dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 459 z 677
Pokaż wyniki od 9.161 do 9.180 z 13530
  1. #9161

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Z jakiej kopalni jest ta Czarna perła?
    KTK
    https://translate.google.pl/translat...y/&prev=search

  2. #9162

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksawieer Zobacz post
    super dziekuję za informacje , może napisać ile to jest dla ciebie dużo popiołu ?
    u mnie w czasie testów 50kg, było około 8% popiołu

  3. #9163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    forestml

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksawieer Zobacz post
    super dziekuję za informacje , może napisać ile to jest dla ciebie dużo popiołu ?
    Popiołu jest ok 10 %, z tym że popiół jest lekki i jeśli brać go na wagę to będzie go mniej, natomiast objętościowo to już więcej. Wychodzi więc, że na sprawę można spojrzeć dwojako. Dla mnie dużo popiołu to taka ilość, że muszę wybierać popiół częściej niż raz na 5 dni. Mam zasobnik na węgiel na ok 110 kg, jednak popielnik ma dość niedużą pojemność, więc jeśli np planuję sobie wyjechać z domu np. na 4 dni to węgla w zasobniku mi bez problemu wystarczy, natomiast w popielniku już miejsca na popiół może nie starczyć. Dlatego napisałem, że jak dla mnie to za dużo jest tego popiołu.
    Póki co najlepszy opał jaki miałem toTEN
    Naprawdę polecam. U mnie dwie tony tego czekają na zimę.
    Nie wnikałem z jakiej kopalni to węgiel. Myślę, że to jakaś mieszanka. Wnioskuję po opisie ze strony sprzedawcy. Ma dużą moc, malutko popiołu. Udało mi się go bezproblemowo spalić pomimo jego mocy i przy moim małym doświadczeniu z paleniem ekogroszkiem. Minusem to, że nigdy nie dostałem go w stanie bardzo suchym ... takim jak "Czarną Perłę"
    Ostatnio edytowane przez forestml ; 10-10-2015 o 14:16

  4. #9164

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksawieer Zobacz post
    ja póki co nie muszę palić mam w domu 18-19 stopi , mam ocieplone ściany 10cm dach 10cm podłoga 16cm i póki co jest oki , ale szukam opłau i dylemat.
    Współczuję ...

    18-19 stopni w pomieszczeniach mieszkalnych ?

    To ile stopni musi być w domu zanim zaczniesz palić ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #9165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    To ile stopni musi być w domu zanim zaczniesz palić ?
    ze 12st. nie musi łychy z lodem.... bierze samą, jak tradycja nakazuje!
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  6. #9166

  7. #9167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ksawieer

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-240
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post

    napisałem do użytkowników w allegro co zakupili " Czarną perłę " poniżej ich odpowiedzi

    odp 1
    Witam.

    Jeszcze nie zacząłem sezonu grzewczego, ale z tego co widzę węgiel jest suchy jak obiecał sprzedawca i nie odbiega wyglądem od węgla droższego, który pozostał mi z ubiegłego roku. Wrzuciłem wczoraj trochę ekogroszku do kominka i palił się nieźle więc myślę, że za taką cenę jest super.

    odp 2

    Węgiel wizualnie piękny, błyszczący,suchy, bez miału, opakowany bardzo dobrze. Palę tym węglem od tygodnia, mam kłopot z określeniem jakości: w popiele są spieki ale takie 'koronkowe'- łatwo się rozkruszają, natomiast kaloryczność - jaka jest nie wiadomo, jeszcze jest dość ciepło. Sam zastanawiam się nad dokupieniem. Cena jest atrakcyjna, bo u nas węgiel z Rosji jest w cenie 800,00 zł za tonę.
    Jeśli pomogłem w podjęciu decyzji to jest mi miło.
    Pozdrawiam Krzysztof

    odp 3

    witam

    jeszcze nie paliłem tym groszkiem, miałem wsypane 2 worki ekogroszku z tesco który jeszcze sie nie wypalił. takze w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć nic wiecej. na pewno groszek jest suchy i sie błyszczy

  8. #9168

    Domyślnie

    Ja 2 sezon kupuję w firmie Medex morze drogawo ale towar 1klasa.

  9. #9169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Z jakiej kopalni jest ta Czarna perła?
    Czarną perłą to węgiel rosyjski.

  10. #9170
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam

    Tak jak pisałem we wcześniejszym poście , otrzymałem - 1 tonę na test "Czarnej Perły". ( Tydzień oczekiwania na dostawę ) Wsypane : 100kg do zasobnika. Pozwolę sobie napisać już coś na szybko na temat tego węgla. Później dołączę resztę po spaleniu ponad 500kg.

    ZALETY :

    - Paleta : ostreczowana. Zapakowany poprawnie.
    - Worki : mocne, a jednocześnie łatwe w otwieraniu. ( zgrzewane )
    - Węgiel : [/I]bardzo drobny - 5mm - max.18mm[/I] , półszklisty błyszący.
    - Mieszanka węgla : Brak oznaków mieszanki. Stała frakcja bez domieszek.
    - Węgiel bardzo suchy! Podczas wsypywania do zasobnika - aż pyli

    Muszę stwierdzić , że obawiałem się wartości opałowej tego węgla , lecz z całym sumiemien mogę powiedzieć , iż przy temperaturze na dworze ok. 0-5'C nie zauważyłem aż tak dużej różnicy pomiędzy Energo w czarnych workach 26kJ. A mam dość dużą instalację grzewczą. Myślę , że osiąga te 24kJ. Lecz aby to stwierdzić dokładnie, poczekamy na kolegę SUSPENSER z badaniem jak otrzyma Węgiel. Czarna Perła również nie ma tendencji do kopcenia itp.Utrzymuję ładny żar. Widzę już , że przy tym węglu będzie mniej pracy w czyszczeniu pieca (rusztów, ścianek itp, )

    Niestety są też wady :

    Jak koledzy wyżej pisali , Czarna Perła ma dużą tendencję do "koronkowania" i delikatnego spiekania. Węgiel dopala się w 100%. Lecz zostawia kruchę- delikatne koronki. Jeśli któs nie schodzi do pieca przez 3-4dni , może być zaskoczony potworkami. Lecz nie są to spieki koksowe jak ktoś się obawiał.
    Druga wada tego węgla to : Duża ilość popiołu. 9 - 10%.
    Ekocentr Buderus CarboRet 40kW sterownik Diko-Tech

  11. #9171
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kadmax

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zapewne wiele osób już poruszało ten temat, ale nie mam zbytnio czasu przeglądać starszych postów (budowa zobowiązuje ) dlatego proszę o radę.

    Posiadam kocioł Defro Komfort EKO PZ 15KW na PIDzie. Paliłem już węglem z Leroy Merlin, spieki, miał, smoła, teraz kupiłem kilka worków Kazimierza Juliusza od sąsiada - jest lepiej ale dalej to samo - spieki, miał, smoła... Nie mam już sił i cierpliwości! Jaki węgiel jest najlepszy? Który kupić i gdzie go kupić?

    Pozdrawiam

  12. #9172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ksawieer

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-240
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Witam

    Tak jak pisałem we wcześniejszym poście , otrzymałem - 1 tonę na test "Czarnej Perły". ( Tydzień oczekiwania na dostawę ) Wsypane : 100kg do zasobnika. Pozwolę sobie napisać już coś na szybko na temat tego węgla. Później dołączę resztę po spaleniu ponad 500kg.

    ZALETY :

    - Paleta : ostreczowana. Zapakowany poprawnie.
    - Worki : mocne, a jednocześnie łatwe w otwieraniu. ( zgrzewane )
    - Węgiel : [/I]bardzo drobny - 5mm - max.18mm[/I] , półszklisty błyszący.
    - Mieszanka węgla : Brak oznaków mieszanki. Stała frakcja bez domieszek.
    - Węgiel bardzo suchy! Podczas wsypywania do zasobnika - aż pyli

    Muszę stwierdzić , że obawiałem się wartości opałowej tego węgla , lecz z całym sumiemien mogę powiedzieć , iż przy temperaturze na dworze ok. 0-5'C nie zauważyłem aż tak dużej różnicy pomiędzy Energo w czarnych workach 26kJ. A mam dość dużą instalację grzewczą. Myślę , że osiąga te 24kJ. Lecz aby to stwierdzić dokładnie, poczekamy na kolegę SUSPENSER z badaniem jak otrzyma Węgiel. Czarna Perła również nie ma tendencji do kopcenia itp.Utrzymuję ładny żar. Widzę już , że przy tym węglu będzie mniej pracy w czyszczeniu pieca (rusztów, ścianek itp, )

    Niestety są też wady :

    Jak koledzy wyżej pisali , Czarna Perła ma dużą tendencję do "koronkowania" i delikatnego spiekania. Węgiel dopala się w 100%. Lecz zostawia kruchę- delikatne koronki. Jeśli któs nie schodzi do pieca przez 3-4dni , może być zaskoczony potworkami. Lecz nie są to spieki koksowe jak ktoś się obawiał.
    Druga wada tego węgla to : Duża ilość popiołu. 9 - 10%.
    czyli reasumując na początek zimy można śmiało kupować

  13. #9173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    forestml

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kadmax Zobacz post
    Zapewne wiele osób już poruszało ten temat, ale nie mam zbytnio czasu przeglądać starszych postów (budowa zobowiązuje ) dlatego proszę o radę.

    Posiadam kocioł Defro Komfort EKO PZ 15KW na PIDzie. Paliłem już węglem z Leroy Merlin, spieki, miał, smoła, teraz kupiłem kilka worków Kazimierza Juliusza od sąsiada - jest lepiej ale dalej to samo - spieki, miał, smoła... Nie mam już sił i cierpliwości! Jaki węgiel jest najlepszy? Który kupić i gdzie go kupić?

    Pozdrawiam
    Niestety muszę Cię kolego zmartwić. Chyba jednak będziesz musiał znaleźć czas aby poszukać informacji i poczytać. Dobry węgiel to nie wszystko. Trzeba jeszcze powalczyć trochę z ustawieniami pieca. Ja zaczynam z eko drugi sezon grzewczy i swoje frycowe zapłaciłem .. he he. Powodzenia

  14. #9174

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    ze 12st. nie musi łychy z lodem.... bierze samą, jak tradycja nakazuje!
    Ok , nie każdy jest morsem

    U mnie obecnie 22-23 stopnie
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #9175
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kadmax

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał forestml Zobacz post
    Niestety muszę Cię kolego zmartwić. Chyba jednak będziesz musiał znaleźć czas aby poszukać informacji i poczytać. Dobry węgiel to nie wszystko. Trzeba jeszcze powalczyć trochę z ustawieniami pieca. Ja zaczynam z eko drugi sezon grzewczy i swoje frycowe zapłaciłem .. he he. Powodzenia
    Od miesiąca walczę z ustawieniami i tutaj konsultowałem się już z DEFRO. Kazali przejść na ręczne ale co z tego, jak jest gorzej niż na PIDzie. A nie trudno domyśleć się, iż jeśli ustawienia są wypróbowane pod każdym względem (na PIDzie i tak z resztą nie ma co ustawiać) to winny jest węgiel który po prostu się nie pali tak jak powinien i tyle w temacie. Dlatego poszukuję najbardziej atrakcyjnego węgla pod względem spiekalności czy kaloryczności aby móc zobaczyć co będzie się działo i co wymaga poprawki.

  16. #9176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kadmax Zobacz post
    Od miesiąca walczę z ustawieniami i tutaj konsultowałem się już z DEFRO. Kazali przejść na ręczne ale co z tego, jak jest gorzej niż na PIDzie. A nie trudno domyśleć się, iż jeśli ustawienia są wypróbowane pod każdym względem (na PIDzie i tak z resztą nie ma co ustawiać) to winny jest węgiel który po prostu się nie pali tak jak powinien i tyle w temacie. Dlatego poszukuję najbardziej atrakcyjnego węgla pod względem spiekalności czy kaloryczności aby móc zobaczyć co będzie się działo i co wymaga poprawki.
    Możesz spróbować Energo 26MJ np. z Trusta lub bezpośrednio.

    Nie ma spieków koksowych a co najwyżej spieki żużlowe , łatwy w spalaniu , na każdych ustawieniach ładnie sie pali , czysty wymiennik , jedyny minus to około 2x więcej popiołu niż przy Chwałowicach ..

    Jak już ten Energo będzie Ci się źle spalał to wtedy szukaj winy nie przy węglu a przy instalacji ...

    Ale jeśli masz smołę w kotle to coś nie tak ...
    Pytanie czy masz dobrze wykonaną instalację CO , bo nawet najlepszy opał nie pomoze jak instalacja jest źle wykonana ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #9177
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Skoro pisze że od miesiąca walczy, to znaczy że generalnie palił dotąd praktycznie samym podtrzymaniem. A podtrzymanie również w PID trzeba ustawić samemu. Tak żeby nie wygasło, nie podbijało temperatury i nie smoliło kotła. Źle ustawione potrafi w dniówkę - dwie zasyfić więcej niż w miesiąc ostrego palenia w mroźne dni. A tak na marginesie to po raz kolejny zapytam: po co wy ludzie kupujecie kotły z palnikami miałowymi ( Defro Eko PZ ) i później palicie na nich ekogroszkiem? I to dobrym ( a w każdym razie łatwym ) ekogroszkiem? Do spalania dobrego ( łatwego ) ekogroszku nie wymyślono dotąd nic co byłoby skuteczniejsze i czystsze od starej fajki. Na dobrym ekogroszku fajka kładzie wszystkie ekoenergie, brucery, burnery, ardea itede. A już szczególnie na małych mocach i w podtrzymaniach.

  18. #9178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kadmax Zobacz post
    Zapewne wiele osób już poruszało ten temat, ale nie mam zbytnio czasu przeglądać starszych postów (budowa zobowiązuje ) dlatego proszę o radę.

    Posiadam kocioł Defro Komfort EKO PZ 15KW na PIDzie. Paliłem już węglem z Leroy Merlin, spieki, miał, smoła, teraz kupiłem kilka worków Kazimierza Juliusza od sąsiada - jest lepiej ale dalej to samo - spieki, miał, smoła... Nie mam już sił i cierpliwości! Jaki węgiel jest najlepszy? Który kupić i gdzie go kupić?

    Pozdrawiam
    Wiem od klientów, że w tym rejonie palą Komoranami z Czech bo są bardzo tanie w zakupie, a do Czech jest blisko.

    Ta smoła pewnie przez zbyt małą ilość powietrza - masz otwartą przysłonę dmuchawy ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #9179

    Domyślnie

    Czy jest gdzieś dostępny gdzieś rosyjski ekogroszek lub jakiś inny o podobnych parametrach i cenie w mniejszych workach np 15 kg?

  20. #9180

    Domyślnie

    w leroyu M. w zeszłym roku mieli equation całkiem przyzwoity groszek.

Strona 459 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony