dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 416
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 8306
  1. #121

    Domyślnie

    ale ja w Centrum ścisłym nie mieszkam- ale Ty to na takiej pseudo górniczej

    parapety w sobotę przecieram - a mam jasnoszare kamienne - więc powinno być widać sadzę - baaaa nawet w zimę śnieg jest u mnie biały a nie czarny jak u Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Magda_lena85 ; 04-04-2014 o 20:45

  2. #122
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    ale ja w Centrum ścisłym nie mieszkam- ale Ty to na takiej pseudo górniczej
    Jako,że temat o opłacalności czyli typowo ekonomiczny to napisz ile zapłaciłaś za kocioł,ile zapłaciłaś za komin do tego kotła z wykończeniem poza dachem,ile kosztowało pomieszczenie na kocioł i ile kosztowało miejsce na przetrzymywanie opału do kotła.
    Ja nie mam żadnej z tych rzeczy i chciałbym się dowiedzieć ile dzięki temu oszczędziłem na tym kasy biorąc pod uwagę stan na przed budową.
    Ty już masz to wszystko także liczę na konkretną odpowiedź bo narazie żaden ekogroszkowiec na ten temat nie chce pisać.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-04-2014 o 20:53

  3. #123

    Domyślnie

    A ja 3 lata mieszkałem w Centrum Gliwic koło Forum.
    Auto po myjni na drugi dzień stania przed blokiem wyglądało tak samo jak przed myjką.
    Tak więc Arturo strzał ślepą kulą w płot
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  4. #124
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    A ja 3 lata mieszkałem w Centrum Gliwic koło Forum.
    Auto po myjni na drugi dzień stania przed blokiem wyglądało tak samo jak przed myjką.
    Tak więc Arturo strzał ślepą kulą w płot
    Tam Ci z pociągów leciał kurz,ale to tylko kurz a nie sadza bo parowozy na szynach zlikwidowali już w latach 60-tych ubiegłego wieku
    Teraz pora na te z kominami murowanymi bo chyba o nich zapomnieli...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-04-2014 o 20:57

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tam Ci z pociągów leciał kurz
    No ale pociągi mamy elektryczne, to skąd ta sadza na aucie.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  6. #126
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    No ale pociągi mamy elektryczne, to skąd ta sadza na aucie.
    Zatorze to zadupie a nie centrum i tam przeważają stare kamienice i jak nie był to kurz z pociągów to sadza z tych kamienic Cię dopadła,także Ty też wnioskuj i apeluj o zakaz grzania syfem w XXI wieku.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jako,że temat o opłacalności czyli typowo ekonomiczny to napisz ile zapłaciłaś za kocioł,ile zapłaciłaś za komin do tego kotła z wykończeniem poza dachem,ile kosztowało pomieszczenie na kocioł i ile kosztowało miejsce na przetrzymywanie opału do kotła.
    Ja nie mam żadnej z tych rzeczy i chciałbym się dowiedzieć ile dzięki temu oszczędziłem na tym kasy biorąc pod uwagę stan na przed budową.
    Ty już masz to wszystko także liczę na konkretną odpowiedź bo narazie żaden ekogroszkowiec na ten temat nie chce pisać.
    dobiję CIę ale kominy to mam aż 3 i pełne podpiwniczenie na -2.5 m - mam kontynuować?

    dziwne interesować się czyimiś wydatkami a jeszcze dziwnie budować dom gdzie wybudowałeś i narzekać na sadzę - a tam 99% osób pracuje/pracowało na kopalni.

    Moje kominy przy tym to pikuś

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    No ale pociągi mamy elektryczne, to skąd ta sadza na aucie.
    może z jego PC które dogrzewa notorycznie kominkiem.. weekend może u niektórych trwać 7 dni

  8. #128
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    dobiję CIę ale kominy to mam aż 3 i pełne podpiwniczenie na -2.5 m - mam kontynuować?
    Mnie nie musisz dobijać
    Konkretne pytanie dotyczące systemu grzewczego na ekogroszek,pozostałe kominy czy inne pomieszczenia mnie nie interesują:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jako,że temat o opłacalności czyli typowo ekonomiczny to napisz ile zapłaciłaś za kocioł,ile zapłaciłaś za komin do tego kotła z wykończeniem poza dachem,ile kosztowało pomieszczenie na kocioł i ile kosztowało miejsce na przetrzymywanie opału do kotła.
    Ja nie mam żadnej z tych rzeczy i chciałbym się dowiedzieć ile dzięki temu oszczędziłem na tym kasy biorąc pod uwagę stan na przed budową.
    Ty już masz to wszystko także liczę na konkretną odpowiedź bo narazie żaden ekogroszkowiec na ten temat nie chce pisać.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-04-2014 o 21:19

  9. #129
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    kosztu piwnicy Ci nie wyliczę - także jak sobie to obliczysz reszta jest na fakturach co do sztuki
    Jak napisałem,pozostałe kominy i pomieszczenia mnie nie interesują.Tylko to co składa się na całość systemu grzewczego na ekogroszek.
    Jeśli zrobiłaś piwnicę tylko dla systemu na ekogroszek to podaj koszt piwnicy,jeśli piwnica służy jeszcze do czegoś innego to podaj koszt tylko tego co składa się na system grzewczy na ekogroszek.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-04-2014 o 21:25

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak napisałem,pozostałe kominy i pomieszczenia mnie nie interesują.Tylko to co składa się na całość systemu grzewczego na ekogroszek.
    allegro.pl znasz? + piec ok 7 tyś

  11. #131

    Domyślnie

    I znów wielka krucjata posiadaczy pomp i sprzedawców pomp ...

    I znów to samo co w innych watkach ...

    Nie wiem czy sprzedawcy pomp i posiadacze pomp są tak mało rozgarnięci , czy moze mają problem z matematyką , może mają bogatych rodziców albo wielkie kredyty do spłacenia albo nie wiem co , ale ta wielka "inkwizycja" w celu wyboru jednego "słusznego" źródła ciepła jest nudna i żenująca.

    Każdy chciałby mieć w domu pompę lub grzać gazem , tyle że nie każdy dom jest dobrze ocieplony i nie każdy nawet jakby miał gaz lub pompę wytrzymał by finansowo ...

    Ludzie zarabiają mało, gdyby zarabiali tyle co niemcy czy amerykanie nikt by nawet nie spojrzał na kocioł na ekogroszek ...

    Powodem jest cena zakupu i cena eksploatacji , a te ciągle są niższe niż w przypadku gazu i pompy ...

    I tyle ...

    Ale widać do "pompowców" to nie dociera ...

    Tak samo jak z samochodami. Na pewno każdy by chciał mieć nowy , ekologiczny , ekonomiczny , a ludzie kupują jednak używki i nimi jeżdżą , a przecież nowe są lepsze , ekonomiczniejsze , bardziej ekologiczne i mniej smrodzą , mniej wytwarzają spalin i itd ...

    Powodem jest KASA.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #132
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    allegro.pl znasz? + piec ok 7 tyś
    Odpowiedź standartowa jak przystało na użytkownika systemu na ekogroszek...
    Wstydzicie się ?
    To dla dobra przyszłych inwestorów,żeby nie popełnili podobnego błędu !
    Temat jest o opłacalności...

  13. #133
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    I znów to samo co w innych watkach ...
    To może Ty odpowiesz konkretnie na pytanie w PLN ?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jako,że temat o opłacalności czyli typowo ekonomiczny to napisz ile zapłaciłaś za kocioł,ile zapłaciłaś za komin do tego kotła z wykończeniem poza dachem,ile kosztowało pomieszczenie na kocioł i ile kosztowało miejsce na przetrzymywanie opału do kotła.
    Ja nie mam żadnej z tych rzeczy i chciałbym się dowiedzieć ile dzięki temu oszczędziłem na tym kasy biorąc pod uwagę stan na przed budową.
    Ty już masz to wszystko także liczę na konkretną odpowiedź bo narazie żaden ekogroszkowiec na ten temat nie chce pisać.

  14. #134

    Domyślnie

    ceny są oficjalne - a skoro Ty pytasz wyłącznie o cenę to nie masz pojęcia w takim razie z czego się system składa więc o chcesz porównywać...


  15. #135

    Domyślnie

    Jak się buduje nowy durszlak 118m2 i nie stać na prąd wtedy jedynym wyjściem jest powietrzna PC 9KW Panasa
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  16. #136
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    ceny są oficjalne - a skoro Ty pytasz wyłącznie o cenę to nie masz pojęcia w takim razie z czego się system składa więc o chcesz porównywać...

    Ceny są oficjalne ale narazie tych cen oficjalnych nikt z ekogroszkowców nie chce podać konkretnie.
    Czy oprócz tego co podałem z z czegoś jeszcze składa się system grzewczy na ekogroszek ?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ile zapłaciłaś za kocioł,ile zapłaciłaś za komin do tego kotła z wykończeniem poza dachem,ile kosztowało pomieszczenie na kocioł i ile kosztowało miejsce na przetrzymywanie opału do kotła.
    Jeśli tak to proszę o korektę i dodanie w odpowiedzi kosztu tego czego nie wymieniłem.

    To są info przydatne dla innych nowych inwestorów,nie chcecie im pomóc w budowie jeszcze lepszego domu ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-04-2014 o 21:41

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Powodem jest KASA.
    Chyba nadmiar. Bo generalnie to mój dom jest mniejszy niż domy wszystkich znajomych grzejących ekogroszkiem. Jest też sporo prostszy, a co za tym idzie - tańszy. I nie planuję pompy ciepła. Możesz mnie nazwać sprzedawcą grzałek elektrycznych
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To może Ty odpowiesz konkretnie na pytanie w PLN ?
    Chłopie ILE RAZY mam PISAĆ ??

    U mnie grzanie CO + CWU (165m2) od końca września do dziś kosztowało mnie około 1400zł. Zapewne mógłbym jeszcze z 200zł taniej gdybym zamiast 1 tony ekogroszku kupił 1 tonę miału.



    Jestem zadowolony z kosztów.
    Nie czuję się jakoś załamany z obowiązków jakie muszę poświęcić kotłowi i czasu jaki "marnuje" przy kotle.

    Nie musiałem dokładać DUŻEJ KASY aby zrobić dużo lepsze ocieplenie , dać najlepsze okna , dać płytę fundamentową aby potem przy pompie mieć jakieś rachunki które nie wywołają u mnie rozstroju nerwowego ...

    Odpowiem na Twoje pytanie jakie zadałeś w treści swojego wątku ...

    Tak. Kocioł na ekogroszek jest OPŁACALNY w nowym domu. Wystarczy dobrać odpowiedni kocioł i można liczyć że czym dom lepiej ocieplony tym jego ogrzanie będzie tańsze niż w gorzej ocieplonym domu ...

    Ale po co ja to piszę , i tak nie zrozumiesz tego i zapewne za chwilę zapomnisz , bo do Ciebie nic nie dociera i nikt Cię nie przekona ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 04-04-2014 o 21:53
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Chyba nadmiar. Bo generalnie to mój dom jest mniejszy niż domy wszystkich znajomych grzejących ekogroszkiem. Jest też sporo prostszy, a co za tym idzie - tańszy. I nie planuję pompy ciepła. Możesz mnie nazwać sprzedawcą grzałek elektrycznych
    Wielki szacun
    I jak najbardziej jestem za takimi rozwiązaniami i przemyślanymi decyzjami
    Wybór inwestora jest kwestią indywidualną.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  20. #140
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Chłopie ILE RAZY mam PISAĆ ??
    U mnie grzanie CO + CWU (165m2) od końca września do dziś kosztowało mnie około 1400zł. Zapewne mógłbym jeszcze z 200zł taniej gdybym zamiast 1 tony ekogroszku kupił 1 tonę miału.
    Jestem zadowolony z kosztów.
    Nie interesują mnie Twoje koszty eksploatacyjne,pytanie było chyba jasne:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ile zapłaciłaś za kocioł,ile zapłaciłaś za komin do tego kotła z wykończeniem poza dachem,ile kosztowało pomieszczenie na kocioł i ile kosztowało miejsce na przetrzymywanie opału do kotła.
    Odpowiesz dla wiedzy przyszłych inwestorów ?

Strona 7 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony