową DTR kotła Rbr-Ekouniwersal i przeczytać.

    .
    Nie wiem skąd masz nową DTR bo nawet ja nie jestem w jej posiadaniu.
    Pisałem już jakiś czas temu że jest już nieaktualna a nowa wyjdzie po badaniach.
    Jest to tylko lekko zmodernizowana po poprzedniej starej DTR.
    Niema nowej to jest to co jest.
    Dyskusja na ten temat była jakiś czas temu.
    Wiem że jesteś od jakiegoś czasu fachowcem od wyłapywania rewelacji a już w szczególności dotyczących akurat tego kotła.
    Miałbym też wiele pytań co do innego ale wolę to przemilczeć.
    Co do badań Twoi mentorzy już wyciągnęli wszystko co można było.
    Ja Cię uświadamiać nie mam zamiaru, jesteś osobą bardzo dociekliwą to pewnie dojdziesz jak to jest naprawdę

  10. #9690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    W sumie obserwując coraz bardziej co się dzieje to dochodzę do wniosku że z tymi badaniami to są niezłe jajca, może nie mam dostatecznej wiedzy w tej dziedzinie ale dziwią mnie takie rzeczy jak np:
    Badamy jakiś kocioł z jakimś tam palnikiem i sterownikiem który wychodzi najkorzystniej w badaniach, otrzymujemy wyniki a później do tego samego kotła wstawiamy inny palnik czy sterownik i co o tym myśleć ?
    Skąd wiadomo że kocioł X z palnikiem i sterownikiem X osiągnie to samo gdy zastosujemy w nim palnik Y i sterownik Z ?
    Dla mnie pic na wodę.
    Czy przepisy na to pozwalają ? nie wiem, od przepisów są inni.
    Może odpowie kolega BBE lub Zawijan to ich chleb powszedni a ja znowu czegoś się nauczę.

  11. #9691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post

    I ta informacja brzmiała mniej więcej tak: Kotły są w trakcie badań w Instytucie w Łodzi.
    A to jest nieprawda.

    Badania są już wykonane i nie w Instytucie w Łodzi ale ICHPW w Zabrzu.
    Dowiedziałem się tego od samego producenta kotłów.

    W świadectwie badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego jest także informacja o sprawności kotła.
    I tu piszesz mało ściśle. Certyfikat dotyczy kotła 23kW, nie ma wzmianki o 11 czy 17kW.
    Na każdy kocioł z typoszeregu powinien być certyfikat.
    Dodatkowo certyfikat wystawiony z datą 03.2010, czyli 3,5 roku temu. Od tamtej pory modyfikacji uległy palniki, oprogramowanie sterowników i być może jakieś zmiany konstrukcyjne samego kotła. Ten certyfikat jest już dawno nieaktualny i raczej nieważny. Być może się mylę, choć ostanie zdanie w certyfikacie brzmi dość wymownie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof7 ; 09-10-2013 o 20:16

  12. #9692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Na każdy kocioł z typoszeregu powinien być certyfikat.
    Nie jest to tak do końca, też nie wiedziałem.
    Jarecki i Zawijan kiedyś to tłumaczyli.
    Nie musisz badać wszystkich mocy po kolei żeby mieć certyfikat na wszystkie.

  13. #9693

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie jest to tak do końca, też nie wiedziałem.
    Jarecki i Zawijan kiedyś to tłumaczyli.
    Nie musisz badać wszystkich mocy po kolei żeby mieć certyfikat na wszystkie.
    Może i jest tak jak mówisz (mam nadzieję, że tak jest ), bo jeśli będzie za jakiś czas problem z paleniem węglem to taki (aktualny) certyfikat może być całkiem pożądany i wskazany.

  14. #9694
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ja też pisałem o badaniu poszczególnych kotłów z typoszeregu - tylko jednego ew dwóch przedstawicieli, jeśli chodzi o nową wersje fw sterownika to nie ma się czego doszukiwać główny algorytm pozostaje bez zmian a są dokładane inne funkcje rozbudowa sterownika,

    Jeśli chodzi o zmanię palnika to już faktycznie można się doszukiwać w końcu to palnik "produkuje moc" płaszcz jest tylko wymiennikiem, ale znowu palniki mają swoje badania,

    I taka ciekawostka producent panika ekoenergia produkuje go w czterech odmianach

    25kW 35 kW 50kW i 75kW

  15. #9695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post

    I taka ciekawostka producent panika ekoenergia produkuje go w czterech odmianach

    25kW 35 kW 50kW i 75kW
    Dla Ciebie może ciekawostka i też nie do końca jak piszesz
    Te dwa największe są w produkcji chyba dopiero od wiosny lub od jesieni, nie pamiętam ale one nas nie interesują w domkach jednorodzinnych choć wczoraj dzwonił do mnie gościu któremu zdechł sterownik i pan instalator uraczył go kociołkiem 50kW na 130m2.
    Poznałem następnego rekordzistę

  16. #9696
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Ja też pisałem o badaniu poszczególnych kotłów z typoszeregu - tylko jednego ew dwóch przedstawicieli, jeśli chodzi o nową wersje fw sterownika to nie ma się czego doszukiwać główny algorytm pozostaje bez zmian a są dokładane inne funkcje rozbudowa sterownika,

    Jeśli chodzi o zmanię palnika to już faktycznie można się doszukiwać w końcu to palnik "produkuje moc" płaszcz jest tylko wymiennikiem, ale znowu palniki mają swoje badania,

    I taka ciekawostka producent panika ekoenergia produkuje go w czterech odmianach

    25kW 35 kW 50kW i 75kW
    Jakieś 2 tyg temu rozmawiałem z kierownikiem produkcji w firmie ekoenergia i z uzyskanych od niego informacji wynika, że najmniejszy palnik to 15KW....

  17. #9697
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Jakieś 2 tyg temu rozmawiałem z kierownikiem produkcji w firmie ekoenergia i z uzyskanych od niego informacji wynika, że najmniejszy palnik to 15KW....
    A ja rozmawiałem dziś i powiedziano mi że są produkowane cztery rodzaje takie jak wyżej wymieniłem.
    jeśli by była 15 to super

    ale jeśli do 11 i 17 idzie 25 .... to wyjaśnia czemu z kotła 11kW można i 500m stodołe ogrzać

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dla Ciebie może ciekawostka i też nie do końca jak piszesz
    Te dwa największe są w produkcji chyba dopiero od wiosny lub od jesieni, nie pamiętam ale one nas nie interesują w domkach jednorodzinnych choć wczoraj dzwonił do mnie gościu któremu zdechł sterownik i pan instalator uraczył go kociołkiem 50kW na 130m2.
    Poznałem następnego rekordzistę
    Pewnie 50 była w promocyjnej cenie takiej jak 11, a zawsze jest lepiej mieć więcej
    Ostatnio edytowane przez kalio ; 09-10-2013 o 21:45

  18. #9698
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    No mnie też to dziwi

    a jescze co s takiego

    RBR miał pierwotnie kocioł 25kW na który dostął certyfikat ekologiczny B,

    Certyfikat nr : 927 klasa B wydany 2009-09-01
    Dla kotła RBR-EKOUNIWERSAL typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25
    Zleceniodawca : Firma "INSTALCO" Ryszard Bałkaul. Kolejowa 1 22-650 Łaszczów

    pewnie B się kiepsko sprzedawało i zadeklarowało się inną moc

    Certyfikat nr : 1015 klasa A wydany 2010-03-08
    Dla kotła "RBR-EKOUNIWERSAL" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 23
    Zleceniodawca : Firma "INSTALCO" Ryszard Bałkaul. Kolejowa 1

    Oto jak powstał certyfikat A

    Innych kotłów nie badano,

    źródło http://www.ichpw.zabrze.pl/?p=pl/menu/h/h01/index

    wystarczy wpisać rbr lub instalco, dla poównia proponuje też ogniwo - tam to zamieszali
    Ostatnio edytowane przez kalio ; 09-10-2013 o 22:37

  19. #9699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jak to 25kW najmniejszy ? W RBR 11kW miał być palnik 15kW ... ?
    o przepraszam nazywa się to podobno 15-25 - nazwa handlowa czyli jak potrzebujesz 15 to jest i jak 25 to też jest

  20. #9700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Też o tym wspominałem kilka stron wcześniej
    Żeby tylko raz
    Ile razy też userzy pytali dlaczego mój palnik wygląda inaczej jak na zdjęciach zessanych ze strony producenta czy gdzieś z internetu.
    Z powyższych powodów również Burner Zawijanów jest na razie jeden a stosowany w trzech mocach kotłów.
    Z wymiennika też trzeba było zejść, w RBR wycięto półkę, tzw, blok wodny w innym kotle zmniejszono wymiennik gdzie indziej, cudów niema.
    Pytajcie raczej innych producentów jak to jest że wkładają palnik seryjny 25kW czy 35kW do kotłów 10, 12 czy 15kW, jak oni modulują mocą przy seryjnym palniku.
    Schodzisz z nadmuchem, tracisz ciśnienie i masz po paleniu.
    Przepraszam Krzyś że to do Twojego cytatu się przykleiło

Strona 485 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony