dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 732 z 1421
Pokaż wyniki od 14.621 do 14.640 z 28404
  1. #14621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    z cwu i gotowaniem
    Cwu tak,,cały rok [możesz zobaczyć ubytki na ciepłej wodzie jak moi kawalerowie się moczą ] Do gotowania mam indukcje.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  2. #14622
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Niestety hałas powrócił po dokręceniu muszę zastosować chyba inne oringi obecną są chyba za miękkie i się ugniatają za szybko tam są siły dlatego musi być to skręcone jak należy
    A możesz obrazowo pokazać gdzie te oringi montujesz??

  3. #14623
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    I tu się poniekąd z tobą zgodzę, bo kiedyś mieszkałem dobrych kilka lat w mieszkaniu gdzie miałem piec dwu obiegowy na gaz mieszkanie 64,8m2 średnia wysokość lokalu to 3,5m( na ziemi krzyżackiej to było) i póżniej w typowym bloku 54m2 i rachunki nie przerażały nie wiem nie analizowałem może ceny gazu poszły w górę albo co innego ogrzać mieszkanie a co innego dom, w każdy razie mój osobisty szwagier jak sądze ze względów ekonomicznych też ma gaz oddzielnie kocioł do CO i do CWU na gaz i w tam tym roku zamontował smieciucha z miarkownikiem ciagu pali drewnem i wunglem jest zadowolony bo nauczył się rozpalać od góry i ma stałopalność 7 godz na jednym załadunku także każdy ma swoje doświadczenia i swoją kalkulację i to nie jest powiedziane,że za parę lat nie zmienisz oceny swojego super taniego ogrzewania

    Tu nic nie oszuka za energię trzeba płacić w takiej czy innej postaci jak zapłacisz za super wydajne urządzenie to masz tańsze rachunki, jak włożysz w ocieplenie to masz nizsze rachunki, jak nie zapłacisz za prąd to za drewno do kominka kwestia co kto wybierze i jakie ma możliwości czy wyłożyć kase od razu czy później placi w ratach, czy kogoś staćna leżenie bykiem czy chce lub musi przerzucić parę kilo opału i popiłu, pozatym niektórzy to lubią i co pan zrobisz nic pan nie zrobisz
    Jasna sprawa za każdą energię trzeba płacić ale tylko za niektóre należy płacić i jeszcze dokładać, czyścić, zwozić opał, rąbać itd

  4. #14624
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19137248_2.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	229761
    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    A możesz obrazowo pokazać gdzie te oringi montujesz??
    pomiędzy silnik a motoreduktor
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 12-12-2013 o 15:50

  5. #14625
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Grzecznie odpowiadam, ktoś napisał kilkanaście stron wcześniej że żadne badania nie obowiązują
    A ja jeszcze dopowiem że niektóre gminy dopłacają do wymiany kotłów weglowych na ekologiczne - weglowe - i Tu można dostać do 50% ceny kotła z powrotem

    I warunkiem takiej dopłaty jest właśnie CERRTYFIKAT ekologiczny lub równoważny

  6. #14626

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    To za drewno do kominka przypuszczam
    To źle przypuszczasz
    Kominka jeszcze się nie dorobiłem ,ale komin stoi.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 12-12-2013 o 17:53

  7. #14627
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Dzięki mpepe, sam z ciekawości będę coś próbował z tym działać. Choć osobiście mi ten hałas nie przeszkadza, a w sumie to go nie słyszę.
    Tylko w głuchą, bezwietrzną noc, gdy na prawdę jest cichutko w domu, to słychać pracę podajnika. Ale w sumie jak lodówka się włączy to bardziej przeszkadza.

    Jeszcze pytanie do bardziej obeznanych, jak widać po moich wykresach spaliny u mnie są dosyć niskie, choć nikt tak na prawdę nie ustalił punktu odniesienia, jakie powinny być.
    I pytanie w jaki sposób sprawdzić czy w kominie nie dzieje się nic złego??
    Komin systemowy, 9m, fi 200.
    Do komina mogę zaglądnąć tylko poprzez wyczystkę, i otwór rewizyjny w kolanie łączącym piec z ceramicznym kominem.
    I teraz tak, na poziomie wyczystki jest sucho, na ile tam mogę wsadzić łapę to jest sucho, z komina nic nie wypływa.
    Na poziomie wejścia spalin z pieca do komina sucho, tam już łapy nie wsadzę, bo i tak nie dostanę do ceramiki.

    Czy gdzieś w wyższych partiach nie wkrapla się ta skur..skroplina która potrafi przez mury przejść?
    Czy ona się tam gdzieś nie wkrapla i nie zatrzymuje się na pewnym poziomie, np przez sadzę albo przez grubą zaprawę, w niewidocznym dla mnie miejscu???
    Wiem że dziwne pytanie, ale jakoś nie chciałbym zobaczyć u siebie tego czarnego wykwitu.
    A może ktoś jakoś u siebie sprawdza komin?

  8. #14628
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ale karoka z minertu czyszczą posty normalnie stron wątku ubywa

  9. #14629

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Ale karoka z minertu czyszczą posty normalnie stron wątku ubywa
    Nie wiem kto ale ktokolwiek to jest to robi dobrą robotę jeśli usuwa posty powtarzające się co 2 stronę i te kompletnie nie w temacie.

  10. #14630
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    A ja jeszcze dopowiem że niektóre gminy dopłacają do wymiany kotłów weglowych na ekologiczne - weglowe - i Tu można dostać do 50% ceny kotła z powrotem

    I warunkiem takiej dopłaty jest właśnie CERRTYFIKAT ekologiczny lub równoważny
    to czyżby do gazu nie dopłacały? szczególnie z wymiany węglowy na gaz?
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 12-12-2013 o 18:29

  11. #14631

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    A kocioł na węgiel nie musi swojego spalić?
    Cena węgla jest niska wg ciebie? za dobry groszek trzeba już płacić po 1000zł z dostawą uwierz mi że w nowym domu za połowę z tego gazem ogrzejesz.
    Ten początek Twojej wypowiedzi mógł mi to zasugerować. Widocznie się pomyliłem- jak coś to sorki...

  12. #14632
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Ale karoka z minertu czyszczą posty normalnie stron wątku ubywa
    Miejmy nadzieję że głównie Twoje certyfikowane posty kasują, które nic nie wnoszą do tematu, a powtarzasz je w co drugim słowie.

  13. #14633
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem dostawę eko z Wesołej i tu pytano jestem na stronie http://wegiel.katowice.pl/wegle/kwk__myslowice_wesola_/
    i nie ma ekogroszku w ich ofercie dobrze się domyślam, że firmy typu Bartex kruszą gruby węgiel na eko?
    Poza tym dostałem węgiel cholernie mokry woda się leje z worów cena 800zł. A i znalazłem kolejnego magika co za podobno ten sam węgiel chce 700zł workowany to ciekawe ile on kosztuje na kopalni ?
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 12-12-2013 o 18:39

  14. #14634
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Widzę ,że kolega znalazł wreszcie "kumpli" aby pogadać.Wpisy w dzienniku budowy bez zainteresowania i odzewu,zresztą się nie dziwię,chata w szczerym polu,projekt lata 90-te,ale o gustach się nie dyskutuje.Nikgo nie za bardzo to ciekawi,nie ma z kim pogadać,no to sru na wątek o kotłach,i już jest gorąco.
    Daj pokój kolego,jak kupisz RBR-a to pogadamy.Póki co, buduj dalej.Każdy tu ,jest świadomy co i dlaczego zakupił.
    To jak z tą świadomością ???

  15. #14635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    to czyżby do gazu nie dopłacały? szczególnie z wymiany węglowy na gaz?
    Dopłacają ale trzeba jeszcze miec gaz,k amo mozna też PC solary, grzały

  16. #14636
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Ten początek Twojej wypowiedzi mógł mi to zasugerować. Widocznie się pomyliłem- jak coś to sorki...
    Nie ma problemu nie obrażam się

  17. #14637

    Domyślnie

    Pytanie. Czy Wasze kociołki też tak szybko zarastają pyłem i sadzą? U mnie normalnie masakra. Czyszczę kocioł co 4-ry dni. Po wyczyszczeniu (skrobakiem ) temperatura spalin spada o 20oC, a kocioł dużo szybciej łapie temperaturę. Nawet już za radą kolegi NOVY przeszedłem na spalanie dwustanowe, niby płomień ładny, zero dymu lub jakiś mikro-dymek, a kocioł zarasta w zbyt szybkim tempie. Ciąg kominowy dobry (komin 11mb). Węgiel jakiś szajsowaty - Bartex pseudo Pieklorz z Bobrka. Groszek spala się ładnie, niemal zero niedopałków, tylko to zarastanie kotła - i cała komora spalania czarna jak smoła, wymiennik także czarny. Chyba kocioł pragnie ceramiki.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 12-12-2013 o 18:45

  18. #14638
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Pytanie. Czy Wasze kociołki też tak szybko zarastają pyłem i sadzą? U mnie normalnie masakra. Czyszczę kocioł co 4-ry dni. Po wyczyszczeniu (skrobakiem ) temperatura spalin spada o 20oC, a kocioł dużo szybciej łapie temperaturę. Nawet już za radą kolegi NOVY przeszedłem na spalanie dwustanowe, niby płomień ładny, zero dymu lub jakiś mikro-dymek, a kocioł zarasta w zbyt szybkim tempie. Ciąg kominowy dobry (komin 11mb). Węgiel jakiś szajsowaty - Bartex pseudo Pieklorz z Bobrka. Groszek spala się ładnie, niemal zero niedopałków, tylko to zarastanie kotła - i cała komora spalania czarna jak smoła, wymiennik także czarny. Chyba kocioł pragnie ceramiki.
    Zwiększ nadmuch.

  19. #14639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Zwiększ nadmuch.
    To mi zaczyna się zapadać żar na palniku , a zwiększenie czasu podawania znowu powoduje konieczność zwiększenia nadmuchu i koło się zamyka.
    Przydałaby się połówka % w dmuchaniu lub muszę kupić przesłonę na dmuchawkę.
    Zwiększyłem o 1% i zmniejszyłem czas przerwy o 1s. Zobaczę rano co będzie na palniku.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 12-12-2013 o 19:00

  20. #14640
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Zwiększyłem o 1% i zmniejszyłem czas przerwy o 1s. Zobaczę rano co będzie na palniku.
    Tak się nie robi.regulujesz jeden parametr.To ,że po zwiększeniu nadmuchu zapadł się kopczyk to normalne. Trochę potrwa zanim kocioł "przyzwyczai" się do nowych warunków spalania.Daj mu czas,tak z 2h.Kopiec ma być zawsze taki sam,nie może maleć ani rosnąć,ale na taką reakcję trzeba czasu.

Strona 732 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony