dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 583 z 903
Pokaż wyniki od 11.641 do 11.660 z 18045
  1. #11641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agi75 Zobacz post
    Witaj Elfir. Wczoraj maz kupił mi tuję na pniu i muszę ja zagospodarować. tuja ma wysokość 70cm z koroną i kupiona była w doniczce plastikowej.
    nie trzeba okrywać.
    glina może być, byle woda nie stała
    mozna podsadzić imperatą, lawendą, Hakonechloą (dałabym zieloną). W kązdym razie rozplenica jest za wysoka gdy kwitnie, nie mówiac już o hortensji.
    Ideą takiej roślinki jest komponowanie z czymś niskim, by widac było pień. Więc to musi być coś do 30 cm max. Może żurawki?

  2. #11642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Witam.Jeśli wybrałam zły wątek, proszę o przekierowanie mnie.
    Czy do założenia ogrodu trzeba zawsze nawieźć nowej ziemi? Czy jesli ziemia jest w miarę ok, bo była na działce kiedyś uprawa rolna prawdopodobnie, to pod trawę spokojnie wystarczy, a pod rabaty,warzywnik i drzewka i tak miejscowo trzeba głęboko uzupełniać ziemię, bo każda roślina potrzebuje innego jej rodzaju?
    Nie. Ziemię nalezy dostosowac do roślin, jakie się chce uprawiać. Jak posadzisz coś, co lubi twoje grunty, to ok.
    Natomiast warto po budowie nawieźć próchnicy, bo jej warstwa bywa zwykle zniszczona pracami budowlanymi.
    Poza tym koniecznie trzeba zbadać odczyn (w wielu miejscach w ogrodzie) - można sprawdzić, czy zaprawy używane na budowie nie podwyższyły drastycznie pH

  3. #11643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Elfir, postanowiłam dać katalpę przed dom,zastanawiam się czy zrobić to teraz ,czy na wiosnę ..
    Na wiosnę.
    Zrazilam się do katalp.

  4. #11644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Teraz pytanie do Elfir czy lepiej wysypać do tych traw korę czy żwirek / grys?
    nie ma znaczenia, chociaż preferuję korę, bo jest naturalniejsza w ogrodzie. Zwirki tylko w miejscach architektonicznych
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-09-2014 o 22:56

  5. #11645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Elfir znalazłam ,moja hortensja to grandiflora.

    Zrobiłam ponownie badanie odczyny gleby,już na płytce ceramicznej i znowu kolor zielony wyszedł.Albo coś robię nie tak,albo moje skrzypy lubią glebę obojętną

    U mnie skrzypy rosły na zasadowej, więc to nie jest tak. Rośliny wskaźnikowe wskazują na naturalnych stanowiskach a nie przekształconych.

    Duże znaczenie przy badaniu ma woda - ta, która jest w glebie i ta, którą myjesz pojemniczek.

  6. #11646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiazett Zobacz post
    Witaj Elfir. Znowu przychodzę po pomoc w związku z moimi berberysami.

    Jeśli to nie mokra glina (gniją korzenie), to jakieś fytoftorozy/werticiliozy

    Biosept + mielona kora dogruntowo. Także Huwa-San, ale trudno dostępny (podobno rewelacja ekologicznej ochrony roślin). Ewentualnie chemia dogruntowo.

  7. #11647
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Oj to chyba popełniłem duży błąd. Chcieliśmy się trochę w przyszłości osłonić od sąsiadów, posadziliśmy 5szt brzozy bordowej, wzdłuż płotu ( w niedużej odległości). Z założenia nie chciałem ich wypuszczać wysoko, chciałem je trzymać na jakieś 4-5 metrów i troszkę je przycinać na boki. Dodatkowo sąsiedzi nam się trafili chyba nie najlepsi i zapowiadają że bacznie będą obserwować jak dorastają brzozy no i spadające przy tym listki. Czy powinienem pozbyć się naszych drzewek jak najszybciej. Nie chcieliśmy się trzymać jak większość sąsiadów w zakresie szmaragdów, tym bardziej że mamy szmaragdami obsadzone dwie inne strony. Na co ewentualnie wymienić nasze brzozy?
    Pozdrwiam i dziękuje za wszystko

  8. #11648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Także Huwa-San, ale trudno dostępny (podobno rewelacja ekologicznej ochrony roślin)

    z ciekawości wygooglałam sobie

  9. #11649

    Domyślnie

    Elfir, bardzo Ci dziękuję, jak się uporam z jeszcze jedna rabata podesle Ci zdjęcia tego co zrobiliśmy do tej pory. Niestety musimy miejscami wymieniać ziemię, jedziemy non stop na lopacie

  10. #11650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    z ciekawości wygooglałam sobie
    Poczytałam
    Kolejna chemia i to dość niewyszukana. Na dodatek nic nie piszą żeby działało. Tyle, że odkaża i jest biobójcze. A co dalej? Jak człowiek łyka antybiotyki, to zalecają dostarczać też dobre bakterie/mikroorganizmy do organizmu. A tu CO? Mordujemy wszystko jak leci i nic nie dajemy roślinie w zamian?!
    Wolę probiotyki, bo widziałam jak działa i... czapki z głów. Też mają środek odkażający i drugi, który dostarcza pożyteczne organizmy. Widziałam jak w tym roku znajomy kilkadziesiąt cisów uratował. Chemia nie zadziałała, a probio emy tak.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #11651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaroaz Zobacz post
    Oj to chyba popełniłem duży błąd.
    Brzozy nie tolerują przede wszytskim cięcia strzały - głownego pnia. Szybko się wówczas starzeją i atakują je choroby drewna.
    Lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie brzóz Youngii - to forma szczepiona, nie rośnie powyżej miejsca szczepienia.
    Poza tym do cięcia szpalerowego stosuje się te gatunki drzew, które używane sa na żywopłoty - graby, buki, klony polne, lipy. Z bardziej egzotycznych: grujecznik
    Z grusz bardzo fajna jest grusza wierzoblistna - przyrasta silnie jak prawdziwa wierzba i ma małe wymagania.

  12. #11652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Poczytałam
    Kolejna chemia i to dość niewyszukana.

    O ile za chemię bierzesz wodę utlenioną + jony srebra. Miedzian (czyli sole miedzi) jest dopuszczalny w uprawach ekologicznych. To samo odparowywana siarka.
    Huwa-San nie ma okresu karencji i prewencji, jest bezpieczny dla pszczół.

    Facet zakładajacy ogrody (w tym moje projekty) jest tym preparatem zachwycony. Wyprowadził z fytoftorozy kilka roślin, wyleczył trawnik z rizoktoniozy i utrzymał drzewa przesadzane w niekorzystnym okresie. Zaobserwował mniejsza podatnośc na choroby, a on pędzi rośliny na nawozach i hormonach w pielęgnowanych ogrodach (taka grupa klientów: ma być szybciej, mocniej, ładniej niż u sąsiadów).

    Sama nie stosowałam jeszcze, ale nie mam powodów mu nie wierzyć.

  13. #11653

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Brzozy nie tolerują przede wszytskim cięcia strzały - głownego pnia. Szybko się wówczas starzeją i atakują je choroby drewna.
    Do tego starsze brzozy tak przycięte wyglądają niezbyt atrakcyjnie żeby nie napisać że brzydko i paskudnie , na miejscu moich "brzózek " które przycinam pojawią się najprawdopodobniej brzozy ale raczej pożyteczne lub klony jesionolistne .

  14. #11654
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Polecam świdosliwy - mozna ciąc w razie potrzeby.
    Klon jesionolistny jest u nas gatunkiemi inwazyjnym. Przestałam go uzywac w projektach.

  15. #11655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jeśli to nie mokra glina (gniją korzenie), to jakieś fytoftorozy/werticiliozy

    Biosept + mielona kora dogruntowo. Także Huwa-San, ale trudno dostępny (podobno rewelacja ekologicznej ochrony roślin). Ewentualnie chemia dogruntowo.
    Dzięki

    Tak sobie myślę, że to może być glina Kupiłam już biosept i coś jeszcze na fytoftorozę. Ta kora jaką ma spełniać funkcję?
    Huwa - San powinien być dostępny w moim mieście, więc jeśli nie pomoże to co mam to sięgnę i po niego. Ścigam się z czasem?

  16. #11656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to co uschło to jest do wywalenia

  17. #11657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    O nie! Mam wśród nich szczepionego na pniu giganta. To przez to karłowaciały może

  18. #11658
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Teraz mały powrót do tematu, o który już pytałem, parę fotek moich tuji, nie wiem jak im pomóc.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	279814
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	279815
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (3).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	279816
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (5).jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	279818

    Tak wyglądają inne tuje które tak nie brązowieją
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (4).jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	279817

  19. #11659
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Tu jeszcze parę fotek szmaragdów nie wiem też czemu część prowadząca ta obumiera
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (6).jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	279819
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (7).jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	279820

    jeśli można prosić i pomoc, bardzo proszę

  20. #11660
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yaroaz

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Komorno
    Kod pocztowy
    47-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    jeszcze jedno
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (9).jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	105,1 KB
ID:	279821

Strona 583 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony