dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 605 z 1421
Pokaż wyniki od 12.081 do 12.100 z 28404
  1. #12081
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Dom wybudowałem kilometr od tej wielce zaawansowanej firmy o której piszesz, fakt znajomi mają kotły z tej firmy, są zadowoleni. Nikt nie narzekał jeszcze, chyba, że głupio było się komuś przyznać. Tyle, że w okolicy tej firmy ludzie niechętnie go kupują. Pewnie dlatego, że znają tych Cześków i Zenków, co tam pracują i są uprzedzeni. Nawet mój wujek tam pracuje, mogłem kupić tani kociołek, ale nie kupiłem. Fakt wyglądem rbr mu nie dorównuje. Czerwony kociołek robi wrażenie bo jest ładny. Ale kto się kieruje wyglądem ? Chyba jakaś panna jak Arturo. Kocioł jest mega duży, co było dla mnie wadą. Sterownik jest pewnie prosty w obsłudze dla kogoś kto miał wcześniej doświadczenie, ale ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni.
    Może gdyby twój wujek pracował w INSTALKO a nie w tej od czerwonych kotłów to też byś pewnie nie kupił RBR. Zresztą tu macie linka do tego programu może rozpoznasz swojego wujka http://www.youtube.com/watch?v=OZWkuIWipeY a i czekam na linka do filmu z fabryki INSTALKO

    Pocieszam się tym że jak w końcu dojdzie i nie będzie z nim wszystko ok to zawsze mogę oddać do 10 dni

    Zresztą na weekend zmieniam nastawienie żeby sobie 2 dni wolnego nie zje...ać. Proponuje podejście: Cena RBR jest wysoka bo wszystko co ręcznie robione jest droższe tzw. Hand made; tak jak tkaniny ręcznie tkane, jak sok własnoręcznie wyciskany, jak własnoręcznie pieczony chleb na zakwasie, jak garnitur szyty na miarę itd. Zresztą Ferrari też ręcznie malują i nie ma dwóch jednakowych egzemplarzy bo nawet kierownice skórą obszywają jak ? oczywiście ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 15-11-2013 o 17:33

  2. #12082

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ty dla mnie niestety nie jesteś wiarygodny. Pojawiłeś się nie dawno, piszesz tylko tutaj i zacząłeś od razu od krytyki.
    Toczyłeś wojny z każdym kto zrobił dla forum przez lata więcej niż Ty mógłbyś zrobić przez całe życie, chyba że złego, w tym Cię nikt nie doścignie.
    Nie widziałem linku do Twojego kotła, nie widziałem jak "mistrz" ustawił kocioł, nie widziałem fotek Twojego kotła które obiecywałeś dwa razy.
    Dla mnie krzykacz, wiarygodności za grosz.
    Ja mam słonia w karafce.
    Potwierdzam.
    Właściwie to chyba każdego próbował sprowadzić do swojego poziomu który nie jest zbyt wysoki skoro kolega potrafi tylko krzyczeć,obrażać i nie umie słuchać?
    Gdzieś musi chłop odreagować skoro nie potrafi w realu?

    Tutaj jest anonimowy a adresu nie chciał podać
    Ciekawe czy wtedy przy spotkaniu miałby tyle pary w "gębie" co tutaj?
    No teraz to dopiero mnie pojedzie ale mam to w du...
    Krzykacze też potrzebni na tym świecie np.mogą paść barany
    Ja życzę zdrowia mimo wszystko.

  3. #12083

    Domyślnie

    Coś w tych RBR-ach musi być skoro tak się o nich ciągle pisze. Jedni źle drudzy dobrze ale wątek żyje i z tego co się czyta widać że zamówień co nie miara bo czekać trzeba długo a dystrybutorzy z chęcią chcą odkupywać kotły od niezadowolonych co by wysłać od ręki do kolejnego czekającego z niecierpliwością

  4. #12084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tylu to nowych fachowców, zostałem znowu baranem, moja nijaka wiedza została jeszcze bardziej zdołowana przez "mistrza" który to mi wygarnął że do pięt mu nie sięgam.
    Dlaczego "mistrzu" nie zajmiesz się tu którymś userem skoro który potrzebuje jakiejś pomocy ? Przecież dla takiego fachury od krytykowania to powinien być pikuś.
    Kniazio nie mógł sobie poradzić z uzyskaniem temperatur takich jakby sobie życzył, tyle teorii padło, co wyciąć co przyciąć, co wyrzucić, co skrócić.
    Jakoś temu cepowi be szkoły co mieszka 400km od niego znowu się udało chyba i nawet spalin po 200 stopni niema co też nie jest żadną tragedią.
    https://esterownik.pl:33334/device/2739/
    Jak puszczaliście w śmieciuchach po 600 i 800 stopni ale nie wiedzieliście tego to wszystko było cacunio ateraz jak ktoś widzi 180 to sobie włosy z głowy wyrywa.
    Ech.
    Pokory, pokory.

  5. #12085

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Nie wiem jak Ty ale ja w kotłowni nie przesiaduję godzinami żebym się miał cieszyć widokiem pięknie wyglądającego kociołka.
    Co mi z jego wyglądu jeśli będzie kiepsko grzał, produkował dużo sadzy i palił jak szalony wielkie kilogramy?
    Mówisz jak byś nie wiedział jakie przeznaczenie ma kocioł węglowy.
    Jeżeli dla Ciebie wygląd jest ważniejszy to masz do tego prawo ale Ci co nie widzieli kotła, zamówili i potem narzekają a mają podobne zdanie jak Ty to zachowują się jak dzieci.
    Ładnie napisane.
    A wiesz może jakie parametry eksploatacyjne mają te ładne kotły?
    Stawiam skrzynkę piwa, ze nie wiesz. Ale je krytykujesz.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #12086

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Coś w tych RBR-ach musi być skoro tak się o nich ciągle pisze. Jedni źle drudzy dobrze ale wątek żyje i z tego co się czyta widać że zamówień co nie miara bo czekać trzeba długo a dystrybutorzy z chęcią chcą odkupywać kotły od niezadowolonych co by wysłać od ręki do kolejnego czekającego z niecierpliwością
    Pytanie tylko co?
    Ja Wiem i Ty chyba też
    Panie Zawijan niedługo porównanie niebieski z zielonym więc prosze o troszkę cierpliwość gdyż jeszcze się montuje Pana produkcja.
    A że będę brał czynny udział w uruchomieniu i ustawienia pieca oraz użytkowaniu bedę miał porównanie.
    Niebieski bedzie miał przewagę bo postawiony w domku 82m2 i lepiej ocieplonym wiec poczekajmy.Na razie pierwsze wrażenie opisałem kilka stron wczesniej
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 15-11-2013 o 17:51

  7. #12087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Coś w tych RBR-ach musi być skoro tak się o nich ciągle pisze. Jedni źle drudzy dobrze ale wątek żyje i z tego co się czyta widać że zamówień co nie miara bo czekać trzeba długo a dystrybutorzy z chęcią chcą odkupywać kotły od niezadowolonych co by wysłać od ręki do kolejnego czekającego z niecierpliwością
    Złamał się ostatni młotek w Instalco i nie mają czym blach klepać,będzie jeszcze gorzej, hehe
    Ci co jeszcze nie dostali i ci co dostali dwa dni temu a widzieli go na zdjęciach to nawet wiedzą jak było kiedyś i że jest coraz gorzej.

  8. #12088

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ładnie napisane.
    A wiesz może jakie parametry eksploatacyjne mają te ładne kotły?
    Stawiam skrzynkę piwa, ze nie wiesz. Ale je krytykujesz.
    Człowiek z tytułami a nie bardzo zrozumiał
    Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz krytykę?
    No chyba że chcesz się czepiać konkretnych słówek ale to by świadczyło że te tytuły psu na budę.
    Niczego w nich nie krytykowałem. Powiedziałem tylko że nici z wyglądu kotła jeśli nie robi dobrze tego co powinien po tym jak Arturo wyznał zasadę że kocioł ma dobrze wyglądać. Moim zdaniem to jest sprawa która jest na ostatnim miejscu.
    Oczywiście że nie wiem jakie mają parametry eksploatacyjne bo się tym nie interesowałem.
    Jedno wiem na pewno. Nie kupił bym kotła ze względu na wygląd bo to nie jest istotna sprawa.
    Być może te parametry są rewelacyjne ale w kontekście wypowiedzi Arturo nie chodziło o parametry.

  9. #12089
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Złamał się ostatni młotek w Instalco i nie mają czym blach klepać,będzie jeszcze gorzej, hehe
    Ci co jeszcze nie dostali i ci co dostali dwa dni temu a widzieli go na zdjęciach to nawet wiedzą jak było kiedyś i że jest coraz gorzej.
    Karoka może rozwiejesz domysły wszystkich nieprzekonanych jako przedstawiciel INSTALCO myślę, że ze samej przyzwoitości powinieneś odwiedzić zakład w którym produkuje się towar który sprzedajesz, więc pytanie byłeś w zakładzie? bo ja bym na pewno to zrobił gdybym się tym zajmował. Jak tak zapodaj jakieś zdjęcia zakładu jak wygląda hala produkcyjna itp.

  10. #12090
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    @Czerny:

    Nie wiem, z jakiej kopalni jest moj Retopal, wiem za to ze zostal kupiony w lipcu w Bartexie.
    Jak Retopal to z Piasta w Bieruniu.
    Ostatnio edytowane przez emisb ; 15-11-2013 o 18:18

  11. #12091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Pytanie tylko co?
    Ja Wiem i Ty chyba też
    Panie Zawijan niedługo porównanie niebieski z zielonym więc prosze o troszkę cierpliwość gdyż jeszcze się montuje Pana produkcja.
    A że będę brał czynny udział w uruchomieniu i ustawienia pieca oraz użytkowaniu bedę miał porównanie.
    Niebieski bedzie miał przewagę bo postawiony w domku 82m2 i lepiej ocieplonym wiec poczekajmy.Na razie pierwsze wrażenie opisałem kilka stron wczesniej
    Czekam niecierpliwie na relację.
    Przypadkiem uniknąłem zakupu niebieskiego i chyba dobrze bo jak pomyślę o tym czyszczeniu od góry to mnie ciarki przechodzą.

  12. #12092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mpepe, ja nie jestem niczyim przedstawicielem.
    Nie sprzedaję tylko kotłów z Instalco, mam kotły 4 producentów i jakoś tak się składa że potrafię z każdym sobie poradzić.
    W firmie może byłem, może nie byłem, to moja sprawa
    Ale powiem ci w sekrecie że nawet sam producent już mnie odwiedził, chciał zobaczyć komu kotły daje, był też Jarecki z szefem, znam osobiście p. mgr.inż Jerzego Tilgnera bardzo porządnego producenta kotłów jak i jego syna, nawet kilka razy spotkaliśmy się, Komiz też mnie odwiedza choć akurat u nich jeszcze nie byłem.
    A zapomniałem nawet zacnego Zawijana i Zawijana_2 miałem przyjemność poznać choć od jakiegoś czasu mają mnie za wroga to ja wspominam wizytę w Instytucie bardzo miło. U swoich przyjaciół w Elektro-System w Kutnie bywam regularnie.
    Nie chwalę się tylko żebyś nie musiał znowu dopytywać co widziałem.
    Ktoś zadał sobie tyle trudu i wykorzystując google street view pokazał firmę Instalko jakbyś chciał halę zobaczyć.
    Zimą ma stanąć druga z tego co wiem, fundamenty już zalane

  13. #12093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mpepe, co do zdjęć, bez zgody producentów nie zrobiłbym tego.
    Nawet ostatnio na spotkaniu w E-S nikt nie dostał zgody na fotki i wszyscy to uszanowali a było chyba z 15 chłopa.
    Powiem ci że wstydzić się nie mają czego a trafniej by było powiedzieć że mają się czym pochwalić.

  14. #12094

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Jedno wiem na pewno. Nie kupił bym kotła ze względu na wygląd bo to nie jest istotna sprawa.
    Być może te parametry są rewelacyjne ale w kontekście wypowiedzi Arturo nie chodziło o parametry.
    Oczywiście nie rozumiesz, że Arturo drze sobie z Ciebie łacha. I z kilku innych.
    Z jakiego powodu? Też nie rozumiesz.
    A ja rozumiem, że tego nie rozumiesz.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #12095

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Czekam niecierpliwie na relację.
    Przypadkiem uniknąłem zakupu niebieskiego i chyba dobrze bo jak pomyślę o tym czyszczeniu od góry to mnie ciarki przechodzą.
    To może nie myśl o tym...
    Ukłony dla Redakcji

  16. #12096

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Czekam niecierpliwie na relację.
    Przypadkiem uniknąłem zakupu niebieskiego i chyba dobrze bo jak pomyślę o tym czyszczeniu od góry to mnie ciarki przechodzą.
    Zapewniam cie ze niema AZ TAK ŹLE .
    Staram się nie wtrącać ale ciągłe te bezsensowne porównania.To jak z sadza,w każdym kotle się pojawia.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  17. #12097

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ty dla mnie niestety nie jesteś wiarygodny. Pojawiłeś się nie dawno, piszesz tylko tutaj i zacząłeś od razu od krytyki.
    Toczyłeś wojny z każdym kto zrobił dla forum przez lata więcej niż Ty mógłbyś zrobić przez całe życie, chyba że złego, w tym Cię nikt nie doścignie.
    Nie widziałem linku do Twojego kotła, nie widziałem jak "mistrz" ustawił kocioł, nie widziałem fotek Twojego kotła które obiecywałeś dwa razy.
    Dla mnie krzykacz, wiarygodności za grosz.
    Ja mam słonia w karafce.
    Takie wywody tu tworzysz, czy z przytoczonych słów wynika kłamstwo, fałsz....? Jak zwykle idziesz w zaparte. pokaż certyfikat reaktora kosmicznego o tajemniczej nazwie RBR ekouniwersal (z eko to ma tylko ekologiczne chińskie blachy). i nie obrażaj ani opluwaj. Miej jaja...
    Zdrówka życzę.

  18. #12098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Potwierdzam.
    Właściwie to chyba każdego próbował sprowadzić do swojego poziomu który nie jest zbyt wysoki skoro kolega potrafi tylko krzyczeć,obrażać i nie umie słuchać?
    Gdzieś musi chłop odreagować skoro nie potrafi w realu?

    Tutaj jest anonimowy a adresu nie chciał podać
    Ciekawe czy wtedy przy spotkaniu miałby tyle pary w "gębie" co tutaj?
    No teraz to dopiero mnie pojedzie ale mam to w du...
    Krzykacze też potrzebni na tym świecie np.mogą paść barany
    Ja życzę zdrowia mimo wszystko.
    "Mądrze" prawisz, ale ja to mam wiesz gdzie.
    Pozdrawiam i oczywiście zdrówka

  19. #12099

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Może gdyby twój wujek pracował w INSTALKO a nie w tej od czerwonych kotłów to też byś pewnie nie kupił RBR. Zresztą tu macie linka do tego programu może rozpoznasz swojego wujka http://www.youtube.com/watch?v=OZWkuIWipeY a i czekam na linka do filmu z fabryki INSTALKO

    Pocieszam się tym że jak w końcu dojdzie i nie będzie z nim wszystko ok to zawsze mogę oddać do 10 dni

    Zresztą na weekend zmieniam nastawienie żeby sobie 2 dni wolnego nie zje...ać. Proponuje podejście: Cena RBR jest wysoka bo wszystko co ręcznie robione jest droższe tzw. Hand made; tak jak tkaniny ręcznie tkane, jak sok własnoręcznie wyciskany, jak własnoręcznie pieczony chleb na zakwasie, jak garnitur szyty na miarę itd. Zresztą Ferrari też ręcznie malują i nie ma dwóch jednakowych egzemplarzy bo nawet kierownice skórą obszywają jak ? oczywiście ręcznie.
    Filmik obejrzałem, spoko. Niestety wujka nie widziałem. To jest tak, kotły firmy SAS z Buska kupują ludzie z moich okolic i nie tylko, a Defro w Busku. Oczywiście nie jest to regułą, ale tak to już jest, takie wiejskie podejście- bynajmniej ja to tak tłumaczę. Bo widzą takiego Zenka pod sklepem, co ma czerwony nosek i wiedzą, że tam pracuje jako spawacz to już krążą legendy żeby nie kupować bo pracuje tam taki i taki itp. itd. Sąsiad obok mnie też nie ma Defro tylko Cichewicza, kupują również ekoenergie, dworki i inne sisior.i
    Mój wuj nie przekonywał mnie, ani nie odwodził od zakupu tego kotła. Serwis miałbym pod nosem. Świadomie wybrałem RBR-a po lekturze forum, ze względu na moc kotła, na sterownik, spoko wątek i wzajemną pomoc użytkowników w tym temacie. Ile w tym marketingu nie wiem, ale gdzie go nie ma. Znajomi w pracy mają z reguły Defro albo SAS i sporo przewymiarowane i nie widać żeby narzekali. Moim zdaniem kotły z Rudy Strawczyńskiej są super wykonane i nie ma co porównywać do RBR-a jeśli chodzi o stronę wizualną. Tylko, że są zajebiście drogie (mogłem mieć taniej ale i tak wychodził drożej niż RBR, którego kupiłem w 2012 roku)!!! Poza tym są zajebiście duże !!!
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 15-11-2013 o 18:51
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  20. #12100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Takie wywody tu tworzysz, czy z przytoczonych słów wynika kłamstwo, fałsz....? Jak zwykle idziesz w zaparte. pokaż certyfikat reaktora kosmicznego o tajemniczej nazwie RBR ekouniwersal (z eko to ma tylko ekologiczne chińskie blachy). i nie obrażaj ani opluwaj. Miej jaja...
    Zdrówka życzę.
    Ja je mam jak ARBUZY, Ty zaś jesteś tylko forumowym krzykaczem.
    To cała Twoja fachowość ?
    Co z tym kotłem, pytam kolejny raz, nie możesz znaleźć w pobliżu żeby strzelić fotki ?

Strona 605 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony