dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 677

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    U mnie żeby schłodzić jeden pokój 20m2 klimakonwektorem 140cm - 3,5kW to trzeba dać poniżej 10st i niezłą wichurę
    To może dla szczegółu podaj ile to rozgrzane poddasze ma stopni (30?) i do jakiej temperatury dołujesz (22?) a przede wszystkim ile czasu to zajmuje. Ja mam splita (2,8kW) na poddaszu w salonie 25m2 i do tego "podłączoną" otwartą kuchnię i sypialnie z dużymi suwanymi drzwiami, w sumie ponad 50m2 (a jeszcze kawałek dalej kolejny pokój 20m2) i tenże split robi swoją pracę (salon do 22sC) w godzinę. Może dwie -- jak okien nie zasłonię. Potem już pracuje na maks. 20%. Nieśmiało jednak przypominam, że u mnie chłód spieprza na boki a nie mieli się w 25m2. Warto też żebyś powiedział z jakimi parametrami trzeba dmuchać gdy poddasze nie jest rozgrzane a systematycznie chłodzone.

    Niemniej jednak zgadzam się (od samego początku), że sam DZ nie poradzi sobie z sensownym obniżeniem temperatury w całym domu.

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Majac instalacje z zaworem zwrotnym przeplyw cieplego glikolu z klimakonwektora ma tylko jedna droge - do ziemi. Nie ma sposobu, zeby wszedl bezpodrenio do pompy. Przeciez wlasnie po to sie go zaklada, zeby odciac ta droge dla glikolu podczas postoju pompy. Pisze Ci to z poziomu praktyka w tej akurat kwestii.
    Możesz wyjaśnić czemu nie ma sposobu aby szeregowo (ew. z obejściem na zimę) podpiąć klimakonwektor za DZ a przed PC?

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Chcesz miec wszedzie klime w domu, ale nie instalowac wszedzie klimy?
    Tak, chcę chłodzenie wszędzie, z wykorzystaniem nominalnej PC CO i przewymiarowanej WM.

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Staralem sie pokazac jedynie, ze to slaby argument. Sam widzisz w jakich oparach sie obraca.
    Wysokie koszty na kolejne urządzenie, skoro jedno całkiem sprawne i wydajne (w Twoim wypadku jakieś 10kW na chłodzenie) przeznaczone do grzania/chłodzenia cieczy już zostało zakupione, stoi w domu i wystarczy je tylko wykorzystać, uważam za bardzo dobry argument.

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Wiec zostaja nam innego rodzaju, ale inwestycje. Zrobienie klimakonwektorow. Jak sie nie obrocisz, doopa zawsze z tylu.
    Oczywiście, że każdy system wymaga nakładu pieniężnego. Nie twierdzę, że inne rozwiązania są za darmo -- co widać choćby po cenie wymiennika lamelowego u kolegi TypeR, ale z pewnością można to zrobić taniej i nie wywalać energii na grzanie CWU (czy basenu) marnując powstały chłód i chłodzić dom marnując powstałe ciepło.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 14-08-2014 o 14:39
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony