dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1023 z 1421
Pokaż wyniki od 20.441 do 20.460 z 28404
  1. #20441

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Oczywiście że tak. Ciekawe co na to inni producenci kotłów z eCoalem na pokładzie ?
    W tym przypadku przewiduję że minertu testuje sterownik dla ES dla tego producenta a podłączony ma pod swojej produkcji kociołek czyli ten który aktualnie używa.

  2. #20442

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    W tym przypadku przewiduję że minertu testuje sterownik dla ES dla tego producenta a podłączony ma pod swojej produkcji kociołek czyli ten który aktualnie używa.
    Ostatnio minertu pisał że zrobił kociołek, dał do zrobienia lokalnemu spawaczowi i nie wyszło to spawanie za dobrze (porównanie spawów do RBR-a), możliwe że dogadał się z Defro, oni mają profesjonalny sprzęt do spawania i może wyjdzie z tego porządny kociołek z "ecoalem" na pokładzie.
    Użytkownicy ecoal/bruli proszą się miesiącami o drobną poprawkę w programie, a tu dla Defro zrobili nie dość że nowy algorytm automatyczny (zwał jak zwał ale jest automatem i może lepszym od Ecoal) to jeszcze zmienili całą szatę graficzną

  3. #20443

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Oczywiście że tak. Ciekawe co na to inni producenci kotłów z eCoalem na pokładzie ?
    Z tego co wiem to eCoal też by mógł być w Defro. Warunkiem jest bodajrze przebadanie poprawności konstrukcji. W aspekty finansowe się nie zgłębiam bo i tak muszą być. A dla nas konsumentów myślę że jest to z korzyścią. Branża się zmienia i może ktoś sobie weźmie do serca że na zwykłe metalowe skrzyneczki na węgiel już miejsca nie ma. Minertu też podziwiam i życzę sukcesu.

  4. #20444
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ostatnio minertu pisał że zrobił kociołek, dał do zrobienia lokalnemu spawaczowi i nie wyszło to spawanie za dobrze (porównanie spawów do RBR-a), możliwe że dogadał się z Defro, oni mają profesjonalny sprzęt do spawania i może wyjdzie z tego porządny kociołek z "ecoalem" na pokładzie.
    Użytkownicy ecoal/bruli proszą się miesiącami o drobną poprawkę w programie, a tu dla Defro zrobili nie dość że nowy algorytm automatyczny (zwał jak zwał ale jest automatem i może lepszym od Ecoal) to jeszcze zmienili całą szatę graficzną
    To chyba już za daleko idąca wizja.

  5. #20445

    Domyślnie

    Defro jest duża firmą i ma swoją komórkę badawczą . Wątpię że kupili by pomysł na kociołek [ z całym szacunkiem dla wiedzy tej osoby] . Es zrobił coś normalnego,znalazł zbyt na swój produkt . Ogniwo,Defro duże firmy wiec opłaca się dla dużych odbiorców strony dopasować [by nazwa producenta była na kotle w podglądzie sterownika ]. Czyli jak w życiu..kasa się liczy
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  6. #20446
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Defro jest duża firmą i ma swoją komórkę badawczą . Wątpię że kupili by pomysł na kociołek [ z całym szacunkiem dla wiedzy tej osoby] . Es zrobił coś normalnego,znalazł zbyt na swój produkt . Ogniwo,Defro duże firmy wiec opłaca się dla dużych odbiorców strony dopasować [by nazwa producenta była na kotle w podglądzie sterownika ]. Czyli jak w życiu..kasa się liczy
    Jakoś dla Ogniwa takiej specjalnej szaty graficznej nie zrobili

  7. #20447

    Domyślnie

    Ogniwo skorzystało na sterowniku, który zdobywał nagrody. Czyli korzystał z promowanego rozwiązania jak i kilku innych producentów. Defro może i dla kaprysu skorzystał z innej ścieżki. Sądzisz że to zła opcja dla klientów końcowych?

  8. #20448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Dla klientów końcowych to bardzo dobra opcja. Wg. mnie w końcu do nich dotarło że ładne kotły to nie wszystko.

  9. #20449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Minertu widze ,że podobnie jak ja palisz na całego.Mam pytanko,na CO masz 3D , czy termostaty na grzejnikach?Chodzi mi o to czy ta cała moc z kotła trafia u ciebie bezpśrednio n grzejniki.Pozdrawiam.

  10. #20450

    Domyślnie

    Uważam że ludzie skorzystają na tym. Ster jest dobry,pozwoli ludziom ekonomicznie palić węgiel.A chyba o to nam chodzi.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  11. #20451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    Minertu widze ,że podobnie jak ja palisz na całego.Mam pytanko,na CO masz 3D , czy termostaty na grzejnikach?Chodzi mi o to czy ta cała moc z kotła trafia u ciebie bezpśrednio n grzejniki.Pozdrawiam.
    Mam 4D , ustawiony w skali od 0 do 6 na 4,5 podłogówka wskazuje temp wyjściową na układ.Na grzejnikach termostaty.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #20452

    Domyślnie

    To ty ostro hajcujesz. U mnie na grzejniki leci 32°C.

  13. #20453

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Jakoś dla Ogniwa takiej specjalnej szaty graficznej nie zrobili
    Jakby ten tryb grupowo-automatyczny w defro lepiej chodził niż nasze ecoal/bruli, ciekawe czy dałoby się zrobić aktualizacje do ich wersji?

  14. #20454

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    To ty ostro hajcujesz. U mnie na grzejniki leci 32°C.
    To i tak dużo dajesz na grzejniki.
    U mnie obecnie na grzejniki: 29oC., a pokoju gościnnym 22,1oC
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  15. #20455
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No to ES pojechało... Albo Defro pojechało... Ktoś tu kogoś robi w bambuko
    Ecoal pasuje do każdego kotła.Jest do wszystkiego ,czyli...do niczego

  16. #20456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    To ty ostro hajcujesz. U mnie na grzejniki leci 32°C.
    Ale aby dobrze pracowały głowice termostatyczne to musisz im puścić ok 50*C
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #20457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jakby ten tryb grupowo-automatyczny w defro lepiej chodził niż nasze ecoal/bruli, ciekawe czy dałoby się zrobić aktualizacje do ich wersji?
    Takiej opcji nie będzie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #20458

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    ...
    Skoro masz tą wersję sterownika u siebie to znaczy że nie tylko wersja graficzna się zmieniła, możesz coś więcej napisać co się zmieniło lub choć trochę naświetlić aby się nie domyślać lub godzinami obserwować zachowanie sterownika i nie produkować niepotrzebnych teorii na kilkanaście str. włącznie z uwagami o producencie?

  19. #20459

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Takiej opcji nie będzie.
    Jak elektronika będzie taka sama, to myślę że nie będzie problemu z wymianą oprogramowania, na razie nie widać jakiś lepszych algorytmów aby trzeba było się tym bardziej zainteresować. Wcześniej myślałem nad SPP ale brakuje mi w nim abym mógł sterować moimi 3 pompami i całym ogrzewaniem w domu i całej platformy z statystykami.

  20. #20460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Zbychu płytka jest standardowa,nie mam całego stera bo i po co.

    Soft jest tylko dla defro , ja go testuję u siebie dla swojej wiedzy jak pracuje.
    Nic poza tym.
    Wróćmy do kotła RBR EKOUNIWERSAL ok?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 1023 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony