dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 366 z 416
Pokaż wyniki od 7.301 do 7.320 z 8306
  1. #7301
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Robisz się już śmieszny chłopie.
    Najpierw wybuduj i zacznij grzać swoim bez dymowym urządzeniem....
    Zmień płytę karoka
    To samo mi pisałeś w 2010r jak mówiłem,że ogrzewanie prądem jest tańsze niż węglem zwanym eko biorąc pod uwagę koszt inwestycji/koszt eksploatacji
    Wybudowalem

  2. #7302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przecież Ci chyba wystarczająco jasno napisałem że nie wiem, jeśli ktoś o coś takiego złoży konkretne zapytanie, może się tym zainteresuję a może i nie.
    To przecież składam konkretne zapytanie. Ile kosztuje taki system? Pozwoli mi to ocenić (oraz innym ew. inwestorom) koszt systemu "bezobsługowego".

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak używam także prądu ale nie świruję z tego powodu tak jak Ty i nie zgrywam największego ekologa na forum paląc w śmieciuchu jak to jest w Twoim przypadku.
    No więc czemu mam wąchać twoje smrody i to jeszcze stężone skoro dyskusja była o tym, że elektrownie są lepsze właśnie dlatego, że nie serwują ludziom zanieczyszczeń w dużych stężeniach jak to robią "eko"kotły domowe? Znowu przylazłeś tu zrobić syf i zadymę, popłynąłeś w opary absurdu, zamiast skupić się na dyskusji.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #7303

    Domyślnie

    Myjk - z punktu widzenia ochrony środowiska jeśli emisja szkodliwych substancji z kotłów na eko jest porównywalna z emisją z elektrowni to nie ma to znaczenia dla klimatu. Nie jest ważne czy wypuścisz 100 ton CO2 pod domem w Krakowie, czy na polu w Koluszkach.
    Z punktu widzenia mieszkańców miast ma to oczywiście znaczenie, bo nie smrodzą sobie nad głowami tylko wiatr uniesie te zanieczyszczenia na pola (deszcz je spłucze i potem opadną na ziemię zatruwajac wody gruntowe, potem zjesz pyszna marchewke z tym syfem).
    Cieszysz się, że w Krakowie nie wdychasz smrodu, ale marchewke z pola od rolnika chętnie zjesz. A może i mleko od krówki wypijesz? Wysokość kominów w elektrowni powoduje jedynie że syf opada dalej. Może nawet rozprasza sie na większym terenie ale jest to ta sama ilość syfu.
    Emisja zanieczyszczeń z elektrowni, hut itp. jest zawsze szkodliwa. W tej chwili jedynie atom to technologia umożliwiająca produkcję czystej energii. Powinno się wygaszać wszystko węglowe i zastępować elektrowniami atomowymi.

  4. #7304
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Na ciekawy post trafiłem:
    Cytat Napisał Mateusz H. Zobacz post
    W ostatnich dniach, miałem spalanie ok. 20kg/dobę... Do tej pory myślałem, że to w porządku, ale kiedy czytam wypowiedzi na forum, to jestem w szoku. Ogrzewam 180m2. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie. O co chodzi?!
    20kg węgla zwanego eko na dobę to jest ok.18zł a to jest ok.110kWh a to w nowym domu 180m2 to jakiś kosmos i to potwierdza że jest to najdroższy system grzewczy.
    Zatem pytanie do "czarodziejów" od "taniego" systemu na węgiel zwanego eko,mającego zużycie 6kg na dobę.O co chodzi ???
    Ściema marketingowa jedynie ?

    A może wychodzi jednak tak uwielbiany przez sprzedawców kotłów brak audytu energetycznego czyli OZC ?
    Bo wtedy inwestorzy dokładnie wiedzieliby ile kWh czyli ile kg węgla zwanego eko mieliby spalić wg fizyki a nie wg marketingowej sieczki ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 19:32

  5. #7305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na ciekawy post trafiłem:

    20kg węgla zwanego eko na dobę to jest ok.18zł a to jest ok.110kWh a to w nowym domu 180m2 to jakiś kosmos i to potwierdza że jest to najdroższy system grzewczy.
    Zatem pytanie do "czarodziejów" od "taniego" systemu na węgiel zwanego eko,mającego zużycie 6kg na dobę.O co chodzi ???
    Ściema marketingowa jedynie ?


    A może wychodzi jednak tak uwielbiany przez sprzedawców kotłów brak audytu energetycznego czyli OZC ?
    Bo wtedy inwestorzy dokładnie wiedzieliby ile kWh czyli ile kg węgla zwanego eko mieliby spalić wg fizyki a nie wg marketingowej sieczki ?
    U mnie wychodzi 9 kg miału za 460 zł tona. Za listopad wyszło 310 kg, w tym jest też ciepła woda. Zaciąłeś się z tym audytem? Śmiac mi się chce z takiego szamocącego się gościa po forum. A myjk twój ochroniarz?

  6. #7306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na ciekawy post trafiłem:

    20kg węgla zwanego eko na dobę to jest ok.18zł a to jest ok.110kWh a to w nowym domu 180m2 to jakiś kosmos i to potwierdza że jest to najdroższy system grzewczy.
    Zatem pytanie do "czarodziejów" od "taniego" systemu na węgiel zwanego eko,mającego zużycie 6kg na dobę.O co chodzi ???
    Ściema marketingowa jedynie ?

    A może wychodzi jednak tak znienawidzony przez sprzedawców kotłów brak audytu energetycznego czyli OZC ?
    Bo wtedy inwestorzy dokładnie wiedzieliby ile kWh czyli ile kg węgla zwanego eko mieliby spalić wg fizyki a nie wg marketingowej sieczki ?
    Ja ty to szybko przeliczyłeś (cena węgla, kaloryczność), ja kiedyś spalałem też przy ujemnych temperaturach 18kg/24h ale zmieniłem ekogroszek z OBI (brunatny u nich zwany młodym węglem) na ekogroszek kamienny i od razu spalanie spadło do 12kg/24h cena na 24h była nieznacznie niższa bo ekogroszek kamienny był sporo droższy, po regulacji ustawień zjechałem do 10kg/24h. Ale Arturek jest jasnowidzem i od razu wie po ile kto kupuje ekogroszek i jakiej kaloryczności on jest.

  7. #7307
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    U mnie wychodzi 9 kg miału za 460 zł tona. Za listopad wyszło 310 kg, w tym jest też ciepła woda. Zaciąłeś się z tym audytem? Śmiac mi się chce z takiego szamocącego się gościa po forum. A myjk twój ochroniarz?
    kedlaw0,proponuję przestudiować poniższy link i przyjąć do wiadomości:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9Bciciela-domu

    Po obejrzeniu,przedstaw swoje wnioski...
    Czyżbyś był tak zacofany jak twierdzą w tym filmie ?
    To nie jest Twoja prywatna sprawa,jarzysz ?

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ale Arturek jest jasnowidzem i od razu wie po ile kto kupuje ekogroszek i jakiej kaloryczności on jest.
    Tobie również ten link polecam skoro palisz najgorszym badziewiem...
    To nie jest Twoja prywatna sprawa...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9Bciciela-domu

    Dobry jakościowo wegiel zwany eko jest w cenie ok.900-1000zł/t...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 19:55

  8. #7308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    kedlaw0,proponuję przestudiować poniższy link i przyjąć do wiadomości:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9Bciciela-domu

    Po obejrzeniu,przedstaw swoje wnioski...
    Czyżbyś był tak zacofany jak twierdzą w tym filmie ?
    To nie jest Twoja prywatna sprawa,jarzysz ?



    Tobie również ten link polecam skoro palisz najgorszym badziewiem...
    To nie jest Twoja prywatna sprawa...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9Bciciela-domu

    Dobry jakościowo wegiel zwany eko jest w cenie ok.900-1000zł/t...

    O. A skąd wiesz ile kosztuje dobry eko? I skąd wiesz, że mój jest zły? I co? Drogo u mnie wychodzi? Przecież wątek jest dlaczego jest nieopłacalny?
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 04-12-2015 o 20:04 Powód: dodanie zdania

  9. #7309
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    O. A skąd wiesz ile kosztuje dobry eko? I skąd wiesz, że mój jest zły? I co? Drogo u mnie wychodzi? Przecież wątek jest dlaczego jest nieopłacalny?
    A nie prościej było zrobić OZC przed budową ?
    Wiedzialbys ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie i jaki system byłby najtańszy.
    Zamiast teraz szukać jak najtańszego badziewia ?
    Jak wrażenia po filmiku ?

    Jak wrzucisz śmieci do kotła będziesz miał jeszcze taniej.
    To twoja prywatna sprawa ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 20:11

  10. #7310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A nie prościej było zrobić OZC przed budową ?
    Wiedzialbys ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie i jaki system byłby najtańszy.
    Zamiast teraz szukać jak najtańszego badziewia ?
    Ja nie muszę szukać najtańszego. I skąd wiesz jak wygląda mój opał? Rozumiem, że pompki odpuściły argument taniości na argument zdrowotny?
    Zabawny jesteś z tym ozc.

  11. #7311
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Ja nie muszę szukać najtańszego. I skąd wiesz jak wygląda mój opał? Rozumiem, że pompki odpuściły argument taniości na argument zdrowotny?
    Zabawny jesteś z tym ozc.
    Palisz miałem jak przyznales czyli jest to najtańsze badziewie i jest to odpad poprodukcyjny z najgorszymi właściwościami spalania czyli trucia innych.
    Jarzysz,że to nie jest twoja prywatna sprawa bo trujesz w ten sposób dzieci swoje i sąsiadów ?
    Darmowe smieci będą zawsze najtańsze....

    1kWh z pompy ciepła to 0,10zl a z węgla zwanego eko to 0,16zl jakby co i jak znasz matematykę to stwierdzisz co jest tańsze...

    I dla utrwalenia:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ściciela-domu

    Swoją drogą jestem ciekawy kiedy zniknie ten temat na wniosek lobby węgla zwanego eko
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 20:22

  12. #7312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Palisz miałem jak przyznales czyli jest to najtańsze badziewie i jest to odpad poprodukcyjny z najgorszymi właściwościami spalania czyli trucia innych.
    Jarzysz,że to nie jest twoja prywatna sprawa bo trujesz w ten sposób dzieci swoje i sąsiadów ?
    Darmowe smieci będą zawsze najtańsze....
    Skąd wiesz jak ten miał wygląda? Sąsiad, który mieszka na przeciwko i pali śmieciuchem zatruł mnie już na śmierć. Przyszedł nie dawno i się pyta: Kiedy zaczniesz w domu grzać bo chyba nie palisz wcale, bo nawet chmurki z komina u ciebie nie widziałem.
    Niestety twoje 16 gr za eko u mnie tak nie wychodzi. I ponawiam pytanie:skąd wiesz jak wygląda to czym palę? Handlujesz węglem?
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 04-12-2015 o 20:32 Powód: edycja arturka

  13. #7313

    Domyślnie

    nie wiem czy ci co tak krytykują produkcję energii elektrycznej wiedzą, że Niemcy spalają o wiele więcej węgla (w tym brunatnego, krytykowanego przez kobra64) w swoich elektrowniach niż Polska. i takiego syfu nie ma w powietrzu jak u nas. ciekawe, nie?

    czekam na info jakie są dopuszczalne normy emisji pyłu (możecie podać też inne składniki) w kotłach V klasy. oczywiście zapewne zakłada się optymalne paliwo dla takiego kotła i optymalne sterowanie, co nie będzie zapewnione w warunkach rzeczywistych (szczególnie jak się widzi np. kombinacje kaszpira czy pawko z paliwem). w nowych blokach elektrowni to wygląda jednak trochę inaczej niż w domowej kotłowni
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #7314

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    nie wiem czy ci co tak krytykują produkcję energii elektrycznej wiedzą, że Niemcy spalają o wiele więcej węgla (w tym brunatnego, krytykowanego przez kobra64) w swoich elektrowniach niż Polska. i takiego syfu nie ma w powietrzu jak u nas. ciekawe, nie?

    czekam na info jakie są dopuszczalne normy emisji pyłu (możecie podać też inne składniki) w kotłach V klasy. oczywiście zapewne zakłada się optymalne paliwo dla takiego kotła i optymalne sterowanie, co nie będzie zapewnione w warunkach rzeczywistych (szczególnie jak się widzi np. kombinacje kaszpira czy pawko z paliwem). w nowych blokach elektrowni to wygląda jednak trochę inaczej niż w domowej kotłowni

    Których kotłów: smieciuchów czy podajnikowych jest najwięcej w Polsce. Które bardziej trują? Czemu bzduro w takich wątkach się nie uzewnętrznia? Lobby pompiarzy ciśnie podajniki? Ciekawe.

    Podpowiedź: w mojej miejscowości na około 40 domów: 2 są na gaz, 2 na podajnik a reszta śmieciuch. Zgadnijcie kto mnie truje?
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 04-12-2015 o 20:40 Powód: dopisanie zdania

  15. #7315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    kedlaw0,proponuję przestudiować poniższy link i przyjąć do wiadomości:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9Bciciela-domu

    Po obejrzeniu,przedstaw swoje wnioski...
    Czyżbyś był tak zacofany jak twierdzą w tym filmie ?
    To nie jest Twoja prywatna sprawa,jarzysz ?


    Tobie również ten link polecam skoro palisz najgorszym badziewiem...
    To nie jest Twoja prywatna sprawa...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9Bciciela-domu

    Dobry jakościowo wegiel zwany eko jest w cenie ok.900-1000zł/t...
    Ile razy wkleiłeś ten link? Równie dobrze wkleiłbyś linka ekologa lamentującego nad niszczeniem ekosystemu po instalacji pomp ciepła
    http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-...93290,1,0.html

    I skąd wiesz jakim węglem palę i ile płacę, dla informacji kupuje go właśnie pomiędzy 900-1000zł/t z racji tego że jest tylko do 3% popiołu i najmniej brudzi piec i komin i przez to jest jeszcze mniej roboty przy piec, ale przez to cena ogrzewania CO + CWU mam wyższą i listopad kosztował mnie 240zł, ale jakbym chciał zejść z kosztami o 50% to nie ma z tym problemy - kupię miał za połowę tej ceny.

  16. #7316
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    I skąd wiesz jakim węglem palę i ile płacę, dla informacji kupuje go właśnie pomiędzy 900-1000zł/t z racji tego że jest tylko do 3% popiołu i najmniej brudzi piec i komin i przez to jest jeszcze mniej roboty przy piec, ale przez to cena ogrzewania CO + CWU mam wyższą i listopad kosztował mnie 240zł, ale jakbym chciał zejść z kosztami o 50% to nie ma z tym problemy - kupię miał za połowę tej ceny.
    Maher,teraz patrz:
    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to fakt. dla ścisłości:
    - CO - 337 kWh
    - CWU - 134 kWh
    - bytowy I taryfa 97 =kWh, II taryfa 65 kWh, w sumie 163 kWh, w tym POŚ i przepompownia
    - razem listopad 664 kWh

    temperatura w domu 21*C, 3 osoby, przy czym jedna tylko w weekend, dwie przez 4-5 dni w tygodniu. delegacje i częste posiłki poza domem.
    664kWh to ok.250zł ogrzewanie PRĄDEM i to zużycie całego prądu w domu !!!!
    Grzałką w buforze bez kotłowni i bez komina,zczaisz w końcu ?

    Ty musiałbyś palić śmieciami żeby do imrahila się zbliżyć....
    Czujesz to czy nie czujesz ?
    Gdzie masz OZC ? Pokaż.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 20:56

  17. #7317

    Domyślnie



    O to zdjęcie sąsiadów arturka. Oczywiście palą śmieciuchami, ale to winne piece na eko, że on umiera otruty.


    Arturek, doczytaj imrahila dokładniej - 21 stopni - śmiech (u mnie 23), 3 osoby z których wiekszość czasu poza domem (u mnie 4 z których 3 są cały czas i dzień w dzień gotowanie i kapanie), nie ośmieszaj się tym wyliczeniem.

    ha ha szybko zedytowałeś z 200 zł na 250 zł
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 04-12-2015 o 20:58 Powód: dodanie zdania

  18. #7318
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    ha ha szybko zedytowałeś z 200 zł na 250 zł
    Bo u imrahil-a 664kWh to jest zużycie CAŁEGO prądu w domu za listopad czyli koszt kWh będzie wyższy a Maher tyle płaci jedynie za wegiel zwany eko do ogrzewania i cwu.
    Może oświeci się Wam w głowie,że prąd jest tańszy nawet w eksploatacji niż wegiel zwany eko ?
    Bez kotłowni i bez komina w dodatku.

    Oczywiście nie bierzemy pod uwagę spalanie śmieci jedynie dobry i pełnoprawny węgiel zwany eko...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 21:13

  19. #7319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bo to jest zużycie CAŁEGO prądu w domu za listopad czyli koszt kWh będzie wyższy a Maher tyle płaci jedynie za wegiel zwany eko do ogrzewania i cwu.

    Jak tam twoi sąsiedzi? Czym cie trują?
    Arturek, doczytaj imrahila dokładniej - 21 stopni - śmiech (u mnie 23), 3 osoby z których wiekszość czasu poza domem (u mnie 4 z których 3 są cały czas i dzień w dzień gotowanie i kapanie), nie ośmieszaj się tym wyliczeniem. Przypominam twoje wyliczenie - u mnie 142 zł.

  20. #7320
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    nie wiem czy ci co tak krytykują produkcję energii elektrycznej wiedzą, że Niemcy spalają o wiele więcej węgla (w tym brunatnego, krytykowanego przez kobra64) w swoich elektrowniach niż Polska....
    Imrahil, zawsze Cię szanowałem za umiar. Nie będę się nad Tobą w związku z tym pastwił, chociaż umiaru u Ciebie coraz mniej widzę. Powiem tylko - nie porównuj nieporównywalnego. Nasz brunat a ten niemiecki - to niebo a ziemia. Ich węgiel brunatny jest bliższy temu czeskiemu, czasem nazywanemu młodym kamiennym. Ma wartość opałową blisko dwukrotnie wyższą od bełchatowskiego syfu.

Strona 366 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony