dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 134 z 134
  1. #121

    Domyślnie

    Płytki

    Czas nabrać trochę tempa i przechodzimy do płytek deskopodobnych. Jakiś czas temu na tapecie było ragno, płytki na folderach ładnie wyglądające ale dość trudne do "namacania" w okolicy. Temat nas dość nagli i w ciągu tygodnia chcielibyśmy podjąć decyzję, więc zaczęliśmy przebierać w tym co jest, szczególnie jeśli jeszcze jest w promocji

    Na pierwszy rzut poszła włoska Serenissima z kolekcji Urban Wood w kolorze Ecru, rozmiar 120x18.



    Płytka kolorystycznie nieźle wpasowana w to czego szukaliśmy, jakościowo też wydaje się trzymać poziom i w zasadzie już byliśmy na nią zdecydowani aż w salonie natkneliśmy się na....

    Marazzi z kolekcji Treverkhome kolor Betulla (rozmiary 120x30/20/15) która w folderze prezentuje się średnio, a dokładnie tak



    a zdjęcie z podłogi w salonie tak



    Płytka teoretycznie w zupełnie innym kolorze niż szukaliśmy, ale na żywo robi niesamowite wrażenie jeśli chodzi o jakość. Kolor wygląda jak jasne surowe drewno i cała podłoga tak wygląda. Prawdę mówiąc to nawet pod dotknięciu nie ma się do końca pewności że to płytka a nie drewno, szczególnie że w salonie były układane na jakimś podkładzie drewnianym, co powodowało, że chodząc po nich miało się wrażenie chodzenia po deskach. Tylko ten kolor, niby piękny, ale dość odważny w aranżacji, niby ładnie pasuje do przewodniej bieli i da się ujarzmić dodatkami, ale co będzie za parę lat... musimy temat przemyśleć ale ta płytka namieszała nam w głowach

  2. #122

    Domyślnie

    witam od dawna podczytuje forum ale jakos brak czasu na pisanie ,ale juz widziałm suoer efekty Waszych poczynan budowlanych ,my równiez pod samym Wro budujemy praktycznego ale 4 zaczynamy etap wykinczen powoli ,co do płytek to ja szukałam z 2 mies i najfakniejsze dla mnie drewno ma Rex kolekcja selectoin oak kolor cream -juz mam zamówione przyjechały do maxa na zywo s atez inne kolory ale ten robi wrazenie ,
    http://www.rex-cerart.it/en/selection-oak/

    a mozesz mi na priv napisac wykonawce balkonów francuskich bo mam 8 szt i balustrade szklana do zrobinia i juz szukam firm narazie mam wyceny z dwóch ceny lekko porazajace
    pozdrawiam

  3. #123

    Domyślnie

    andzidom Witaj w naszym dzienniku i zapraszam do komentowania w wątku komentarzy bo tutaj chciałbym mieć porządek

    Dzięki za namiary, podjedziemy jeszcze zobaczyć. Choć póki co jakościowo marazzi zrobiło na mnie najlepsze wrażenie. Jedziemy jeszcze też pooglądać na żywo do znajomego który właśnie położył serenissime i jest bardzo zadowolony z efektu.

    Co do balustrad, to nie wiem czy mogę polecić, 2 z 3 szyb mają pęknięcia po złym montażu i jak na razie czekamy na odzew, ale jak coś oczywiście mogę podać namiary. Natomiast samo wykonanie takich balustrad w mojej opinii to banał, wystarczy dobry ślusarz który pospawa odpowiednie uchwyty z nierdzewki i zamontuje przed ociepleniem oraz szklarz który wykona do tego szyby bezpieczne przynajmniej 44.1.
    Ostatnio edytowane przez bacardi ; 16-08-2014 o 21:48

  4. #124

    Domyślnie

    "Deski" c.d.

    Dzisiaj podjechaliśmy jeszcze raz obejrzeć płytki na podłogę i pomimo że Treverkhome Betulla to moim zdaniem nadal najpiękniejsza udawana deska jaką widziałem, to odrzuciliśmy ją ze względu na kolor, który jest jednak chłodno-jasny i mógłby być problematyczny w aranżacji przez laika. W zamian dodaliśmy za to 2 inne kolory z kolekcji marazzi do puli i czas na wybór. Ponieważ jakiekolwiek oglądanie wzorów na przesuwanych ścianach i sztucznym oświetleniu w sklepie nie ma moim zdaniem sensu, zakupilliśmy po paczce z każdej płytki i pojechaliśmy na budowę, a poniżej próbki

    od lewej:

    Marazzi Treverkhome Larice
    Marazzi Treverkhome Rovere
    Serenissima URBAN WOOD ECRU







    i zdjęcia z innego ujęcia, w tym z promyczkami słońca





    Ogólnie podoba nam się kolor ubran ecru i gdyby to było jedynym kryterium, to zostałaby ta właśnie płytka. Jednak marazzi mają niesamowitą strukturę, która jak się patrzy na podłogę pod kątem (np. wchodząc z wiatrołapu) wtedy różnicy koloru za bardzo nie widać, za to daje wspaniały efekt - zdjęcia tego nie oddają, ale wyglądają naprawdę jak deska. Biorąc powyższe pod uwagę, aktualnie układ wygląda następująco

    1. Larice - za wspaniałą naturalną strukturę i ciepły kolor. Choć dla mnie ten kolor może jest nieco za bardzo wpadający w odcienie żółtego i same deski są dość mocno "upstrzone"

    2. Urban wood ecru - za świetny i zróżnicowany kolor, doskonale zbilansowany i zawierający odcienie ciepłego. Minus za strukturę, która normalnie może by nie przeszkadzała, ale jak deski leżą obok marazzi to jednak mocno razi po oczach...

    3. Rovere - wspaniała struktura marazzi i kolor bardzo zbliżony do urban ecru, niestety pomimo podobieństwa kolorowi brak duszy, jest monotonny i wpada w jakieś odcienie chłodnego różu...

    I jeszcze zbliżenie na strukturę obu kolekcji

    na pierwszy ogień Serenissima



    i dla porównania Marazzi treverkhome



    Na zdjęciach marazzi wydaje się trudne w utrzymaniu, jednak na żywo odczucie jest zupełnie inne. Marazzi jest gładsza (zakładam, że niestety również bardziej śliska) a wszelkie nierówności dość łagodne i wyglądają na łatwe w utrzymaniu. Z kolei Serenissima ma powierzchnię bardziej porowatą / antypoślizgową, która w utrzymaniu niekoniecznie musi być tak łatwa...

    I na koniec nieco "nienaturalne" ujęcie w gorszym oświetleniu uwydatniające różnice kolorystyczne, które w słońcu są znikome. Tym razem w nieco innej kolejności:

    Marazzi Treverkhome Rovere
    Marazzi Treverkhome Larice
    Serenissima URBAN WOOD ECRU

    Ostatnio edytowane przez bacardi ; 17-08-2014 o 07:49

  5. #125

    Domyślnie

    Daszki płaskie po raz kolejny

    Nadszedł czas aby wrócić do tematu daszków płaskich. Temat w sumie nadawałby się na kilka dłuższych wpisów, ale ponieważ ostatnio mam totalny deficyt czasu, to chociaż spróbuję opisać całość w dużym skrócie.

    Jest to etap który jeszcze na początku budowy postanowiłem spróbować wykonać w własnym zakresie, co ogólnie może nie było złym pomysłem, ale z mojej perspektywy i wydarzeń które miały miejsce w ciągu ostatniego roku było sporym wyzwaniem i chyba bym tego nie powtórzył :] Jeśli ktoś nie jest "budowlańcem" ale nie ma dwóch lewych rąk, ma trochę zapału sprawa jak najbardziej do pociągnięcia, ale pod 2 głównymi warunkami

    1. harmonogram budowy powinien być tak ułożony, abyśmy mieli na to czas na początku lata, kiedy jest jeszcze dużo długich ciepłych dni, a zarazem etap naszej budowy jest jeszcze przed ociepleniem budynku
    2. mamy do dyspozycji trochę wolnego czasu a same prace nie będą kolidować z innymi etapami harmonogramu

    U nas niestety wszystko się pokręciło w tamtym roku po mojej małej przygodzie na budowie i unieruchomieniu na parę miesięcy. To i zbieg paru innych zdarzeń spowodował, że przed zimą ekipa jedynie wytynkowała nam ściany attyki oraz rozłożyła papę termozgrzewalną która miała całość zabezpieczyć na zimę i stanowić pierwszą warstwę izolacji docelowego rozwiązania.

    Niestety po zimie, a w zasadzie w lecie przy próbie wrócenia do tematu okazało się że
    - tynk na ściankach przez ekipę nie wytrzymał próby czasu (podejrzewam brak zagruntowania) i nadawał się jedynie do skucia, na co poświęciłem parę dni zaplanowanych na wykonanie daszków
    - co więcej, testy odkrywkowe pod papą, pokazały że po zimie dostałą się pod nią woda i pomimo, że z wierzchu wszystko wyglądało sucho i ładnie, to pod spodem się kisiło, było mokro i nie chce myśleć jak by wyglądało za parę lat, gdybyśmy to przykryli membraną... Padł wyrok, papa do zerwania, a mocowaliśmy się z tym cały dzień...
    I w tym momencie wróciliśmy w zasadzie do punktu wyjścia i możemy rozpocząć krótką relację z naszej walki w ostatnim czasie, a więc:

    Na początku wszystko wyglądało tak



    Następnie po zgrubnym wyrównaniu zaprawą wyrównującą cekol ZW04 a następnie tanim uelastycznionym klejem do płytek atlas z promocji po 18pln (na 3 daszki poszło ok 3 worków) całość nabrała nieco lepszego wyglądu. W sumie robiłem to pierwszy raz, ale po zimie i tak miałem do siebie więcej zaufania niż powierzenie tego jakiejś ekipie





    Następny krok to wycięcie za pomocą naszej niezastąpionej maszynki do styropianu wierzchniej warstwy skosów styropianowych z styropianu klasy EPS200. W sumie na duży daszek skosy mieliśmy wykonane już rok temu, poniżej krótka przymiarka świeżo wykonanych skosów na daszek nad wykuszem



    Następnie na spód poszła warstwa folii PE 0,3mm z wywinięciem ponad warstwę ocieplenia. Polecam naddatek 20-30cm, który wywinięty na ocieplenie zabezpieczy styropian podczas klejenia membrany



    Pierwsza warstwa wszystkich daszków to bardzo nielubiany przeze mnie styropian grafitowy typu dach podłoga o grubości 10cm (nawet przy małym słonku styropian układany na ścisk, po chwili ma luzy skurczowe), a następnie warstwa wierzchnia z skosów z EPS 200 wycinanych z spadkiem 1,5%. na duży daszek za baze posłużyły płyty 15cm, na pozostałe 10cm. W tej warstwie płyty klejone bokami na piankę montażową marki castorama



    Calość po wyklejeniu, wyłożeniu nadmiaru folii na ocieplenie i osadzeniu wpustu wyglądała tak



    Następnie szybkie rozwinięcie membrany (zdecydowanie najprzyjemniejszy etap układanki i zagruntowaniu ścianek klejem otrzymujemy prawie wykończony basen



    i jeszcze tylko rzut okiem na osadzony wpust dallmar 83D



    Niestety nie ma zdjęć membrany przyklejonej do ścianek bo było już ciemno. Nie wyszło to najgorzej, choć w paru miejscach nie udało się uciec od fałdek na ścianie podczas klejenia. Na chwilę obecną mamy zabezpieczone 2 z 3 daszków, został jeszcze najmniej dla nas istotny nad wyjściem z pomieszczenia gospodarczego. Poza tym zostało jeszcze wykończenie krawędzi uszczelniaczem i można wzywać dekarza do wykonania obróbek attyki. Następnie na ścianki od środka XPS, do środka geowłóknina oraz żwirek frakcji 16-32 i będzie można uznać temat za zakończony.... niestety jest trochę tego....

    edit

    i na koniec jeszcze parę nowych fotek z realizacji daszka nad pomieszczeniem gospodarczym

    na początek rozłożenie styropianu



    następie czas na rozwinięcie membrany, przed tym warto sobie wykonać na membranie jak najwięcej znaczników kredą



    po rozwinięciu mambrany i pół godziny leżakowania czas na podpięcie wpustów
    najpierw przykręcamy pierścień przez membranę



    następie dopiero wycinamy otwór w membranie



    i otrzymujemy widok jak niżej. Ważne, widoczne fałdki to nie niechlujstwo tylko wymagane fałdowanie technologiczne, aby membrana mogła pracować



    następnie wklejamy membranę w ścianki. U nas bardzo nietypowo ponieważ najpierw zostało położone ocieplenie ,w tym czapy ścianek attykowych. Idealnie by było wykleić membranę pod czapę na całej ściance aż na zewątrz muru



    membrana po docięciu



    i na koniec uszczelnianie krawędzi uszczelniaczem systemowym

    Ostatnio edytowane przez bacardi ; 07-09-2014 o 20:10

  6. #126

    Domyślnie

    daszki c.d.

    Na początek kontynuacja kolejnego postu, czyli to co najbardziej interesuje każdego inwestora który chciałby się porwać na samodzielne wykonanie daszków, a wiec orientacyjne koszty

    Klej na wyrównanie ścianek attykowych - ok 100pln
    Pianki PUR - ok 100pln
    Folia PE - ok 100-200pl
    Styropian na ocieplenie - 2265,02
    Wpusty dachowe dallmer 83D + kurier - 562,33
    Membrana EPDM 58m2 + Klej 8l - 3242,44
    Uszczelniacz Sealant 5590 5szt. - 313,65
    Geowłóknina 66m2 - 368,86
    żwir frakcja 16-32 5t - ok 300 + transport
    wałki, pędzle, rozpuszczalnik - ok 150pln
    suma: ok 7600 pln

    Do tego trzeba doliczyć XPS na wyłożenie ścianek wewnętrznych attyki oraz płyty OSB i obróbki blacharskie attyki. Czy się opłaca, każdy musi sobie samemu skalkulować...

    Łazienki

    I teraz przejdźmy do rzeczy nieco przyjemniejszych, a więc rozwinięcie naszego wcześniejszego konceptu górnej łazienki. Temat o tyle trudny, że jest naprawdę mnóstwo styli które by nam się podobały. Postanowiliśmy jednak pójść w kierunku który naszym zdaniem będzie uniwersalny, nie zrujnuje naszego budżetu, całość ma być jasna, ciepła i sterowana dodatkami które będą mogły nadawać ostateczny efekt. Bardzo baliśmy się jak wypadnie nasza nieszczęsna wana którą jakiś czas temu umieściliśmy na środku podłogi, ale ostatecznie nie wyszło chyba źle. Szkoda tylko, bo się okazało, że po zostawieniu wnęki w podłodze, wannę można było obniżyć aż do 43 cm i mogła spokojnie wylądować pod oknami, których parapety zaczynają się na wysokości 45cm. Ale nic, teraz mamy już tam rurki podłogówki, więc jak to się mówi jest po ptakach

    a nasz koncept aktualnie rozwinął się następująco




  7. #127

    Domyślnie

    I jeszcze szybki koncept dolnej "łazienki". Ogólnie kolorystyka w szarości i grafitu i drobny element rozwesalający. W sumie sam bardziej myślałem o czymś jasnym aby rozświetlić tę klitkę i drewnie, ale to już jest na górze, wiec niech będzie



    Do tego drzwi łamane, aby można je było złożyć do środka, co wraz z płytkami przy odpływie liniowym na codzień da może wrażenie powiększenia optycznego. o i próbka płytek, jak widać nie muszą kosztować fortuny :]


  8. #128

    Domyślnie

    drzwi wewnętrzne

    Nadszedł czas na wybór drzwi. Jakiś czas temu zdecydowaliśmy, że chcemy kolor biały - lakieroway, więc przynajmniej z tym problem był z głowy Następnie dokonaliśmy przeglądu jakościowego oraz budżetowego i ostatecznie wybór zawęziliśmy do dwóch modeli

    1. Asilo - pertini5
    Drzwi bezprzylgowe, wypełnienie pełne MDF, malowane na kolor biały RAL9003. Dodatkowo szybki które powinny pomóc nieco doświetlić wiatrołap oraz gabinet. Ponieważ standardowe zawiasy mają jedynie regulację na podkładkach, dochodzi koszt ukrytych zawiasów z regulacją 3D

    2. Pol-skone płytowe - pełne
    Tutaj jako baza jeden z prostszych modeli drzwi, które jednak mają dobrą bazę na ramiaku drewnianym oraz ciekawe opcje, a więc: przede wszystkim wymiana wypełnienia na pełne płyta wiórowa. Dodatkowo wykonanie w wersji bezprzylgowej i lakierowanie na kolor biały

    I teraz oczywiście wariant 1 to wariant droższy, rozważamy też małą hybrydę - czyli na dole gdzie chcemy drzwi bardziej reprezentatywne i zależy nam na doświetleniu wariant 1, natomiast na górze gdzie dodatkowo wolelibyśmy więcej prywatności wariant 2, przy drzwiach otwieranych do środka (czyli wszystkie poza łazienką) mogłaby to być nawet wersja przylgowa. Z jednej strony wolelibyśmy jednolite drzwi w całym domu, ale czy to jest aż takie istotne?

    I na koniec krotka wizualizacja salonu w obu wariantach

    warinat 1 - asilo pertini 5



    warinat 2 - pol-skone płytowe pełne bezprzylgowe



    co o tym myślicie?

  9. #129

    Domyślnie

    drzwi wejściowe

    Dzisiaj przyjechały drzwi, w związku z tym czas na bardzo krótką aktualizację :]

    Drzwi to CAL Zyndram w kolorze dąb winchester, z termiczną osłoną podproża. Zdjęcie tego do końca nie oddaje, ale kolor jest świetny. Pierwotnie chcieliśmy mieć wersję z antabą, ale ze względu na cięcie kosztów a także zaślepki które występują przy antabie od strony wewnętrznej zrezygnowaliśmy z niej i w zamian wybraliśmy nieco masywniejszą klamkę. Muszę powiedzieć że efekt nam się podoba, a ze względu na element doświetlenia wizualnie jest OK. W zestawie z progiem jest jeszcze fartuch z membrany EPDM, który tymczasowo nie został jeszcze zamontowany.





    Poza tym aktualnie zaczyna się materializować wizualizacja kominka, na razie obudowa nie jest jeszcze ukończona więc nie będę wrzucał zdjęć, ale całość po odchudzeniu projektu wydaje się strzałem w dziesiątkę, przy wejściu jest dzięki temu więcej miejsca, a sam kominek znajduje się jakby w bardziej centralnym miejscu.

    Jak znajdę chwilę, wrzucę też parę zaległych fotek z montażu wentylacji mechanicznej i podsumowanie kosztów naszej zmodyfikowanej wersji projektu DzW.

  10. #130

    Domyślnie

    kominek

    Co prawda było już o tym w komentarzach, ale w oczekiwaniu na kamień i kratki do ostatnich szlifów, poniżej aktualny stan kominka. Oczywiście brak kamienia i kamiennego słupka oraz kratek zaburza ogólny wydźwięk, ale coś już widać...

    spojrzenie ogólne od czoła



    i parę rzutów sytuacyjnych względem pomieszczenia







    kamień to będzie w zasadzie czarny klasyk czyli indian black, przy czym na własne życzenie jego grubość to jedyne 2cm, aby uzyskać ładną panoramę wkładu i aby go nie przytłaczał. Z kratkami było trochę zabawy. Ogólne wymagania dla naszego kominka to minimum odpowiednik kratki 16x32. Po kalkulacji i uwzględnieniu wizualizacji górna kratka narożna to szczelina na 5cm, co da ok 20% zapas względem minimum. Natomiast dolna chcieliśmy aby nie przytłaczała, więc będzie zarówno krótsza, jak i węższa, bo szczelina 3,5cm. Ponieważ dysproporcja byłaby zbyt duża, to dolną kratkę musieliśmy uzupełnić jeszcze 2 szczelinami po 3,5cm w zabudowie z lewej strony. W opcji jest jeszcze dodatkowa szczelina poprawiająca rozkład po tej samej strony u góry wliczona w cenę, ale sami jeszcze nie wiemy czy z niej skorzystać. Jeszcze w tym tyg kominek powinien nabrać ostatecznego kształtu, powinien ponieważ nie otrzymaliśmy jeszcze palety kolorów do malowania kratek.

    daszki

    a przy okazji korzystając z sprzyjającej aury oraz w celu zabezpieczenia przed nadchodzącą zimą, wykleiłem XPS'em brakujące kawałki ścian przy daszkach płaskich. Sam XPS wygląda na tyle fajnie, że na małych nieużytkowych daszkach zastanawiam się nad sensem pokrywania go jakąkolwiek dodatkową wyprawą tynkarską, szczególnie, że po wysypaniu żwiru nie będzie go widać zbyt wiele.


  11. #131

    Domyślnie

    korzystając z nielicznej wolnej chwili mały update

    daszki

    Ponieważ zima tuż tuż i nie za bardzo udało nam się zrealizować docelowe rozwiązanie wykończenia attyki (już nieco za późno na klej pod opierzenie i tynk) postanowiłem samemu wykonać rozwiązanie pośrednie. Murek attyki od środka wyłożyłem zgodnie z projektem XPS 5cm, natomiast na górę gdzie była już czapa styropianowa dołożyłem dodatkowe 2cm XPS, którego nadmiar wyłożyłem na zewnątrz frezując dodatkowo rowek przeciw podciekaniu wody. Wszelkie połączenia między płytami dodatkowo uszczelniłem uszczelniaczem silikonowym i w takiej formie daszek będzie sobie czekał do wiosny... Jak już będzie ciepło nadmiar xps zostanie obcięty, całość pokryta siatką + klej i od góry przykleimy blachę na klej bez rąbka stojącego a ścianki wewnętrzne zostaną dodatkowo wytynkowane na gotowo. A całość obecnie prezentuje się następująco:





    kominek

    Przy okazji prawie ukończyliśmy kominek. Prawie, ponieważ boczne kratki szczelinowe przyjechały czarne zamiast grafitowe i wróciły do poprawki. Z tego też powodu z boku widać nie gotowe kratki ale gniazda, które po włożeniu kratek powinny być wąskie jak dolna kratka narożna pod wkładem.







    jak znajdę chwilę to wrócę jeszcze do zaległego tematu wentylacji mechanicznej...

  12. #132

    Domyślnie

    Pewnie nikt już w to nie wierzył (w tym ja) ale jednak będzie kolejny wpis

    Na budowie najpierw trochę się działo, później mieliśmy przerwę na regenerację, ale aby nie przynudzać to na początek to co wszyscy lubią najbardziej czyli fotki...

    Na dole podłogę przyozdobiły płytki marazzi larice, niestety zdjęcie zrobione jeszcze w największym kurzu przez wielkim sprzątaniem na malowanie, więc nijak nie oddaje jasnych i ciepłych kolorów płytek. Ale efekt wyszedł bardzo fajny i jesteśmy zadowoleni. Poza tym, pomimo niezłych tynków postanowiliśmy położyć gładzie, raz ze względu na rysy skurczowe które pojawiły się na tynkach, dwa łatwiej ukryć obicie i przeróbki które pojawiły się w międzyczasie Na gładzie poszedł cekol GS200, czyli tak zwana gładź bez szlifowania. Po przeczytaniu różnych komentarzy miałem co do niej mieszane uczucia, ale muszę przyznać że chyba było warto, praktycznie zero pyłu i bardzo twarda odporna na zarysowania powierzchnia (na pewno odporniejsza niż sam tynk cementowo-wapienny z doliny nidy) która powinna dobrze się sprawdzać w użytkowaniu...



    Na drugi ogień pierwsze fotki z prac przy górnej łazience. Nie chce mi się pisać ile nas kosztowała nerwów (prace rozpoczęły się jeszcze na początku grudnia, ale wykonawcy mieli większy problem z powrotem na budowę od nas ), ale chyba widać światełko w tunelu. Ogólnie zaczyna to jakoś wyglądem przypominać projekt i na żywo odczucia są pozytywne. Jednak upchnięcie wszystkiego z wanną na środku może nie było aż tak karkołomne jak się z początku wydawało... Z ciekawostek przestrzeń pod wanną została wypełniona styropianem i pianką, dzięki czemu wanna powinna lepiej trzymać temperaturę, no i nie będzie odgłosów "dudnienia" które pomimo 3,5mm stali były słyszalne...












    Drzwi
    W międzyczasie zamówiliśmy drzwi wewnętrzne, Wybór padł na pełne Asilo Linate 1 z ukrytymi zawiasami w kolorze śnieżna biel (RAL 9003). Natomiast do garażu najprostszy model drzwi stalowych z wikędu w kolorze białym z wykończeniem "na gładko". W zasadzie są to drzwi wejściowe w wariancie maksymalnie odchudzonym, a to dlatego, że potrzebowaliśmy szczelnych drzwi z progiem aby działała nasza wentylacja mechaniczna (garaż ma wentylację grawitacyjną). Drzwi powinny być gotowe w zasadzie na dniach, ale zobaczymy jak pójdzie z malowaniem i układaniem paneli na górze.

    Panele
    No właśnie, jeśli chodzi o panele na piętro, to wybór padł na Quick Step z nowej serii impressive w kolorze dąb biały satynowy. Mają być jasne aby rozświetlić nieco nie największe sypialki. Poza tym seria impressive ma niby wymyślne technologie hydrofobowe na których wcale nam na tym nie zależało, a powodują one, że v-fuga jest jakby szersza i "wyścielona" laminatem... hmmm... no nic, pewnie nie będzie się na to zwracać później uwagi, natomiast to na czym nam zależało to kolor, v-fuga, w miarę oddanie faktury i grubość 8mm dla ogrzewania podłogowego. Trochę zabawy było z podkładem... pierwotnie miałem już wybrany Wineo Sound Protect Eco Plus 2mm, podkład o świetnych parametrach oporu cieplnego pod ogrzewanie (0,01 m²K/W!) i do tego nieźle wyciszający. Niestety w firmie która ma nam układać panele mieli go w kiepskiej cenie, a woleliśmy aby w razie (tfu tfu) reklamacji nie było przepychanek, więc ostatecznie stanęło na macie kwarcowej selit pro 2mm. Parametry zbliżone choć na papierze nieco gorsze tłumienie, ale za to podano przynajmniej normy wg których wszystko było liczone (czytałem opinie, że wineo naciąga nieco dane). W zasadzie to i to mata kwarcowa, niemiecki producent, mamy nadzieję, że spisze się równie dobrze i dołączymy do grona zadowolonych klientów.

    Schody
    zamówiliśmy też schody których montaż zaczyna się już za parę dni. Schody będą dywanowe, dębowe, olejowane z efektem lekkiego rozjaśnienia (nie chcieliśmy klasycznego żółtego odcienia większości "mocnych" lakierów). Sam jestem ciekaw jak wyjdzie z tym olejowaniem, mam nadzieję że nie będziemy tego żałować...

    To tak szybko byłoby chyba tyle :]

  13. #133

    Domyślnie

    Podłogi na piętrze

    W zeszłym tygodniu mieliśmy montaż paneli, trochę się zastanawialiśmy jak to wyjdzie, ale jest fajnie, kolor pasuje do białych ścian i trochę rozświetli sypialki. Panele to quick step z nowej serii impressive w kolorze dąb bielony satynowy z 4 stronną v-fugą. Po ustaleniach z ekipa udało się ominąć jedną dylatację w drzwiach jak widać poniżej. Jako dylatacje nie dajemy standardowych listew QS które są szerokie i robią wrażenie bardzo sztucznych, tylko dobraliśmy wąski profil T z firmy effector w kolorze szampan, który zostanie docięty i wklejony po montażu drzwi.

















    Schody

    Rozpoczął się też montaż schodów. Na razie drewno to jeszcze surowy dąb, który ostatecznie będzie olejowany i prawdopodobnie lekko bielony. Ponieważ schody będą dywanowe bez listew, to na wysokość zabiegu nie kładliśmy jeszcze gładzi jak na reszcie klatki schodowej, tylko zostanie położona po schodach. Dzięki temu zyskaliśmy milimetry do montażu, a po powinno się udać zniwelować szczeliny po bokach do minimum i uzupełnić akrylem. W każdym razie już widać jakiś zarys i robi się bardziej domowo.





    Łazienka

    Podczas ustaleń z wykonawcą, postanowiłem też nieco przeprojektować naszą szafkę umywalkową do górnej łazienki. Wg oryginalnego projektu okazało się, że szafka wisiała by 5cm nad podłogą, co jest trochę bez sensu. Po lekkim odchudzeniu będzie to 15cm nad ziemią, zmieniliśmy też blat z 8 na 6cm. Sam blat to obecnie nie ciemny egzotyk tylko polski jasny przytulny dąb klejony i lakierowany.

    Ostatnio edytowane przez bacardi ; 11-05-2015 o 19:16

  14. #134

    Domyślnie

    Drzwi

    W piątek na budowie zagościły drzwi wewętrzne, Asilo Linate 1



    Przy okazji na etapie murów i tynków warto zadbać o odpowiednie węgarki, gdyż w kilku miejscach (u nas dolna łazienka, górna sypialka bez okna połaciowego i górna łazienka) mieliśmy problem i trzeba było z jednej strony dociąć opaski od środka, a w dolnej łazience zmieniliśmy drzwi z 80'tek na 70'ki.

    Teraz czas ukończyć malowanie, w przyszłym tygodniu ma przyjechać barierka na schody...

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony