dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 870 z 1421
Pokaż wyniki od 17.381 do 17.400 z 28404
  1. #17381
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonsaid Zobacz post
    witam od jakiegos czasu uzytkuje RBR 17 kW, narazie nie mam połaczenia z siecia bo jestem na etapie wykonczenia budynku i neta nie ma, mam do Was pytanie jak ustawić pompe podłogówki. układ działa na 4 pompach: CO, podłogówka za zaworem 3D, CWU i cyrkulacja podłączona niezależnie( nie pod sterownik) . pompa CO służy do zasilania grzejników na górze a na dole sama podłogówka, ustawiłem programator pokojowy, czujnik wewnetrzny mam na dole i steriownik włączając pompe CO załącza na górze ogrzewanie a nie wiem jak ustawić pompe podogówki ktora jest wpięta w gniazdo mieszającej.
    A masz czujnik od podłogówki ? Termostaty na grzejnikach ? I czy w ustawieniach zaawansowanych masz ustawioną funkcję pompy mieszającej na "podłogowa" ?

  2. #17382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    simonsaid

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    21

    Domyślnie

    jeszcze nie mam czujnika podłogówki ale jeżeli jest potrzeba i bedzie to miało w czymś pomóc moge dzis podłączyć, termostaty na grzejnikach oczwiście są, próbowałem w ustawieniach mieszjąca na podłogową nastawic ale nie widziałem aby to cos zmieniało tzn. pompa CO startowała a podłogowa wciaż była wyłączona

    edit:
    a czy w ustawieniach: niezależna praca pompy mieszającej ma być: TAK czy NIE ??
    Ostatnio edytowane przez simonsaid ; 05-02-2014 o 09:29

  3. #17383

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonsaid Zobacz post
    jeszcze nie mam czujnika podłogówki ale jeżeli jest potrzeba i bedzie to miało w czymś pomóc moge dzis podłączyć, termostaty na grzejnikach oczwiście są, próbowałem w ustawieniach mieszjąca na podłogową nastawic ale nie widziałem aby to cos zmieniało tzn. pompa CO startowała a podłogowa wciaż była wyłączona

    edit:
    a czy w ustawieniach: niezależna praca pompy mieszającej ma być: TAK czy NIE ??
    Nie mam wprawdzie podlogowki, lecz kwestie ustawien rozumiem w ten sposob: Jesli wybrales wyjscie pompy mieszajacej jako podlogowa i podlaczyles ja do gniazda mieszajacej, to wtedy ustawienie dotyczace pompy mieszajacej odnosi sie do pompy CWU pracujacej dodatkowo jako mieszajaca (CWU+mieszajaca). Temperatura zalaczenia pompy mieszajacej to zasadniczo minimalna temperatura powrotu, jaka utrzymuje wtedy pompa CWU.
    Ustawienie na TAK powoduje niezalezna prace pompy CWU jako mieszajaca rowniez latem, kiedy nie korzysta sie z pompy CO (dziala wtedy niezaleznie od CO). Jesli korzystasz z Androida w telefonie albo tablecie, tam kazda opcja jest dokladnie opisana. Dodatkowo w ustawieniach sterownika Programatory/Programator ogrzewania podlogowego masz opcje zaprogramowania temp. dziennej i nocnej oraz cyklicznej pracy pompy podlogowej. Z tym, ze aby ta funkcje uaktywnic, moze byc konieczne podlaczenie czujnika podlogowki tak, jak napisal kolega wczesniej. Inaczej nie bedziesz w stanie monitorowac temperatury podlogi. Wydaje mi sie jednak, ze cykliczna prace pompy podlogowej uaktywnia juz samo podlaczenie tej pompy do gniazda i wybranie opcji pmpy mieszajacej jako podlogowa. Wystarczy sprawdzic...
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  4. #17384
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    simonsaid

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    21

    Domyślnie

    dzięki panowie za pomoc, dzis po pracy napewno podłącze czujnik podłogówki i bede próbował ruszyc pompe podłogówki ,
    Beata&Sławek projekt Karmelita 2m po podłogach 230m2 a odejmując skosy, kotłownie i garaż ( choc tam też mam dwa grzejniki ale narazie nie grzeję) to zostaje ok 160 m2, ocieplenie 15 cm grafitu na scianie, 28 cm wełny w sufitach i 18 na strychu. podłgówka 100 m2 a grzejniki w reszcie pomieszczeń, pewnie zaraz pojawią sie głosy, że trzeba było 11 kW i jestem tego świadomy bo długo sie biłem z myslami ktory wziąc jednak wybor padł na 17, po ostatnich wpisach chyba jeszcze sie upewniłem, że to dobry wybór a jak po następnym sezonie zmieszcze sie z ogrzaniem w 3-3,5k za sezon to bede pewny ze to był dobry wybór jak tylko odpale internet napewno zapodam linka abyscie lookneli jako bardziej sdoswiadczeni i doradzili czy mozna cos udoskonalić w spalaniu

  5. #17385
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonsaid Zobacz post
    jeszcze nie mam czujnika podłogówki ale jeżeli jest potrzeba i bedzie to miało w czymś pomóc moge dzis podłączyć, termostaty na grzejnikach oczwiście są, próbowałem w ustawieniach mieszjąca na podłogową nastawic ale nie widziałem aby to cos zmieniało tzn. pompa CO startowała a podłogowa wciaż była wyłączona

    edit:
    a czy w ustawieniach: niezależna praca pompy mieszającej ma być: TAK czy NIE ??
    Ja u siebie mam tak: pompa od grzejników (energooszczędna z autoadaptem) podłączona jest na stałe pod 230 V, temperaturę regulują termostaty na grzejnikach. W sterowniku u mnie CO to jest podłoga. Czujnik mam w salonie, pompa działa jako cyrkulacyjna, czyli na programatorze pokojowym mam ustawione 22,5 stopnia, dopóki nie osiągnie tej temperatury to pracuje cały czas, jak przekroczy zadaną z programatora, przechodzi do pracy cyklicznej wg ustawionych czasów. U mnie się to sprawdza.
    Dzięki temu zabiegowi, mogłem podłączyć pompkę cyrkulacyjną pod sterownik i korzystać z cyrkulacji jak chcę i kiedy chcę.

  6. #17386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonsaid Zobacz post
    jeszcze nie mam czujnika podłogówki ale jeżeli jest potrzeba i bedzie to miało w czymś pomóc moge dzis podłączyć, termostaty na grzejnikach oczwiście są, próbowałem w ustawieniach mieszjąca na podłogową nastawic ale nie widziałem aby to cos zmieniało tzn. pompa CO startowała a podłogowa wciaż była wyłączona

    edit:
    a czy w ustawieniach: niezależna praca pompy mieszającej ma być: TAK czy NIE ??
    Już chyba wszystko jasne ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #17387
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonsaid Zobacz post
    projekt Karmelita 2m po podłogach 230m2 a odejmując skosy, kotłownie i garaż ( choc tam też mam dwa grzejniki ale narazie nie grzeję) to zostaje ok 160 m2, ocieplenie 15 cm grafitu na scianie, 28 cm wełny w sufitach i 18 na strychu.
    mamy podobne projekty (u Ciebie większy garaż i pokój nad nim), podobne ocieplenie, więc jak już zapodasz sterownik to będę Cię podglądał dla porównania
    Z moich tygodniowych obserwacji wynika, że nawet te 11kW dają radę na 8kW przy -16 deg. i wietrze huraganowym na 2 elewacje nieosłonięte drzewami.

  8. #17388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    mamy podobne projekty (u Ciebie większy garaż i pokój nad nim), podobne ocieplenie, więc jak już zapodasz sterownik to będę Cię podglądał dla porównania
    Z moich tygodniowych obserwacji wynika, że nawet te 11kW dają radę na 8kW przy -16 deg. i wietrze huraganowym na 2 elewacje nieosłonięte drzewami.
    Jak się sprawdza utrzymywanie temperatury CO za pomocą podtrzymanie?
    Są oszczędności czy nie bardzo?

  9. #17389
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Jak się sprawdza utrzymywanie temperatury CO za pomocą podtrzymanie?
    Są oszczędności czy nie bardzo?
    Od północy podajnik pracował 25min, ale nie wiem czy to dużo czy mało, bo za krótko w temacie siedzę. Nie wiem jakie są cykle standardowe przy 8kW (ile razy podaje i jaką dawkę), bo nie wsłuchiwałem się ile razy kręci, ale w podtrzymaniu moim zdaniem lepiej dopala mi paliwko (soft 0.3.1.6) zapodane w trybie standardowym, choć jeszcze próbuję dobrać optymalny nadmuch i dawkę. Na pewno wydłużył się cykl od jednego startu na 8kW do kolejnego, co moim zdaniem jest ok.

    Na razie to trochę błądzę jak dziecko we mgle, ale w domu ciepło, tylko w razie czego trochę więcej opału wypalę

    Możesz spojrzeć na wykresy czy Twoim zdaniem jest warto się w to bawić:
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/4218/

  10. #17390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    simonsaid

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Już chyba wszystko jasne ?
    jak najbardziej jasne

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja u siebie mam tak: pompa od grzejników (energooszczędna z autoadaptem) podłączona jest na stałe pod 230 V, temperaturę regulują termostaty na grzejnikach. W sterowniku u mnie CO to jest podłoga. Czujnik mam w salonie, pompa działa jako cyrkulacyjna, czyli na programatorze pokojowym mam ustawione 22,5 stopnia, dopóki nie osiągnie tej temperatury to pracuje cały czas, jak przekroczy zadaną z programatora, przechodzi do pracy cyklicznej wg ustawionych czasów. U mnie się to sprawdza.
    Dzięki temu zabiegowi, mogłem podłączyć pompkę cyrkulacyjną pod sterownik i korzystać z cyrkulacji jak chcę i kiedy chcę.
    a powiem szczerze, że chyba jak zacznę uzywać CWU to sprubuję takiego rozwiązania, brzmi całkiem sensownie


    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    mamy podobne projekty (u Ciebie większy garaż i pokój nad nim), podobne ocieplenie, więc jak już zapodasz sterownik to będę Cię podglądał dla porównania
    Z moich tygodniowych obserwacji wynika, że nawet te 11kW dają radę na 8kW przy -16 deg. i wietrze huraganowym na 2 elewacje nieosłonięte drzewami.
    faktycznie bardzo podbny, czy to projekt Julka ? bo przerabiałem ich troche zanim sie zdecydowałem na Karmelitę, a co do mocy kotła to wiem, ze jest "trochę" na wyrost bo widziałem, że jest tu uzytkownik 11 w moim projekcie - wojtas77
    a czy Ty swój zamierzasz udostępnic, ja czekam na Auro2 i lada dzien cos wymyślę aby był online

    EDIT
    widze, że ster juz jest w stopce
    Ostatnio edytowane przez simonsaid ; 05-02-2014 o 12:02

  11. #17391
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonsaid Zobacz post
    faktycznie bardzo podbny, czy to projekt Julka ? bo przerabiałem ich troche zanim sie zdecydowałem na Karmelitę, a co do mocy kotła to wiem, ze jest "trochę" na wyrost bo widziałem, że jest tu uzytkownik 11 w moim projekcie - wojtas77
    a czy Ty swój zamierzasz udostępnic, ja czekam na Auro2 i lada dzien cos wymyślę aby był online

    EDIT
    widze, że ster juz jest w stopce
    U mnie projekt Ambrozja I po delikatnym tuningu
    Ja na szczęście nie miałem dylematów co do wyboru mocy, bo większy by mi się nie zmieścił w kotłowni (nad węglowcem wisi gazowiec).

    BTW. Czy w podtrzymaniu algorytm podbija wentylator w górę o 10% przy jakichś warunkach? Czasem widzę na schemacie 55%, czasem 65%, a ustawione 45%...

  12. #17392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    Od północy podajnik pracował 25min, ale nie wiem czy to dużo czy mało, bo za krótko w temacie siedzę. Nie wiem jakie są cykle standardowe przy 8kW (ile razy podaje i jaką dawkę), bo nie wsłuchiwałem się ile razy kręci, ale w podtrzymaniu moim zdaniem lepiej dopala mi paliwko (soft 0.3.1.6) zapodane w trybie standardowym, choć jeszcze próbuję dobrać optymalny nadmuch i dawkę. Na pewno wydłużył się cykl od jednego startu na 8kW do kolejnego, co moim zdaniem jest ok.

    Na razie to trochę błądzę jak dziecko we mgle, ale w domu ciepło, tylko w razie czego trochę więcej opału wypalę

    Możesz spojrzeć na wykresy czy Twoim zdaniem jest warto się w to bawić:
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/4218/
    Nie wiem ile Ci wcześniej spalał ale te 25 minut to chyba w miarę ok.
    W grupowym przy 8KW podaje 5 dawek po 5 sekund czyli w jednym cyklu podajnik pracuje 25 sekund.
    Jak Ci się wydłużył czas do zasypu to chyba dobrze tylko nie wiadomo czy to zasługa Twoich zmian w sterowaniu czy ocieplenia.

  13. #17393

    Domyślnie

    BTW. Czy w podtrzymaniu algorytm podbija wentylator w górę o 10% przy jakichś warunkach? Czasem widzę na schemacie 55%, czasem 65%, a ustawione 45%...[/QUOTE]

    Jeśli masz aktywny algorytm wygaszania kotła w podtrzymaniu to podbija wentylator o 10 % jeśli nie nastąpi odpowiedni wzrost temperatury spalin.
    A u Ciebie widzę jest aktywny. Ustawienia Zaawansowane.

  14. #17394

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja u siebie mam tak: pompa od grzejników (energooszczędna z autoadaptem) podłączona jest na stałe pod 230 V, temperaturę regulują termostaty na grzejnikach. W sterowniku u mnie CO to jest podłoga. Czujnik mam w salonie, pompa działa jako cyrkulacyjna, czyli na programatorze pokojowym mam ustawione 22,5 stopnia, dopóki nie osiągnie tej temperatury to pracuje cały czas, jak przekroczy zadaną z programatora, przechodzi do pracy cyklicznej wg ustawionych czasów. U mnie się to sprawdza.
    Dzięki temu zabiegowi, mogłem podłączyć pompkę cyrkulacyjną pod sterownik i korzystać z cyrkulacji jak chcę i kiedy chcę.
    To dlatego masz taka mala roznice pomiedzy zasilaniem a powrotem na kotle, nawet jak chodzi pompa CO (czyli podlogowa) Puszczasz na ppodloge przez 4D czy sprawe zalatwia 3D termostatyczny? Chociaz patrzac na Twoj sterownik przypuszczam, iz masz i jedno i drugie.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  15. #17395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    mamy podobne projekty (u Ciebie większy garaż i pokój nad nim), podobne ocieplenie, więc jak już zapodasz sterownik to będę Cię podglądał dla porównania
    Z moich tygodniowych obserwacji wynika, że nawet te 11kW dają radę na 8kW przy -16 deg. i wietrze huraganowym na 2 elewacje nieosłonięte drzewami.
    Jesli nie dopuscisz do nadmiernego "wystudzenia" budynku, to z pewnoscia da rade... Teraz to masz pewnie te dwie elewacje osloniete zaspami Ja mialem pod koniec stycznia nieciekawa sytuacje, bo podczas mojej nieobecnosci kociol wygasl, i przez dobe temperatura wewnatrz spadla do 15 C, na zewnatrz zas bylo minus 10C. Po odpaleniu prawie dwa dni odrabial straty, ale wystarczyly mu ustawienia 8kW/12kW i 40%/46% przy zadanej ok.70C.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 05-02-2014 o 13:19
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  16. #17396
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    To dlatego masz taka mala roznice pomiedzy zasilaniem a powrotem na kotle, nawet jak chodzi pompa CO (czyli podlogowa) Puszczasz na ppodloge przez 4D czy sprawe zalatwia 3D termostatyczny? Chociaz patrzac na Twoj sterownik przypuszczam, iz masz i jedno i drugie.
    4D mam na grzejniki, a 3D termostatyczny na podłogówkę. Różnica jest mała bo nie mam osobnej pompy na CWU, tylko leci na tej samej co grzejniki, na stałe załączonej. Czujnik powrotu jest na wspólnym powrocie z CO i CWU za zaworem 4D przed samym kotłem.

    Powrót z podłogówki jest wpięty osobno.
    Ostatnio edytowane przez bobasxx ; 05-02-2014 o 13:39

  17. #17397

    Domyślnie

    bobasxx napisal: "Powrót z podłogówki jest wpięty osobno."

    Naturalnie wpiety jest jeszcze przed 4D? Wtedy wszystko staje sie jasne...
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  18. #17398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    z tego co napisał mineru to dwa, ale kto to wie
    (ja osobiście mam dwa rbr11 kupiony w wakacje 2013)

    Ja dzisiaj 6:30 pobudka sms zapłon paliwa, tak się kończy zabawa na ręcznym, że do pracy godzinę później pojechałem
    Kiedy ster będzxie dostępny?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #17399
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    bobasxx napisal: "Powrót z podłogówki jest wpięty osobno."

    Naturalnie wpiety jest jeszcze przed 4D? Wtedy wszystko staje sie jasne...
    Nie, jest wpięty do drugiego króćca powrotnego w kotle.

  20. #17400

    Domyślnie

    Czyli ostateczne podmieszanie powrotow nastepuje juz w samym kotle... W sumie algorytm nie korzysta ze wskazan temp. powrotu, wiec na jego dzialanie wplywu to nie ma. Na dzialanie zas kotla...owszem
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

Strona 870 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony