dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 161
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 3215
  1. #981

    Domyślnie

    Deweloper by dał radę

  2. #982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Chyba nieźle nawalony
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #983

    Domyślnie

    Mam wrażenie że w Polsce tylko tacy

  4. #984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ale nie wolno mówić człowiekowi, że 245 mkw zbuduje za 300k To ponury żart A może koleżanka Śliczna już w banku siedzi uśmiechnięta i bierze kredyt? Nieładnie, nieładnie ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #985

    Domyślnie

    Skończyłem prawie 117 metrów i nie sądzę żeby się udało. A robiłem bardzo oszczędnie, tyle że mocno energooszczędnie.

  6. #986
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbert27

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cześć.
    My wybudowaliśmy Dom w paprociach z biura Archon, z garażem.
    Za 300 tyś, nam się udało, ale skromnie bez szaleństw, działkę mieliśmy.
    Także mieszkamy... Ale sporo rzeczy robiliśmy sami

  7. #987
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    śliczna

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    4

    Domyślnie

    A moze coś takiego http://www.archeton.pl/projekt-domu-...441_opisogolny ? Czy tez za duży?

  8. #988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    To już lepiej, ale żeby zbudować dom za 2.000 za mkw trzeba włożyć sporo pracy własnej.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #989
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    To już lepiej, ale żeby zbudować dom za 2.000 za mkw trzeba włożyć sporo pracy własnej.
    Witam Cie i jeśli pozwolisz.
    Niejednokrotnie wypowiadałem się w tym topiku ,że marzenia to nie wszystko i sam dom także dla mnie to pojęcie jest składową marzenia+dom+jego otoczka ale to już moja subiektywna ocena nie mylić ze stronniczym.Z biegiem czasu dostrzegam ,że wkład własny jest li tylko wyznacznikiem ceny za m2.Postawienie samego domu i urządzenie go po swojemu jest definicją tego jaki dom chcemy mieć.Załóżmy hipotetycznie ,że mamy te 300 000 tysiaków i mamy marzenia to jakiego domu się spodziewamy?Wyżej napisano ,że za tą kwotę wybudowali i mieszkają.Zapytałbym czy to jest to czego oczekiwali?

  10. #990
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Projekt Zięba z MTM Styl z małymi zmianami, stan na dziś to ok. 220 000zł (bez działki). Dom ocieplony 20 cm styropianu, 30 cm wełny, nieotynkowany, pomalowany. Okna i drzwi, drzwi zewnętrzne - półka średnia jakościowo. Część płytek już ułożona, została głównie łazienka i góry i część kotłowni. Ogrzewanie gazem podłogowe na całości. Wentylacja mechaniczna. Ściany do lekkiego zaciągnięcia gładzią, gruntowania i malowania. Za meble w kuchni na wymiar zapłacimy ok. 6000zł, zostaną sprzęty oprócz lodówki, bo już kupiona. Masa pracy własnej męża i pomocy rodziny i znajomych. Myślę, że w trzystu spokojnie wyrobimy się, żeby zamieszkać, chcemy umeblować dół, pokoje na górze będą pewnie na razie zrobione i nieumeblowane. Kiedyś marzył nam się dom za dwieście, ale projekt nie ten i wiedza była za mała

  11. #991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam Cie i jeśli pozwolisz.
    Wyżej napisano ,że za tą kwotę wybudowali i mieszkają.Zapytałbym czy to jest to czego oczekiwali?
    NS, życie to sztuka kompromisu.
    Najważniejsze są priorytety. . Owszem, nie pogardziłabym domem większym o 50m, brak mi spiżarki i dużej garderoby. Zrezygnowałam z nich świadomie ze względu na ograniczony budżet i niechęć do kredytu. Czy byłabym szczęśliwsza mając spiżarkę? Pewnie nie, bo nie miałabym czegoś innego . Coś za coś. Więc co wydziwiać? Ludzie mają budżet 300 tyś chcą mieć dom. Można mieć dom za 300 tyś, ale nie każdy. I ten wątek jest po to, żeby zrozumieli, ze trzeba przykroić oczekiwania do realiów albo szukać lepszej pracy

  12. #992
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    W rzeczy samej!
    Jeśli ktoś dołoży dużo pracy własnej to za 300 tys.może sobie wybudować dom marzeń i na całe życie.
    Ktoś inny nie tknie palcem przy budowie, stwierdzi że za tyle to tylko kurnik można zbudować i też będzie miał rację (ze swojego punktu widzenia i oczekiwań).
    Zależy kto czego oczekuje, jakie ma możliwości, umiejętności, chęci, wiedzę, czasu na budowę itp.
    Ale jak najbardziej, jak ktoś chce i nie oczekuje "pałacu" to za 300tys. może wybudować dom w którym będzie się czuł dobrze.

  13. #993
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    heniu 1

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m3c2209c9e1fd0
    a ten dam radę?
    mam mieszane uczucia a wiecej niż 300 nie mam i długo mieć nie będe

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał heniu 1 Zobacz post
    http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-16-w/m3c2209c9e1fd0
    a ten dam radę?
    mam mieszane uczucia a wiecej niż 300 nie mam i długo mieć nie będe
    odpowiem tak... dach prosty byłby gdyby nie ta balkonowa lukarna - podroży dach. Balkon trudno zaizolować, jest kosztowny i nie niezbędny. Powierzchnia 140 m2, zabudowy powyzej 100m2. Mój dom, prostszy i 112 m2 kosztował 320 tyś. Ale był budowany bardzo szybko a to generowało dodatkowe koszty. Więc zależy, co sam zrobisz. Ja też miałam taki budżet i przy szukaniu domu bezwzględnie przestrzegałam: dach dwuspadowy bez ozdobników, redukcja okien dachowych (drogie i w mniejszych pokojach niepotrzebne przy szczytowych), brak balkonów, powierzchnia do 120 m. I zmieściłabym się w budzecie, gdyby nie pośpiech, bo nie mając czasu na szukanie kilka rzeczy przepłaciłam

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    A ten projekt http://www.mgprojekt.com.pl/tytan ?
    Opisywany jako oszczędny w budowie ze względu na prosty i mały dach, garaż w bryle domu. Mnie przypadł do gustu bo na piętrze nie ma skosów i nie uderzam głową w sufit. Wyceniony na 335tyś netto. Ile realnie myślicie, że by było ? Woj. łódzkie.

  16. #996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ten dom jest piękny. Bardzo podobny wybudowali koło mnie i żałuję, że w czasie, gdy ja budowałam nie pozwalali u nas budować domów z pełnym piętrem, tylko poddasza użytkowe. Teraz już pozwalają, jak widać. Koszty budowy u mojego sąsiada były ok 450 tyś i jeszcze nie wykończył wszystkiego. Trudno mi powieedzieć, czy można taniej. Ale chyba nie da się 200 m2 wybudować za 300 tyś, chyba, że "tymi ręcami cegła po cegle" bez żadnych fachowców. Byli tacy na forum, ale czy o to ci chodzi?

  17. #997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pexeso

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam.

    A co sądzicie o tym projekcie? http://projekty.muratordom.pl/projek...m?c=158&page=2
    Tak sobie z żoną już biegamy za warunkami i ekipą budowlaną. Chodzi tylko o kredyt... Uda się zamieszkać, za 300 tys. w domu z perspektywą?

  18. #998

    Domyślnie

    Ekipami tego nie postawisz.[/QUOTE]
    święta prawda.

  19. #999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam Cie i jeśli pozwolisz.
    Niejednokrotnie wypowiadałem się w tym topiku ,że marzenia to nie wszystko i sam dom także dla mnie to pojęcie jest składową marzenia+dom+jego otoczka ale to już moja subiektywna ocena nie mylić ze stronniczym.Z biegiem czasu dostrzegam ,że wkład własny jest li tylko wyznacznikiem ceny za m2.Postawienie samego domu i urządzenie go po swojemu jest definicją tego jaki dom chcemy mieć.Załóżmy hipotetycznie ,że mamy te 300 000 tysiaków i mamy marzenia to jakiego domu się spodziewamy?Wyżej napisano ,że za tą kwotę wybudowali i mieszkają.Zapytałbym czy to jest to czego oczekiwali?
    Są tu na forum ludzie, którzy sami domy budowali. Własnymi rękami, swoich rodzin, znajomych. I dali radę zbudować coś co chcieli mieć - tak przypuszczam. Znam taki dom i mieszkańcy chyba są szczęśliwi, choć okolica i sąsiedztwo rozminęło się z marzeniami. Zdarza się.
    Budując dom trzeba wiedzieć jakie się ma umiejętności (ile potrafi się zaoszczędzić na pracach ekip) ile się ma czasu (czy bilansuje się nie chodzenie do pracy czy branie urlopu z kosztami ekipy - bo nie zawsze tak jest) i czy reszta wystarczy na materiały i niezbędych fachowców (bo nie wierzę, że ktoś może być cieślą, elektrykiem, hydraulikiem, dekarzem i umie montować okna).
    I policzyć. Prosty rachunek. Kartka i długopis.
    Jeśli nie zamierza/nie umie/nie potrafi/nie chce* (*skreślić dowolne) włożyć pracę własną/krewnych/rodziny* to może spokojnie liczyć 2000 - 2500 za mkw powierzchni całkowitej do zamieszkania z pełnym wyposażeniem. I tyle. Cudów nie ma.
    Czyli dom od 120 do 150 mkw ekipami.
    Nie, nie jest to przypadek "wujek ma hurtownię".
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 12-01-2015 o 22:47
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #1000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ja szacuję stan deweloperski domu na kwotę ok 2200 zł/m2. Aczkolwiek dach deskowany, ocieplenie wełną mineralną, nieco droższa chemia, ogrzewanie podłogowe po całości, dodatki typu siatki zbrojeniowe stropu, przeciwskurczowe w wylewkach ... to wszystko podnosi koszty... tego mogło nie być. Przy czym zwrócę jeszcze uwagę na koszty dewelopera który w pobliżu buduje szeregówki - u niego stan deweloperski to ok 3500 zł/m2 !!!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 50 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony