dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 236 z 249
Pokaż wyniki od 4.701 do 4.720 z 4970
  1. #4701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Do opanowania grawitacji wystarczy zwykły zawór zwrotny (koszt parę złoty) zamontowany za pompką CO. Pompka CO zawsze go otworzy a jak będzie wyłączona to zawór zablokuje przepływ .

  2. #4702

    Domyślnie

    Przenoszę TUTAJ aby nie śmiecić
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img2152qz.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	249555  
    MARTINOS

  3. #4703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Suspenser a jak długo trwał test? Miałeś dość czasu żeby sprawdzić wszystkie możliwości nastaw? Głównie chodzi mi o te z menu PID. No i o wykorzystanie tła i dosypywanie opału dla pracy tła. Dopiero kiedy się sięgnie do PID -a i tła, sterownik jest w pełni wykorzystany. No i tak między nami Ci powiem - on nie lubi być ustawiany z minimalną zapewniającą ogrzanie budynku mocą. Raczej z pewnym zapasem, z którego być może nawet nie będzie korzystał ale pozwala mu on dla płynnej pracy w okolicach zadanej dobierać niższy % ustawionego. Po przeszło roku użytkowania i doświadczeniach na dwóch różnych kotłach i ogrzewanych obiektach twierdzę, że ustawianie SPP " na styk " generuje straty. Może nie jakieś ogromne, ale tych 10 - 15% więcej potrafi wciągnąć ustawiony na styk od ustawionego z lekkim zapasem.
    Test trwał niecały tydzień i mi to wystarczyło.

    Nie grzebałem w tle i wszystkich opcjach - może faktycznie jeszcze bym coś wtedy wykrzesał, ale nie chciałem przeciągać bo kolejka była spora.

    Ustawiony był z zapasem bo wtedy było zimno i pracował dość płynnie - wyszedłem z założenia, że trzeba dać mu popracować i ustawianie na styk jest bez sensu co jak widać potwierdza się u Ciebie
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #4704
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    To mnie uspokoiłeś - gdybyś grzebnął jeszcze w PID i w opcjach tła, zapewne poprawiłbyś wynik o parę punktów. Tak to w każdym razie u mnie działa - stroję moc, potem dobieram tło i krok mocy oraz tempo adaptacji. I dopiero wtedy ster jest ustawiony jak należy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #4705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Nie wiem i nie wnikam w Wasze układy. W to koto się będzie krzywo na kogo patrzył. Zrób jak Suspenser, zapisz się testy po tajniacku, pobaw, oddaj. Będziesz miał swoje własne zdanie na temat "zarazy". Widzę że Cię korci zdrada, ale masz opory
    Nie miałem nigdy ciągotek jak pisałeś i nadal ich nie mam.
    Może za kilka lat
    Skąd wiesz że jesteś tani ?
    Skąd wiesz jak wygląda cena dla producentów ?
    Ja wiem.
    Stera Twojego nie miałem i na razie go nie chcę.
    Powiem Ci że wg. tego co na razie oferujesz to nie jesteś wcale tani, tyle że dostępny.

  6. #4706
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie miałem nigdy ciągotek jak pisałeś i nadal ich nie mam.
    Może za kilka lat
    Skąd wiesz że jesteś tani ?
    Skąd wiesz jak wygląda cena dla producentów ?
    Ja wiem.
    Stera Twojego nie miałem i na razie go nie chcę.
    Powiem Ci że wg. tego co na razie oferujesz to nie jesteś wcale tani, tyle że dostępny.
    Tutaj pomyliłeś słowa Karoka. Powinno być - najlepszy. Nie w temacie bajerów i wodotrysków. W temacie spalania węgla - czyli tego do czego służy sterownik kotła.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #4707

    Domyślnie

    No to widzę, że czytanie o SPP na tym forum można odłożyć na bok. Szkoda.
    MARTINOS

  8. #4708

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Skąd wiesz jak wygląda cena dla producentów ?
    Ja wiem..
    Też wiem. A ty wiesz jak jak wygląda moja cena dla producentów?. Ale to chyba forum dla końcowych użytkowników, a te ceny zna każdy i widzi przepaść.

  9. #4709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Tutaj pomyliłeś słowa Karoka. Powinno być - najlepszy. Nie w temacie bajerów i wodotrysków. W temacie spalania węgla - czyli tego do czego służy sterownik kotła.
    Co jest najlepsze dla jednego, niekoniecznie musi być dla Bobka_Budowniczego
    Widzę że zawiązaliście jakąś spółdzielnie samouwielbienia i słodzicie sobie nawzajem, najlepszy kocioł, najlepszy sterownik i najlepszy węgiel.
    Tu nic nie dzieje się bez powodu.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #4710

    Domyślnie

    Aha, no tak. Wybacz mi i moim parafianon, masz absolutną rację.

    pozdrawiam.

  11. #4711

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co jest najlepsze dla jednego, niekoniecznie musi być dla Bobka_Budowniczego
    Widzę że zawiązaliście jakąś spółdzielnie samouwielbienia i słodzicie sobie nawzajem, najlepszy kocioł, najlepszy sterownik i najlepszy węgiel.
    Tu nic nie dzieje się bez powodu.
    I kto to mówi. Zwróć tylko uwagę że piszą o swoim sterowniku! Nie krytykują konkurencji! Taka reklama może być, nie szkodzi nikomu.... Znam z forum gorsze przypadki

  12. #4712

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co jest najlepsze dla jednego, niekoniecznie musi być dla Bobka_Budowniczego
    Widzę że zawiązaliście jakąś spółdzielnie samouwielbienia i słodzicie sobie nawzajem, najlepszy kocioł, najlepszy sterownik i najlepszy węgiel.
    Tu nic nie dzieje się bez powodu.
    Chyba przekraczasz granice normalnej, kulturalnej dyskusji.
    Poczytaj co piszesz. Sekty to ja bym jednak szukał w innym miejscu.

    Powiedz jasno o co Ci chodzi?

    Dyskutuj na argumenty a nie na obrażanie.
    Bruli 1100zł

    SPP -374zł, on jest w cenie typowych, klasycznych sterowników, takich techów st-37 czy argona, czy zwykłego ognika
    BET -215zł w cenie jest rok abonamentu, więc policzmy to -35zł, czyli 180zł

    374+180zł = 554zł

    aby to się zrównało przy cenie rocznego abonamentu 35zł z Bruli potrzeba 15lat

    Tyle,że jakoś nie widzę sensu porównywać tego 1:1, bo to inne produkty są,
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #4713

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Chyba przekraczasz granice normalnej, kulturalnej dyskusji.
    Poczytaj co piszesz. Sekty to ja bym jednak szukał w innym miejscu.

    Powiedz jasno o co Ci chodzi?

    Dyskutuj na argumenty a nie na obrażanie.
    Bruli 1100zł

    SPP -374zł, on jest w cenie typowych, klasycznych sterowników, takich techów st-37 czy argona, czy zwykłego ognika
    BET -215zł w cenie jest rok abonamentu, więc policzmy to -35zł, czyli 180zł

    374+180zł = 554zł

    aby to się zrównało przy cenie rocznego abonamentu 35zł z Bruli potrzeba 15lat

    Tyle,że jakoś nie widzę sensu porównywać tego 1:1, bo to inne produkty są,
    Dlatego bardzo dziwię się, że Bolek i Kobra zaproponowali taką formę dyskusji. Dziwię się, bo miałem okazję ich poznać z zupełnie innej strony.
    Jak pisałem wyżej - przy takim stanie dyskusji można założyć z miejsca, że temat SPP stanie się spamowym ściekiem. Są mistrzowie w tej dziedzinie i z pewnością z tej okazji skorzystają. Są tematy, które są tego najlepszym dowodem.

    Jarecki, też chciałbym dyskusji na argumenty ale to może być marzenie ściętej głowy.
    Dla mnie jeden post Novego, który będzie zawierał jego (na początek nawet subiektywne) porównanie Brullego i SPP bedzie 100x więcej wart niż setki postów o tamtym i owamtym skierownych do Karoki i innych.
    Jego opinia będzie jedną z wielu ale może być jakiś zarzewiem do dalszej dyskusji. Zakładam, że merytorycznej.
    Choć tego pojedynku Brulli vs SPP trochę nie rozumiem. Zdefiniowano ich jako konkuretntów chyba tylko dlatego, że oba mają podgląd online. Bo w rzeczywistości (jak pisze Jarecki) to są 2 różne produkty. Pewnie oba mają swoje wady i zalety. Ale obie strony (Brulli od dawna, SPP od kilku/kilkunastu dni) wolą żyć w przekonaniu, że mają kolejny cud techniki.
    MARTINOS

  14. #4714
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co jest najlepsze dla jednego, niekoniecznie musi być dla Bobka_Budowniczego
    Widzę że zawiązaliście jakąś spółdzielnie samouwielbienia i słodzicie sobie nawzajem, najlepszy kocioł, najlepszy sterownik i najlepszy węgiel.
    Tu nic nie dzieje się bez powodu.
    Karoka nie wiem czy się nie pomyliłeś bo z tymi tekstami to się poczułem jak na wątku o NAJLEPSZYM ZIELONYM KOTLE.

  15. #4715
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co jest najlepsze dla jednego, niekoniecznie musi być dla Bobka_Budowniczego
    Widzę że zawiązaliście jakąś spółdzielnie samouwielbienia i słodzicie sobie nawzajem, najlepszy kocioł, najlepszy sterownik i najlepszy węgiel.
    Tu nic nie dzieje się bez powodu.
    Przepraszam Martinosa i wszystkich pozostałych zainteresowanych, jednak skoro mnie wywołano to i czuję się w obowiązku odpowiedzieć. Spółdzielnia samouwielbienia, najlepszy kocioł, najlepszy sterownik. Powiem szczerze, że mnie jednak te określenia jakoś z nachalnym marketingiem prowadzonym na FM na rzecz zupełnie innego kotła i sterownika się kojarzą. Nawet pamiętam coś takiego - najlepszy kocioł z kosmicznym sterowaniem. Niegdie kromie kak w Mossielpromie. O Skamie piszę rzadko - chociaż nie zawiodłem się i jestem zadowolony. Jak już to o Ardeo, bo naprawdę warto. Węglem palę obecnie zapewne najgorszym z wszystkich tutaj się udzielających - pisałem o tym wielokrotnie i w linku ze stopki też jest to napisane. No, ostatnio zareagowałem jak zostało napisane że wyłącznie użytkownicy RBR -a mogą liczyć na wsparcie po zakupie - wqrwiło mnie to bo tyle wsparcia ile idzie od Jareckiego i to nie tylko do użytkowników Skama ale do wszystkich zgłaszających problemy ze sterami zamontowanymi w dowolnych kotłach olać i pominąć to nawet nie bezczelność jest. To już dwa z Twoich NAJ jakby nieaktualne, co? Weź wszystkie automaty jakie masz w ofercie. Zapodaj na kocioł po kolei i sprawdź, który z nich utrzyma się w pracy ciągłej spalając 4,4 kilo miału 19D za dobę ( albo kwotowo to sobie przelicz - spalając za około 1,7 zeta na dobę ) Po wykresie widać że czterokrotnie otworzyły się któreś głowice, w tym raz dwie jednocześnie. Baniak na stałe po grawitacji - no ale zużycie CWU niewielkie i baniaczek też malutki. Spróbuj spalić mniej za dobę na dowolnym automacie, wyposażonym w co tam chcesz - sterowanie pokojowe, strefy czasowe, dowolnie. Wahanie po spadku do 47 stopni ( zadana zmieniona z 52 - czyli o 5 stopni ) zamyka się za ostatnie 24 godziny w zakresie 2 stopni - przy czym napisałem na wątku o SPP że priorytetem tym razem nie jest prosta kreska ale utrzymanie kotła w pracy ciągłej. Łączny czas odstawień około 90 minut, z czego około 40 pochodzi z lekkiego bujania po zmianie zadanej. Czyli według założenia - postój jest stanem wyjątkowym i krótkotrwałym. Daj się wykazać Coali, Bruliemu, Cobrze, Skorpionowi czy co tam jeszcze masz w ofercie. Zapnij, ustaw, daj podgląd i zobaczymy. Prawda jest taka - każdy ster ma inną grupę docelową. Są stery ładne, bajeranckie, z masą dodatkowych funkcji i jako tako spalające opał. I są skromne, proste, tanie, bez zbędnych bajerów, za to spalające skutecznie i czysto. Ich producenci zapewne nie celują w te same grupy odbiorców.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 22-03-2014 o 11:26
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  16. #4716

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Dlatego bardzo dziwię się, że Bolek i Kobra zaproponowali taką formę dyskusji. Dziwię się, bo miałem okazję ich poznać z zupełnie innej strony.
    Jak pisałem wyżej - przy takim stanie dyskusji można założyć z miejsca, że temat SPP stanie się spamowym ściekiem. Są mistrzowie w tej dziedzinie i z pewnością z tej okazji skorzystają. Są tematy, które są tego najlepszym dowodem.
    Tu jest taki tłok że prędzej czy później każdy większy/ciekawszy temat robi się ściekiem z dużą domieszką prywatnych wycieczek, urządzenia/funkcjonalności są idealną formą kamienia który poleci w stronę przeciwnika. Na to nic nie poradzę ani ja, ani ty, ani ktokolwiek inny nie zamieszany w sprawę. Tym bardziej trudno za to brać odpowiedzialność. Życie nie kręci się tylko w okół SPP, jest tutaj jeszcze jeden spory temat i jakoś tam takich cyrków nie ma, bo nie ma handlowego wyścigu szczurów.
    Samo spuszczenia nad swoimi urządzeniami nie dokonuje, w głębsze durne dyskusję się nie wdaje- poprosiłem Karoke o wybaczenie i wszystko w tym temacie. Najlepiej to było by się w ogóle nie podejmować dyskusji
    Jest jeszcze jedno forum gdzie łatwiej utrzymać porządek i w sumie od tej chwili mogę szczególnie zwracać uwagę na takie wycieczki (które na razie nie dają tak po tyłku). Tutaj był spokój do chwili gdy kilka dni temu moje forum lekko przyklękło, więc pojawiły się nowe wpisy tutaj. Poszła woda na młyn

  17. #4717

    Domyślnie

    Przepraszam Martinosa i wszystkich pozostałych zainteresowanych, jednak skoro mnie wywołano to i czuję się w obowiązku odpowiedzieć.
    Przeprosiny zbędne. Mój post nie był przejawem obrazy a raczej prośbą szarego czytelnika o zachowanie formy, która jest fair wobec urządzenia, producenta, konkurentów innych użytkowników i czytelników.

    Spółdzielnia samouwielbienia, najlepszy kocioł, najlepszy sterownik. Powiem szczerze, że mnie jednak te określenia jakoś z nachalnym marketingiem prowadzonym na FM na rzecz zupełnie innego kotła i sterownika się kojarzą. Nawet pamiętam coś takiego - najlepszy kocioł z kosmicznym sterowaniem.
    Właśnie o tym pisałem. Moim skromnym zdaniem są zapędy aby wejść na ten sam szlak. Nie oceniam go czy jest on dobry czy zły. Wiem jedno, że jest on bezwartościowy pod względem merytorycznym a chyba te względy są wartością forum.

    Prawda jest taka - każdy ster ma inną grupę docelową. Są stery ładne, bajeranckie, z masą dodatkowych funkcji i jako tako spalające opał. I są skromne, proste, tanie, bez zbędnych bajerów, za to spalające skutecznie i czysto. Ich producenci zapewne nie celują w te same grupy odbiorców.
    Dokładnie.
    MARTINOS

  18. #4718

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post

    SPP -374zł, on jest w cenie typowych, klasycznych sterowników, takich techów st-37 czy argona, czy zwykłego ognika
    BET -215zł w cenie jest rok abonamentu, więc policzmy to -35zł, czyli 180zł

    374+180zł = 554zł

    ,
    I do tego go możesz go spokojnie porównywać ew dodaj jeszcze tatarka........Bruli to nie ta półka.

  19. #4719

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Nie żebym kotleta odgrzewał ale jakoś E-S nie jest jakimś celem gonitwy, nie tylko ES, ale... tech, plum czy pozostała ekipa. Nie kupuje innych sterów nie prześwietlam ich, nie małpuje kropka w kropkę. Pomijam kwestie grafiki na ekotlownia.pl która została zmieniona po ich "prośbie", ja ją jedynie zatwierdziłem, nie pasowało im kilka rzeczy... zmieniłem
    A to co? następny z samouwielbieniem nam sie objawił??? zniknął Włodek to teraz TY Opisujesz jakie super hiper produkty produkujesz i sprzedajesz??? hehe ciekawe że to ciągle sie dzieje u jednego producenta..... co producent sprzedaje kocioł ,to zaraz the best, co zmieni dostawcę sterów to- Normalnie ideał....chyba jakieś kółko różańcowe powstało...

  20. #4720

    Domyślnie

    Wiecie co?, może lepiej zróbcie porównanie w kilku kluczowych dziedzinach i przydzielcie punkty, tak to sobie można debatować do us#@$ śmierci. Tak samo piece jak i stery, choć z wiadomych względów na piece to raczej nie ma co liczyć.

Strona 236 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony