dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 160 z 1022
Pokaż wyniki od 3.181 do 3.200 z 20440
  1. #3181
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Drobny sprzedawczyku,od 2009r czyli od 7 lat na forum występują ????
    Arturo bufor czasem jest potrzebny. To niewyobrażalne ,ale schematy instalacji są różne .
    Może się zdarzyć ,że wszystkie odbiorniki zostaną zamknięte np. Obniżenie nocne.
    A wtedy zabraknie przepływu i energii dla defrostu .
    Takie bufory zalecał Daikin i Panasonik.A Atlantic też nie uzna gwarancji jak zamarznie wymiennik ( Ale tu jest to bardzo mało prawdopodobne bo jest zbiornik i czujnik w zbiorniku.

  2. #3182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobromil

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wieruszów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Ja już dawno przestałem się podniecać zużyciem. Przez 3 kolejne sezony było ono niemal identyczne, więc spisuję raz w roku. Akurat rok minął mi 27.09. więc przez te 39dni zużyłem dokładnie 500kWh, czyli średnio jakieś 13kWh na dobę. Ale jak chcesz to sprawdzę zużycie z soboty na niedzielę i Ci powiem. W dzień było u mnie 3-4st, w nocy pewnie będzie mniej. W domu mam constans 23st.
    Cześć @map78! Czy temperaturę w domu (np 23) ustawiasz w sterowniku PC, czy na zewnętrznym w domu? Inaczej mówiąc, czy sterownik w domu da rade ustawić grzanie do trmp. zadanej w domu? Póki co na 21 dni wziął mi 114 KW/h na CO, a na CWU 44kW/h. jaki masz sterownik w domu? Szukam takiego żeby przez neta podejrzeć. Nie chodzi mi o ten od Panasonica..

  3. #3183
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post

    Co do "furtki dla instalatorów", to zapewne trafiłeś w tematach o powietrznych na informacje na temat automatyki sterującej w PC Panasonic, która nie pozwala na wzrost delty GZ powyżej 5*C redukując obroty sprężarki. Jako użytkownik takowej możesz to chyba potwierdzić?
    Mogę potwierdzić, że jako użytkownik początkowo mocno zainteresowany tematem nigdy nie stwierdziłem delty wyższej niż 5st, więc pewnie jest to w jakiś techniczny sposób regulowane. Ale co to ma wspólnego ze sprzęgłem/buforem, czy to tylko takie pytanie dodatkowe?
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #3184
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobromil Zobacz post
    Cześć @map78! Czy temperaturę w domu (np 23) ustawiasz w sterowniku PC, czy na zewnętrznym w domu? Inaczej mówiąc, czy sterownik w domu da rade ustawić grzanie do trmp. zadanej w domu? Póki co na 21 dni wziął mi 114 KW/h na CO, a na CWU 44kW/h. jaki masz sterownik w domu? Szukam takiego żeby przez neta podejrzeć. Nie chodzi mi o ten od Panasonica..
    Steruje pompą termostatem z domu. Jest to akurat Euroster 2026TxRx. Bardzo proste urządzenie, działa na zasadzie On/Off, czyli wyłącza pompę gdy ta osiągnie zadaną temp w domu.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #3185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Mogę potwierdzić, że jako użytkownik początkowo mocno zainteresowany tematem nigdy nie stwierdziłem delty wyższej niż 5st, więc pewnie jest to w jakiś techniczny sposób regulowane. Ale co to ma wspólnego ze sprzęgłem/buforem, czy to tylko takie pytanie dodatkowe?
    Cześć Map
    masz ok instalację , dobre przepływy na PC i może silną pompę wodną w PC (3-biegowa Wilo)
    Prawdopodobnie dlatego masz ładną dt nie większą od 5.
    W moim T-capie jest 7 biegów i kiedy zrobiłem bypass na buforze ,to przy niższych prędkościach miałem przez dłuższy czas dt np ok 6-8K.Po nagrzaniu systemu oczywiście już było ok .
    Robiłem pomiary w przeróżnych kombinacjach- potwierdziły się dane katalogowe przy wymaganych parametrach (głównie nominalny przepływ)
    Dlatego jestem zwolennikiem przynajmniej testowego ( nawet uruchomieniewego) pomiaru przepływu i mocy grzewczej i cop ( przecież to tylko sprzęt , nawet prawidłowo podłączony może być fabrycznie uszkodzony)
    Taka tylko dygresja...
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  6. #3186

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    Dla mnie to praktyczne pierwszy sezon, także w piwnicy jestem bardzo często
    Za październik PC zjadła 411kWh z tego rezultatu jestem raczej zadowolony.
    Listopad, przy temp. w nocy 2-0*C zużycie wzrosło do 20-25kWh/doba, wiec jakbyś mógł to sprawdź ile pompka Ci łyknie przez noc wtedy będę miał jakieś odniesienie.

    Pozdrawiam
    Jacek
    Jacku , u mnie tez pierwszy sezon grzania.
    Pazdziernik jutro podsumuje w temacie zuzycia.Podobne wartosci , niecałe 500KW.Jeszcze nie mam 2 taryfy ale Pc powoli tak ustawiam aby grzała w okienkach G12W.Tak sobie przypomnę rok temu jak zdecydowałem sie na PC i " jakby za ogrzewanie było nie więcej niż 500pln".
    Teraz dążymy do min.Przecież 500 Kw x 0,30 =150pln i to wynik z CWU.Jest dobrze.
    Wracając , u mnie jest podobnie
    25kw CWU+CO temp. ok 0st. noc(defroaty)
    13-15 CWU+CO temp ok 5st
    pozdrawim
    Powierzchnia użytkowa 149m2,wszędzie podłogówka 162m2, ściany pustak żużlowy 24cm + 15cm Arbet 0,031
    posadzka 10cm EPS 100 + 3 cm mata,piana OK 25cm,garaż + 2x łazienka - grzejniki(wyłączone)
    Panasonic PW 9KW 3f+ 200l C.W.U

  7. #3187
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Jacku , u mnie tez pierwszy sezon grzania.
    Pazdziernik jutro podsumuje w temacie zuzycia.Podobne wartosci , niecałe 500KW.Jeszcze nie mam 2 taryfy ale Pc powoli tak ustawiam aby grzała w okienkach G12W.Tak sobie przypomnę rok temu jak zdecydowałem sie na PC i " jakby za ogrzewanie było nie więcej niż 500pln".
    Teraz dążymy do min.Przecież 500 Kw x 0,30 =150pln i to wynik z CWU.Jest dobrze.
    Wracając , u mnie jest podobnie
    25kw CWU+CO temp. ok 0st. noc(defroaty)
    13-15 CWU+CO temp ok 5st
    pozdrawim
    Chłopaki,dajcie tym masom betonu,ścian,meblom trochę czasu żeby się nagrzaly do temp.pokojowej do momentu gdzie będziecie jedynie uzupełniać naturalne straty energii.
    Teraz Wam te rzeczy z automatu powoduja wychladzanie zabierając energię która dostarczcie czyli to jest naturalny proces.

  8. #3188
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Dlatego jestem zwolennikiem przynajmniej testowego ( nawet uruchomieniewego) pomiaru przepływu i mocy grzewczej i cop ( przecież to tylko sprzęt , nawet prawidłowo podłączony może być fabrycznie uszkodzony)
    Taka tylko dygresja...
    Pzdr
    Ja również tylko za tym jestem, a nie przeciwko buforom, czy sprzęgłom - te czasem są niezbędne dla poprawnej pracy instalacji. Natomiast jestem przeciwny podawaniu przez sprzedawców/instalatorów od razu w wycenie bufora, bez pomiarów przepływu, oporów itp. A to niestety jest najczęstszą praktyką naszych instalatorów.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  9. #3189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Nie złą karierę może zrobić firma instalatorska z hasłem :
    - mamy odpowiednie przyrządy pomiarowe
    - w ofercie : szanowny kliencie podaj schemat instalcji z obliczeniami , a najlepiej z oporami instalacji.
    No i tu właśnie jest ten cały problem buforowo/ sprzęgłowy - instalator też na wodę nie jeździ i pod mostem nie śpi.Nie wiem- może jakiś zapis o dostarczonych dostarczonych danych przez klienta ( przecież zazwyczaj inna firma robi instalacje ). Wtedy tylko zostawi się miejsce na sprzęgło -inewstor zapłaci tylko za ewentualny montaż.W przypadku modernizacji , chyba są jakieś nieinwazyjne przepływomierze ?
    No - tu jest pole do manewru dla fachmanów.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #3190

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Mogę potwierdzić, że jako użytkownik początkowo mocno zainteresowany tematem nigdy nie stwierdziłem delty wyższej niż 5st, więc pewnie jest to w jakiś techniczny sposób regulowane. Ale co to ma wspólnego ze sprzęgłem/buforem, czy to tylko takie pytanie dodatkowe?
    Już wyjaśniam. Układ chłodniczy bez takiego "udoskonalenia" w układzie sterowania będzie osiągał znamionową grzewczą niezależnie od tego, czy delta wyniesie 5*C, czy np. 8*C (wzrośnie trochę skraplanie i tyle). Przepływ (dla 9kW) - 1,55m3/h i 0,97m3/h.
    Ale układ ze sterowaniem "udoskonalonym" przy przepływie 0,97m3/h zredukuje grzewczą do 5,64kW (przynajmniej w teorii) i posiadacz takiej instalacji nie zobaczy grzewczej za którą zapłacił.
    Ma wtedy do wyboru:
    - wymienić obiegówkę na "mocniejszą"
    - dodać do układu sprzęgło
    - zadowolić się mniejszą wartością grzewczej

    Czy te układy zachowują się dokładnie w ten sposób - tego pewien nie jestem. Bazuję na informacjach, które znalazłem.
    Szkoda, że niektórzy instalatorzy posiadający wiedzę na temat nietypowych (bo tak je chyba trzeba nazwać) rozwiązań w układach sterowania niektórych modeli PC, zamiast się jej częścią podzielić - wolą tracić czas na pyskówki na temat sprzęgła (co miało w przeszłości miejsce wielokrotnie).
    A wystarczyłoby kilka zdań - krótko i na temat.
    Dla jasności - nie jestem zwolennikiem przekombinowanych układów. Moim zdaniem układ powinien być tylko na tyle skomplikowany, na ile skomplikowanym być musi.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 06-11-2016 o 10:53

  11. #3191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie do zaawansowanych i obytych ze sprzętem użytkowników PC Panasonic, za moment zakończę wygrzewanie posadzki i będę musiał ustawić urządzenie do pracy w normalnych warunkach. Mam zamontowaną PC Panasonic SDC 7KW Split 1F do tego zasobnik CWU Hewalex 250 HP i podłogówka w wylewce grubości około 9 cm. Mam umowę z PGE na taryfę G12w.

    - jak macie ustawione urządzenie i priorytety dla CO i CWU ?
    - co zrobić żeby w domu było ciepło a koszty jak najniższe ( ustawienia timera, osiągane tem. w domu i wody w zasobniku )
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #3192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.545
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Już wyjaśniam. Układ chłodniczy bez takiego "udoskonalenia" w układzie sterowania będzie osiągał znamionową grzewczą niezależnie od tego, czy delta wyniesie 5*C, czy np. 8*C (wzrośnie trochę skraplanie i tyle). Przepływ (dla 9kW) - 1,55m3/h i 0,97m3/h.
    Ale układ ze sterowaniem "udoskonalonym" przy przepływie 0,97m3/h zredukuje grzewczą do 5,64kW (przynajmniej w teorii) i posiadacz takiej instalacji nie zobaczy grzewczej za którą zapłacił.
    Ma wtedy do wyboru:
    - wymienić obiegówkę na "mocniejszą"
    - dodać do układu sprzęgło
    - zadowolić się mniejszą wartością grzewczej

    Czy te układy zachowują się dokładnie w ten sposób - tego pewien nie jestem. Bazuję na informacjach, które znalazłem.
    Szkoda, że niektórzy instalatorzy posiadający wiedzę na temat nietypowych (bo tak je chyba trzeba nazwać) rozwiązań w układach sterowania niektórych modeli PC, zamiast się jej częścią podzielić - wolą tracić czas na pyskówki na temat sprzęgła (co miało w przeszłości miejsce wielokrotnie).
    A wystarczyłoby kilka zdań - krótko i na temat.
    Dla jasności - nie jestem zwolennikiem przekombinowanych układów. Moim zdaniem układ powinien być tylko na tyle skomplikowany, na ile skomplikowanym być musi.
    Tak jeszcze dopowiem tylko że zwiększenie delty T powoduje mocniejsze wykraplanie czynnika.
    Większe wykraplanie to więcej czynnika w zbiorniku cieczy chłodniczej, a mniej w parowniku.
    Mniej czynnika w parowniku to mniejszy obiór ciepła z otoczenia, co za tym idzie większe zużycie kWh i mniejsza moc.

    Ilość czynnika w pompach Panasonic 9kW to 2,85kg, a to bardzo ważne że nie przekracza że 3kg, bo wtedy trzeba by rejestrować w Instytucie Chemii Przemysłowej i robić co roczne drogie przeglądy.
    Dlatego właśnie pompy ciepła Panasonic tak pilnują delty 5st.C, bo nie mają dość czynnika by pracować na większej.
    Np. Pompy ciepła Mitsubishi mają czynnika 5,5kg dzięki czemu mogą bez problemu pracować na delcie 10st.C i bez sprzęgła, bo by oddać 9kW potrzebuję przepływu poniżej 1000L/h

    a pompa Panasonic potrzebuje bardzo dużego przepływu dlatego sprzęgło jest bardzo często niezbędne.

    90% użytkowników a co gorsza instalatorów nie rozumie tego co powyżej napisałem dlatego piszą że sprzęgło nie jest potrzebne w żadnym układzie
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  13. #3193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.545
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Mam pytanie do zaawansowanych i obytych ze sprzętem użytkowników PC Panasonic, za moment zakończę wygrzewanie posadzki i będę musiał ustawić urządzenie do pracy w normalnych warunkach. Mam zamontowaną PC Panasonic SDC 7KW Split 1F do tego zasobnik CWU Hewalex 250 HP i podłogówka w wylewce grubości około 9 cm. Mam umowę z PGE na taryfę G12w.

    - jak macie ustawione urządzenie i priorytety dla CO i CWU ?
    - co zrobić żeby w domu było ciepło a koszty jak najniższe ( ustawienia timera, osiągane tem. w domu i wody w zasobniku )
    i pewnie instalator nie zamontował Ci dodatkowego termostatu w domu?
    masz tylko do dyspozycji timer i krzywą grzewczą?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #3194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Zigi
    Dokładnie- temat PC wymaga dokładności , przy ciepłych domkach np t-cap 9kW będzie miał pełną moc przy cwu,a już na mniejszym (hipotetycznie) przepływie na co np 5 kW.Bez ciepłomierza z przepływomierzem mogą być wyciągane mylne wnioski , u jednego będzie ok- u innego do kitu.
    Trzeba ludziom tłumaczyć ( oczywiście moim zdaniem- rozumiem tych , którzy uważają odwrotnie) wszystkie techniczne aspekty tematu.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #3195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cnc
    to wiele tłumaczy-teraz już wiemy dlaczego u innych producentów PC sprzęgła występują rzadziej .
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #3196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Jeszcze pytanko do fachmanów- czy to dobrze , że nie mam podłączonej grzałki tacki ociekowej w "automacie" tylko jako awaryjny ręczny włącznik?
    Z góry dzięki za odpiwiedź.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #3197
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    i pewnie instalator nie zamontował Ci dodatkowego termostatu w domu?
    masz tylko do dyspozycji timer i krzywą grzewczą?
    Używałem sterownika pokojowego jedynie przez pierwszy sezon grzewczy,w następnych sezonach odlaczylem go i leży zakurzony na półce a grzeje tylko i wyłącznie przez krzywą grzewczą.
    I co na to "instalator" CNC ?????

  18. #3198
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Jeszcze pytanko do fachmanów- czy to dobrze , że nie mam podłączonej grzałki tacki ociekowej w "automacie" tylko jako awaryjny ręczny włącznik?
    Z góry dzięki za odpiwiedź.
    Pzdr
    Witam

    Też mam tak zrobione.

    W ciągu trzech ostatnich sezonów uruchomiłem 2 razy, bardziej zapobiegawczo niż z potrzeby.
    Na wszelki wypadek w trakcie warunków sprzyjających oblodzeniu co jakiś czas sprawdzam drożność otworów w tacy ociekowej.
    Usunąłem z niej również wszystkie zaślepki, w tym złącze odpływowe.
    Woda w trakcie oszraniania spływa dzięki temu szybko, nie zamarzając pod jednostką.

    Czy podłączenie grzałki w automacie daje coś więcej niż całkowity komfort, tego nie wiem.
    Skoro jest to wyposażenie opcjonalne na pracę układu chłodniczego nie ma zapewne bezpośredniego wpływu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  19. #3199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Tak sobie myślę- czy gdyby w dolnej części obudowy pod wymiennikiem w j.zewn była kratownica, to może nie było by tych wątpliwości.
    A czy w innych PC jest podobnie - zaślepki i podgrzanie tacki ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #3200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał thxluk Zobacz post
    Jacku , u mnie tez pierwszy sezon grzania.
    Pazdziernik jutro podsumuje w temacie zuzycia.Podobne wartosci , niecałe 500KW.Jeszcze nie mam 2 taryfy ale Pc powoli tak ustawiam aby grzała w okienkach G12W.Tak sobie przypomnę rok temu jak zdecydowałem sie na PC i " jakby za ogrzewanie było nie więcej niż 500pln".
    Teraz dążymy do min.Przecież 500 Kw x 0,30 =150pln i to wynik z CWU.Jest dobrze.
    Wracając , u mnie jest podobnie
    25kw CWU+CO temp. ok 0st. noc(defroaty)
    13-15 CWU+CO temp ok 5st
    pozdrawim
    Thxluk, dla mnie jak i prawdopodobnie dla Ciebie PC to coś nowego, dlatego tak wiele pytań typu czy to jest normalne
    Mamy bardzo podobne zużycie i raczej powinniśmy być zadowoleni
    Lub pocieszac sie nawzajem i tlumaczyc sobie ze kolejny rok bedzie lepszy

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

Strona 160 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony