dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 741 z 1421
Pokaż wyniki od 14.801 do 14.820 z 28404
  1. #14801
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Wypnij pompę ze sterownika zasil bezpośrednio do gniazdka 230V i na niskim biegu puść ją niech tłoczy non stop.
    Zostawiłem wczoraj pompę na noc wpiętą w sterownik i na razie chodzi bez zarzutu

  2. #14802
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy777 Zobacz post
    Ja również jestem za podłogówką po całości - moim zdaniem nie ma co mieszać - albo podłogówka, albo grzejniki - unikniesz wielu problemów stosując jednorodny system. W perspektywie zakazu grzania węglem - pozostaje jedynie podłogówka. Sam mam wyłącznie podłogówkę - do kotła na ekogroszek naturalnie bardziej pasuje ogrzewanie grzejnikowe, ale i z podłogówką można go również świetnie "sprzęgnąć", a w razie zmiany źródła ogrzewania jesteś przygotowany. ( potem podłogówki raczej nie dobudujesz)
    Wierzysz w całkowity zakaz palenia węglem? ja teraz patrząc na mój "bezdymny komin" skłaniałbym się do całkowitego zakazu palenia ale tylko w śmieciuchach to tak na początek. A myślę, że lobby węglowe nie dopuści do całkowitego zakazu palenia węglem.

  3. #14803

    Domyślnie

    Jeśli ceny węgla zostaną ustalone na poziomie +/- 2000,- , to sami przestaniemy palić węglem.
    Nie będą potrzebne żadne zakazy

  4. #14804

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Jeśli ceny węgla zostaną ustalone na poziomie +/- 2000,- , to sami przestaniemy palić węglem.
    Nie będą potrzebne żadne zakazy
    To będziemy kupować sprowadzany a kopalnie pozamykają!
    A do tego rząd nigdy nie dopuści bo to nasze "czarne złoto".
    Nawet chiński węgiel bede palił jak wyjdzie taniej
    Tutaj nie bedę miał sentymentu i mimo ,że jestem ze śląska ważniejsze jest ile za to musze zapłacić.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 15-12-2013 o 09:28

  5. #14805
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post


    Ja uważam, że wcześniej czy później to nastąpi
    Oby jak najrychlej.

  6. #14806
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Oby jak najrychlej.
    Niech zakazują tylko trzeba najpierw dać ludziom dobrą i tania alternatywę.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #14807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    To będziemy kupować sprowadzany a kopalnie pozamykają!
    A do tego rząd nigdy nie dopuści bo to nasze "czarne złoto".
    Nawet chiński węgiel bede palił jak wyjdzie taniej
    Teoretycznie tak, ale kopalnie podniosą ceny węgla z biegiem czasu, bo to norma. Obawiam się , że z jakiś czas opodatkowanie węgla (VAT, akcyza, podatek ekologiczny i nikt nie wie jaki jeszcze rządzący wymyślą ...) i z obecnej ceny z dnia na dzień zrobi się 2000,- + VAT z 1 tonę. Niemożliwe ? Jak najbardziej możliwe. Kogo z pryncypałów na górze (nie ma znaczenia jaka opcja polityczna obecnie na świeczniku) obchodzi, że Polacy nie zarabiają kroci, że kupili , wybudowali domy biorąc duże kredyty i będą je spłacać przez kolejne kilkanaście, -dziesiąt lat i chcą te domy w miarę oszczędnie ogrzewać. Oni "elyta" tego kraju mają nas małych polaczków głęboko w doopie. Możemy co najwyżej usłyszeć sławetne "spieprzaj dziadu" jak Ci się nie podoba, to sprzedaj chatę, idź do bloku.
    Ja do puki nie docieplę domu (ściany) to przy temp. poniżej zera jestem niemal skazany na węgiel, powyżej zera pozostaje gaz, który mam doprowadzony do kotłowni. W przyszłym roku pewnie jakiegoś Buderusa stacjonarnego wstawię.

  8. #14808

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Niech zakazują tylko trzeba najpierw dać ludziom dobrą i tania alternatywę.
    Po co czekać na zakaz ?.Jak się komuś do tego spieszy to już może zmienić źródło ciepła.

  9. #14809

    Domyślnie

    mark3k juz teraz kopalnie się borykają z nadmiarem produkcji i leży węgiel .Nikt nie jest samobójcą aby podnosić ceny węgla i ryzykować iz kupujacy odwróca się od rodzinnego rynku.Węgiel był i będzie jednym z podstawowych paliw Polski a uzależnianie się od ruskich i ich kaprysów co do cen gazu?Jaki rząd się na to zgodzi?Pis dojdzie na pewno do władzy a z ruskimi sie lubia jak "pies z kotem"
    Ponadto ludzie nie tylko palą węglem sa przecież alternatywne paliwaellet,fasola itp.Nikt Ci nie każe palić węglem ale kazdy pali tym cotańsze a na te chwilę wygrywa węgiel moim zdaniem i kolejne 10 lat ,mam pewność tak samo bedzie jak nie taniej
    Od zeszłego roku u mnie ceny węgla sa na tym samym poziomie lub nawet taniej.

  10. #14810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    mark3k juz teraz kopalnie się borykają z nadmiarem produkcji i leży węgiel .Nikt nie jest samobójcą aby podnosić ceny węgla i ryzykować iz kupujacy odwróca się od rodzinnego rynku.Węgiel był i będzie jednym z podstawowych paliw Polski a uzależnianie się od ruskich i ich kaprysów co do cen gazu?Jaki rząd się na to zgodzi?Pis dojdzie na pewno do władzy a z ruskimi sie lubia jak "pies z kotem"
    Ponadto ludzie nie tylko palą węglem sa przecież alternatywne paliwaellet,fasola itp.Nikt Ci nie każe palić węglem ale kazdy pali tym cotańsze a na te chwilę wygrywa węgiel moim zdaniem i kolejne 10 lat ,mam pewność tak samo bedzie jak nie taniej
    Od zeszłego roku u mnie ceny węgla sa na tym samym poziomie lub nawet taniej.
    Już teraz firmy i ciepłownie importują opał ze wschodu , bo obecnie nie ma "wymogu" brania z PL kopalni ...
    Kopalnie straciły na tym duuużo , a duże firmy importują bo na zachodzie taniej ...

    Jedynie osoby prywatne w większości kupują ale też jest dużo importerów węgla z Rosji i powoli często polski węgiel jest wypierany przez obcy tańszy węgiel ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #14811
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Już teraz firmy i ciepłownie importują opał ze wschodu , bo obecnie nie ma "wymogu" brania z PL kopalni ...
    Kopalnie straciły na tym duuużo , a duże firmy importują bo na zachodzie taniej ...

    Jedynie osoby prywatne w większości kupują ale też jest dużo importerów węgla z Rosji i powoli często polski węgiel jest wypierany przez obcy tańszy węgiel ...
    Jak zwykle w Polsce się nic nie opłaca lepiej importować.
    Jak to jest że innym się opłaci wydobyć zarobić i jeszcze przetransportować taki kawał drogi.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #14812
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Witajcie.
    Ja dziś upchnąłem 134 kg do kosza . Myślę że jakbym jeszcze porozgarniał po bokach to by 135 weszło.
    Podpowie ktoś palący miałem, czy sypie sam miał czy mieszankę z groszkiem??

  13. #14813

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Pewnie, że może tyko jak to udowodnić i konkretnie o jakie wyniki pytasz bo jeżeli chodzi o poziom emisji różnego rodzaju badziewia to wystarczy że będę używał opał bardziej eko niż na testach i już są lepsze
    Skoro nie potrafisz udowodnić, to dlaczego piszesz, że może?

    Pytałem o wyniki, które wychodzą z badań atestacyjnych.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #14814

    Domyślnie

    Sam miał ale gruby, tej lipy 19 z np.Piasta nie polecam, bo kiepsko sie pali i ile wsadzisz, tyle popiołu wyciągniesz.Jak już to minimum 23.

  15. #14815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Nie rozumie Pana Zawijana...
    To Twój problem.
    Coś Ci jednak doradzę. Załóż nowy wątek na ten temat. Jest tu kilka osób, które rozumieją, o co mi chodzi. Może Ci to wytłumaczą.
    Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed Tobą.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #14816

    Domyślnie

    kaszpir007 prawo wolnego rynku
    Kopalnie musza zejść z ceny jak chcą sprzedać, ponadto w cenie kazdej tony jest wliczony szereg opłat, które wpływaja na cenę końcowa to jak z paliwem prawie
    Ja bym się nie martwił o przyszłość węgla bo wkońcu ktoś na górze się opamieta i bedzie się starał aby "nasze" lepiej się sprzedawało.
    Tylko do tego muszą najpierw sporo stracić nim coś zrobią bo tak działa nasze Państwo od zawsze,że robi sie dopiero jak się stanie

    Do posta powyżej :dziękuje za radę i sam zdecyduję co bedę robił.
    A brak odpowiedzi potwierdza tylko co pisałem.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 15-12-2013 o 10:35

  17. #14817

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Poprawiałem knota, którego przysłali do badań i z którego wyszedł potem RBR 23kW.
    Z pozostałymi RBR-ami nie miałem nic wspólnego.
    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Że co poprawiałeś?Przecież Ty (jak piszesz) na kotłach się nie znasz to co poprawiałeś,pomijając fakt że to chyba jedyny kocioł,który tak wnikliwie przebadaliście z niedowierzania,że taki jest dobry.
    Teraz już zwyczajnie bredzisz.
    Chyba, że to taki głupi żarcik. Bardzo głupi.
    Ukłony dla Redakcji

  18. #14818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe pamietam jak Zawijan pisał o nim.. skromnie..." moje dziecko''," również przyczyniłem się do jego powstania"...etc.. widac Łaska Pańska na pstrym koniu jezdzi
    Tak pisałem, bo tak rzeczywiście jest.
    Z małym sprostowaniem - "moje" tzn. "nasze", jak wszystko co piszemy z partnerem na forach.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #14819

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Jak długo RBR jest w sprzedaży? czy 23 i 17 zostały wprowadzone w jednym okresie?
    Nie zostały wprowadzone w jednym okresie. RBR 17kW sporo później.
    Od kiedy jest w sprzedaży RBR 23kW? Sprawdź datę świadectwa w wykazie IChPW, to będziez wiedział.
    Ukłony dla Redakcji

  20. #14820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Teraz już zwyczajnie bredzisz.
    Chyba, że to taki głupi żarcik. Bardzo głupi.
    To jest na pewno żarcik.
    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Poprawiałem knota, którego przysłali do badań i z którego wyszedł potem RBR 23kW.
    .
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 741 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony