dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 196
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Niestety wieczorem piec zastrajkował...spadała temperatura...zmieniłam nadmuch na 3...jutro postaram się coś zrobić z filmem,który nagrałam...Pozdrawiam
    To znaczy, że miał za małą moc ustawioną - dobrze zrobiłaś - dmuchawę na 3, tylko razem z tym musi iść skrócenie czasu przerwy pomiędzy podaniami tak, żeby się kopiec nie zapadał [zwiększając ilość powietrza trzeba odpowiednio zwiększyć ilość węgla].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #42

    Domyślnie

    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Każdy sterownik trzeba ustawić. Nawet PID -y wymagają jakichś wstępnych nastaw. Skąd Ty jesteś dziewczyno? PS. Doczytałem że z okolic Poznania. W Pleszewie jest kotlarskie zagłębie. Na pewno są też osoby regulujące kotły.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 27-10-2014 o 09:25
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam
    nie marnuj kasy
    do apteki po melisę a nie do defro po nowy sterownik
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Dobra dziewczyno. Po kolei. Napisz jaką masz dmuchawę ( producent, typ, moc - a jak masz od niej papiery to także wydatek i spręż ). Czy jest na niej zamontowany terminator ciągu - taka klapka która zamyka powietrze kiedy dmuchawa nie pracuje. Z zewnątrz tego nie widać, ale widać przy dmuchawie taki jakby pręt z ciężarkiem albo jedną lub dwiema nakrętkami który się wychyla kiedy dmuchawa pracuje i zamyka kiedy przestaje. Jeżeli jest - czy się otwiera zaraz po starcie dmuchawy czy może potrzebuje dużo jakoś czasu zanim się otworzy ( ile tego czasu ), a może nie zawsze się otwiera?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #46

    Domyślnie

    Czy retorta i dmuchawa była czyszczona przez te 4 lata? Jeśli nie to prawdopodobnie kanały powietrzne są zapchane i dmuchawa nie dmucha tak jak powinna. Podejrzewam, że Pani sobie sama z czyszczeniem nie poradzi dlatego najlepiej zadzwonić do firmy, która montowała piec (lub poprosić sąsiada) i poprosić o wyczyszczenie i uszczelnienie retorty oraz wyczyszczenie dmuchawy, koszt około 200zł (dla pewności wcześniej zapytać o koszty), takie czyszczenie retorty należy przeprowadzać raz w roku, najlepiej w okresie letnim. Firma przy okazji ustawiłby również poprawne parametry sterownika.
    Konieczne również może okazać się czyszczenie rury łączącej piec z kominem zwłaszcza gdy rura jest długa i ma kolanko, taka czynność również powinna być przeprowadzana raz w roku.

    Gdy retorta będzie wyczyszczona to od siebie proponowałbym takie parametry sterownika:
    czas podawania - 10 sek
    przerwa podawania - 80 sek (gdy niedopala węgiel to zwiększać stopniowo o 5 sek tylko ten parametr, pozostałe zostawić bez zmian)
    histereza kotła - 2 stopnie
    siła nadmuchu - 3 bieg
    praca w podtrzymaniu - 15 sek
    przerwa w podtrzymaniu - 60 min

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam
    Spokojnie - co się stało - wygasło bo było za mało węgla do 3 biegu dmuchawy [nie został skrócony czas pomiędzy podaniami], nie dopala się [za krótka przerwa pomiędzy podaniami] czy jeszcze coś innego.

    Trochę cierpliwości a będzie dobrze - w swojej praktyce najlepiej ustawiony sterownik [a większość ustawiają mężczyźni] spotkałem u pewnej forumowiczki z ... Zakopanego
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam
    Jak byś naprawdę poważnie myślała o nowym sterowniku to Defro pewnie jak już nie wypuściło to jest w fazie testów nowego sterownika SMART II
    https://esterownik.pl/nasze-produkty
    Sterownik internetowy, klon i wygląda że lepszy od ecoal/bruli, nie trzeba siedzieć w kotłowni tylko na podstawie wykresów, charakterystyk siedząc w domu można sobie delikatnie podregulować proces palenia bo w większości sterownik zrobi to automatycznie za ciebie, a zawsze jak sobie nie radzisz to na podstawie w/w wykresów ktoś ci powie bez wróżenia co trzeba przestawić aby było lepiej.
    Z resztą te linki pod postami to odnośniki do właśnie tych sterowników internetowych.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Sterownik internetowy, klon i wygląda że lepszy od ecoal/bruli,
    No to zapytam znowu:
    na jakiej podstawie piszesz takie stwierdzenia że coś jest lepsze czy gorsze ?
    Widzisz ja akurat teraz mam na testach ster pod Smarta i czy widziałeś że coś takiego gdzieś napisałem ?
    Chyba byłoby to bardziej wiarygodne, no nie ?
    Chociaż go używam od kilku dni z minertu, zgłaszamy producentowi to co widzimy że trzeba dopracować.
    jednemu będzie się podobać a drugi dalej będzie marudził
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #50

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi...dzisiaj już dam sobie spokój ze sprawdzaniem...nowymi parametrami...Ale od jutra rana ... do boju...Może farbowana blondynka z Vat-em da radę...Pozdrawiam...Dzisiaj przesiałam nie spalony groszek...zmieniłam nastawy i...nie dzwoni alarm...Mogę iść spać...Do jutra...

  11. #51

    Domyślnie

    A ten nowy ster Smart pod jakie palniki będzie rekomendowany??
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to zapytam znowu:
    na jakiej podstawie piszesz takie stwierdzenia że coś jest lepsze czy gorsze ?
    Widzisz ja akurat teraz mam na testach ster pod Smarta i czy widziałeś że coś takiego gdzieś napisałem ?
    Chyba byłoby to bardziej wiarygodne, no nie ?
    Chociaż go używam od kilku dni z minertu, zgłaszamy producentowi to co widzimy że trzeba dopracować.
    jednemu będzie się podobać a drugi dalej będzie marudził
    Jest lepszy bo widzę to właśnie to na postawie testów i czytania wykresów twoich i minertu. Doszedł dodatkowy automat grupowy co ecoalowy automat jest niedopracowany (ale pomaga komuś kto nie chcę się bawić w ustawianie, a nie zależy na stratach kilkunastoprocentowych węgla paląc na nim), w defro widać że poszli w dobrym kierunku i to co ja przestawiam obserwując charakterystyki automat grupowy robi to sam, nie mówiąc że mamy do dyspozycji automat ręczny i dwu stan (czyli to samo co w ecoalu).

  13. #53

    Domyślnie

    Dzisiejszej nocy zgasł mi piec...zrobiło się zimniej na dworze...Rano wyczyściłam palnik i ok.10:00 rozpaliłam przy parametrach :
    czas podania - 4 sek
    przerwa - 60 sek
    histereza kotła - 2
    histereza CWU - 4
    siła nadmuchu - 3
    przerwa w podtrz. - 30 min
    praca w podtrz. - 5 sek.
    Temperatura wolno się podnosi i ma teraz 35,8 stopni
    Odpowiadam : cały piec był czyszczony przed rozpaleniem przez instalatorów...dmuchawa była rozebrana na czynniki pierwsze i zakonserwowana, wszystko o czym piszesz / kobra64/ działa...
    Teraz mam nastawiony piec wg forum003.
    Dzisiaj dowieźli nowy węgiel, piec narazie chodzi na starym...
    W popielniku jest węgiel...
    Pozdrawiam

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Nie napisałaś tylko jaką masz dmuchawę. A to jest istotne.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #55

    Domyślnie

    Nie poddawaj się! Też mam problem, trochę inny, ale najważniejsza jest wytrwałość. Nie raz już brakowało mi sił, ale podnosiłem się i dalej do roboty.
    Nie znam Twojego sterownika, ale ogólna zasada jaką poznałem jest prosta:

    Wszystko obserwujesz po rok 40 - 60 min od rozpalenia (jak przepali się groszek z rozpalania).
    Jeśli w czasie pracy kotła widzisz, że ogień jest prawie biały, zmniejszasz nadmuch. Ogień ma być pomarańczowy i żwawo, ale nie za ostro iść do góry. Podawanie w czasie pracy jest wtedy dobre, gdy po osiągnięciu zadanej temperatury na środku paleniska widzisz parę czarnych groszków, a wokół całe palenisko pali się. Popiół ma być na obrzeżach paleniska.
    W czasie podtrzymywania musisz dobrać tak parametry nadmuchu i podawania, aby groszek ani nie przesypywał, ani palenisko nie opadało. Czyli musisz dobrać taki czas podawania w podtrzymywaniu u taki czas nadmuchu, aby to co zostało na palenisku mogło się przepalić, a jednocześnie dawać nowy groszek.
    Jeśli w Twoim przypadku kocioł wygasa i w popielniku jest cały, niedopalony groszek, a w czasie palenia palenisko pali się równo to ja bym spróbował podstawowych parametrów tak:
    - zwiększyć nadmuch, lub zmniejszyć podawanie w czasie pracy,
    - zwiększyć nadmuch / czas nadmuchu w podtrzymywaniu, oraz zmniejszyć podawanie w podtrzymywaniu.

    Warto też ustawić czasowo grzanie CWU (o ile sterownik ma takie możliwości). Jeśli nie to zwiększyć histereza CWU do ok 10 st. Pewnie masz ustawioną temp zadaną na ok 50st, a nawet jeśli spadnie do 40st, to swobodnie można korzystać. Wszystkie kroki robisz stopniowo i powoli obserwując co jakieś 40-60 minut.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Nie napisałaś tylko jaką masz dmuchawę. A to jest istotne.
    Wentylator promieniowy WPA 120 , spręż max 345 Pa, Wydatek max 255 m3/h
    Sterownik ST-37

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Dzisiejszej nocy zgasł mi piec...zrobiło się zimniej na dworze...Rano wyczyściłam palnik i ok.10:00 rozpaliłam przy parametrach :
    czas podania - 4 sek
    przerwa - 60 sek
    histereza kotła - 2
    histereza CWU - 4
    siła nadmuchu - 3
    przerwa w podtrz. - 30 min
    praca w podtrz. - 5 sek.
    Temperatura wolno się podnosi i ma teraz 35,8 stopni
    Odpowiadam : cały piec był czyszczony przed rozpaleniem przez instalatorów...dmuchawa była rozebrana na czynniki pierwsze i zakonserwowana, wszystko o czym piszesz / kobra64/ działa...
    Teraz mam nastawiony piec wg forum003.
    Dzisiaj dowieźli nowy węgiel, piec narazie chodzi na starym...
    W popielniku jest węgiel...
    Pozdrawiam
    to podnoś nadmuch ot cała filozofia
    nie ruszaj podawania i przerwy, reguluj jeden parametr aż do skutku. jedna korekta o jeden stopień nadmuchu
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  18. #58

    Domyślnie

    Wróciłam do tego ustawienia, nadmuch ustawiłam na 4...za 2 godziny sprawdzę ...Popielnik wyczyszczony więc...

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Wentylator promieniowy WPA 120 , spręż max 345 Pa, Wydatek max 255 m3/h
    Sterownik ST-37
    Teraz będzie trudniejsza część zadania. St 37 ma ukryte menu serwisowe. Jeżeli w tym menu będą babole, nie ustawisz sterownika poprawnie. Trzeba zrobić tak: Wyłączyć sterownik. Poczekać ze 3 minuty. Nacisnąć przycisk " Wyjście " i trzymając go włączyć sterownik. Trzymać " Wyjście " aż wyświetli komunikat Menu serwisowe, lub Ustawienia serwisowe albo coś w tym stylu. Czasem też mruga i w końcu przestaje - wtedy można puścić klawisz " Wyjście ". I strzałką w dół lub w górę przewijasz menu serwisowe. Po jednym kroku - znaczy raz strzałka - wyświetla nazwę parametru. dajesz Menu - otwiera co jest ustawione. Na kartce spisujesz nazwę parametru i co jest ustawione. Naciskasz jeszcze raz Menu - wychodzisz z parametru ( znów wyświetla nazwę ). I strzałkę - wyświetla następny parametr. Znów Menu - otwiera co jest ustawione. Spisujesz nazwę parametru i co jest ustawione- i naciskasz Menu. I tak dalej aż przejrzysz i spiszesz ustawienia wszystkich parametrów menu serwisowego - jest ich kilka. Wtedy dajesz Wyjście - kocioł wraca do pracy. W niektórych trzeba wyłączyć i po minucie włączyć ( już zwyczajnie, bez żadnych kombinacji ). Jak spiszesz te parametry, to wrzuć je tutaj ( nazwy i co jest ustawione ) i wtedy coś poradzimy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  20. #60

    Domyślnie

    Udało się...Podaję parametry ...
    Czas podawania - 20 sek
    Przerwa pod. - 30 sek
    Opoz.wyl.nadm. - 1 sek
    Opoz.zal.podaj. - 1 sek
    Pompa CWU lato - zał.
    Pompa CO pok. - zał.
    Temp.podajnika - 70 stopni
    Czas al.podajn. - 3 min
    Temp. priorytetu - 62 stopnie
    Zal.pompy CO - 80 stopni
    Temp.alrmu - 85 stopni
    Nadmuch - 1
    Zmniejszyłam nadmuch na 3 bo temp. spadała...Miłej nocy...

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony