dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 390 z 648
Pokaż wyniki od 7.781 do 7.800 z 12948
  1. #7781
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Domin - ciekawe jest to podłączenie powietrza do kominka. Dlaczego to zrobiłeś? Czy instrukcja to przewidywała? Powietrze do spalania dopływa z przodu przez popielnik gdzie masz regulację oraz przez wyciętą uszczelkę w szybie gdzie nie masz regulacji, (nie kombinuj z uszczelnianiem tej szpary bo mogą być z tego dodatkowe problemy). O ile dobrze widzę (może jest jakiś niuans w tym rozwiązaniu) to nieuzasadniona jest Twoja przeróbka. Wprowadziłeś do kominka powietrze nad którym praktycznie nie masz kontroli. Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.
    Zrobiłem to ponieważ chciałem aby było jak najlepiej aby czyste powietrze trafiało do kominka. Mimo to czy przymknę czy otworze szczelną przepustnice którą mam w podłodze tak pobiera powietrze z pomieszczenia nie z rury. Zamontowałem to ponieważ na wkładzie (La breise 700) i było napisane iż ma system CDP - jakiś ich system doprowadzenia czystego powietrza. Identyczny wkład tylko z "firmowym" doprowadzeniem powietrza (La breise 710 CDP) ma zamykanie na trzy razy: raz otwiera powietrze pod ruszt i na szybę, dwa - tylko na szybę, trzy zamyka oba wloty powietrza.



    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Matyldo święta kangurzyco, co to się porobiło

    Ja mam taką nieśmiałą prośbę, żeby ktoś to odkręcił, bo ten wątek traci sens.
    Oj traci traci. Panowie spokojnie
    Jak zgadam się z kominiarzem to dam znać Panowie co ustalił.

  2. #7782

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Matyldo święta kangurzyco, co to się porobiło

    Ja mam taką nieśmiałą prośbę, żeby ktoś to odkręcił, bo ten wątek traci sens.
    Pestka spokojnie , ten wątek jeszcze "wyjdzie na ludzi" .

  3. #7783
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Dlatego pisalem, ze stefen ma troche racji, gdyz twoje podlaczenie cdp bedziesz mial i tak caly czas zamkniete aby jakkolwiek okielznac ogien, co jednak przy szczelnych budynkach stanowi zagrozenie.
    Czyli ostatecznie juz lepiej w trakcie palenia otworzyc powietrze nie polaczone z wkladem, cug bedzie mniejszy bo bedzie jedna szczelina na wkladzie mniej, a powietrze z zewn. zapewni minimum bezpieczenstwa.
    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Zrobiłem to ponieważ chciałem aby było jak najlepiej aby czyste powietrze trafiało do kominka. Mimo to czy przymknę czy otworze szczelną przepustnice którą mam w podłodze tak pobiera powietrze z pomieszczenia nie z rury. Zamontowałem to ponieważ na wkładzie (La breise 700) i było napisane iż ma system CDP - jakiś ich system doprowadzenia czystego powietrza. Identyczny wkład tylko z "firmowym" doprowadzeniem powietrza (La breise 710 CDP) ma zamykanie na trzy razy: raz otwiera powietrze pod ruszt i na szybę, dwa - tylko na szybę, trzy zamyka oba wloty powietrza.





    Oj traci traci. Panowie spokojnie
    Jak zgadam się z kominiarzem to dam znać Panowie co ustalił.

  4. #7784
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Napis CDP [ centralne doprowadzenie powietrza ] to skrót który przetłumaczyłem dla potrzeb firmy Romotop z czeskiego CPV .

    Niektóre firmy zaczęły ten skrót stosować także na soje wkłady.

    CDP powinno być szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania w 100% z poza budynku bezpośrednio do wkładu .
    Darek B

  5. #7785
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    pestka56 - to forum nie jest od tego żeby o sobie opowiadać więc proszę mnie nie wkręcać. Czytając Pani opis "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE" myślę, że moja wiedza przy Pani wiedzy to jak kropla w morzu. Dziękuję Pani i wszystkim innym za doradztwo w kwesti tłumaczenia. Widać, że do szczypania jest zawsze wielu chętnych.
    butynski - te króćce to doprowadzenie powietrza wtórnego czyli zamiast przez szybę. Zaślepiać ich nie wolno. Dopuszcza się doprowadzenie powietrza spod wkładu ale lepiej z zewnątrz. Ten regulator na dole to normalne powietrze przez popielnik jak w innych kominkach (powietrze pierwotne).
    DoMiN_83 - czyste powietrze bierz sobie do oddychania a to oddychane (brudne) niech kominek sobie łyka. Ten wkład co Ty masz to jest 700-ka i nie ma CDP. CDP ma ten 710 CDP i to są takie rury które sterczą u góry (butynski o to pytał i przez nie wpływa powietrze wtórne czyli takie które w innych wpływa przez szybę więc nie zaślepiać). Ty masz zwykły wkład. Powietrze w tym i większości wkładów doprowadza się pod kominek żeby bilansować spalane powietrze. Do spalania kominki biorą powietrze z przodu przez popielnik i szybę. Jest pewna niewielka grupa kominków tak jak ten 710 z dodatkowym doprowadzeniem w innym miejsu z góry, dołu.

    Pozdrawiam

  6. #7786
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    pestka56 - to forum nie jest od tego żeby o sobie opowiadać więc proszę mnie nie wkręcać. Czytając Pani opis "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE" myślę, że moja wiedza przy Pani wiedzy to jak kropla w morzu. Dziękuję Pani i wszystkim innym za doradztwo w kwesti tłumaczenia. Widać, że do szczypania jest zawsze wielu chętnych.
    butynski - te króćce to doprowadzenie powietrza wtórnego czyli zamiast przez szybę. Zaślepiać ich nie wolno. Dopuszcza się doprowadzenie powietrza spod wkładu ale lepiej z zewnątrz. Ten regulator na dole to normalne powietrze przez popielnik jak w innych kominkach (powietrze pierwotne).
    DoMiN_83 - czyste powietrze bierz sobie do oddychania a to oddychane (brudne) niech kominek sobie łyka. Ten wkład co Ty masz to jest 700-ka i nie ma CDP. CDP ma ten 710 CDP i to są takie rury które sterczą u góry (butynski o to pytał i przez nie wpływa powietrze wtórne czyli takie które w innych wpływa przez szybę więc nie zaślepiać). Ty masz zwykły wkład. Powietrze w tym i większości wkładów doprowadza się pod kominek żeby bilansować spalane powietrze. Do spalania kominki biorą powietrze z przodu przez popielnik i szybę. Jest pewna niewielka grupa kominków tak jak ten 710 z dodatkowym doprowadzeniem w innym miejsu z góry, dołu.

    Pozdrawiam
    Coś sporo, a nawet w niektórych momentach więcej niż sporo w tej publikacji mi się nie zgadza...

    Proponuję również zmianę tego skrótu CPD, na:
    JSDPS
    jedyne szczelne doprowadzenie powietrza spalania
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 20-03-2015 o 05:37

  7. #7787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tekst ma już 10 lat, trąci myszką, ale może warto się z nim zapoznać, zanim się zacznie powielać brednie...

    http://www.kominki-batura.pl/publikacje2.html

    Na blogu jest jeszcze kilka tekstów o powietrzu. Polecam je szczególnie fachowcom uprawiającym zawód związany z tytułem tego działu. Bo majsterkowicz ma prawo czegoś nie wiedzieć i popełniać raz po raz błędy....

  8. #7788
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Tekst pana Bohusza utwierdza mnie w przekonaniu, że kominki są zbyt skomplikowanymi urządzeniami grzewczymi dla niektórych zdunów. Zamiast przedstawiać argumenty to łapie za cegłę i w łeb wali. Jeżeli Pan przez te 10 lat takie bzdury rozsiewał to jest dobra pora: sypać popiół na głowę, wdziać włosienicę i na klęczkach udać się tam gdzie pokutnik powinien się udać. Skróty niech Pan też zostawi w spokoju bo się Panu niezbyt to udało (niewiadomo co autor miał na myśli).

    Pozdrawiam

  9. #7789
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Tekst pana Bohusza utwierdza mnie w przekonaniu, że kominki są zbyt skomplikowanymi urządzeniami grzewczymi dla niektórych zdunów. Zamiast przedstawiać argumenty to łapie za cegłę i w łeb wali. Jeżeli Pan przez te 10 lat takie bzdury rozsiewał to jest dobra pora: sypać popiół na głowę, wdziać włosienicę i na klęczkach udać się tam gdzie pokutnik powinien się udać. Skróty niech Pan też zostawi w spokoju bo się Panu niezbyt to udało (niewiadomo co autor miał na myśli).

    Pozdrawiam
    Drogi panie Stefanie
    Cokolwiek i gdziekolwiek by pan raczył napisać, obrażając innych, praw (fizyka - termodynamika, itp.) istniejących pan nie zmieni.
    Tak i również nie zmieni pan optymalnego procesu spalania drewna, w który ogólnie rzecz biorąc nie można za bardzo ingerować. Można je natomiast poznać ile się da i stworzyć mu dogodne warunki do spalania, gdy chcemy aby paliło się w określonym miejscu i z określonym efektem dla nas.
    Czyli chcemy aby ładnie się spalało, bez marnotrawstwa, chcemy też aby ciepło uzyskane z spalania nam służyło w racjonalny i ekonomiczny sposób... nam wewnątrz budynku.
    Istotnym i podstawowym warunkiem jednak pozostaje bezpieczeństwo, gdyż rozmawiamy o "ognisku" w wnętrzach mieszkalnych. Aby to pogodzić trzeba iść na pewne kompromisy aby racjonalnie to wszystko połączyć. I to powinno być traktowane jako całość.
    To tak ogólnie i początkowo. Ciągu dalszego raczej nie będzie, bo sądząc po pana wcześniejszych wpisach, panu trzeba by wszystko podać na tacy, a i tak by pan kaprysił i tupał nóżkami.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 20-03-2015 o 07:42

  10. #7790
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Panie Bohusz

    - proszę o przykład kogo obraziłem kto wcześniej mnie nie zaatakował.
    - swoimi wypowiedziami tutaj, udowadnia Pan bezustannie, że Pana nie obchodzi co ja wiem bo Pana obchodzi tylko jedno - wszyscy tutaj mają mnie (czyli Pana) uważać za GURU.
    - bezpieczeństwo - dla mnie nie podlega dyskusji i z tym problemu nie mam.
    - zgadzam się, że dyskusję powinniśmy skończyć bo dyskutując na poziomie technicznym jaki Pan reprezentuje w kwesti kominków byłoby dla mnie żenujące.
    - zarzucając mi tupanie nóżkami - udowadnia Pan tezę - jak nie ma mam argumentów no to przywalę mu cegłówką szamotową bo twarda i to tak po zduńsku będzie.

  11. #7791
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Panie Bohusz

    - proszę o przykład kogo obraziłem kto wcześniej mnie nie zaatakował.
    - swoimi wypowiedziami tutaj, udowadnia Pan bezustannie, że Pana nie obchodzi co ja wiem bo Pana obchodzi tylko jedno - wszyscy tutaj mają mnie (czyli Pana) uważać za GURU.
    - bezpieczeństwo - dla mnie nie podlega dyskusji i z tym problemu nie mam.
    - zgadzam się, że dyskusję powinniśmy skończyć bo dyskutując na poziomie technicznym jaki Pan reprezentuje w kwesti kominków byłoby dla mnie żenujące.
    - zarzucając mi tupanie nóżkami - udowadnia Pan tezę - jak nie ma mam argumentów no to przywalę mu cegłówką szamotową bo twarda i to tak po zduńsku będzie.
    Nic praktycznie dodać, nic praktycznie ująć...
    Jedyne co mogę, to pochylić głowę, przed pana wiedzą techniczną i doświadczeniem w kwestii kominków jako całość. Będę pana wpisy tu na forum śledził i czytał uważnie, bo chciałbym coś jeszcze łyknąć wiedzy.
    Pozdrawiam i zapraszam pana do bardziej technicznych wpisów.

    PS
    Cegłówek szamotowych niestety nie posiadam.... może to faktycznie jakiś błąd, bo przecież tak jak pan pisze (sugeruje) ich zastosowanie może być pomocne w dyskusjach.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 20-03-2015 o 08:50

  12. #7792
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Panie Bohusz

    Zarzucił mi Pan obrażanie innych więc proszę odpowiedzieć:
    - proszę o przykład kogo obraziłem kto wcześniej mnie nie zaatakował.

    Proszę się sianem nie wykręcać.

  13. #7793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Stefan, chyba lubisz sie czepiać ludzi, a jak któś ci tak samo odpowie, udajesz zaatakowane niewiniątko.
    Może jakiś Admin mógłby Cię przywołać do porządku Ja to chętnie zgłoszę, jeśli dalej będziesz posuwać się w swoim zacietrzewieniu i obrażał ludzi.

    PS.: Zadałam Ci proste pytanie spowodowane ciekawością. Nie odpowiedziałeś, a wystarczyło napisać: „Tak, mam wiedzę, umiejętności i praktykę 30-letnią (albo 2-pokoleniową, bo i tacy tu są) i daje mi to prawo do oceny wiedzy innych Zdunów.” Albo napisać, że nie jesteś zdunem. Mnie by wystarczyła jedna z tych odpowiedzi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #7794
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ktototaki mógłbym prosić abyś odniósł się do mojego pytania:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6812279

  15. #7795
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    to co powiesz na to: http://wklady-kominkowe.com/pl/gietk...0mm-1-5mb.html ?
    mam się czuć oszukany ?
    Witaj, pomyliłem produkty,
    na allegro multum ludzi kupuje takie przewody do podłączania piecy i to te miałem na myśli pisząc o durszlaku:
    http://allegro.pl/rura-dymowa-do-pie...868606082.html
    pozdrawiam
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  16. #7796
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    pestka56 - weź zgłoś to gdzie chcesz bo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz problem z ogarnięciem wątku. Poprzyj te swoje spostrzeżenia jakimiś przykładami.

    ps. odpowiedź była: "co ma piernik do wiatraka." - jezeli nie pojęłaś to wyjaśniam.; -nie widzę potrzeby opowiadać dyrdymał o swoim doświadczeniu, wiedzy, postawionych piecach tudzież kominkach jeżeli wypowiadam się w prostych zagadnieniach. Rozumiesz? Czytaj co piszę i myśl a nie patrz kto ile razy wypowiadał się na forum bo prawdopodobnie po ilości wypowiedzi oceniasz fachowość.

    Pozdrawiam i zgłaszaj

  17. #7797
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    pestka56 - weź zgłoś to gdzie chcesz bo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz problem z ogarnięciem wątku. Poprzyj te swoje spostrzeżenia jakimiś przykładami.

    ps. odpowiedź była: "co ma piernik do wiatraka." - jezeli nie pojęłaś to wyjaśniam.; -nie widzę potrzeby opowiadać dyrdymał o swoim doświadczeniu, wiedzy, postawionych piecach tudzież kominkach jeżeli wypowiadam się w prostych zagadnieniach. Rozumiesz? Czytaj co piszę i myśl a nie patrz kto ile razy wypowiadał się na forum bo prawdopodobnie po ilości wypowiedzi oceniasz fachowość.

    Pozdrawiam i zgłaszaj
    Stefan odpowiedz na 1 pytanie które nam tutaj wszystko wyjaśni.
    Ty żyjesz ze stawiania kominków, piecy czy jesteś jedynie pasjonatem który pragnie zgłębić tajniki ich budowania.
    Naprawdę wystarczy tylko odpowiedź typu to pierwsze lub to drugie.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  18. #7798
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    DoMiN_83 - czyste powietrze bierz sobie do oddychania a to oddychane (brudne) niech kominek sobie łyka.

    Po co kominkowi do spalania Twoje "brudne" powietrze ?
    Czy tlen jaki potrzebujemy do oddychania nie jest przypadkiem potrzebny także do spalania drewna w kominku ?
    Darek B

  19. #7799
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post

    Ty masz zwykły wkład. Powietrze w tym i większości wkładów doprowadza się pod kominek żeby bilansować spalane powietrze. Do spalania kominki biorą powietrze z przodu przez popielnik i szybę. Jest pewna niewielka grupa kominków ..........z dodatkowym doprowadzeniem w innym miejsu z góry, dołu.

    Pozdrawiam
    Ta "niewielka grupa kominków" to właśnie to co polecają profesjonaliści .
    Darek B

  20. #7800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kominy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zakręt
    Kod pocztowy
    05-077
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dla rozluźnienia ogłaszam konkurs :

    Zawartość wody w truskawce wynosi 99 % - odparowujemy 90 % wody z truskawki. I podchwytliwe pytanie jaka po odparowaniu będzie wilgotność względna.

    drugie łatwiejsze pytanie jaka będzie zawartość wody w truskawce po odparowaniu?

Strona 390 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony