dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 11
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 202
  1. #141

    Domyślnie

    Ewentualnie jeszcze śnieżka max, też chwalona za biel co jak co, ale śnieżnobiałą. Nigdy nią nie malowałem, ale powtarzam to co sądzą o niej inni.

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Nigdy wcześniej nie malowałam tak dużych powierzchni farbą lateksową, farba jest po prostu mega gęsta, trzeba się mocno namachać by ją równo rozprowadzić.
    Farba z marketu jest rzadsza, co widać po otwarciu dwóch wiaderek (marketówka i sklep firmowy) i mieszaniu farby.

    Mam tynki cementowo wapienne zacierane piaskiem kwarcowym. Tam gdzie pomalowałam farbą ze sf, ściana jest delikatna i gładka w dotyku, mimo iż widać strukturę piasku, tam gdzie market, czuć ostrość piasku pod ręką.

    Co do śnieżki, mogę zrobić test, bo mam kilka wiaderek w domu

    A w najbliższych dniach będę malować Beniaminem i Flugerem , nie omieszkam podzielić się wrażeniami

  3. #143

    Domyślnie

    po pomalowaniu całego mieszkania bialym Fluggerem (do łazienki i na sufity farba dedykowana) stanowczo,twardo i z pełnym przekonaniem ODRADZAM. Brudzi się niesamowicie, w porównaniu z poprzednim mieszkaniem pomalowanym byle czym, byle białym obecnie jest masarka. Malować by trzeba było każdego miesiąca. Brudzi się, po przejechaniu nawet przypadkowo ręką zostają ślady.

    Malowana przez profesjonalną ekipę, według wszystkich zaleceń producenta, nawet na fluggerowym gruncie.
    Oczywiście nie uznali reklamacji.
    A ja mam nowe mieszkanie i brudne ściany zanim jeszcze zdążyły się pojawić meble.

  4. #144
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    I jak tam Elfir z poszukiwaniem Off white ?


    Ja szukam takiego odcienia:


  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał TlumaczRosyjskiego Zobacz post
    Witam,

    Szukam dobrej farby lateksowej do ścian, wcześniej miałem do czynienia tylko z beckersem (kolorowymi) obecnie zastanawiam się którą wybrać DESIGNER 3 BECKERS czy Optiva 5 od T? Która jest lepsza pod względem zmywalności/łatwości utrzymania w czystości?
    Czy ktoś z polskich producentów produkuję farbę lateksową o podobnej jakości?
    optiva 5
    malowaliśmy i tym i tym, optiva lepsza, świetnie kryje, łatwo się maluje
    jeszcze nie wiem jak ze zmywaniem

  6. #146
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

  7. #147
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hejz0r

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    21

    Domyślnie

    Beckers, Optiva, Magnat (Śnieżka) to farby dla ludzi z majętnym portfelem - jednak jakościowo na pewno wysoka półka.

    Dla standardowego użytkownika z pewnością wystarczy Dulux, Dekoral, Nobiles (Pory Roku), a nawet nielubiana przez większość Śnieżka (Barwy Natury, Satynowa). Czytałem na tym forum bardzo dużo wypowiedzi jaka to farba "ta" niedobra, jaka zła, jak się maluje źle ... itd .. Prawda jest taka, że każdą farbą z osobna trzeba wiedzieć jak malować i w jakich warunkach! (nie wspomnę tu o osobach które malowały w lecie z otwartymi oknami ......) Równie dobrze można pomalować Beckersem (Designer) jak i Duluxem (KŚ) czy Śnieżką .. wystarczy porozmawiać / zatrudnić osoby które zajmują się malowaniem tymi farbami od lat - inaczej maluje się Designerem, inaczej Duluxem (po zmianie receptury farby) a inaczej Barwami Natury - jedne się wciera, drugimi przeciąga, innymi jeszcze inaczej. Najbardziej śmieszą mnie komentarze osób, które pomalowały ścianę farbą raz (bo przykryło i wyglądało jak miało wyglądać) a później mieli pretensje że to że tamto ... każdą farbą nawet tą z wyższej półki powinno malować się dwukrotnie ! Nawet Porami Roku (Nobiles) po powierzchni pomalowanej dość intensywnym kolorem, zaleca się uzycie białego gruntu ..

    @up
    co do odcieni bieli / beżu - dość bogatą ofertę gotowych kolorów ma Dulux KŚ. Co do kolorów z mieszalnika to również Dulux, Tikurilla (Optiva)
    Ostatnio edytowane przez hejz0r ; 24-04-2014 o 23:06

  8. #148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    minia111

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-661
    Posty
    54

    Domyślnie

    magnat w promocji jest calkiem calkiem

  9. #149
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał baśa Zobacz post
    optiva 5
    malowaliśmy i tym i tym, optiva lepsza, świetnie kryje, łatwo się maluje
    jeszcze nie wiem jak ze zmywaniem
    Miałam i byłam zadowolona. Mój obecny dekoral natchnienie jest gorszy pod tym względem, choć kolor śliczny. Najsłabszy z których mam jest nobiles Pory Roku, ale kolorek idealnie mi pasuje u córki (rożane lato), więc odświeżam tą samą.

  10. #150

    Domyślnie Biała farba do wnętrz

    Witam,
    Odnawiam u siebie pomieszczenie i chcę pomalować ściany i sufit na biało.
    Poprzedni kolor to był bardzo intensywny żółty. Na razie miałem okazję i kupiłem tanio farbę KABE Prolatex półmat i jeszcze dostałem na próbę trochę. No i zacząłem sprawdzać na jednej ścianie jak to kryje. Pierwsza warstwa - przebija, druga - przebija, trzecia - ? już jest OK, ale jak dla mnie - jeszcze raz trzeba malować?!
    Z Bondexem takich przygód nie miałem...
    Nie wiem, jak jest z pokrywaniem tej Kabe, ale jaką inną możecie mi polecić? Zależy mi na dobrej, intensywnej bieli, i dobrze, jeśli byłaby ścieralna. Farba najlepiej dla laika

    Teraz żałuję, bo miałem wziąć śnieżkę albo nobiles, ale skusił mnie na nią sprzedawca
    Chociaż cenowo wyszło podobnie, jeśli nie tak samo.
    Ostatnio edytowane przez matei ; 14-07-2014 o 13:35

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ko_slask*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Tylko fluger

  12. #152

    Domyślnie

    Flutex 5 byłby OK? (minus, że droga).
    Bo jednak wolałbym matową (teraz pomalowałem kawałek ściany półmatem, lateksową i jak już pokryło, to nie wiem, czy efekt mi się do końca podobał; na pewno jednak wyszła intensywna biel, a pod ręką było czuć, że to farba lateksowa).
    Natomiast słyszałem, że fluggerem lepiej, aby nie malował laik, bo trzeba zastosować odpowiednie techniki...

    Trochę szkoda mi tej, co już mam, bo jednak trochę za nią dałem, ale ją już nie będę malował.
    Ostatnio edytowane przez matei ; 15-07-2014 o 08:19

  13. #153
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar iwona878
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-225
    Posty
    24

    Domyślnie

    U nas używaliśmy śnieżki i nie było żadnych problemów.

  14. #154

    Domyślnie

    Teraz się zastanawiam, czy nie lepiej do pokoju brać akrylową i matową...? Chociaż w sumie lateksową mam też pomalowane (bondex) i jest ok, ale kabe jak wyschła jest zupełnie inna w dotyku. Taka bardziej śliska/gumowata i mnie to trochę denerwuję...

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ko_slask*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Flutex 5 nada trochę połysku ścianie. Matowa farba z flugera to 2s. Ogólnie im większa cyfra, tym większy połysk. Jeśli chodzi o malowanie flutex 5 trzeba pamiętać o paru rzeczach, natomiast matowa 2s dobrze pomaluj nawet osoba pierwszy raz trzymająca wałek farba lateksowa jest po prostu na dłużej. Zbrudzisz - spokojnie wyczyścić nawet szczoteczką. A i tak na koniec, matowa farba maluje się ogólnie sufity. Matowa farba nie odbija światła, dzięki czemu nieźle maskuje niedoskonałości.

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominki_slask Zobacz post
    A i tak na koniec, matowa farba maluje się ogólnie sufity. Matowa farba nie odbija światła, dzięki czemu nieźle maskuje niedoskonałości.
    Ja nie mam ścian idealnie gładkich, tylko taki 'baranek'.
    Czyli rozumiem, że półmat na ściany, a mat na sufit? Ew. wszystko matem pomalować?

    Cytat Napisał kominki_slask Zobacz post
    farba lateksowa jest po prostu na dłużej.
    Tylko ostatnio się nasłuchałem, że lepiej akrylową, bo wtedy ściana oddycha... Sam nie wiem, co o tym sądzić. Mam lateksową (dyrup bondex) pomalowane w jednym pomieszczeniu i jestem właśnie zadowolony. Jak trzeba coś zetrzeć, to się wyciera i śladu zaraz nie widać.
    Chociaż do tego pokoju, co teraz będę malował nie potrzebuję szorowalnej.

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ko_slask*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    Jeśli baranek jest dobrze położony - równomiernie, bez dodatkowych dziur, wybierz flutex 5 albo 7s. Sufit pomalowanym 2s. Z wyborem farby jest tak: z pewnością lepiej akryl niż tania lateksowa. O ile pamiętam, farby fluger przepuszczają powietrze, dodatkowo są zalecane dla alergików, co potwierdzaloby ich paroprzepuszczalnosc. Jeśli chodzi o grunt, do zagruntowania ściany, nie kupuj z flugera, strasznie drogi. Zakup sobie z atlasu, różnicy pomiędzy nimi nie widzę.

  18. #158

    Domyślnie

    Baranek jest w miarę równy.
    A nie wiesz, czy Kabe Prolatex półmat też jest paroprzepuszczalna? Może jednak tą Kabe pomalować? W końcu to nie jest też zła farba. A Flugger myślę, że też za 1szym razem nie pokryje.

    Zastanawiam się tylko, czy półmat to dobry wybór, czy lepiej jakiś głęboki mat.

  19. #159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ko_slask*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    24

    Domyślnie

    O farbach z firmy kabe słyszałem dobre opinie, lecz nie miałem z nimi nic doczynienia. Z paroprzepuszczalnoscia nie wiem jak jest. Flugerem bez podkładu trzeba się nastawić na 2-3 malowanie. Nie wiem jak przy kabe. Ja bym zaryzykowal i pomalowal polmatem. W domu malowalem farbami od matowych, polmatowych po wysoki połysk. Osobiście w przyszłości będe malował na wysoki połysk, a sufity głęboki mat.

  20. #160

    Domyślnie

    No właśnie też słyszałem, że Kabe są bardzo dobre i kupiłem, ale półmat, bo akurat taka była.
    Jak wcześniej pisałem, dostałem jeszcze trochę na próbę tej farby i na kawałku spróbowałem pomalować - za 2gim razem przebijał kolor, ale za 3cim razem już było w porządku (choć nie idealnie).
    Teraz sądzę, że przy każdej farbie musiałbym się spodziewać przynajmniej 2 krotnego malowania na biało po intensywnym kolorze.

    To w takim razie kupię do sufitu głęboki mat (właśnie tą 2S - starczy pewnie jednokrotne malowanie, bo sufit jest biały i czysty), a na ściany pójdzie Kabe, chyba, że nie będzie mi się coś podobało... Powiem tyle, że biel ma faktycznie fajną (trochę taka 'szpitalna'). Jedynie obawiam się tego półmatu, bo nie mam idealnie gładkich ścian. Ale skoro piszesz, że byś u siebie malował na wysoki połysk, to może spróbuję z półmatem. Trudno, najwyżej będę przemalowywał na głęboki mat

Strona 8 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony