dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1024 z 1421
Pokaż wyniki od 20.461 do 20.480 z 28404
  1. #20461

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ale aby dobrze pracowały głowice termostatyczne to musisz im puścić ok 50*C
    Wyrobiłem sobie inne zdanie. Sądzę że najlepsza jest praca ciągła w zakresie regulacji. Krańcowe położenia powodują pulsacje. Musiał byś to zobaczyć.

  2. #20462

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Zbychu płytka jest standardowa,nie mam całego stera bo i po co.

    Soft jest tylko dla defro , ja go testuję u siebie dla swojej wiedzy jak pracuje.
    Nic poza tym.
    Wróćmy do kotła RBR EKOUNIWERSAL ok?
    Myślałem że coś więcej
    Wtedy było by oczekiwanie (może niedługie) na coś nowego aby i RBR skorzystał

  3. #20463

    Domyślnie

    Zdecydowana większość tu na forum twierdzi, że ecoala jest najlepszy z najlepszych, a tu teraz może da się coś poprawić, bo DEFRO zażyczył sobie lepszego algorytmu spalania i prawdopodobnie taki otrzymał.
    Ja czekam na poprawę algorytmu spalania, bo to jest nadrzędny cel każdego sterownika. Wszystko pozostałe, a jest tego sporo w ecoalu to tylko przystawka, ważna i potrzebna, ale przystawka.
    Taki algorytm spalania jaki mam teraz u siebie jest dobry, nie najlepszy, ale dużo lepszy jak w ecoalu grupowym, bo automat dla mnie to klapa, o czym już pisałem na forum i zdania nie zmieniam. Jest to spalanie w trybie ręcznym, ale jakość spalania groszku, czysta komora spalania i wymiennik nie do uzyskania w żadnym z algorytmów zaszytych w ecoalu.
    Pozdrawiam.

    Tak powinien pracować automat w ecoalu i brulim.
    https://esterownik.pl/gfx/upload/9a61f2d6.jpg
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 05-10-2014 o 09:36
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  4. #20464

    Domyślnie

    Algorytm, który używasz to rozbudowany ręczny. Czyli zdecydowanie więcej parametrów do ustawienia niż ma to miejsce w zwykłym ręcznym (postój, praca, dmuchawa). Daje Ci to członkostwo w elitarnej grupie ludzi, którzy wiedzą jak spalać węgiel i takie ustawienia to pestka. Ogromna rzesza użytkowników nie potrafi ustawić 3 parametrów więc i z tym algorytmem nie będą w stanie sobie poradzić. Automatyczny sposób doboru ustawień w tym algorytmie nie jest na wystarczającym poziomie. Więc dla ludzi z poza elity to właśnie eCoal będzie korzystniejszą opcją, nie umniejszając doświadczeniu osób obeznanych.

  5. #20465

    Domyślnie

    Tak, masz rację pisząc o algorytmie którego ja używam nazywając go rozbudowanym ręcznym. Tak jest w istocie.
    Podając adres pliku jpg to już całkowicie inna bajka. Na fotce jest pokazany tryb pracy w pełnym automacie, który to algorytm został podany na tacy przez kolegę Verb do ES. Chyba jest zbyt dobry, bo ES przez niemal pół roku nie zrobił nic (oficjalnie) aby to zaszyć w oprogramowaniu sterownika.
    I tyle w temacie, lub aż tyle.
    Mogliśmy mieć dobry algorytm, a tak kolega Verb wypisał się z forum i skasował wszystkie swoje posty. oraz zakazał używania i publikowania algorytmu. Szkoda, że ja się nie załapałem na testy automatu Verba.
    Miałbym to tylko i wyłącznie dla siebie, choć i tak byłaby to proteza do ecoala. RPi sterowałby ecoalem (procesem spalania), tak jak to dzieje się w tej chwili u mnie na rozbudowanym ręcznym.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  6. #20466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    A na temat tego nowego sterownika dla Defro ,to ja moge chyba tylko tyle dodać,że Defro jest z tego co wiem troche ,troche lepszym producentem od RBR .No i w tym momencie jak dostaną podobny sterownik z ES , to RBR poczuje oddech konkurencji na plecach i poważnego konkurenta.Co o tym sądzicie?

  7. #20467
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    A na temat tego nowego sterownika dla Defro ,to ja moge chyba tylko tyle dodać,że Defro jest z tego co wiem troche ,troche lepszym producentem od RBR .No i w tym momencie jak dostaną podobny sterownik z ES , to RBR poczuje oddech konkurencji na plecach i poważnego konkurenta.Co o tym sądzicie?
    Wszystko fajnie tylko ceny kotłów Defro trochę zaporowe.
    Ostatnio edytowane przez bobasxx ; 05-10-2014 o 11:18

  8. #20468
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    No i moce trochę duże, bo chyba najmniejsza to 15 kW.

  9. #20469

    Domyślnie

    Defro jest dużym graczem na rynku kotlarskim, a czy ma najlepsze rozwiązania w kotłach ?? Śmiem wątpić. Oni jako jedni z nielicznych jeszcze pakują podajniki rynnowe do kotłów.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  10. #20470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No i moce trochę duże, bo chyba najmniejsza to 15 kW.
    Sądząc po pojawieniu się w w sterowniku mocy 12kW pewnie też się powoli zreformują
    Rynny i tłoki same znikną z rynku.

  11. #20471

    Domyślnie

    Automatu Verba nie znam. Nie miałem go tak jak i Ty. Nie mogę napisać zatem dobrego słowa jak i złego. Myślę że czas pokaże. Grupowe było pierwszym oderwaniem się od standardowej metodyki spalania. Wasze prace jak również Verba pokazują że nie ostatnią. Z tego co pamiętam ES i Zawijany pisali o półtora rocznej pracy nad algorytmem eCoala, czyli takiego regulatora ze sprzężeniem zwrotnym jakości spalania. Większość sterowników jak i obecnie rozwijany przez was TRK nazwał bym tu programatorem spalania. Można osiągnąć doskonałe spalanie ale wysiłek własny trzeba w to włożyć. Mam nadzieje że nie urażę nikogo takim stwierdzeniem. Co najwyżej przyczynię się do zmiany toku myślenia w dobrym kierunku.

    Co do Defro stwierdzenie że to lepszy producent niż Instalco, który produkuje kotły RBR, nie jest jednoznaczne. Zależne jest w dużej mierze od rozpatrywanych aspektów. To że podjął współpracę w doświadczonym zespołem pozwala sądzić że może poprawić swoje niedociągnięcia (z dużym naciskiem na słowo może).

  12. #20472

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Wszystko fajnie tylko ceny kotłów Defro trochę zaporowe.
    Nie tak do końca, bo na innym forum znalazł Kalio ofertę z allegro kotła DEFRO z sterownikiem ecoalo-podobnym w cenie sporo poniżej RBR-a.

  13. #20473

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    No i moce trochę duże, bo chyba najmniejsza to 15 kW.
    Jak wejdziesz w sterownik minertu to tam do wyboru jest 12Kw i 16KW.

  14. #20474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Panowie nie zapominajcie,że eCoal powstał dla ludzi nie umiejących palić w kotle.Nie jest idealny ale spala dobrze.Człowieka jednak nikt nie zastąpi.Nawet kasparov czy Carpow wygrywali z najlepszymi komputerami.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #20475

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Zdecydowana większość tu na forum twierdzi, że ecoala jest najlepszy z najlepszych, a tu teraz może da się coś poprawić, bo DEFRO zażyczył sobie lepszego algorytmu spalania i prawdopodobnie taki otrzymał.
    Ja czekam na poprawę algorytmu spalania, bo to jest nadrzędny cel każdego sterownika. Wszystko pozostałe, a jest tego sporo w ecoalu to tylko przystawka, ważna i potrzebna, ale przystawka.
    Taki algorytm spalania jaki mam teraz u siebie jest dobry, nie najlepszy, ale dużo lepszy jak w ecoalu grupowym, bo automat dla mnie to klapa, o czym już pisałem na forum i zdania nie zmieniam. Jest to spalanie w trybie ręcznym, ale jakość spalania groszku, czysta komora spalania i wymiennik nie do uzyskania w żadnym z algorytmów zaszytych w ecoalu.
    Pozdrawiam.

    Tak powinien pracować automat w ecoalu i brulim.
    https://esterownik.pl/gfx/upload/9a61f2d6.jpg
    Wygląda że algorytm w defro będzie na pewno lepszy niż ecoalowy bo dołożyli automat grupowy i reszta pozostaje bez zmian, a wiadomo jaki jest automat w ecoalu, ciekawe jak to wyjdzie w pracy, czy ten automat-grupowy będzie tak samo ekonomiczny jak ręczny-grupowy.
    Odnośnie zdjęcia to ładnie wygląda tylko odbiór z instalacji też musi być liniowy, co nie znaczy że jest to naj-ekonomiczne prowadzenie kotła, już nawet wprowadzenie stref czasowych w CWU co daje delikatne oszczędności zburzyło by ten wykres.

  16. #20476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie tak do końca, bo na innym forum znalazł Kalio ofertę z allegro kotła DEFRO z sterownikiem ecoalo-podobnym w cenie sporo poniżej RBR-a.
    Dla mnie to jest sterownik bruli-podobny.
    Maher ostatnimy czasy były modne wymiany kotłów co pół roku.
    Nie słyszałem jeszcze żeby wymieniano RBRy na inne, może będziecie z Kaliem pierwsi, on to już chyba trzeci kupi w ciągu półtora roku
    ale Defro to chyba już miał.
    Powiedz mu na tym innym forum żeby sobie teraz kupił pompę ciepła, to jest produkt dla niego odpowiedni, zakup następnego kotła to będzie znowu kolejne wyrzucenie kasy w błoto.
    To taka moja dobra rada po starej znajomości

  17. #20477

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Automatu Verba nie znam. Nie miałem go tak jak i Ty. Nie mogę napisać zatem dobrego słowa jak i złego. Myślę że czas pokaże. Grupowe było pierwszym oderwaniem się od standardowej metodyki spalania. Wasze prace jak również Verba pokazują że nie ostatnią. Z tego co pamiętam ES i Zawijany pisali o półtora rocznej pracy nad algorytmem eCoala, czyli takiego regulatora ze sprzężeniem zwrotnym jakości spalania. Większość sterowników jak i obecnie rozwijany przez was TRK nazwał bym tu programatorem spalania. Można osiągnąć doskonałe spalanie ale wysiłek własny trzeba w to włożyć. Mam nadzieje że nie urażę nikogo takim stwierdzeniem. Co najwyżej przyczynię się do zmiany toku myślenia w dobrym kierunku.
    .
    Podejrzewam że jakby producent kotłów Kostrzewa poszedł w kierunku sterowników internetowych nie miałby konkurencji na rynku, sterownik ma sondę Lambda i algorytm podawania i dmuchawy jest pod nią dostosowany. Ostatnia razem z sąsiadem kupiliśmy ten sam ekogroszek od tego samego producenta, u mnie na ecoalu z 4 razy zgasł do puki mu ustawień nie zmieniłem, a sąsiad nie zauważył różnicy, jak mu zwróciłem uwagę poszedł do pieca i zobaczył że rzeczywiście sterownik zmienił sobie parametry tlenu dla poszczególnych mocy.

  18. #20478

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dla mnie to jest sterownik bruli-podobny.
    Maher ostatnimy czasy były modne wymiany kotłów co pół roku.
    Nie słyszałem jeszcze żeby wymieniano RBRy na inne, może będziecie z Kaliem pierwsi, on to już chyba trzeci kupi w ciągu półtora roku
    ale Defro to chyba już miał.
    Powiedz mu na tym innym forum żeby sobie teraz kupił pompę ciepła, to jest produkt dla niego odpowiedni, zakup następnego kotła to będzie znowu kolejne wyrzucenie kasy w błoto.
    To taka moja dobra rada po starej znajomości
    Na razie nie zamierzam zmieniać kotła puki gwarancja obowiązuje, po-za problemami przy uruchomieniu i teraz przy zamówieniu nowej dostawy węgla pali się nieźle, zawsze jakieś nowe unowocześnienie byłoby mile widziane jak wymiana oprogramowania na ekonomiczniejszy automat. Mam nadzieje że te gwarantowane 5 lat wytrzyma, a jak się skończy to wtedy będę myślał, może pompę ciepła założę jak ceny trochę zjadą w dół (kolega się orientował ostatnio i pompa kompletna woda-woda z odwiertami, z studnią głębinowa i podłączeniami to koszt 35.000zł, u niego jak odliczy koszty jakie musiałby ponieść za doprowadzenie wody i gazu cena robi się korzystna).

  19. #20479
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie tak do końca, bo na innym forum znalazł Kalio ofertę z allegro kotła DEFRO z sterownikiem ecoalo-podobnym w cenie sporo poniżej RBR-a.
    No to tylko się cieszyć
    Dla nas - końcowych odbiorców zdrowa konkurencja może wyjść tylko na dobre.

  20. #20480
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak wejdziesz w sterownik minertu to tam do wyboru jest 12Kw i 16KW.
    Moce umowne to jedno, a faktyczne to drugie.
    Ale poprawiam się, można znaleźć w necie kotły Defro o mniejszych mocach.

Strona 1024 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony