dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 90
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1798
  1. #1561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Czytadło historyczne Dietricha "Attyla, bicz boży"

  2. #1562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Pestko, przeżyłaś????

    U mnie żab z kolko ugodno i jakie chcę: małe, duże, zielone, brązowe .... Kompleksów u nich nie widze, wręcz przeciwnie

    Jagna, ludzie piknie majom to niech majom! Przyjdzie taki dzien, że też będziesz miała piknie, zobaczysz. Ja z nudów wiele rzeczy robię na ten przykład
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  3. #1563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Ja się nie nudzę więc nic nie robię

  4. #1564
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    Ja się nie nudzę więc nic nie robię
    Brazunia, obawiam się, że mogę się podpisać wszelkimi możliwymi kończynami pod tym co napisała Ośka....
    Pestka, czytadła nie znam, ale skoro się oderwać nie można, to może kiedyś się dorwę....

  5. #1565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Tego Dietricha czytałam też Mur Hadriana. Zamierzam przeczytać resztę wydaną w PL - 4 sztuki

    Jagna, jak wykańczanie domku?
    Muszę się pochwalić - w 2 tygodnie mieszkanie sprzedałam Cieszę się jak zapieszczony kot. Wreszcie będę mogła wpuścić w domek tyle kasy ile będzie potrzeba. Początek jednak dopiero za miesiąc, a pełen rozpęd myślę od stycznia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #1566

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Muszę się pochwalić - w 2 tygodnie mieszkanie sprzedałam Cieszę się jak zapieszczony kot.
    To rzeczywiście osiągnięcie [ jeśli jeszcze cena dobra ]
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  7. #1567
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    No brawo Pestka!!! Gratulacje! Poszalejesz teraz dziewczyno, oj poszalejesz!
    U nas baaaardzo pomalutku. Peter ma swoje pilne roboty, mój Starszy Syn szlaja się po świecie, więc nie ma komu robić a jak JA zacznę kłaść profile przy oknach dachowych to płyty k-g będziemy do komina chyba przykręcać
    Z bardzo pilnych rzeczy musimy przygotować miejsce, przywieźć piasek, kupić najtańszą kostkę, przenieść na nią blaszak a obok niego poukładać drewno. A to po to, żeby przed zimą położyć wreszcie siatkę i klej (pod tynk zewnętrzny), bo drewno leży przy ścianie domu i utrudni to zadanie. A kiedy moje sufity? I podłogi na poddaszu? I łazienka górna? Zimy nie starczy na zrobienie tego w tym tempie. A wiosną taras.... Jak zdążymy przed latem...
    Ale cóż. Szarlotkę upiekłam, da się żyć.

  8. #1568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Krzysztof, cena to rzecz względna Zależy co dla kogo znaczy „dobra”. Uczulam Cię na fakt, że ceny, które widzi się w ofertach sprzedaży, mają się jak pies do jeża do cen rynkowych, czyli takich za jakie mieszkania – zależnie od różnych warunków – sprzedają się faktycznie. W tym temacie akurat 100% wiedzy mają pośrednicy. Temat ciekawy, więc jeszcze parę słów.
    W okolicy mojego mieszkania, na odcinku ulicy około 100 m długości, w okresie od 2 lat do pół roku wystawiono 11 mieszkań o podobnym standardzie i powierzchni. Te mieszkania były w ofercie w chwili, gdy wystawiłam swoje. 2 dni po tym 2 z nich się sprzedały. Wystawione były w cenie za metr, za którą ja postanowiłam sprzedać swoje. Pozostałe 9 jest droższe na metrze o 200-300 zł. Niby niewiele. Różnią się piętrami (te nisko są mnie słoneczne), wystawą okien (płd-zach lub płn-wsch). Jedne są z widokiem na zielone i ciche podwórka, inne na jedną z głównych ulic miasta. Są nawet takie, gdzie w najbliższym czasie będą robione poważne remonty instalacji w budynku. Jakoś nikt nie myśli, że takie rzeczy, i wiele innych również, wpływają na cenę.
    W sumie wygląda to tak, że mieszkania się sprzedaje, a nie chce sprzedać. Ceny średnie podawane np. na OtoDom uwzględniają więc chciejstwa sprzedających, a nie stan faktyczny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #1569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Jagna, te pieniądze dadzą nam oddech. Do tej pory szło jak po grudzie, bo sama wiesz ile czasu można poświęcić domowi, gdy usiłuje się też zarabiać pieniądze.
    Powiem Ci jedno – kilka lat liczenia każdej złotówki wiele nas nauczyło i mam nadzieję, że tak zostanie. Szaleństw więc nie będzie raczej spokojne dążenie do uzyskania wymarzonego efektu.
    Życzę Tobie i innym forumowiczom znającym problemy budowy bez kredytu i przychodów z pracy rąk własnych, by jak najszybciej i jak najefektywniej wszystko udało się skończyć. A potem pozostanie nam cieszyć się podwójnie, że dom gotowy i piękny, i że własnymi rękami tyle zrobiliśmy.


    edit:
    U sąsiada, architekta z zawodu, jest położona bardzo ładna granitowa kostka z second handu. Porozbiórkowa, ale nic a nic nie widać. Kupił ją z allegro po 300 za tonę. Żeby nie powiedział w życiu bym się nie domyśliła.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 11-09-2014 o 21:52
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    pestka gratulacje


    świat i tak do przodu idzie


    kostka z second handu nawet do głowy mi nie przyszło


    i mnie kamyki... porastają chwastami z pewnością kostka też zarasta

  11. #1571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Dzięki Gosiek

    Kostka z sekondhandu naprawdę ładna i jasna.

    Sąsiadka ma olbrzymi podjazd z kamyczków i u niej nic nie zarasta. Ostatnio ją odpytałam czy bardzo zlewa chemią. Wyśmiała mnie. Tam sa trzy warstwy różnych frakcji kamyczków na specjalnej włókninie (kładzie się taką stabilizując drogi) każda. Ubite walcem na max. Na to dopiero 20 cm drobnych białych klinców. W sumie wkopali się na 60-70 cm.

    Wszystko zarasta jak robimy cieńsze warstwy. Chwaściory nawet w beton się wgryzą.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    u mnie się wysiewa nic z dołu nie idzie

  13. #1573

    Domyślnie

    Pesteczko !
    Dawno temu wylałem beton na ścieżce prowadzącej do wejścia . Kiedyś musiał wjechać na niego ciężki samochód. Popękał.
    W powstałe szpary prędzej, czy później dostanie się ziemia. Na niej wysieją się chwasciory.
    Tam gdzie płyta betonowa jest cała, żadne zielone od 25 lat nie wyrosło.
    Co najwyżej mech przy obrzeżu, w intensywnym cieniu, ale i na to jest sposób.
    Tylko że ja jestem człowiek leniwy, czyli inteligentny, czyli nigdy się nie przepracowujący i tego / usuwania mchu / często po prostu nie robię.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof5426 ; 12-09-2014 o 11:52
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  14. #1574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    u mnie się wysiewa nic z dołu nie idzie
    Elfir kiedyś radziła często przegrabiać kamyczki.

    Cytat Napisał krzysztof5426 Zobacz post
    Pesteczko !
    Dawno temu wylałem beton na ścieżce prowadzącej do wejścia . Kiedyś musiał wjechać na niego ciężki samochód. Popękał.
    W powstałe szpary prędzej, czy później dostanie się ziemia. Na niej wysieją się chwasciory.
    Tam gdzie płyta betonowa jest cała, żadne zielone od 25 lat nie wyrosło.
    Co najwyżej mech przy obrzeżu, w intensywnym cieniu, ale i na to jest sposób.
    Tylko że ja jestem człowiek leniwy, czyli inteligentny, czyli nigdy się nie przepracowujący i tego / usuwania mchu / często po prostu nie robię.
    Dobry beton, nie jest zły
    Jak masz bez szpar i rys, to po problemie. Wystarczy zamiatać lub spłukiwać nawiany piasek.
    Ja mam bruk z kamieni z mojego ogrodu. W wypełnienie pomiędzy kamieniami specjalnie wsypałam ziemię wymieszaną z piaskiem. Pozwalam tam rosnąć drobnym roślinkom. Podoba mi się. Ale z trawnika „włamuje się” trawa i tę – jak sobie przypomnę, a lenistwo mi odpuszcza – usuwam zawzięcie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #1575
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Nie mogę ich grabić bo one leżą wciśnięte na suchym betonie - popsuję wszystko ale to zielone mnie nieco wkurza, czasem pielę

  16. #1576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Pestko, gratuluję sprzedaży mieszkania. Nam udało się tego wyczynu dokonac po 8 miesiącach czekania!

    Jagna ... spoko .... U mnie płyty k-g były gwoździami do krokwi przybite to dlaczego nie mogą byc przymocowane do komina ???
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  17. #1577
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    A ja próbowałam o takie secondhandowe płyty podpytać, do gminy zadzwoniłam, bo wiem, że robili remonty chodników, ale usłyszałam, że oni to rozliczają (czyt.: są ważniejsze osobniki też zainteresowane) i nie oddadzą/sprzedadzą. Najtańsza jaką znalazłam to kostka brukowa 25zł za m2. Ale będę szukać dalej. U mnie w pracy kładą właśnie kostkę i całe sterty tego leżą. Moje drogie koleżanki obiecały, że będą po jednej w kieszeniach codziennie wynosić dla mnie, ale jak zabraknie, to trzeba by wyrywać z tej już położonej a tu szkoda paznokci...
    Pestka,takie kamyczki na włókninie to fajne jest, ale chyba nienajtańsze rozwiązanie, nie? No i zastanawiam jak to jest kompatybilne z cienkimi obcasami damskich butów. Bo wyglądać, wygląda pięknie.
    Ja czasem z fascynacją obserwuję siłę natury, jak to zielone wszędzie się wciśnie i przetrwa. U nas na tarasie in spe jest gruba warstwa piachu i kawałków gruzu. I mam tam dosłownie ogród botaniczny! Planowane są tam na wiosnę płyty betonowe, ale cosik mi się widzi, że bez chemii się nie obejdzie
    Ośka, magicznych słów użyłaś z tymi k-g i krokwiami, bo wychodzi na to, że krokwie mamy tak gęsto, że okno się zmieściło, ale z profilami już gorzej i trzeba kombinować. Ja bym przybiła do krokwi tak jak u Ciebie, ale Peter jeszcze się nie poddał i jeszcze kombinuje. Nie powiem jak długo.....

  18. #1578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Braza, 8 miesięcy to w końcu krócej niż ciąża też świetne osiągnięcie.
    Na mojej ulicy większość z wystawionych w tej chwili 9 sztuk czeka już nawet po 2 lata. 2 piętra niżej wystawili mieszkanie pół roku temu.

    Jagna tak wyglądało moimi własnymi ręcamy układanie bruku. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moj BRUK.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	279618 Czyli kosztowało tylko ból w plecach, cenę piasku i włókniny na podkład. Kamienie są z naszego ogrodu. Zadanie uznałam za wyzwanie i całkiem niezłą frajdę, gdy okazało się, że wychodzi fajnie. Jednak układałam 2 razy. Pierwszy raz źle zrobiłam podkład i wiosną zaczął mój bruk nieco się ruszać.
    Obcasy oczywiście fruwają w powiertrzu jak już się wbiję od wielkiego dzwonu w jakieś ekstra pantofelki. Jednak na ogół takowe jadą w torbie, a ja pomykam w balerinkach różnistych. Mam swoje lata i cenię luz i wygodę na stopach.

    A szukałaś kostki brukowej na allegro i na innych portalach ?
    Szukaj w necie, tak na szybko znalazłam takie, ale to zdaje się daleko od Ciebie http://www.brukbud.bialystok.pl/index.php?page=kostka-rozbiorkowa
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #1579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna Zobacz post
    Ośka, magicznych słów użyłaś z tymi k-g i krokwiami, bo wychodzi na to, że krokwie mamy tak gęsto, że okno się zmieściło, ale z profilami już gorzej i trzeba kombinować. Ja bym przybiła do krokwi tak jak u Ciebie, ale Peter jeszcze się nie poddał i jeszcze kombinuje. Nie powiem jak długo.....
    Pokaż fotkę. Tak nie wiem o co chodzi. Może podpowiem coś. W końcu sami robiliśmy drugą warstwę ocieplenia i kładliśmy deskowanie nad salonem na skosach i wokół komina też.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #1580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Dobry wieczór
    Pestko, pięknie wybrukowałaś. Masz fach w ręku, jakby co
    Ja opaskę wokół domu z cegieł ułożyłam, na samej włókninie.
    Zielony gąszcz się pięknie przebił.

    Mecz oglądam nerwowo.
    Odpoczywajcie tedy.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

Strona 79 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony