dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 306 z 331
Pokaż wyniki od 6.101 do 6.120 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Trlele fere pitu pitu
    Załącznik 290796
    Ja zapłaciłem i wymagałem i co z tego.
    Załącznik 290797
    Dobrze że zajrzałem.To jest pod nadprożem jak by kto nizałapał.
    I kto komu teraz powinien zapłacić. Przecież więcej jest roboty przy poprawianiu. Szkoda gadać. Wszystko lepiej wyj...ć i zrobić samemu porządnie.
    Tak samo węgarki oraz samo ocieplenie.
    Skupiliście się na kłótni o pieniądze i wydaje mi się że bez zrozumienia. Gdybym płacił swojemu fachowcowi 200zł dniówki, to miałbym tylko "fachofca" bo ten dobry poszedł by do innej, lepiej opłacanej pracy. Inna sprawa że u mnie nie pracuje się po 8 godzin, tylko zapitala do końca. Czyli mało kiedy jest to mniej niż 10godzin.

    Ale wracając do zdjęć i sedna tematu:
    - mur mógł być zapylony i piana nie przystała, a montażyści nie używali spryskiwacza.
    - piana była za zimna/ temperatura zewnętrzna też niska i doznała skurczum bo chyba widać że na początku "zabrudziła" to nadproże.
    To się bardzo łatwo da poprawić. Wyślij fotkę do sprzedawcy, nie wierzę by odmówił szybkiej poprawki. . Mi też się takie coś zdarzyło - powodem była śnieżyca i zalodzony spód otworu.

    I tak naprawdę widać tu szczelność montażu na samą pianę. Nie tyle materiału, co /nie/dokładności wykonania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #6102

    Domyślnie

    aleś przepłacił, trzech ludzi, dwa dni, nie powinno kosztować więcej jak 400 zł wg stawek m@rio

  3. #6103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    aleś przepłacił, trzech ludzi, dwa dni, nie powinno kosztować więcej jak 400 zł wg stawek m@rio
    Gdybym nawet robił drugi raz to też bym ich wziął i przepłacił bo wiem co i jak robią
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #6104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Wiecie co Panowie byłem u lekarza medycyny pracy wchodzę, Pani doktor, biureczko na nim gorąca kawa w tle gra radyjko
    - Dzień dobry
    - Dzień dobry
    Przekazuję skierowanie ...
    - Zdrowy Pan jest ?
    - noooo raczej tak
    - hmmm niech Pan uniesie koszulę
    2 x z przodu 2 x z tyłu
    - a to zmierzymy jeszcze ciśnienie - mierzy "automat"
    - oooo strasznie wysokie , hmmm no chyba Pan biegł do mnie prawda ???
    - tak tak
    - 60 zł proszę
    - proszę
    - dziękuję
    - do widzenia
    - do widzenia

    3 min - 60 zł - i się jakoś NIKT nie burzy

    Drodzy Panowie, Montażyście też należy płacić DOBRZE oczywiście za dobrze wykonaną pracę
    m@rio
    Twój montaż jest do poprawki i to jest bez dyskusyjne ale Twoje twierdzenie, że zapłaciłeś za niego jakieś duże pieniądze są mylne.

    Pozdrawiam

  5. #6105

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ....3 min - 60 zł - i się jakoś NIKT nie burzy ....
    Taniocha, tylko 1200,- / godzinę
    Wizyta i specjalisty, ok 5 minut, 150 zł - 1.800,- zł/godzinę
    Zmienię zawód na konowała

  6. #6106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Wiesz mnie wkurza takie podejście do pracy montażysty - jak ktoś zarabia nawet 1000 zł dniówki to co to kogo obchodzi ?!?!?
    Ustrój w którym każdemu równo mamy już za sobą.

    Pozdrawiam

  7. #6107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Odpowiem Ci cytatem Twojej wypowiedzi i to biorę pod obliczenia

    Jak wspomniałem, nie ma sensu dalej taka dyskusja
    Policz ile wychodzi za 1mb obwodu okna przy zapłacie 200 zł za cała robotę - to Twoje słowa, maksimum 200 zł
    A zresztą nie licz, bo i tak tymi słowami wiele dałeś do myślenia
    No już prościej się nie da. Jak materiał 100-200zł tak jak cytujesz - przecież to potwierdzam- nie zaprzeczam. Widać w tym co zacytowałeś powyżej.
    To jesli za montaż zapłaciłem 1500zł to minus materiały wychodzi 1400-1300zł za robotę. Jak mam to wytłumaczyć inaczej.


    nikt ważny wywołał temat z kasą i ukraincami itd. wiec sam się prosił. Nie znam gościa.
    Może mieć i jeden montaż w roku na małej budowie domek 300m2 i za to utrzymać sklep i pięciu montażystów - JEGO SPRAWA.
    On nie rozumie tego, że tyle będzie miał tych montaży ile zlecą mu inwestorzy a oni pracują na etatach i nie zarabiają 200-300 dniówki.
    Niech się obraca w świecie chorych stawek. Stawki zależą zawsze od tego ile mogą wydać zainteresowani.
    A potem narzekanie, że Polak to taki co wszystko misi sam i nie da mu zarobić.


    Ponowie koniec kłótni wracamy do tematu.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  8. #6108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    aleś przepłacił, trzech ludzi, dwa dni, nie powinno kosztować więcej jak 400 zł wg stawek m@rio
    Zejdź ze mnie człowieku.
    Wg mojej stawki, którą zapłaciłem żywą gotówką (pisałem wcześniej jak to wychodzi) to dniówka na 1 OSOBĘ WYNOSI 700zł.
    TYLE DAŁEM I WARA CI DO TEGO MOJA KASA.
    TY możesz sobie brać marne 100 czy 200 dniówki twój problem.
    Nie wkładaj mi w tekst to czego nie pisałem.

    Lekarz to porównanie do " paproka" ma się jak morze do pustyni.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  9. #6109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Ale wracając do zdjęć i sedna tematu:
    - mur mógł być zapylony i piana nie przystała, a montażyści nie używali spryskiwacza.
    - piana była za zimna/ temperatura zewnętrzna też niska i doznała skurczum bo chyba widać że na początku "zabrudziła" to nadproże.
    To się bardzo łatwo da poprawić. Wyślij fotkę do sprzedawcy, nie wierzę by odmówił szybkiej poprawki. . Mi też się takie coś zdarzyło - powodem była śnieżyca i zalodzony spód otworu.

    I tak naprawdę widać tu szczelność montażu na samą pianę. Nie tyle materiału, co /nie/dokładności wykonania.
    Tak będę poprawiał ale sam.
    Generalnie wywalam prawie całą pianę i walę od nowa. Wcześniej oczyszczam, przedmuchuje kompresorem i spryskuję wodą. Nie jest to jakiś duży koszt w materiale (dorwałem po 8 złoty tytana i fishera 1m-c do końca terminu). Wiec koszty żadne. Po takich kwiatkach wolę wszędzie przeorać i sprawdzić. Na każdym coś znajdę. Np na jednym mieli mała szparkę pod nadprożem i im pistolet chyba nie wchodził i posmarkali tylko po wierzchu. W środku pustka na szerokość ramy czyli te 8-9cm. Wystarczy wsadzić końcówkę z tworzywa i da się.
    Takie poprawianie więcej trwa niż montaż niestety. Trudno.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  10. #6110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    ...dorwałem po 8 złoty tytana i fishera 1m-c do końca terminu). Wiec koszty żadne...
    Obawiam się, ze z tym podejściem to Twój montaż też może kwalifikować się do poprawki. Zadzwon do firmy i zgloś sprawę, daj im szanse na wykazanie się bo nigdy się nie nauczą i u innych też będą to partolić.

    A co do cen/zarobków itp - to sorry, ale widać że pracujesz na etacie i nie wiesz ile kosztuje prowadzenie firmy. Ale dość tego tematu bo i tak większość z dzisiejszego popołudnia zasluguje na wyrzucenie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #6111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Będę miał coś takiego nie zrobiłem foty więc podaję z netu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka ze styropianu 1.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	290839
    oklejone taśmą paroprzepuszczalną
    tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ramka ze styropianu 2.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	290840
    System własnej roboty z tym, że bez podparć i jakiś kotew. Okna jedynie wysunięte 4cm poza lico muru.

    Został mi problem ocieplenia za parapetem granitowym i pod nim.
    Wcześniej czołgista pisał o węgarku na parapecie z granitu. Nie łapie jak to wygląda.
    Możesz rzucić jakimś zdjęciem.
    Może ktoś inny wie o co chodzi.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  12. #6112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Obawiam się, ze z tym podejściem to Twój montaż też może kwalifikować się do poprawki.
    Piana jest markowa z ważnym terminem przydatności. Nie ma różnicy miedzy nową a tą. Sprawdzona i testowana. Także nie ma problemu.
    Rozpręża się jak prosto z produkcji. Po przekrojeniu równiutkie pęcherzyki jednakowej wielkości. Dzięki za uwagę.

    P.S. Finlandia szacun dla ciebie jeśli chodzi o realia fiskalno-zusowskoe itd. Firmę miałem jednoosobową. Miała być przejściem na swoje. Niestety nie mogłem sobie kreować cen tak jak Wy aby koszty się pokrywały i był zarobek, tylko musiałem równać się z rynkiem. Usługi to całkiem inna bajka i inne zarobki. Stawki nie przystające do zarobków etatowców. Jak skończę budowę to kto wie - to jedyna szansa na godziwy chleb. To temat na osobny watek nie kontynuujmy tu.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 24-11-2014 o 19:40
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  13. #6113
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Merkava, ty jestes biegly w symulacjach:
    Czy wegarek przy monatzu okna w warstwie ocieplenia ma tak samo duze znaczenie jak dla okna w licu muru ?
    Czy wegarek naklejony na prowadnice rolet co daje? Bo mnie sie zdaje ze 0,00 nic.

  14. #6114

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    ...Czy wegarek przy monatzu okna w warstwie ocieplenia ma tak samo duze znaczenie jak dla okna w licu muru ?
    Czy wegarek naklejony na prowadnice rolet co daje? Bo mnie sie zdaje ze 0,00 nic.
    Co prawda czołgistą nie jestem ale węgarek przy montażu w warstwie ocieplenia nie ma realnego wpływu na współczynnik strat okno-mur
    Podobnie węgarek ale tu uwaga - i tak prowadnicy nie możesz zakryć bo musisz pozostawić dostęp do rewizji - czyli do zakrycia 5-15 mm w zależności od rodzaju skrzynek i producenta. Np. Anwis - 15mm, Krispol - 5mm i to sa wartości już ze strukturą

  15. #6115
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Ale na sama stratę ramy czyli okna to chyba ma ?

  16. #6116

    Domyślnie

    tak ale zauważ co napisałem o prowadnicach rolet

  17. #6117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Merkava, ty jestes biegly w symulacjach:
    Czy wegarek przy monatzu okna w warstwie ocieplenia ma tak samo duze znaczenie jak dla okna w licu muru ?
    Czy wegarek naklejony na prowadnice rolet co daje? Bo mnie sie zdaje ze 0,00 nic.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W izolacji węgar.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	290855 różnica 0,014 do
    0,008 na korzyść węgarka

  18. #6118

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W izolacji węgar.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	290855 różnica 0,014 do
    0,008 na korzyść węgarka
    a gdzie prowadnica ? 25mm x 50 mm aluminium mniej więcej w takim kształcie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prow_zewn.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	290859

  19. #6119
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W izolacji węgar.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	290855 różnica 0,014 do
    0,008 na korzyść węgarka
    Czy beda roznice dla mowo vs konsole? Nie spodziewam sie strat rzedu zapotrzebowania rocznego domu na cieplo ale pytanie stawiam bom ciekawy - odpowiedz nie zmieni moich planow w zakresie monatazu.
    No i ponowie: co z prowadnica?
    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Czy wegarek naklejony na prowadnice rolet co daje? Bo mnie sie zdaje ze 0,00 nic.
    Czy moze zatem zrobic to z uzyciem mat aerozelowych,tak jak to przedstawiono w ponizszej relacji:
    http://oknotest.pl/montaz-okien/mont...zej-niz-zwykle

    ps.
    nikt, bez urazy - uprzedze Ciebie - moje okna moje straty moje pytania. Wiem ze tego rodzaju podejscie uznajesz za paranoje - zatem jestem paranoikiem .Dzieki za dotychczasowe wypowiedzi dla Ciebie, Merkavy i innych ktorych pominalem
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 25-11-2014 o 05:31

  20. #6120

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    ....ps.
    nikt, bez urazy - uprzedze Ciebie - moje okna moje straty moje pytania. Wiem ze tego rodzaju podejscie uznajesz za paranoje - zatem jestem paranoikiem .Dzieki za dotychczasowe wypowiedzi dla Ciebie, Merkavy i innych ktorych pominalem
    karolekk75no wiesz nie uważam Cię za paranoika Dobrze że coraz więcej klientów zadaje rozsądne pytania i zaczyna zdawać sobie sprawę, że okna na które przypada średnio 25-40% strat, są jednym z najważniejszych elementów domu
    I oby więcej takich paranoików
    Mówię serio
    A teraz do rzeczy
    MOWO czy JB-D, Knesel
    Jak róznica w montażu dochodziła do 100 zł MOWO było rozwiązaniem ekonomicznie nieuzasadnionym w porównaniu z montażem na konsole. Różnica zmalała na tyle, że ja, mając do wyboru oba sposoby montażu wybrałbym bezapelacyjnie MOWO
    Dlaczego?
    Pomijam kwestię czy taki montaż zwróci się jak inwestycja
    Dla mnie najważniejsze jest to co może i na pewno kiedyś się wydarzy - konieczność wymiany okien. Tu pod każdym względem MOWO wygrywa z konsolami

    Rolety - uwierz mi, straty ciepła nawet jak przykryjesz cała prowadnicę ociepleniem będą identyczne jakby ocieplenia na niej nie było
    Jedynie montaż prowadnic na np. aerożelu, czy pasku styroduru polepszy izolacyjność tego miejsca Na ile ? To czołgista wyliczy bo to wyliczenie jakie podał jest błędne
    Tak na rybkę może 0,02 ? może i 0,05 ? Realnie wartości pomijalne.
    Jest to moja subiektywna ocena

Strona 306 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony