dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 565

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkru Zobacz post
    Troche nie kumam. To co piszesz oznacza 'ze temp cwu jest uzalezniona od temperatury w pomieszczeniu?
    Nie. To oznacza że od temperatury pomieszczenia tzw. nocnej możliwe jest ustawienie czy woda w zasobniku ma być w ogóle podgrzewana czy też nie. Są w sterowniku 3 tryby gotowości CWU. Zawsze wł, zawsze wył, temp. noc. wył. W tym trzecim gdy wartość żądana temp w pomieszczeniu będzie odpowiadać wartości temp ustawionej jako nocna to woda w zasobniku nie będzie podgrzewana do czasu żądania temp w pomieszczeniu wyższej niż nocna. Programem godzinowy CWU jest więc zbędny chyba że ktoś np w dzień chce mieć z kranu 40 st. a wieczorem np. 50. Mnie to więc nie satysfakcjonuje bo np w lecie gdy nie używam CO nie mogę wyłączyć grzania CWU. Też początkowo ustawiłem jak kolega że np w godzinach pracy np 20 st. niech pilnuje w zasobniku a jak wracam to normalnie 40. Efekt był taki że o godzinie o której chciałem by było 20 podgrzewał do 40. Głupota jak dla mnie. Ok. jakby w programie godzinowym można by było ustawić od godz. tej i tej nie grzej. Takiej możliwości nie ma o zgrozo. Jest tylko od tej godz. zagrzej do 40 bądź wyżej. Uważam że tu im się logika skończyła. Podobna sytuacja była w MCR2. W wątku poświęconemu temu piecykowi jest kolega który robił odrębny sterownik do sterowania CWU.

    Swoją drogą ciekawe co oznacza to (str. 31 instrukcji instalatora do MCR3) a dokładnie "Podłącz kontakt wł./wył. (Enable)"
    "Aby włączyć lub wyłączyć funkcję grzania lub ciepłej wody użytkowej, do styków CH i DHW można podłączyć sygnał 10-230 V. Standardowo włączona jest funkcja grzania lub produkcji ciepłej wody użytkowej. Kocioł zareaguje tylko na przełącznik i po podłączeniu sygnału 10-230 V do styków będzie sterować funkcją grzania/ciepłej wody użytkowej."

    Może ktoś wie o co chodzi?
    Ostatnio edytowane przez jaceg ; 03-01-2015 o 20:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony