dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 319 z 331
Pokaż wyniki od 6.361 do 6.380 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    Próba mikrofonu
    Powrót Jedi

  2. #6362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Powrót Jedi
    na to wyglada

  3. #6363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nareszcie temat odżyje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #6364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Mając na uwadze "standardową jakość" montażu, z którą spotykam się na budowach, chciałem zwrócić uwagę na inny problem, kto wie czy nie bardziej istotny z punktu widzenia przyszłych nakładów na energię niezbędną do ogrzewania pomieszczeń.
    Jaki to problem tak istotny, że stanowi to niedomówienie ? Jeżeli to jest "dobra" wiadomość to lepiej nie pisz.

  5. #6365
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Kolego T12345T
    Standardowa jakosc montazu obejrzysz na fb "fuszerki montazu okien" oraz chyba sam cos takiego niedługo dolaczysz do swej strony.
    Jeżeli okno osadzisz w warstwie ocieplenia, to nawet jak to będzie fuszerka montażowa to zdjęcia termowizyjne tego nie pokażą. Bo na czym ta fuszerka polega ? ,że są miejsca słabo zapianowane z bąblami powietrza. Bąbel powietrza jest zawsze izolatorem a nie przewodnikiem ciepła. Natomiast jak okno osadzisz w murze nośnym ocieplonym, to zdjęcia termowizyjne zawsze pokażą podwyższoną temperaturę ramy i utratę ciepła. Im grubiej jest ocieplony mur i szersza cieplejsza rama, tym temperatura tego muru jest wyższa i ucieczka ciepła do ramy jest większa, bo powierzchnia jest współpracy jest większa. To widać na zdjęciach termowizyjnych jako fuszerki montażowe. Na nic zda się kombinowanie i docieplanie okna foliami, ponieważ ciepło zawsze przechodzi z powierzchni muru do powierzchni ramy. Tylko wypchnięcie okna w warstwę ocieplenia zmniejsza ten przepływ 10x. Dzisiaj każdy montaż okna w murze nośnym to fuszerka technologiczna.

  6. #6366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    ... Dzisiaj każdy montaż okna w murze nośnym to fuszerka technologiczna.
    Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Jestem ciekaw co będzie z tymi oknami za 20 lat. Czy nadal będą tak świetnie izolowały. Dla mnie jest to jeszcze rozwijająca się technologia (sama w sobie bardzo dobra) i rzucanie osądów że montaż w murze jest błędny jest nad wyraz daleko idącym uproszczeniem.

  7. #6367

    Domyślnie

    Kolego Theme.
    Krzysztof powrócił wiec ..... czeka Cie trudna polemika z jedynym na swiecie specjalista od teorii i nowatorskich sposobów montażu w ociepleniu

  8. #6368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    ...Przy ociepleniu muru 20 cm styro, montaż okna 2m2 w warstwie ocieplenia daje zysk roczny 150 zł. ("Fizyka Cieplna Budowli w praktyce") Przy 30 cm styro zysk to 220 zł.
    Powołując się na publikację, szczegolnie w tak dyskusyjnej kwestii należaloby dokladniej wskazać przypis (czyli konkretny fragment w książce). Bo jak zwykle te liczby wyglądają na wyjęte z kapelusza.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #6369

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem...
    Jeżeli wdasz się z Krzysztofem w polemikę to za chwilę dowiesz się, że montując okna w ociepleniu masz takie zyski, że dom sam robi Ci raz w roku przelew na konto z zaoszczędzonych z ogrzewania pieniędzy i im więcej i większe okna tym więcej kasy Ci wraca.
    Idąc tym tropem gdybyś zbudował dom z samych okien to za kilka lat cały by Ci się zwrócił i jeszcze przybywałoby Ci kasy na koncie - na emeryturę jak znalazł, mógłbyś śmiało olać Zus...

    jedno Krzysztofowi trzeba przyznać - konsekwentny jest, p..rzy przez tyle lat te same bzdury i pomimo tego, że był już niezliczoną ilość razy za to wywalany zawsze wraca

    Gdybyś pomimo to chciał jednak z nim podyskutować zapamiętaj starą prawdę, że idiota najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem, powodzonka w zgłębianiu tajemnic montażu w warstwie ocieplenia
    ...

  10. #6370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    Jeżeli wdasz się z Krzysztofem w polemikę to za chwilę dowiesz się, że montując okna w ociepleniu masz takie zyski, że dom sam robi Ci raz w roku przelew na konto z zaoszczędzonych z ogrzewania pieniędzy i im więcej i większe okna tym więcej kasy Ci wraca.
    Idąc tym tropem gdybyś zbudował dom z samych okien to za kilka lat cały by Ci się zwrócił i jeszcze przybywałoby Ci kasy na koncie - na emeryturę jak znalazł, mógłbyś śmiało olać Zus...

    jedno Krzysztofowi trzeba przyznać - konsekwentny jest, p..rzy przez tyle lat te same bzdury i pomimo tego, że był już niezliczoną ilość razy za to wywalany zawsze wraca

    Gdybyś pomimo to chciał jednak z nim podyskutować zapamiętaj starą prawdę, że idiota najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem, powodzonka w zgłębianiu tajemnic montażu w warstwie ocieplenia

  11. #6371
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    montaż w murze jest błędny jest nad wyraz daleko idącym uproszczeniem.
    Porównaj sobie zdjęcia termowizyjne okien osadzonych w murze z oknami osadzonymi w warstwie ocieplenia. Wraz z grubością ocieplenia, rośnie temperatura muru, więc osadzanie w nim ram okiennych tylko podgrzewa ramę co pokazują zdjęcia termowizyjne. Nie jest to uproszczenie tylko prawda.

  12. #6372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Powołując się na publikację, szczegolnie w tak dyskusyjnej kwestii należaloby dokladniej wskazać przypis (czyli konkretny fragment w książce). Bo jak zwykle te liczby wyglądają na wyjęte z kapelusza.
    Rozdział 6. Obliczanie strat ciepła z budynku do środowiska. Przy oknie 2m2 VEKA 90 osadzonym w warstwie ocieplenia 20 cm zaoszczędzisz 238 kWh rocznie, a przy warstwie ocieplenia 30 cm zaoszczędzisz 353 kWh rocznie. Im grubsze ocieplenie muru, tym on ma większą temperaturę i więcej ciepła przekazuje do ramy okiennej osadzonej w murze.To pokazują zdjęcia termowizyjne jako fuszerki. Dzisiaj to tylko osadzenie okien w warstwie ocieplenia pozwala uniknąć tych strat ciepła.

  13. #6373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Jestem tu dość nowy, choć forum przeglądam od długiego czasu. Stąd nie chcę się wymądrzać, ale Twoje 6 "przykazanie" ma jedną wadę.
    Im bardziej chcesz udowodnić swoją rację tym wyższe koszta realizacji projektu i Twoje rzekome oszczędności (jakieś tam są ale kto to umie policzyć???) utopione są w grubszym styropianie. Swoją drogą jeśli policzyć po ludzku 238kWh razy 0,65 groszy za prąd to wyjdzie Ci 154zł oszczędności rocznie. Ciekawe ile kosztuje badanie termowizyjne aby udowodnić Twoją zawiłą teorię.

    Co do oszczędności - 238kWh rocznie. A co będzie jeśli przyjdzie zima taka jak ostatnio, gdzie prawie jej nie było? A jakie będą oszczędności jak chwyci raptem na 2 miesiące syberyjski mróz? Wszystko na papierze wygląda pysznie. Laboratorium da wyniki a Ty sobie interpretuj je jak chcesz i strasz nimi swoich Klientów.

  14. #6374
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Co do oszczędności - 238kWh rocznie. A co będzie jeśli przyjdzie zima taka jak ostatnio, gdzie prawie jej nie było? A jakie będą oszczędności jak chwyci raptem na 2 miesiące syberyjski mróz? Wszystko na papierze wygląda pysznie. Laboratorium da wyniki a Ty sobie interpretuj je jak chcesz i strasz nimi swoich Klientów.
    Średnia temperatura okresu zimowego (200 dni) w Polsce to +2*C i ta strata energii 238 kWh rocznie na oknie 2m2 dotyczy tego okresu z tymi parametrami. Oczywiście, że klimat się ociepla, ale robi to wolno, średnio 0.1*C rocznie. To my go ocieplamy, bo zamiast budować budynki pasywne energetycznie z oknami osadzonymi w warstwie ocieplenia ze stratą energii 20x mniejszą, okna montuje się w mostku termicznym muru nośnego. To pokazują zdjęcia termowizyjne. Na równiku już mamy +55*C i tysiące ludzi u naszych drzwi. Pamiętaj, schłodzenie domu wymaga 2x więcej energii niż jego ogrzanie, czyli 2x mocniej podgrzewamy klimat. Cieplejszy klimat o następny 1*C za 10 lat to trąby powietrzne, które niszczą całą infrastrukturę energetyczną. Pokazują filmy jak wycieczkowiec zbliża się do topniejących lodów Arktyki z widokami na kry na których białe niedźwiedzie odpływają w siną dal na pełne morze. One są skazane na śmierć, bo mimo że umieją pływać to w jakim kierunku mają to robić skoro stały ląd im się wytapia. Pomyśl trochę na trzeźwo.

  15. #6375

  16. #6376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Aż mnie zatkało. Czytałem to z chęcią zrozumienia kilka razy i za każdym razem łzy zalewały mi oczy przy fragmencie z białymi niedźwiedziami.
    Zręcznie uniknąłeś mojego pytania odwracając kota ogonem. Chyba nie pierwszy raz jak widzę. Na miejscu tego kota zapakowałbym się na krę z białym niedźwiedzie i uciekał z nim w siną dal.
    Trochę poważniej, na ile pozwala Twoja wypowiedź (częściowo masz rację ale nie całkiem. Zaznaczam - CZĘŚCIOWO). Po co opowiadasz o kosztach chłodzenia skoro mówimy o utracie ciepła przez ramy montowane w murze.

    Nie wierzyłem, że książki do matematyki pt "I Ty zostaniesz Pitagorasem" działają. Jesteś pierwszym człowiekiem który nim się stał. Twoje wyliczenia zawstydziły nawet ZUS.

    Powiedzieć Ci moją receptę na "oszczędności". W domu mam okna zamontowane w murze. Dom docieplony jak u przeciętnego Kowalskiego. W zimie mam jakieś 22 stopnie w domu bo tak lubię. A aby mieć ciepło chodzę do pracy i sprzedaję drzwi, panele, klamki, karnisze itp rzeczy do domu. W tyle mam to czy spalę 3 czy 4 tony węgla rocznie. Tona kosztuje od 600-1000zł. Zamiast siedzieć na forach i udowadniać coś co nie istniej wystarczy, że zrobię kilka transakcji w miesiącu więcej i mam na tą tonę węgla do chałupy. Aby być takim super oszczędnym musiałbym jeszcze rzucić palenie, przejść na dietę, kupić samochód z mikroskopijnym silniczkiem, stresować się wychodzeniem do restauracji z żoną i rachunkiem jaki tam otrzymuję.
    Jak dla mnie za dużo zachodu z Twoimi teoriami. Poradzę Ci jedną rzecz od serca. Pracuj ciężej, zarabiaj więcej i ustaw sobie w domu +22 stopnie a będziesz szczęśliwy.
    Liczę, że się nie obrazisz i nie weźmiesz za bardzo do siebie tego co piszę, ale ja nie jestem super eko, super fit. Jestem przeciętny jak chyba większość tu.

  17. #6377

    Domyślnie

    Jak ktos ma duzo wolnego czasu i checi moze przeczytac ten watek od samego poczatku. Wyliczenia sie zmienialy ale kiedys zadane pytanie przez mieszkanca domu z zamontowanymi oknami w licu muru po dzis dzien pozostalo bez odpowiedzi.....bo wg Krzysztofa sam fakt zamontowania okien w ociepleniu dawal oszczednosci wieksze niz koszt jaki ponosil Forumowicz na ogrzanie calej chalupy
    Perpetuum mobile jednym slowem

  18. #6378
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Tak w temacie wiarygodności K49:
    17-07-2011 14:28
    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Panowie, do końca roku będzie aprobata ITB

  19. #6379
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Krzysztof powrócił wiec ..... czeka Cie trudna polemika z jedynym na swiecie specjalista od teorii i nowatorskich sposobów montażu w ociepleniu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie termowizyjne okna Veka90 w murze nośnym.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	368683Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie termowizyjne okna VEKA90 w warstwie ocieplenia AD.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	368684

    Oto porównanie strat ciepła okien VEKA 90. Ocieplenie muru w obu domach to 20 cm styro. Jedno jest osadzone w murze nośnym z foliami zewnętrzną i wewnętrzną zgodnie z tak zwanym "ciepłym montażem". Temp. zewnętrzna - 2*C. Drugie okno identyczne VEKA 90 osadzone w warstwie ocieplenia na elementach /moderowano/ z tworzywa bez folii, ale z taśmą rozprężną pod węgarkiem. Temp. zewnętrzna - 8,5*C. Aby dokonać miarodajnego porównania trzeba przemnożyć iloraz różnicy temperatur (- 8,5*C : - 2*C = 4,25) przez współczynnik temperaturowy przewodności ciepła ramy ze względu na miejsce jej osadzenia ( w murze czy w ociepleniu). W murze rozpiętość temp. ramy to 8*C. W ociepleniu rozpiętość temp. ramy to 1,8*C. Iloraz 8 : 1,8 = 4,44 Wynik to 4,25 X 4,44 = 18,87. Okno VEKA 90 osadzone w warstwie ocieplenia przynosi 19x mniej strat ciepła niż takie samo okno osadzone w murze nośnym.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-09-2016 o 12:06 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  20. #6380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Powiedzieć Ci moją receptę na "oszczędności". W domu mam okna zamontowane w murze. Dom docieplony jak u przeciętnego Kowalskiego. W zimie mam jakieś 22 stopnie w domu bo tak lubię. A aby mieć ciepło chodzę do pracy i sprzedaję drzwi, panele, klamki, karnisze itp rzeczy do domu. W tyle mam to czy spalę 3 czy 4 tony węgla rocznie.
    Chciałbyś chodzić ulicami po których jeżdżą samochody z ubiegłego wieku z kopciuchami z rur wydechowych ? Węgiel chcesz spalać bez norm bo tak Ci się podoba i truć innych bo na to Cię stać, to jedź do Krakowa i tam uprawiaj tą swoją politykę.

Strona 319 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony