dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 743 z 1421
Pokaż wyniki od 14.841 do 14.860 z 28404
  1. #14841

    Domyślnie

    Witam.
    Kocioł 17kW odpalony w trybie retortowym eCoal. Węgiel z Wesołej. Nastwy:czas pracy podajnika 6s, czas postoju wydajnika 60s, czas krótkiej przerwy 35s, ilosc powtórzen 3, moc dmuchawy 55% (tego nie rozumie wogóle - z wieksza moca dmuchawa pracuje na 45%, po zmniejszeniu 35%.) Temperatura CO 55C - przeciąga do 62C. Węgiel nie dopalony.
    Ktos pomoże? Sterownik niestety nie online. Mam printscrreny z ustawien.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013_12_15_Wykresy.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	230319   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0622.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	230321  
    Piotrek

  2. #14842

    Domyślnie

    w tym wątku też dyskusja o zakazie palenia węglem? w nowym budownictwie palenie węglem i prądem samo się wyelminuje zgodnie z rozporządzeniem: http://www.cieplej.pl/imgturysta/fil...%82oszenie.pdf
    Należy zwrócić uwagę na dopuszczalną wartość energii pierwotnej (za CO + CWU) na metr kwadratowy. z tego wynika, że trzeba będzie wybudować o sumarycznym zapotrzebowaniu na ciepło około 6300 kWh (zakładając dom o powierzchni 100 m2 i zużycie CWU 3000 kWh). to będzie wymagało izolacji rzędu 25-30 cm styro na ścianach i wentylacji mechanicznej. rozporządzenie podaje też minimalne wartości U przegrody, problem w tym, że przy tych wartościach nie spełnimy warunku o energii pierwotnej. ogrzewanie domu o zapotrzebowaniu 6300 kWh na CO i CWU gazem dzisiaj kosztuje pewnie z 1600 zł rocznie, powietrzną pompą ciepła dwa razy mniej. jak ktoś ma (będzie miał) taki dom i gaz blisko, to podłączy gaz. jeśli nie, to zamiast dobudowywać kotłownię na ekogroszek, kupi pompę ciepła o niewielkiej mocy. grzanie tylko prądem CO + CWU nie będzie już możliwe od przyszłego roku.

    każdy obecny inwestor powinien to sobie przemyśleć.

    jeśli chodzi o stare domy, to powinno się im dać spokój. ewentualnie dotować wymianę pieca na ekogroszkowy dla chętnych.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #14843
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Arturo72 dostałeś mojego priva?
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  4. #14844

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Chesz mieć coś dobrze to trzeba to samemu wyprodukować i dlatego gaz łupkowy byłby świetną sprawą i nie wiedzieć
    Tylko głupcy niszczą swoje środowisko naturalne , a jak ktoś sądzi że wydobycie gazu łupkowego jest dla środowiska "obojętne" to jest głupcem ...
    Do szczelinowania potrzeba mnóóóóstwo wody , a w Polsce jakoś nadmiaru nie ...
    Potem ta woda nie nadaje się już do spożycia ...

    Czy naprawdę chcemy zrobić w Polsce pustynię a ludzie będą kupowali wodę tylko w butlkach ?
    A kasę to zarobi Chevron , bo on ma technologię i ma koncesje ...

    My będziemy ODKUPOWAĆ od Chevronu gaz i zapewne płacić wolnorynkową cenę ...
    Chevron zarobi krocie a my zniszczymy sobie środowisko ...

    No po prostu super ...

    Ja chyba jednak wolę ruski gaz ...
    Tyle że rząd bardzo chce ten "gaz łupkowy" bo się będzie można "nałupić na głupkach" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #14845
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek57 Zobacz post
    Witam.
    Kocioł 17kW odpalony w trybie retortowym eCoal. Węgiel z Wesołej. Nastwy:czas pracy podajnika 6s, czas postoju wydajnika 60s, czas krótkiej przerwy 35s, ilosc powtórzen 3, moc dmuchawy 55% (tego nie rozumie wogóle - z wieksza moca dmuchawa pracuje na 45%, po zmniejszeniu 35%.) Temperatura CO 55C - przeciąga do 62C. Węgiel nie dopalony.
    Ktos pomoże? Sterownik niestety nie online. Mam printscrreny z ustawien.

    Nie jestem może biegły jak inny forumowicze (pale rbr 2 sezon) ale wydaję mi się że za dużo podajesz paliwa - stąd ten nie dopalony eco. Zmniejsz czas podawania na 5 s ilość powtórzeń na 2 i obserwuj najlepiej wymieć popiół na czas zmiany. A przeciąga zresztą u mnie to samo bo po przejściu z trybu podtrzymanie na grzanie zaczyna zimna woda z instalacji schodzić i kocioł musi dośc w szybkim tempie ja zagrzać stąd temp. CO widuję ponad nastawy
    Ostatnio edytowane przez raf1 ; 15-12-2013 o 14:39

  6. #14846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Widziałem projekt ustawy miasto ma dopłacać do rachunków za gaz tym, którzy zrezygnują z węgla i dodatkowo mają możliwość podpięcia pod MPEC
    No wiesz z tym doplacaniem do rachunkow to nie jest tak rozowo, bo bedzie sie tym zajmowal MOPS , a to niestety jedna wielka biurokracja i paranoja bo niech ci tylko twoj dochod przekroczy o zlotowke ich smieszny prog i doopa z doplat.
    Co do mozliwosci podpiecia do MPEC to wyglada to mniej wiecej tak:
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...-papierze.html

    Powiem ci tak : mieszkam w poludniowejczesci Krakowa ,otoczony dwoma wezlami cieplowniczymi:
    -jeden to wezel EC Skawina
    -drugi to wezel EC Leg
    Chcielismy z sasiadami podlaczyc 23 domki ( jedna ulica ) do ktoregos z wezlow. Oferowalismy bezproblemowe przejscie przez trzy prywatne dzialki nitki od wezla tzn wlasciciele tych dzialek pozwolili na rozkopanie ich bez zadnych gratyfikacji , ani odszkodowan.
    Odpowiedz MPEC brzmiala NIE
    Powod : niska oplacalnosc inwestycji

    A tak naprawde to poprostu boja sie ruszac istniejacych przestarzalych wezlow ,aby sie cos czasem nie ze....ralo

  7. #14847
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Arturo72 dostałeś mojego priva?
    Już patrzę...

  8. #14848

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Coś w tym jest.

    Ostatnio sąsiad mnie zagadał, dlaczego jeszcze w piecu nie palę ? Ja mu na to, że cały czas palę, a on, ale przecież dym nie leci tzn. że nie palę
    Próbowałem mu coś tam tłumaczyć o całkowitym spalaniu i prawidłowo przebiegającym procesie spalania, ale patrzył na mnie jak na idiotę
    To samo mialem z moim sasiadem A poniewaz spotkalem go nieco dalej od domu, wiec pokazalem mu na telefonie, jak pracuje moj kociol. Chyba do dzis mi nie uwierzyl, bo jeszcze do mnie nie zawital...
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  9. #14849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek57 Zobacz post
    Witam.
    Kocioł 17kW odpalony w trybie retortowym eCoal. Węgiel z Wesołej. Nastwy:czas pracy podajnika 6s, czas postoju wydajnika 60s, czas krótkiej przerwy 35s, ilosc powtórzen 3, moc dmuchawy 55% (tego nie rozumie wogóle - z wieksza moca dmuchawa pracuje na 45%, po zmniejszeniu 35%.) Temperatura CO 55C - przeciąga do 62C. Węgiel nie dopalony.
    Ktos pomoże? Sterownik niestety nie online. Mam printscrreny z ustawien.
    Ten niedopał masz jak już pisałem z tego odstawiania. Doprowadź do pracy ciągłej najlepiej w grupowym 8kW nadmuch 38%
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #14850
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bila111

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    RBR17 hula od jakiegoś czasu. Niestety martwi mnie dość duży pobór ekogroszku, tj. ok 30kg/dobę przy temperaturach ok. 0 do -5 stopni. Dom ok. 170 m2. Przy takim wydatku paliwa moc kotła ok. 4 - 6 kW w zależności od pracy palnika. Kaloryczność węgla ok. 21 kJ - z marketu. Instalator który składał instalację i od czasu do czasu steruje piecem przez neta twierdzi że duży pobór paliwa jest wynikiem jego słabej kaloryczności. Kupuję właśnie węgiel ok. 25kJ zobaczę.
    Zastanawiam się jak by można obniżyć koszty. Czy ktoś z szanownych kolegów palił w tym piecu owsem lub innymi ziarnami? Czy samym owsem, czy mieszanką z węglem. W jakich proporcjach. A może innymi ziarnami? Rzepak,jęczmień może coś innego.
    Trochę pola jest, na przyszły rok mogę posiać.
    Jaka odmianę owsa polecacie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez bila111 ; 15-12-2013 o 15:24

  11. #14851
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bila111 Zobacz post
    Witam serdecznie.
    RBR17 hula od jakiegoś czasu. Niestety martwi mnie dość duży pobór ekogroszku, tj. ok 30kg/dobę przy temperaturach ok. 0 do -5 stopni. Dom ok. 170 m2. Przy takim wydatku paliwa moc kotła ok. 4 - 6 kW w zależności od pracy palnika. Kaloryczność węgla ok. 21 kJ - z marketu. Instalator który składał instalację i od czasu do czasu steruje piecem przez neta twierdzi że duży pobór paliwa jest wynikiem jego słabej kaloryczności. Kupuję właśnie węgiel ok. 25kJ zobaczę.
    .
    Jak ocieplony ten dom, jakie okna?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #14852
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał bila111 Zobacz post
    Witam serdecznie.
    RBR17 hula od jakiegoś czasu. Niestety martwi mnie dość duży pobór ekogroszku, tj. ok 30kg/dobę przy temperaturach ok. 0 do -5 stopni. Dom ok. 170 m2. Przy takim wydatku paliwa moc kotła ok. 4 - 6 kW w zależności od pracy palnika. Kaloryczność węgla ok. 21 kJ - z marketu. Instalator który składał instalację i od czasu do czasu steruje piecem przez neta twierdzi że duży pobór paliwa jest wynikiem jego słabej kaloryczności. Kupuję właśnie węgiel ok. 25kJ zobaczę.
    Zastanawiam się jak by można obniżyć koszty. Czy ktoś z szanownych kolegów palił w tym piecu owsem lub innymi ziarnami? Czy samym owsem, czy mieszanką z węglem. W jakich proporcjach. A może innymi ziarnami? Rzepak,jęczmień może coś innego.
    Trochę pola jest, na przyszły rok mogę posiać.
    Jaka odmianę owsa polecacie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Co do paliwa to domieszki z owsa czy pelletu,czy innego ziarna, pestek itd.. obniżają kaloryczność ,jedynie zmniejszą ilość popiołu .Żeby przyniosły oszczędności to musisz mieszać z miałem ale wtedy zwiększy się ilość popiołu.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #14853
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata&slawek Zobacz post
    jest wręcz na odwrót taka moda w polsce jak ktoś ma inne zdanie to jest przyjacielem macierewicza i kto pierwszy tego argumentu użyje ten lepszy. Piszesz bzdury przenosząc problem jednego miasta na skalę kraju w dodatku te twoje wywody są nie spójne bo kraj to nie piaskownica i w nie tylko w 2010 ale dużo wcześniej rządzący powinni planować co bedzie w 2012 ty zaś piszesz, że umowę podpisano w 2010 na 25 lat a już 3 lata później mamy prawie gazoport gotowy i tuskowym cudem sytuacja obraca się o 180 stopni. Wdług ciebie im szybciej wszyscy bedą mieli gaz tym lepiej a sam własnie kupileś piec na węgiel. Piec kupiłeś a zanim do ciebie dotarł zdążyłeś już powiesić na nim stado psów. Przy tobie i twoich wywodach macierewicz to przedszkolak i tak przez ostatnie 6 lat kraj brnie w przepaść a wszystkiemu winni kaczyński z macierewiczem.
    m-a-l-k-o-n-t-e-n-t

  14. #14854
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    No wiesz z tym doplacaniem do rachunkow to nie jest tak rozowo, bo bedzie sie tym zajmowal MOPS , a to niestety jedna wielka biurokracja i paranoja bo niech ci tylko twoj dochod przekroczy o zlotowke ich smieszny prog i doopa z doplat.
    Co do mozliwosci podpiecia do MPEC to wyglada to mniej wiecej tak:
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...-papierze.html

    Powiem ci tak : mieszkam w poludniowejczesci Krakowa ,otoczony dwoma wezlami cieplowniczymi:
    -jeden to wezel EC Skawina
    -drugi to wezel EC Leg
    Chcielismy z sasiadami podlaczyc 23 domki ( jedna ulica ) do ktoregos z wezlow. Oferowalismy bezproblemowe przejscie przez trzy prywatne dzialki nitki od wezla tzn wlasciciele tych dzialek pozwolili na rozkopanie ich bez zadnych gratyfikacji , ani odszkodowan.
    Odpowiedz MPEC brzmiala NIE
    Powod : niska oplacalnosc inwestycji

    A tak naprawde to poprostu boja sie ruszac istniejacych przestarzalych wezlow ,aby sie cos czasem nie ze....ralo

    Słuchałem w radio Kraków, że teraz MPEC będzie miało obowiązek podpięcia, a jak mówisz będzie nieopłacalność inwestycji to miasto o ile pamiętam przez 5 lat będzie miało obowiązek dopłat. Złóżcie za jakiś czas ponownie wniosek o podpięcie a w razie czego napiszcie do gazety lokalnej albo do radia KRK. Zresztą macie jeszcze kilka lat zanim zacznie to obowiązywać. Życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 15-12-2013 o 17:23

  15. #14855
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek57 Zobacz post
    Witam.
    Kocioł 17kW odpalony w trybie retortowym eCoal. Węgiel z Wesołej. Nastwy:czas pracy podajnika 6s, czas postoju wydajnika 60s, czas krótkiej przerwy 35s, ilosc powtórzen 3, moc dmuchawy 55% (tego nie rozumie wogóle - z wieksza moca dmuchawa pracuje na 45%, po zmniejszeniu 35%.) Temperatura CO 55C - przeciąga do 62C. Węgiel nie dopalony.
    Ktos pomoże? Sterownik niestety nie online. Mam printscrreny z ustawien.
    Mam taki sam węgiel i kocioł 17 niedopałków brak chodzi mi na ręcznym mogę podać ci moje ustawienia:
    czas pracy 4s
    czas przerwy 40s
    dmuchawa 40%

    podtrzymanie
    Czas pracy podajnika [sek] 4
    Czas postoju podajnika [min] 80
    Czas krótkiej przerwy [sek] 16
    Ilość powtórzeń podajnika 4
    Moc dmuchawy [%] 64

  16. #14856
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał bila111 Zobacz post
    Witam serdecznie.
    RBR17 hula od jakiegoś czasu. Niestety martwi mnie dość duży pobór ekogroszku, tj. ok 30kg/dobę przy temperaturach ok. 0 do -5 stopni. Dom ok. 170 m2. Przy takim wydatku paliwa moc kotła ok. 4 - 6 kW w zależności od pracy palnika. Kaloryczność węgla ok. 21 kJ - z marketu. Instalator który składał instalację i od czasu do czasu steruje piecem przez neta twierdzi że duży pobór paliwa jest wynikiem jego słabej kaloryczności. Kupuję właśnie węgiel ok. 25kJ zobaczę.
    Zastanawiam się jak by można obniżyć koszty. Czy ktoś z szanownych kolegów palił w tym piecu owsem lub innymi ziarnami? Czy samym owsem, czy mieszanką z węglem. W jakich proporcjach. A może innymi ziarnami? Rzepak,jęczmień może coś innego.
    Trochę pola jest, na przyszły rok mogę posiać.
    Jaka odmianę owsa polecacie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Ja 100kg marketowego brunatnego z Castoramy spaliłem w 3 dni szkoda twojego czasu nerwów i kasy. Instalator miał rację kup dobry węgiel 26J to minimum
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 15-12-2013 o 17:46

  17. #14857
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Od kiedy miasto komuś dopłaca? Dopłaca mieszkańcy ze swojej kieszeni a miasto będzie tylko pośrednikiem.
    Niestety nie masz racji pieniądze na tą inwestycję będą z UE w ramach ochrony środowiska

  18. #14858
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek57 Zobacz post
    Witam.
    Kocioł 17kW odpalony w trybie retortowym eCoal. Węgiel z Wesołej. Nastwy:czas pracy podajnika 6s, czas postoju wydajnika 60s, czas krótkiej przerwy 35s, ilosc powtórzen 3, moc dmuchawy 55% (tego nie rozumie wogóle - z wieksza moca dmuchawa pracuje na 45%, po zmniejszeniu 35%.) Temperatura CO 55C - przeciąga do 62C. Węgiel nie dopalony.
    Ktos pomoże? Sterownik niestety nie online. Mam printscrreny z ustawien.
    U mnie jak narazie najlepsze wyniki w spalaniu wesołej osiągnąłem w trybie ręcznym. Podawanie 4s przerwa 47s, dmuchawa 40%.

  19. #14859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Słuchałem w radio Kraków, że teraz MPEC będzie miało obowiązek podpięcia, a jak mówisz będzie nieopłacalność inwestycji to miasto o ile pamiętam przez 5 lat będzie miało obowiązek dopłat. Złóżcie za jakiś czas ponownie wniosek o podpięcie a w razie czego napiszcie do gazety lokalnej albo do radia KRK. Zresztą macie jeszcze kilka lat zanim zacznie to obowiązywać. Życzę powodzenia.
    Wiesz podziwiam twoj optymizm , ale uwiez ja to mam na zywo i widze jak to dziala.
    Nie wiem czy wiesz ze piec lat temu w Krakowie zostal uchwalony podobny zakaz tylko dotyczyl opalania mialem oraz smieciami. Wiesz jak to sie skonczylo?
    Uchwala ta jest martwym przepisem ze wzgledu na brak instrumentow prawnych do wykonania tej uchwaly.
    Bo Straz Miejska wedlug swojej ustawy o Strazach Gminnych z 1997r moze tylko wizualnie oceniac czy ktos pali smieci , gumy ....itp i moze tylko fotografowac badz filmowac i nastepnie kierowac wniosek do rozpatrzenia przez Sad , ktory moze zakwestionowac foto lub film jako dowod w sprawie.

    Jedynym , ktory moze pobrac probki popiolu jest Inspektor Ochrony Srodowiska w asyscie Policji . Jest jedno ale.... otoz jak wlasciciel posesji sie uprze to moze zadac nakazu sadowego pozwalajacego na wejscie tych sluzb na posesje , i doopa blada , bo wcale tak latwo i szybko nie jest sie w stanie uzyskac taki nakaz.

    Co do skladania wnioskow to uwierz ze w moim i sasiadow przypadku jest po sprawie . Otoz wszyscy maja w czterech literach laske Urzedu Miasta i zakupili kotly na eko groszek pewnej firmy i teraz panowie ze Strazy Miejskiej usilnie poszukuja dymu
    Jeszcze ci powiem ze w tej samej ulice dalej wybudowano wystawny hotel ( przez Urzad Miasta ) , z salami konferencyjnymi , do ktorego rowniez MPEC nie wydal zgody na podlaczenie , wiec wpakowano tam gaz ,pomimo ze nitka cieplownicza oddalona jest od budynku o 100m
    Wspomne jeszcze ze budowla ta nie funkcjonuje poniewaz nasi wlodarze zapomnieli o drodze PPOZ , ( Co poniektozy z piszacych tutaj beda kojarzyc o ktorym hotelu pisze )

    Chcialem ci tylko jakos uswiadomic jak dziala Urzad Miasta w tym i jakie kretynskie ruchy wykonuje.
    Bo zamiast zakazow moze by zaczac edukowac? moze by tak przemyslec aspekt ekonomiczny( w niektorych przypadkach potrzeba zgody konserwatora i prywatnych wlascicieli kamiennic?
    A co z polozeniem Miasta? przeciez nie zatrzymaja pylow , ktore wiatry przywiewaja do miasta , i ktore nie sa wywiewane bo Wydzial Urbanistyczny UMK wydal kretynskie pozwolenia na zabudowe naturalnych kanalow wentylacyjnych Miasta ,ktore to kanaly za komuny byly nietykalne.

  20. #14860
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Panowie mam prośbę sam też to deklaruję usuńmy te posty na temat zanieczyszczenia dostaw gazu , działania urzędów, parti polit. itp , parę stron będzie mniej i wszystkim lżej.

Strona 743 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony