dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1268 z 1421
Pokaż wyniki od 25.341 do 25.360 z 28404
  1. #25341
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar-go

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał joorg1 Zobacz post
    Witam.
    Panowie znowu robicie bu...el ubliżając sobie na wzajem a tu chodzi o kociol a nie "kto frustrat a kto nie" a ja kupilem kociol po przeczytaniu tego forum i esterownik i chyba rbr i oep miom zdaniem specjalnie sie nie roznia ale ZAZNACZAM TO MOJE ZDANIE.Oczywiscie sterownik byl waznym atutem ale oep tez taki ma.Przekonal mnie dostep do serwisu i montera "pod jednym adresem" a z tym byly trudnosci w mojej okolicy monterzy nazwijmy to niezalezni chcieli mnie poprostu okuc i jakos slabo orientowali w ecoalu. Reasumujac moj pierwszy sezon z rbr do tej pory jest ok kociol przetrawal palenie drewnem palenie grochu z flotem ( do ktorego wroce ) wiec czego jeszcze wymagac daje rade i tyle, moze inny tez by dawal rade ale ja wybralem rbr . .
    Witam.
    Wiem od minertu, że też masz kocioł z prętem jak ja. Jak u Ciebie wygląda zużycie opału i czy czyszcząc piec nie zahaczasz o ten pręt?

  2. #25342
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar-go Zobacz post
    Witam.
    Wiem od minertu, że też masz kocioł z prętem jak ja. Jak u Ciebie wygląda zużycie opału i czy czyszcząc piec nie zahaczasz o ten pręt?
    Preta nie posiadam moze minertu sie pomylil moim zdaniem nie warto kruszyc kopi o szczeline wielkosci 2do 5 mm bo pewnie w polowie sezonu sie zabrudzi i bedzie tylko wspomnieniem sprawdzalem czyszczakiem i daje sie go wcisnac ( z naciskiem na wcisnac ) wiec szczelina jest mala wiec preta nie bede tam wkladal bo pewnie bedzie przeszkadzal podczas czyszenia ktore jest proste i bezproblemowe.

  3. #25343
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar-go

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał joorg1 Zobacz post
    Preta nie posiadam moze minertu sie pomylil moim zdaniem nie warto kruszyc kopi o szczeline wielkosci 2do 5 mm bo pewnie w polowie sezonu sie zabrudzi i bedzie tylko wspomnieniem sprawdzalem czyszczakiem i daje sie go wcisnac ( z naciskiem na wcisnac ) wiec szczelina jest mala wiec preta nie bede tam wkladal bo pewnie bedzie przeszkadzal podczas czyszenia ktore jest proste i bezproblemowe.
    W sumie masz rację, i kopi kruszył nie będę a piszę o tym może już przesadnie upierdliwie aby następni klienci wiedzieli o tym przed zakupem a nie po
    jak ja.Mówił mi minertu że ma to dogrzewać pionowy wymiennik u góry kotła bo w normalnym rbr jest on na końcu obiegu spalin w kotle i tym mnie przekonał.Jednak uważam że powinno to być napisane w dtr-ce do kotła i nie było by sprawy.

  4. #25344
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar-go Zobacz post
    W sumie masz rację, i kopi kruszył nie będę a piszę o tym może już przesadnie upierdliwie aby następni klienci wiedzieli o tym przed zakupem a nie po
    jak ja.Mówił mi minertu że ma to dogrzewać pionowy wymiennik u góry kotła bo w normalnym rbr jest on na końcu obiegu spalin w kotle i tym mnie przekonał.Jednak uważam że powinno to być napisane w dtr-ce do kotła i nie było by sprawy.
    Co do wpisu do DTR to sie zgodze bo takimi duperelami producent robi sobie faule zupelnie niepotrzebnie.

  5. #25345
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar-go

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał joorg1 Zobacz post
    Co do wpisu do DTR to sie zgodze bo takimi duperelami producent robi sobie faule zupelnie niepotrzebnie.
    Twój smok z ceramiką czy bez?

  6. #25346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar-go Zobacz post
    Twój smok z ceramiką czy bez?
    Z ceramika.

  7. #25347
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar-go

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał joorg1 Zobacz post
    Z ceramika.
    Mój też i prawdę pisali że łatwiej dzięki niej utrzymać czystość wymienników.
    Pozdrawiam.

  8. #25348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Witam po przerwie ale nie mogę sobie palcem w tyłek trafić
    Sprawa pręta widzę trafiła też na forum, kolega mar-go chyba też przedwczoraj dzwonił do mnie pytając ale powoziłem i żeśmy sobie nie pogadali niestety bo zasięg kaput
    Stała u mnie też 17-tka ta z prętem ale instalatory zabrali i już grzeje teraz nic nie stoi wszystko idzie od ręki.
    Nie chcę tu usprawiedliwiać producenta ale skoro ja nie mogę sobie tym palcem to on chyba ma jeszcze gorzej, wszystkiego brakuje a każdy dzwoni kiedy będzie.
    To palniki nie dojeżdżają na czas, to stery, dzisiaj miały wyjechać chyba 3 sztuki dla moich i znowu wentyli nie dowieźli i dalej sobie stoją.
    Dzwoniłem po telefonie kolegi żeby jakiś zapis zrobił ale też nie miał czasu bo odpalali jakiś duży kocioł w jakiejś szkole bo się stary rozciekł i dzieciakom zimo.
    Wiem też z jakiegoś tam doświadczenia żeby w większości i tak instalator robi co do niego należy i wg. jego "widzi mi się", pamiętam że ktoś nawet z forum dzwonił do mnie po długim czasie że jakaś blacha wala mu się po kotłowni, okazało się że instalatorzy wyciągnęli ją z kotła nie wiedząc co to jest i tak sobie palił chyba z 1,5 roku, nie wiem czy to nie był przypadkiem Adaś, drugi przypadek pamiętam podobny że ktoś palił chyba blisko ze dwie zimy bez założonego deflektora, dopiero ktoś wstawił tutaj jakoś przypadkowo zdjęcia kotła wewnątrz i dopiero się wyjaśniła sprawa że tam za pod półką ma być jeszcze deflektor.
    Pozdrawiam wszystkich dyskutujących ale muszę znikać, niestety do roboty jeszcze

  9. #25349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar-go Zobacz post
    Mój też i prawdę pisali że łatwiej dzięki niej utrzymać czystość wymienników.
    Pozdrawiam.
    Skoro używam takiego to dlaczego mam nie pisać że komory od zeszłego października nie czyściłem w ogóle ?
    To że ktoś jest złośliwy z pewnego powodu chce z nas zrobić kłamczuszków nie znaczy że nimi jesteśmy
    Nie piszę tu o Tobie, bo Ty też nie jesteś upierdliwcem ale nie do końca doinformowany, stąd pewnie Twoje wpisy.
    Ktoś tu próbował tumanić ludzi o wielkim źle zastosowania ceramiki w komorach spalania, podobno tylko "mądra ręka" wie gdzie ją włożyć ale czytając forum widać że coraz więcej kotłów w 5-ej klasie ma całe komory wyłożone ceramiką, w rankingu kotłów można znaleźć już trochę fotek.
    I żeby zaraz jakiś "szkolony" nie podłapał że karoka pisał że RBRy są w V-ej klasie
    Da Bóg, może będą ?
    Pozdrawiam i spadam bo znowu się wkręcę

  10. #25350

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ,,,, I żeby zaraz jakiś "szkolony" nie podłapał że karoka pisał że RBRy są w V-ej klasie
    Da Bóg, może będą ? ,,,,,

    Tak to jest, jak producent i sprzedawcy są bardziej przekonani ku Wierze niż nauce.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  11. #25351
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    A ja chciałem pozdrowić kolegę Minertu był u mnie pół godziny po wykonaniu mojego telefonu mimo późnej pory wymienił spaloną płytę .Nic dodać nic ująć chylę czoła nad szybkoscią serwisu Rbra Pozdrawiam

  12. #25352
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    A ja chciałem pozdrowić kolegę Minertu był u mnie pół godziny po wykonaniu mojego telefonu mimo późnej pory wymienił spaloną płytę .Nic dodać nic ująć chylę czoła nad szybkoscią serwisu Rbra Pozdrawiam
    Zmień w stopce link do sterownika bo obecny masz nieaktualny
    Właśnie kończę drugie,dobre
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #25353

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pozdrawiam wszystkich dyskutujących ale muszę znikać, niestety do roboty jeszcze
    Taki szmal kosisz na tych tysiącach sprzedanych przez ciebie kotłów... to po co ty jeszcze pracujesz w tym zdezelowanym autobusie, czy czym tam???
    Ukłony dla Redakcji

  14. #25354
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LiberTom

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Szewce
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    29

    Domyślnie

    Pytacie dlaczego wybrałem RBRa?
    Nie jestem expertem, doświadczenia nie mam w piecach z podajnikiem ale odpowiem.
    Na celowniku miałem tylko Zielonego i Niebieskiego. (po analizie Forum i sprawdzeniu u sprzedawcy obu produktów)
    Dwóch sąsiadów ma Galmety i namawiali mnie strasznie - ale się nie dałem przekonać.
    Ogniwo odpadało z powodu metody czyszczenia.
    Oba są porównywalne i każdemu bym polecił ich zakup.
    W Niebieskim Jarecki służy bardzo profesjonalną pomocą - to się bardzo chwali.
    Był moment że mocno się zastanawiałem który kupić aż tu nagle zrobiła się wyprzedaż wiosenna i RBRa kupiłem o 500zł taniej - jeszcze stary model
    Moje powody to Ecoal, czyszczenie, niski piec. (niższy niż Niebieski - który też by mi się zmieścił, a niski sufit, a raczej wysoki fundament pod piec - bo podchodzi na wiosnę woda - wymusił ten wybór) i cena.
    W niebieskim przekonywał mnie ster i ARDEO oraz lepsza komora do spalania węgla, drewna i papierów.

    Pracuję w automacie, ale jak się ogarnę z remontem i netem w piwnicy po podziałam coś więcej na piecu i będę Was prosił o porady.

  15. #25355
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Taki szmal kosisz na tych tysiącach sprzedanych przez ciebie kotłów... to po co ty jeszcze pracujesz w tym zdezelowanym autobusie, czy czym tam???
    No i zeszlismy do poziomu ze zagladamy sobie do kieszeni..................... wstyd................ szczescie ze sa tytaj jeszcze ludzie ktorzy pisza glownie o kotle i nie interesuje ich stan majatkowy innych.

  16. #25356
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar-go

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Taki szmal kosisz na tych tysiącach sprzedanych przez ciebie kotłów... to po co ty jeszcze pracujesz w tym zdezelowanym autobusie, czy czym tam???
    Bo pewnie po prostu lubi tę pracę?
    https://esterownik.pl/device/7732 RBR- 17KW + ceramika:dom z ok. 1900r.150m2 nieociplony,instalacja grawitacyjna grzejniki żeliwne;CWU 2 bojlery 140+120 litrów

  17. #25357
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar-go

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    Jak spalałeś drzewo to wyjmowałeś ceramikę, czy jak?
    https://esterownik.pl/device/7732 RBR- 17KW + ceramika:dom z ok. 1900r.150m2 nieociplony,instalacja grawitacyjna grzejniki żeliwne;CWU 2 bojlery 140+120 litrów

  18. #25358
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ja powiem inaczej. W tej branży nie zawsze słońce świeci.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #25359
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar-go

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    32

    Domyślnie

    [QUOTE=joorg1;6979864]
    jak spalałeś drzewo to jak?
    https://esterownik.pl/device/7732 RBR- 17KW + ceramika:dom z ok. 1900r.150m2 nieociplony,instalacja grawitacyjna grzejniki żeliwne;CWU 2 bojlery 140+120 litrów

  20. #25360
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    [QUOTE=mar-go;6979899]
    Cytat Napisał joorg1 Zobacz post
    jak spalałeś drzewo to jak?
    Wylmowałem ceramike bo inaczej rusztu nie włozysz ale juz mam sposob zeby bez wyjmowania ceramiki tylko trzeba ruszt troche przerobic.

Strona 1268 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony