dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 818 z 1421
Pokaż wyniki od 16.341 do 16.360 z 28404
  1. #16341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Novy
    Nie obraź się
    Ale mam na dzieję, że Bolecki nie będzie tak samo "nieostrożny" jak Karoka i nie sprzeda ci tego sterownika
    Pozdr

    hehe chciałbym to widzieć.... najpierw będa peany pochwalne

  2. #16342
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bynio2
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Małastów
    Kod pocztowy
    38-307
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Z tym softem nie przesadzajcie wiele firm robi tak, że są tak zwani betatesterzy i jeśli się coś sprawdza to się wypuszcza oficjalną wersję Novy zamiast się cieszyć, że dostał taką szansę klepie na lewo i prawo. Przecież nikt Ci nie zdradzi tajemnic firmy kiedy wyjdzie soft co będzie zawierał itp. Przystopujcie trochę ja dopiero w tym roku aktualizowałem i mam świerzo w pamięci jakie są różnice i ile od tego czasu się zmieniło.


    Co do spraw technicznych to troche tu lawirowanie w temacie jest. Pytałem o ten palnik to jednoznacznej odpowiedzi nie było tylko jakieś wymijanki. Ale Novy i Maher troche przesadzacie, ja grzeję w trybie grupowym z moca 8 KW i nadmuchem 41% temperaturę muszę ograniczać pracą cykliczną pomp. Ale po to dobiera się piec do zapotrzebowania, żeby nie trzeba było przy jakiś mrozach grzać z mocą 14 kW i więcej. Jak wzieliście za małe piece to do kogo teraz te pretensje?
    Też mam 11-tke i lece na podobnych ustawieniach co ty,chate mam 130m,ale u mnie to jest CIEPŁO
    Jak bym mniał w domu 20st to by mnie żonka zatłukła

  3. #16343

    Domyślnie

    Cytat Napisał bynio2 Zobacz post
    Też mam 11-tke i lece na podobnych ustawieniach co ty,chate mam 130m,ale u mnie to jest CIEPŁO
    Jak bym mniał w domu 20st to by mnie żonka zatłukła
    Ja też mam w domu ciepło, zwykłego śmieciucha bym kupił i też by było ciepło. Po to ludzie kupują najnowsze samochody aby podróżować komfortowo i ekonomicznie, to samo dotyczy pieca tylko z większym podkreśleniem na ekonomicznie, jakby mi nie zależało na opłatach to bym założył prąd, gazu u mnie nie ma. Jak można zejść z opłatami regulując instalacje i sterownik to czemu nie (nie zmieniając komfortu mieszkania u mnie 24h 22stopnie).

  4. #16344
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Z tym softem nie przesadzajcie wiele firm robi tak, że są tak zwani betatesterzy i jeśli się coś sprawdza to się wypuszcza oficjalną wersję Novy zamiast się cieszyć, że dostał taką szansę klepie na lewo i prawo.
    Tak jak myślałem.Chciałem dobrze,wyszło jak zawsze.Zrozum,przy (bez urazy) Twojej wiedzy o spalaniu poprawnym opału,i przy max ocieplonej chatce-ot wywalisz kilka kg niedopału w sezonie.Ja mam dobry opał,zapłaciłem sporo kasy,dlaczego mam zwiększać nadmuch w nieskończoność?Albo wyrzucam niedopał,albo spalinę w kosmos.Co jest z wami?Nie rozumiecie ,że to problem softu?Na małej mocy i niewielkim odbiorze ciepła,nawet tego nie zauważysz... Są tacy co mają palnik ekoenergii i widzą co sie dzieje.Ty nie?Przykro mi.Ale Ty i ja to nie wszyscy,miej taka świadomość...

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Co do spraw technicznych to troche tu lawirowanie w temacie jest. Pytałem o ten palnik to jednoznacznej odpowiedzi nie było tylko jakieś wymijanki. Ale Novy i Maher troche przesadzacie, ja grzeję w trybie grupowym z moca 8 KW i nadmuchem 41% temperaturę muszę ograniczać pracą cykliczną pomp. Ale po to dobiera się piec do zapotrzebowania, żeby nie trzeba było przy jakiś mrozach grzać z mocą 14 kW i więcej. Jak wzieliście za małe piece to do kogo teraz te pretensje?
    Tego nie komentuję,bo potwierdza to to co napisałem powyżej.Dmuchasz 41%,zastanawiasz się dlaczego?A i tak pewnie w popielniku niedopał,albo opał który sie tam a nie na palniku dopala

  5. #16345
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe chciałbym to widzieć.... najpierw będa peany pochwalne
    Ciesz się swoją 17kW. Przyjdzie czas kiedy i ty uklękniesz.
    Pozdrawiam

  6. #16346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post

    Co do spraw technicznych to troche tu lawirowanie w temacie jest. Pytałem o ten palnik to jednoznacznej odpowiedzi nie było tylko jakieś wymijanki. Ale Novy i Maher troche przesadzacie, ja grzeję w trybie grupowym z moca 8 KW i nadmuchem 41% temperaturę muszę ograniczać pracą cykliczną pomp. Ale po to dobiera się piec do zapotrzebowania, żeby nie trzeba było przy jakiś mrozach grzać z mocą 14 kW i więcej. Jak wzieliście za małe piece to do kogo teraz te pretensje?
    Za mały piec nie wziąłem bo średnia praca przy tych temperaturach to około 2,5KW i podejrzewam że w czasie dużych mrozów nie przekroczy 10KW, tylko po zakupie dowiedziałem się jakie są różnicę miedzy 17 a 11, jak się dopytywałem to sprzedawcy pisali o zmienionym palniku i itd i inne wymijające odpowiedzi. Piszę że RBR 11Kw jest konstrukcyjnie źle zrobiony, ciekawe jak instalco zrobił by piec jeszcze mniejszej mocy, pewnie palnik byłby przy czopuchu bez żadnych półek nawet blaszanych i z wyliczenia matematycznego wymiennika wyszło by że ma mniejszą moc.
    Odnośnie twoich ustawień to dopiero uczę się palić na grupowym, ale wydaje mi się że za ostro dmuchasz i masz złe histogramy.

  7. #16347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Ciesz się swoją 17kW. Przyjdzie czas kiedy i ty uklękniesz.
    Pozdrawiam
    Generalnie nowy soft ok jest?grupowe się sprawdza?napisz coś na ten temat
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  8. #16348

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Z tym softem nie przesadzajcie wiele firm robi tak, że są tak zwani betatesterzy i jeśli się coś sprawdza to się wypuszcza oficjalną wersję Novy zamiast się cieszyć, że dostał taką szansę klepie na lewo i prawo.
    Poszperałem troche i sie dowiedziałem.... Nowy dostał soft pod nowy ster, ale tam jest małe ale.... nikt mu nie powiedział ze soft robiony jest standardowo pod inne dmuchawy czyli...inne sprężanie powietrza inne nadmuchy etc... nie wiadomo również pod jakie palniki ? bo raczej nie będzie to ekoenegria... ktoś z beta testerów się pośpieszył i wysłał nieautoryzowany soft ( nawet wiem kto

  9. #16349
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Poszperałem troche i sie dowiedziałem.... Nowy dostał soft pod nowy ster, ale tam jest małe ale.... nikt mu nie powiedział ze soft robiony jest standardowo pod inne dmuchawy czyli...inne sprężanie powietrza inne nadmuchy etc... nie wiadomo również pod jakie palniki ? bo raczej nie będzie to ekoenegria... ktoś z beta testerów się pośpieszył i wysłał nieautoryzowany soft ( nawet wiem kto
    Bzdura.

  10. #16350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Bzdura.

    Bo tak Ci powiedział gość co dał ci ten soft??? ehhhh

  11. #16351

    Domyślnie

    Z tego wynika , że w testowanym sofcie jest regulowana liczba podawanych dawek paliwa, a ja u siebie ograniczam (płynna regulacją czasu) podawanie paliwa zmniejszając czas podawania.
    Niemal na to samo wychodzi, jedynie licznik podaje niewłaściwy czas, ale to także skorygowałem.
    Pozostaje mi czekać na nowy lepszy software.

  12. #16352
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Bo tak Ci powiedział gość co dał ci ten soft??? ehhhh
    Teraz to mu ziarenko zasiałeś
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #16353
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Bo tak Ci powiedział gość co dał ci ten soft??? ehhhh
    Nie rób z siebie booga.Wiesz sporo,ale TEN palnik i kocioł masz krótko.Pogadamy,jak trochę na tym palniku zjarasz staffu.Teraz nie mamy o czy gadać.Bądź jednak bardziej oszczędny w słowach niż ja.

  14. #16354
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Z tego wynika , że w testowanym sofcie jest regulowana liczba podawanych dawek paliwa, a ja u siebie ograniczam (płynna regulacją czasu) podawanie paliwa zmniejszając czas podawania.
    Niemal na to samo wychodzi, jedynie licznik podaje niewłaściwy czas, ale to także skorygowałem.
    Pozostaje mi czekać na nowy lepszy software.
    Robisz to teraz 1000 razy lepiej niż każdy ich soft.Dobieraj nadmuch.

  15. #16355

    Domyślnie

    Nigdy nie uważałem się za kogos lepszego... do wielu ustawień doszedłem sam lub dzięki użytkownikom TEGO FORUM za co IM Dziękuję!! Nowy pamietam Twoje posty jak kupiłeś kocioł... widzę terazniejsze posty... Twoj kocioł- twoje zdanie.... mi 17 leży, to o nim już nawet nie piszę, bo po prostu mi się nie chce, nie mam 11/12 więc tu głosu nie zabieram...
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 07-01-2014 o 21:39

  16. #16356
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Robisz to teraz 1000 razy lepiej niż każdy ich soft.Dobieraj nadmuch.
    Jesteś pewien?
    A co z czasem dopalania?Ten czas ma rozpiętość.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #16357
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Teraz to mu ziarenko zasiałeś
    A kto umarł....ten nie żyje...

  18. #16358
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jesteś pewien?
    A co z czasem dopalania?Ten czas ma rozpiętość.
    Jak dobrze posiedzi przy palniku,to "złapie" te wielką-mała tajemnicę
    Rajmund dał radę,prosty chłopina(bez urazy Rajmund)-to Marek też sobie poradzi.Ma w tym wiedzę.

  19. #16359
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Jak dobrze posiedzi przy palniku,to "złapie" te wielką-mała tajemnicę
    Rajmund dał radę,prosty chłopina(bez urazy Rajmund)-to Marek też sobie poradzi.Ma w tym wiedzę.
    Ty też podobno masz i co? Ani rybek ani akwarium.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #16360
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ty też podobno masz i co? Ani rybek ani akwarium.
    Jak zainwestuję w parę kg styropianu,usiądę na dupsku i dam wam spokój.Póki co ma być jak Bozia przykazała.Bez ściemy,i dla wszystkich.

Strona 818 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony