dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 88
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1754
  1. #1441
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał szandor25 Zobacz post
    Witam

    #CitroCerber, czy u Ciebie nadal można kupić zegar sterujący CWU do piecyka MCR II ?

    Tak, jak najbardziej.
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  2. #1442
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szandor25

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-502
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jaka jest jego cena ? Czas oczekiwania ?
    Jakieś dane do przelewu ?

  3. #1443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał szandor25 Zobacz post
    Jaka jest jego cena ? Czas oczekiwania ?
    Jakieś dane do przelewu ?
    Cena: 95zł z wliczoną wysyłką rejestrowaną (w zestawie, zegar, instrukcja i tuleje montażowe), czas oczekiwania 1,5 tygodnia maksimum.

    Dane do przelewu poszły jako wiadomość forumowa.
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  4. #1444
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    denis1974

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników de dietrichów MCR II . Właśnie odpaliłem swojego BICa z isensem i widzę po forum,że będę często je odwiedzał - chodzi oczywiście o ogrom wiedzy jaką trzeba przyswoić ,żeby po 1. odpowiednio go programować i po 2 . nie dręczyć serwisu z każdą pierdołą. Na początek mam pytanie do doświadczonych kolegów dot. adaptera - kolana łączcego komin z piecem - ma on 3 otwory 1. zatkany gumowym korkiem, 2 zakrętkom i 3 rurka osadzona w uszczelce bez korków. Z tej ostatniej kapie woda (( z tego co wiem to kondensat powinien wracać do pieca a nie na zewnątrz - prawdopodobnie przez króciec pomiarowy. Serwisant zaproponował rurkę i odprowadzenie do kanalizy ???? ( chyba dziwnie by wyglądała rurka wisząca obok pieca od kolana do spływu??? szacht oczywiście z rur dwuściennych komin jedno wylot z komina dwuścienna z odpowiednim zakończeniem jest lato ale przy testowaniu pieca na temp około 23 stopnie w pomieszczeniu potrafi nakapać szklankę wody w 2 godz. Czy ktoś coś podpowie. Serwisant i hydraulik nie kwapią się do pomocy a na razie nie chcę zamawiać następnego beż podstawowej wiedzy co się dzieje. Z góry dziękują za ewentualną pomoc. Pozdrawiam

  5. #1445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał denis1974 Zobacz post
    dot. adaptera - kolana łączcego komin z piecem - ma on 3 otwory 1. zatkany gumowym korkiem, 2 zakrętkom i 3 rurka osadzona w uszczelce bez korków. Z tej ostatniej kapie woda
    Chodzi o ten plastikowy kołnierz w obudowie (2007), czy co innego?

    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  6. #1446
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    denis1974

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za tak szybką reakcję - załączam fotkę - kolano bardzo podobne . Woda kapie z tego wystającego króćcaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolano adapter.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	268713

  7. #1447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Oryginalne kolano DeDietrich to właściwie trójnik a nie kolano i tam nie ma żadnego odpływu kondensatu - przynajmniej u mnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f-trojnik-koncentryczny-przylaczeniowy-redukcyjny-z-rewizja-de-dietrich-84887867a.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	4,1 KB
ID:	268717

    Kolano, które wkleiłeś służy do montażu na zewnątrz budynku - przy przejściu komina przez ścianę i jest montowane tak, że króciec jest skierowany ku dołowi.
    Ostatnio edytowane przez CitroCerber ; 04-07-2014 o 10:49 Powód: Literówki
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  8. #1448
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    denis1974

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo cenna uwaga - dzięki serdeczne podsumowując niezwłocznie należy zmienić kolano na trójnik - znalazłTem -----trójnik koncentryczny przyłączeniowy redukcyjny z rewizją DE DIETRICH 84887867Am - zamawiam . Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję . Pozdrawiam ps. chyba zmienię serwisanta - nie zauważył różnicy ...

  9. #1449
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał denis1974 Zobacz post
    Bardzo cenna uwaga - dzięki serdeczne podsumowując niezwłocznie należy zmienić kolano na trójnik - znalazłTem -----trójnik koncentryczny przyłączeniowy redukcyjny z rewizją DE DIETRICH 84887867Am - zamawiam .
    Zaletą tego trójnika jest własnie rewizja - ściągasz gumowe zamknięcie, pod spodem jest zatyczka kanału spalinowego mocowana na dużą śrubę - i masz wgląd do wnętrza komina.

    Od biedy to kolano tez może być - jeśli ta rurka, z której kapie jest połączona z szachtem spalinowym, to po prostu ją zatkaj i tyle.
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  10. #1450
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    denis1974

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem i na razie zatkam bo faktycznie jest połączona z szachtem natomiast zamówię trójnik jak wyżej , co dedykowane to dedykowane - jeszcze raz dziękuję

  11. #1451
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baca666

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał CitroCerber Zobacz post
    Kolano, które wkleiłeś służy do montażu na zewnątrz budynku - przy przejściu komina przez ścianę i jest montowane tak, że króciec jest skierowany ku dołowi.
    Żle piszesz kolego, to kolano z odskraplaczem było by w dobrym miejscu gdyby było zamontowane przy kotle turbo, a nie kondensacie.

  12. #1452
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baca666 Zobacz post
    Żle piszesz kolego, to kolano z odskraplaczem było by w dobrym miejscu gdyby było zamontowane przy kotle turbo, a nie kondensacie.

    Możliwe, ja widziałem zamontowane w kilku miejscach w taki sposób jak pisałem.

    Co nie zmienia faktu, że nie jest do tego kotła - dzięki za info, że używa się tego w innych modelach - człowiek całe życie się uczy.

    Poszukałem kolana do turbo - Denis pisał o trzech otworach, to pewnie ma takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0269_1024x1024_1399992260_prev.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	51,1 KB
ID:	268768

    Ostatnio edytowane przez CitroCerber ; 04-07-2014 o 18:59
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  13. #1453
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    denis1974

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam ponownie . Wymiana trójnika dokonana , nigdzie nie cieknie super,,,, ale jest kolejna sprawa która mnie zaskoczyła, otóż p. hydraulik zamontował mi zgodnie ze sztuką (chyba) reduktor ciśnienia z manometrem na wejściu do domu i dwa filtry do wody. ciśnienie na reduktorze ustawione na 2 bary . wszystko jest ok dopóki piec nie zaczyna dogrzewać wody np. podczas kąpieli ileś literków ze zbiornika zeszło i kocioł pokazuje dwie kropeczki i dogrzewa. W tym czasie manometr na reduktorze jak wskazówka w samochodzie wyścigowym zamiast stać na dwójce idzie dalej na 3,4,5,6 aż do kończ skali a nawet dalej chyba do 7 gdyż zaworek bezpieczeństwa zaczyna poopuszczać i leci z niego woda. po tym jak piec przestaje grzać i po pierwszym puszczeniu wody w kranie na manometrze w reduktorze wskazówka wraca na 2 bary. manometr na piecu wskazuje cały czas 1.6 - 1.8 bara przy grzaniu lekko podryguje. Piec ma naczynie wzbiorcze 8l więc teoretycznie jest zabezpieczony przed takimi cudami. Może ktoś z kolegów znowu podpowie i pomoże , bo nie wiem co robić - czy reduktor walnięty ,czy ciśnienie w naczyniu wzbiorczym nie takie ........ można to ominąc i na reduktorze nastawić 1 bar i wtedy ciśnienie nie zdąży wzrosnąć do wartości krytycznej, bo zatrzymuje sie na 6 barach ale chyba nie oto chodzi.

  14. #1454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał denis1974 Zobacz post
    Piec ma naczynie wzbiorcze 8l więc teoretycznie jest zabezpieczony przed takimi cudami.

    Owszem tylko, że naczynie wzbiorcze kotła nie jest "po stronie" zasobnika. Naczynie w kotle służy do zabezpieczania obwodu grzewczego i wężownicy zasobnika/wymiennika ciepła. OIDP, to po stronie zasobnika CWU powinno być drugie + zawór zwrotny na dopływie zimnej wody.
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  15. #1455
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    denis1974

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    A czy Kolega dysponuje może jakimś schematem , żebym mógł rozmawiać z hydraulikiem aha filtry mam za reduktorem i zauważyłem po dzisiejszej wymianie ,że ciśnienie nie rośnie - tylko o jakieś 0,5 Bara - może to tez ma wpływ ..... Dzięki ponownie mam o czym dyskutować z "fachowcami"

  16. #1456
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał denis1974 Zobacz post
    A czy Kolega dysponuje może jakimś schematem , żebym mógł rozmawiać z hydraulikiem
    Tak na szybko, to na przykład tutaj: http://www.termgaz.pl/tpl/custom_htm...-200e-nowy.pdf
    Rozdział 4. - Montaż.
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  17. #1457
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    denis1974

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    HA HA jak zwykle kolega CitroCerber ma rację . Uzbrojony w wiedzę rozmówiłem się z "fachowcami" i doszli do wniosku "o dziwo " że brakuje naczynia na instalacji CWO . Cóż - kolejne zakupy .Pozdrawiam i do następnego razu ...

  18. #1458

    Domyślnie

    Witam, Pierwszy sezon na kotle mcr3 uważam za rozpoczęty sterownik isense, mam w związku z nim kilka pytań
    1 jak wymusić stały ruch wody na krótkim obiegu? ( kocioł-sprzęgło-kocioł) uwzględniając temp zasilania z krzywej grzewczej? woda ma sobie chodzić cały czas o takiej temp jak jest ustawiona pogodówka a 2 niezależne pompy wezmą sobie wode wtedy kiedy będzie taka potrzeba tz wtedy kiedy niezależne programatory załączą pompy
    2 Czy liczniki: ilość ogółem godzin pracy w trybie cwu,ilość ogółem startów w trybie cwu,ilość ogółem startów palnika,ilość ogółem godzin pracy to atrapa?? sterownik nie pokazuje tych danych?
    3 kwh- pokazuje normalnie

  19. #1459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    2 Czy liczniki: ilość ogółem godzin pracy w trybie cwu,ilość ogółem startów w trybie cwu,ilość ogółem startów palnika,ilość ogółem godzin pracy to atrapa?? sterownik nie pokazuje tych danych?
    W MCR II działają - dostępne przez oprogramowanie serwisowe, więc czemu nie miałyby działać w trójce?
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  20. #1460

    Domyślnie

    Cytat Napisał CitroCerber Zobacz post
    W MCR II działają - dostępne przez oprogramowanie serwisowe, więc czemu nie miałyby działać w trójce?
    Oooo widzisz kolego przez serwisówkę....isense ma to w opcji czyli powinno działać, ale cały czas pokazuje 0, a pierwsza część? jak wyłaczyć programator pokojowy a wymusić obieg?? czy po prostu po chamsku ustawić temp żądaną na np 25 st i ster cały czas bedzie podawał ciepłą wodę?

Strona 73 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony