dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 268

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Lightbulb Pompa ciepła do CO jako klimatyzator z funkcją grzania

    Poszukuję taniego i efektywnego systemu grzewczego do planowanego domu pasywnego. Swego czasu myślałem nad tym, aby pozbyć się ogrzewania podłogowego na rzecz ogrzewania powietrzem, ale systemy tego typu były zbyt drogie i bardziej ekonomicznym uzasadnieniem był zakup pompy ciepła powietrze-woda przede wszystkim ze względu na funkcję grzania CWU.
    Niedawno wpadłem jednak na klimatyzatory o takich parametrach:


    Przeszukałem chyba cały Internet i lepszych urządzeń na tą chwile nie znalazłem. Przy COP=5.6 i SCOP=5.3 dla funkcji grzania jest to najbardziej efektywne urządzenie na rynku. Do tego kwota takiego urządzenia przy 8% VAT wynosi 3250zł brutto !
    Dwa takie urządzenia powinny energetycznie zapewnić ciepło dla domu pasywnego (są wersje pracujące do -25oC).
    6500zł brutto za system CO do domu z SCOP=5 to jest tak niska cena, że warto na poważnie się nad tym "pokiwać" (przy podłogówce same rurki PEX, rozdzielacze, zawory itp. mogą tyle kosztować)
    Granie CWU chciałbym w takiej sytuacji zapewnić za pomocą PC Ariston NOUS 110 zasilaną powietrzem wyrzucanym z reku (Przy GWC + reku temp. powietrza wywiewanego nigdy nie spadnie poniżej 7oC, co wystarczy, żeby ta PC pracowała cały rok z dobrą sprawnością)

    Jest tylko jeden poważny problem, jak rozdystrybuować te ciepłe powietrze po całym domu (te jednostki nie są produkowane w funkcji multisplit) ?
    Czy są w śród Was osoby, które grzeją chałupę tylko za pomocą klimatyzatorów ? Jak wygląda komfort mieszkania w tak ogrzewanym domu?
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 04-12-2013 o 10:57
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony