dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 54
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1068
  1. #781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    21oC ustawiam jedynie rano, bo przed wyjściem do roboty nie potrzebuję takiego ciepła jak popołudniu i wieczorem. Wieczorem będę celował w 21,5 - 22 oC.

    Muszę jeszcze tylko sprawdzić do ilu stopni będę musiał grzać w godzinach 13:00 - 15:00 i jaka będzie bezwładność podłogi, aby wieczorem "odczuwać" komfort cieplny. Moja podłoga to 12cm tzw. chudziaka, na to układane kable i zalewane (zasypywane) miksokretem - 8cm. Całość domu w panelach oprócz łazienki i WC.
    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dziś załączyłem ogrzewanie jedynie w salonie - 2kW na dwie godziny między 13-15, ale temperatura w domu praktycznie się nie zmieniła. Pewnie, żeby ruszyć 20cm betonowej podłogi muszę puścić ogrzewanie nieco dłużej.
    Obecnie mam dalej stabilne 21,5oC i 58% wilgotności (ok. 16:30 było 20,8oC) i stwierdzam, że brakuje te 0,5oC. Jutro spróbuję odpalić podłogę na dodatkowe dwie godziny między 4:00-6:00 rano.

    Testowałem też mój odzysk ciepła woda-woda i podczas prysznicowania na zasilaniu rurka z wodą wodociągową miała temp. 15oC, a rurka po odzysku 25oC. +10oC do przodu. Dużo, mało ?
    Co do ruszenia całego domu z posadzką tej grubości to trochę kWh zainwestujesz. U mnie mam jastrych grubości 11 cm. w sobotę odpaliłem ogrzewanie w dwóch sypialniach i zjadło około 10kWh.

    Co dziwne dla mnie komfort to właśnie ciepły poranek. Wstaje z łóżka w krótkich spodenkach, koszulce wygrzany z pod kołderki i chciałbym mieć jak najmniejszą różnicę temperatur - wtedy komfort poprawia klima.
    Po południu jestem już w ruchu tak więc ciepła mi już nie brakuje.
    To jest właśnie różnica w zapewnieniu komfortu. Nie da się porównać nawet dwóch takich samych domów przy różnych użytkownikach.

    Druga sprawa to różnica w wykończeniu posadzki. Panele mam w sypialniach i tam odczucie temp. jest wyższe - nie odczuwam tam tak chłodu.
    Teraz w sypialniach zrobiłbym wykładziny a w salonie bardzo dobrej jakości panele. Dlaczego wykładziny bo mam mięciutki dywanik pod łóżkiem i tak chciałbym mieć w całym pokoju
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  2. #782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Nie do końca bo w sypialni chcemy zjechać do 20* . Da się przekosić bo od reszty domu oddziela ją długi waski koryyarz ktory nie "przenosi" ciepła z salonu- to juz sprawdzilismy. Inna sprawa że ze względu na nadciągającego dzieciaka chcemy obniżyć temperatury otoczenia - wzgledy zdrowotne. I wtedy owszem strefa dzienna podyktuje temp. dla reszty domu ( z wył. sypialni) ale dopiero jak zjedzie do odpowiednich wartości.
    U mnie było odwrotnie i nadal jest. Dzieko = wyższa temperatura. Do kąpania, bo chore, bo katarek.
    Jak dla mnie różnica temperatury na poziomie 2oC w poszczególnych pomieszczenia powoduje dyskomfort. Czuć, że jest zimniej.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  3. #783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    U mnie było odwrotnie i nadal jest. Dzieko = wyższa temperatura. Do kąpania, bo chore, bo katarek.
    Jak dla mnie różnica temperatury na poziomie 2oC w poszczególnych pomieszczenia powoduje dyskomfort. Czuć, że jest zimniej.
    To prawda, wyczuwalnie chłodniej jest w sypialni. Ale w wyższej temp. po prostu źle się nam śpi - wypróbowane i udowodnione

    A jeśli chodzi o dzieciaka to większość rodziców tak robi - jak pojawia się dzieciak to temperatura w górę, a powinno być odwrotnie. Względy zdrowotne. Ale każdy robi jak uważa
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  4. #784

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u nas też poniżej 50%, ale jakoś nie przeszkadza. nikt nie lata koło termometrów, farelek itp. niby drugi sezon grzewczy, ale ciekawość wygrywa. trzeba czasem spojrzeć na termometr i licznik
    To ja z chęcią oddam część swojej wilgoci. U mnie w starej kamienicy, na parterze, mam teraz ok. 70% wilgotności

  5. #785

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    To prawda, wyczuwalnie chłodniej jest w sypialni. Ale w wyższej temp. po prostu źle się nam śpi - wypróbowane i udowodnione

    A jeśli chodzi o dzieciaka to większość rodziców tak robi - jak pojawia się dzieciak to temperatura w górę, a powinno być odwrotnie. Względy zdrowotne. Ale każdy robi jak uważa
    Trochę racji z tym masz, ale jest kąpiel, przy której musisz mieć więcej stopni, a właściwie bardziej już po samej kąpieli... z resztą zobaczysz jak wyciągniesz dzidzię z kąpieli i jak będzie za chłodno, to od razu czkawka... i żeby tylko na niej się skończyło. Na pewno dziecko na co dzień inaczej odczuwa temperaturę, bo jest w ciągłym ruchu, ale to już takie troszkę starsze (przynajmniej raczkujące), te młodsze jednak głównie leży...

    PS. Sorki za post jeden po drugim.

  6. #786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Co do ruszenia całego domu z posadzką tej grubości to trochę kWh zainwestujesz. U mnie mam jastrych grubości 11 cm. w sobotę odpaliłem ogrzewanie w dwóch sypialniach i zjadło około 10kWh.
    W nocy puściłem grzanie salonu na 4 godziny od 23:30 do 3:30. To wystarczyło, żeby naładować 20cm betonowej podłogi i rano temp. w salonie osiągnęła 21,5oC i wciąż rośnie. Temperatura paneli podłogowych miała 23,5oC (mierzone pirometrem). Niestety nie mam jeszcze zrobionego rejestrowania temperatury powietrza i podłogi i nie mogę określić bezwładności.
    Oceniam, że rano temperatura 21,5oC jest nieco za wysoka. Biegając w samych majtkach było ciepło. A może było to spowodowane oddającą ciepło podłogą ?

    Będę chciał jeszcze przetestować wysterowanie ogrzewania podłogowego o sam czujnik temperatury podłogi. No i ogrzewanie samą klimą, której nie mam jeszcze zamontowanej, mimo, że od dwóch miesięcy leży w garażu...

    Jeszcze dużo "biegania" przede mną, aby ustawić własne preferencje w systemie ogrzewania.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 12-10-2016 o 08:51
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Dziś, czyli dokładnie tak jak rok temu 13.10 - mój dom zaczął sezon grzewczy włączyło się ogrzewanie w naszej łazience. Pozostała część domu stoi na 21,5 -22,5 i ani w dół ani w górę, bez grzania. Wczoraj natomiast montowaliśmy dwie nowe szafki w salonie i podczas montażu dwie osoby podniosły temperaturę o 2*. W kominku zapaliliśmy do tej pory raz - 3 szczapy bez dokładania. Jest natomiast odczucie suchego powietrza. Muszę się wybrać do jakiegoś marketu i kupić higrometr. Podłoga jest chłodna. Wyczuwalnie. Sprawę rozwiązałem wełną Moja żona i tak chodzi w kapciach więc nie odczuwa. Nie chodzimy w polarach żeby była jasność; bluzki z długim rękawkiem.
    Zaglądnąłem do zapisków zużycia w zeszłym sezonie i przy takiej pogodzie i temperaturach dom ciągnął około 12-15kwh/dobę.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  8. #788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    do tej pory moja klima pociągnęła jakieś 10kWh. Kable jeszcze nie działają. W domu jakieś 21stC o 6:00 rano.

  9. #789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Dziś, czyli dokładnie tak jak rok temu 13.10 - mój dom zaczął sezon grzewczy włączyło się ogrzewanie w naszej łazience. Pozostała część domu stoi na 21,5 -22,5 i ani w dół ani w górę, bez grzania. Wczoraj natomiast montowaliśmy dwie nowe szafki w salonie i podczas montażu dwie osoby podniosły temperaturę o 2*. W kominku zapaliliśmy do tej pory raz - 3 szczapy bez dokładania. Jest natomiast odczucie suchego powietrza. Muszę się wybrać do jakiegoś marketu i kupić higrometr. Podłoga jest chłodna. Wyczuwalnie. Sprawę rozwiązałem wełną Moja żona i tak chodzi w kapciach więc nie odczuwa. Nie chodzimy w polarach żeby była jasność; bluzki z długim rękawkiem.
    Zaglądnąłem do zapisków zużycia w zeszłym sezonie i przy takiej pogodzie i temperaturach dom ciągnął około 12-15kwh/dobę.
    W lecie też tak podnosiła się temperatura przy użytkowaniu domu? U mnie żeby temperatura w salonie podniosła się o 2 oC to klima dmucha z dwie godziny.

    U mnie jeszcze nie było 21 na liczniku ale pewnie kable już 50kWk zużyły.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  10. #790

    Domyślnie

    u mnie temperatura nigdy nie wzrasta w takim tempie, pewnie przez dużą bezwładność (silikatowe ściany, u MAG czy Barth3z styropian od wewnątrz). nawet latem, jeśli wykluczyć zyski od słońca (temperatura zewnętrzna około 20°C i brak słońca).

    co do temperatur i komfortu - u nas najmniej na termometrze w salonie 22,4, grzejemy. w łazience inny termometr (regulator maty grzewczej) - minimum widziałem 23,3, a odczuwalnie to taka sama temperatura jak w salonie. w salonie na regulatorze 21,8. między najwyższym a najniższym wskazaniem 1,5 stopnia różnicy, więc ciężko porównywać temperatury.

    za to ja i córka nigdy nie chodzimy w długim rękawie czy spodniach, zawsze na boso bez skarpet. żona od zawsze zmarzluch, ale w naszym domu też zwykle w krótkim rękawku.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dzisiaj rano miałem już 20stC, a na zewnątrz -3. Chyba odpalę kable, tylko cosik jeszcze muszę podłączyć.

  12. #792

    Domyślnie

    W domu wiadrolitrowym jak mój który stoi na fundamentach a ściany z silki nie są "odcięte" od fundamentów popykiwanie dawka energii nic nie daje. Trzeba wrzucić konkretną ilość żeby zasilić rozładowane ściany i podłogę. Później można sobie popykiwać o ile aura na zewnatrz pozwala. I to też na zasadzie monitoruj idź i włącz niż automatu. Dziwi mnie ze domy o kilka klas wyższe obroniły się raptem o 8 dni później z rozpoczęciem grzania. U mnie zacząłem 5.X i to też bardziej na zasadzie prewencji bo wiedziałem że i tak mnie czeka wladowanie o około 50 kWh na strzał.

  13. #793

    Domyślnie

    u mnie to zależy przede wszystkim od słońca, a ostatnie dni to było zachmurzenie totalne.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #794

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u mnie to zależy przede wszystkim od słońca, a ostatnie dni to było zachmurzenie totalne.
    Fakt, słońce to POTĘGA.

  15. #795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Jednego dnia puściłem podłogówkę w salonie na 10 godzin. Miało być tylko na 3-4 w nocy, ale aplikacja fibaro na smartfonie nie załapała recznego wyłaczenia ogrzewania Zorientowałem się dopiero w robocie. Mimo to, salonu nie przegrzałem. Prawdopodobnie dlatego, że to pierwsze ładowanie o którym pisze noname, a po drugie mam kable o mocy jedynie 10W/mb rozstawione co 20cm. No i grzałem tylko salon.

    W końcu po półtora tygodniu pojawiło się przed chwilą słońce i w ciągu godziny podbiło mi temperaturę w domu z 21 do 22oC. A dopiero jest 12:00.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Jednego dnia puściłem podłogówkę w salonie na 10 godzin. Miało być tylko na 3-4 w nocy, ale aplikacja fibaro na smartfonie nie załapała recznego wyłaczenia ogrzewania Zorientowałem się dopiero w robocie. Mimo to, salonu nie przegrzałem. Prawdopodobnie dlatego, że to pierwsze ładowanie o którym pisze noname, a po drugie mam kable o mocy jedynie 10W/mb rozstawione co 20cm. No i grzałem tylko salon.

    W końcu po półtora tygodniu pojawiło się przed chwilą słońce i w ciągu godziny podbiło mi temperaturę w domu z 21 do 22oC. A dopiero jest 12:00.
    Tylko że takie dawki słońca to jak wydmuszka.Nie podeprę tego wyliczeniami czy artykułami. Z obserwacji to tak działa. Dlatego wolę na sztywno w godzinach południowej taryfy stosować podbicie by wymusić pracę kotła - czy potrzeba, czy nie. Zyski słoneczne do 21 się nie przeniosą. A komfort kiedy pompka tłoczy 24 C (o 19) a nie 21C jest bezcenny

  17. #797

    Domyślnie

    Sorry że post pod postem
    Poza tym takie myki z włączaniem ogrzewania lub nie to można stosować ale przy wyjściu z sezonu grzewczego niż w niego wchodząc.
    I tak wpompuje w chalupę około 7600 kWh jak co roku od 3 lat....zmieni się tylko długość sezonu - liczba dni..

  18. #798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Błagam adminie. Przestaw mi stopkę na hipertekst
    DOM 25kWh/m2*rok. 2000zł/m2. Zrobisz samemu.
    Niech prowadzi do mojego dziennika budowy.

  19. #799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Błagam adminie. Przestaw mi stopkę na hipertekst
    DOM 25kWh/m2*rok. 2000zł/m2. Zrobisz samemu.
    Niech prowadzi do mojego dziennika budowy.
    Wpisz w stopce następujący kod usuwając znaki @ z początku i środka:

    [@URL="http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225172-Dom-wariat%C3%B3w"][b@]DOM 25kWh/m2*rok. 2000zł/m2. Zrobisz samemu.[/b][/URL]

  20. #800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dzięki.

Strona 40 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony