dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 429 z 757
Pokaż wyniki od 8.561 do 8.580 z 15136
  1. #8561
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas_me Zobacz post
    Witam,

    Chciałby w domu założyć zmiękczacz aby pozbyć się problemu kamienia na armaturze itd.
    Woda z sieci. Parametry poniżej


    Załącznik 372830
    Załącznik 372832

    Na chwile obecną zużycie na dwie osoby wynosi 7m3 miesięcznie.
    Chciałbym na ten cel przeznaczyć około 2000zł z jakimś marginesem +/-

    Prośba o polecenie jakiegoś urządzeniem z dobrym stosunkiem jakość/cena


    Dzięki
    Zakładając, że zużywasz 7m3 wody w miesiącu a woda jest średnio twarda (na poziomie 250 - 300 CaCO3) powinieneś zastanowić się nad zmiękczaczem gdzie jest nie mniej niż 15 - 18 litrów złoża. W zależności od tego ile masz miejsca możesz wybrać zmiękczacz kompaktowy lub dwuczęściowy. Solidnej jakości zmiękczacze wody najczęściej mieszczą się w przedziale 2500 - 3000 PLN.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #8562
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał gotok Zobacz post
    Witam wszystkich na forum

    Chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie osób, które z urządzeń powinienem wybrać?
    1. Viessmann AQUAHOME 30-N (2980 zł)
    2. Erie IQsoft Eco 26 (3565 zł) + Zawór ByPass z mieszaczem (190 zł)
    Obydwa modele są w porządku. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli masz nie za dużo miejsca na instalacje to mimo wszystko Erie IQSoft jest gabarytowo mniejszy. Niby ma mniej złoża ale jego wydajność jest naprawdę na wysokim poziomie. Producent podaje, że maksymalny przepływ fgodzinowy wynosi 2,6m3/h. Wiadomo, że należy wziąć na to poprawkę ale to i tak rzeczywiście pewnie również będzie prezentować się dobrze.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #8563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Niby ma mniej złoża ale jego wydajność jest naprawdę na wysokim poziomie. Producent podaje, że maksymalny przepływ fgodzinowy wynosi 2,6m3/h. Wiadomo, że należy wziąć na to poprawkę ale to i tak rzeczywiście pewnie również będzie prezentować się dobrze.
    Na te przepływy to zawsze trzeba brać solidną poprawkę... bo niby skąd się biorą dane o przepływie 2,6 m3/h z 26 litrów złoża, kiedy najlepsze złoża mają wydajność 50-60 BV/h (objętości złoża na godzinę)? Z takiej ilości złoża wyciągnie się max 1,5 m3/h i to raczej chwilowo niż ciągle.
    Chyba, że chodzi o coś innego - o przepływ maksymalny przez głowicę. Jeśli tak to jest to zwykłe naciąganie, bo co z tego, że głowica może przepuścić 2,6 m3 wody na godzinę jeśli złoże nie zdąży w tym czasie zadziałać? Dla porównania najmniejsza głowica Clack ma przepływ na poziomie 6,3 m3/h ale chyba nikt nie pisze, że zmiękczacz z tą głowicą i 25 litrami złoża da tyle wody zmiękczonej?
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 14-11-2016 o 10:46

  4. #8564

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie spodziewałbym się tego, ale jak wszystko inne się wykluczy to czasami rzeczy niemożliwe stają się prawdopodobne
    Na szczęście zacieki udało się usunąć zwykłym Cifem, chodź wymagało to dużej pracy. Dowiedziałem się gdzieś, że mogły one powstać nawet od zwykłego mydła w płynie, po prostu jak myłem nim baterie to nie spłukałem dokładnie, to znaczy oczywiście wydawało mi się, że spłukałem ale mając ustawioną wodę na 0dh to sami wiecie jak trudno coś spłukać więc o ironio przyczyną tych moich koszmarnych zacieków była za miękka woda.

  5. #8565
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukas_me

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi

    A jakie firmy powinienem brać pod uwagę...widzę, że jako polecane pojawiają się Clack, Erie... coś jeszcze godnego polecenia ??

  6. #8566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas_me Zobacz post
    A jakie firmy powinienem brać pod uwagę...widzę, że jako polecane pojawiają się Clack, Erie... coś jeszcze godnego polecenia ??
    Clack czy Erie to głowice - z innych solidnych masz jeszcze Autotrol lub Fleck.
    Drugim istotnym elementem jest złoże. Najlepsze są monosferyczne (wszystkie ziarna w identycznych rozmiarach) ale takie produkują tylko nieliczni producenci (np. Lewatit albo Dow). Inne "akceptowalne" złoża to Purolite, Rohm&Haas (to w zasadzie Dow).
    Czasami masz jeszcze dostęp do informacji o producencie zbiornika na złoże, ale tu nie ma filozofii - albo jest szczelny albo nie, producent nie ma tu większego znaczenia. Jeśli chcesz "europejski" produkt to szukaj firmy Structural, jeśli wystarczy Ci chiński to może być WaveCyber, Canature...

  7. #8567

    Domyślnie

    Witam, posiadam wodę o twardości 240-280 mg/l wapń 84-100mg czy jest sens instalować zmiękczacz ? Do picia używam wody źródlanej. Myślałem o zmiekczaczu głównie ze względu CO w układzie otwartym zasilanej piecem na ekogroszek.

    Do czego służy bypass ?, czy jeśli mam już obejście na rurach, bo na nim obecnie pracuje instalacja to potrzeba dokładać na głowicy ? Głowice clack mają mieszacze w opcji: wewnętrzny lub zewnętrzny czym się różnią i który jest lepszy. Jeśli w standardzie nie ma mieszacza to znaczy że niema możliwości wyregulowania twardości i zmiękczanie jest do zera ? Co daje przycisk diagnostyki w modelach CI ?

  8. #8568
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukastob Zobacz post
    Witam, posiadam wodę o twardości 240-280 mg/l wapń 84-100mg czy jest sens instalować zmiękczacz ? Do picia używam wody źródlanej. Myślałem o zmiekczaczu głównie ze względu CO w układzie otwartym zasilanej piecem na ekogroszek.
    Moim zdaniem sens jest, ale sam sobie musisz odpowiedzieć na takie pytanie... chociaż w równoległym wątku już byłeś zdecydowany

    Do czego służy bypass ?, czy jeśli mam już obejście na rurach, bo na nim obecnie pracuje instalacja to potrzeba dokładać na głowicy ?
    Bypass służy do obejścia filtra w razie potrzeby. Jeśli jest zrobiony na rurach to nie ma potrzeby jego dublowania.

    Głowice clack mają mieszacze w opcji: wewnętrzny lub zewnętrzny czym się różnią i który jest lepszy.
    Oba są tak samo dobre. Różnica polega tylko na tym, że wewnętrzny musi być zainstalowany w głowicy fabrycznie, a zewnętrzny jest na przyłączach (jeśli nie masz mieszacza w głowicy to możesz go dołożyć poza głowicą; zajmuje wtedy dodatkowe miejsce z tyłu głowicy).

    Jeśli w standardzie nie ma mieszacza to znaczy że niema możliwości wyregulowania twardości i zmiękczanie jest do zera ?
    Tak. Chyba, że dołożysz mieszacz zewnętrzny.

    Co daje przycisk diagnostyki w modelach CI ?
    Diagnostyka (i Historia) w Clackach jest w każdym modelu poza najprostszym (TC). Jej zakres różni się w zależności od wybranego sterownika. Zazwyczaj są tam informacje o zużyciu wody w poszczególnych dniach i sumarycznie, ilości i datach regeneracji, maksymalnych przepływach, informacja o ewentualnych błędach, podgląd obliczonej objętości rezerwowej, itp.

  9. #8569
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukastob Zobacz post
    Witam, posiadam wodę o twardości 240-280 mg/l wapń 84-100mg czy jest sens instalować zmiękczacz ? Do picia używam wody źródlanej. Myślałem o zmiekczaczu głównie ze względu CO w układzie otwartym zasilanej piecem na ekogroszek.

    Do czego służy bypass ?, czy jeśli mam już obejście na rurach, bo na nim obecnie pracuje instalacja to potrzeba dokładać na głowicy ? Głowice clack mają mieszacze w opcji: wewnętrzny lub zewnętrzny czym się różnią i który jest lepszy. Jeśli w standardzie nie ma mieszacza to znaczy że niema możliwości wyregulowania twardości i zmiękczanie jest do zera ? Co daje przycisk diagnostyki w modelach CI ?
    Woda o takiej twardości mieści się w normach ale jeśli przeszkadza ta podwyższona twardość w codziennym użytkowaniu tej wody to jak najbardziej można ją zmiękczyć.

    Bypass jest stosowany w celu przeprowadzania okresowych serwisów urządzenia a także wygodzie użytkowania np podczas wymiany wkładu w filtrze mechanicznym.

    Głowice Clack wyposażone są w mieszacz, dzięki któremu możemy wyregulować docelową twardość wody.

    Jest to integralna część głowicy sterującej. Jest to również najbardziej polecane rozwiązanie jeśli chodzi o regulację twardości wody (ze względu na łatwość regulacji).

    W przypadku braku mieszacza nie ma możliwości wyregulowania docelowej twardości wody, tym samym twardość wody redukowana jest do zera.

    Diagnostyka pracy głowicy sterującej pozwala na monitorowanie pracy urządzenia pod kątem:
    - aktualnej wersji oprogramowania
    - całkowitej liczby dni pracy urządzenia
    - całkowitej ilości regeneracji od uruchomienia urządzenia
    - całkowitej objętości uzdatnionej wody
    - 10 ostatnich błędów głowicy sterującej (na podstawie odpowiednich kodów błędów)
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #8570
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Dwa słowa uściślenia:
    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Głowice Clack wyposażone są w mieszacz, dzięki któremu możemy wyregulować docelową twardość wody.
    Mogą być wyposażone. Dostępne są wersje z mieszaczem lub bez. Jeśli głowica nie ma wbudowanej takiej funkcji to można użyć zewnętrznego mieszacza (może być to część od producenta głowicy lub zupełnie inny zawór).

    Diagnostyka pracy głowicy sterującej pozwala na monitorowanie pracy urządzenia pod kątem:
    - aktualnej wersji oprogramowania
    - całkowitej liczby dni pracy urządzenia
    - całkowitej ilości regeneracji od uruchomienia urządzenia
    - całkowitej objętości uzdatnionej wody
    - 10 ostatnich błędów głowicy sterującej (na podstawie odpowiednich kodów błędów)
    Ilości całkowite dotyczą pochodzą z procedury Historia, natomiast w procedurze Diagnostyka są wartości "od ostatniej regeneracji".

  11. #8571

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałby poprawić jakość wody w naszym nowym domu. Osadza się bardzo kamień na bateriach nie mówiąc już o czajniku.
    Woda ze studni około 7,5metra głębokości.
    Parametry poniżej:
    mętność: 0,33 NTU
    Odczyn pH 7,01
    żelazo 40 ug/l
    Mangan 21ug/l
    Twardość 340 m/l CaCO3

    Ilość osób w gospodarstwie to 3.

    Proszę o porady jaki sprzęt mogę zastosować co wybrać?

    Pozdrawiam

  12. #8572

    Domyślnie

    Witam Wszystkich serdecznie. Mam pytanko odnośnie takiej oto wody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15102198_1137478706372801_639134796_o.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	373161
    Czy jest sens ją oczyszczać a jak tak to jakie urządzenia zastosować.
    Wody jeszcze nie używam na co dzień także nie wiem jak będzie z osadzaniem Kamienia.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  13. #8573
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał focus07 Zobacz post
    Witam,

    Chciałby poprawić jakość wody w naszym nowym domu. Osadza się bardzo kamień na bateriach nie mówiąc już o czajniku.
    Woda ze studni około 7,5metra głębokości.
    Parametry poniżej:
    mętność: 0,33 NTU
    Odczyn pH 7,01
    żelazo 40 ug/l
    Mangan 21ug/l
    Twardość 340 m/l CaCO3

    Ilość osób w gospodarstwie to 3.

    Proszę o porady jaki sprzęt mogę zastosować co wybrać?

    Pozdrawiam
    Jeśli chodzi o kamień to rozwiązaniem jest zmiękczacz. Żeby go dobrać przydałoby się znać zużycie wody.
    Ponieważ studnia jest dosyć płytka dobrze byłoby zrobić bardziej rozbudowane badania - np. kwestia utlenialności czy bakterii.

  14. #8574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pachu Zobacz post
    Witam Wszystkich serdecznie. Mam pytanko odnośnie takiej oto wody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15102198_1137478706372801_639134796_o.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	373161
    Czy jest sens ją oczyszczać a jak tak to jakie urządzenia zastosować.
    Wody jeszcze nie używam na co dzień także nie wiem jak będzie z osadzaniem Kamienia.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pytania o sens uzdatniania to kwestia indywidualna - sam musisz sobie odpowiedzieć.
    Masz przekroczony mangan, przy żelazie w normie - to dosyć nietypowa konfiguracja. Z drugiej strony nie jest to jakaś wielka wartość więc może nie być uciążliwa. Do tego brakuje informacji o pH.

  15. #8575
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marek_1971

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    proszę o pomoc w doborze systemu uzdatniania wody w moim domu jednorodzinnym.
    Kamień nas wykończy.
    Kupujemy wodę do picia, ale obawiam się o instalację CO (ogrzewanie podłogowe).
    W domu mieszkają 2 osoby, od czasu do czasu goście. Pralka, zmywarka. Zużycie niewielkie, w granicach 2-3 m3 / m-c.
    Dostałem od Wodociągów wyniki badania wody /w załączeniu/.
    Przeczytałem wcześniejsze posty i widzę, że polecany jest Flamingo C10 firmy Clack. Czy w moim przypadku to dobry wybór?
    Czy potrzebuje poza tym urządzeniem jeszcze jakieś dodatkowe??
    Za licznikiem mam zamontowany prosty filtr.
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam
    Marek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	373175
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	373176
    Chrzanów

  16. #8576

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chodzi o kamień to rozwiązaniem jest zmiękczacz. Żeby go dobrać przydałoby się znać zużycie wody.
    Ponieważ studnia jest dosyć płytka dobrze byłoby zrobić bardziej rozbudowane badania - np. kwestia utlenialności czy bakterii.
    Woda była badana też bakteriologicznie i jest OK. Natomiast jeśli chodzi o zużycie wody to nie sprawdzałem. patrzylem teraz na licznik i jest 20m3 za okres około 2 miesięcy, dokładniejsze zużycie mogę podać np. za tydzień przy 2 pomaże

  17. #8577
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pachu Zobacz post
    Witam Wszystkich serdecznie. Mam pytanko odnośnie takiej oto wody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15102198_1137478706372801_639134796_o.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	373161
    Czy jest sens ją oczyszczać a jak tak to jakie urządzenia zastosować.
    Wody jeszcze nie używam na co dzień także nie wiem jak będzie z osadzaniem Kamienia.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Trzeba uzdatniać bo mangan jest przekroczony a jakbyś miał z tej wody korzystać tak na co dzień to nie jest za zdrowy.
    Można postawić porządne urządzenie na cały dom wtedy koszt pewnie ok. 3000-4000 tys lub kupić dobry mechaniczny i filtr do kuchni np. osmozę.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #8578
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek_1971 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    proszę o pomoc w doborze systemu uzdatniania wody w moim domu jednorodzinnym.
    Kamień nas wykończy.
    Kupujemy wodę do picia, ale obawiam się o instalację CO (ogrzewanie podłogowe).
    W domu mieszkają 2 osoby, od czasu do czasu goście. Pralka, zmywarka. Zużycie niewielkie, w granicach 2-3 m3 / m-c.
    Dostałem od Wodociągów wyniki badania wody /w załączeniu/.
    Przeczytałem wcześniejsze posty i widzę, że polecany jest Flamingo C10 firmy Clack. Czy w moim przypadku to dobry wybór?
    Czy potrzebuje poza tym urządzeniem jeszcze jakieś dodatkowe??
    Za licznikiem mam zamontowany prosty filtr.
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam
    Marek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	373175
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	373176
    Chrzanów
    Też przeglądałem wcześniejsze posty i jakoś nie widzę, żeby flamingo był tu jakoś w tym wątku jakoś specjalnie chwalony...
    Małe miesięczne zużycie. Woda jak najbardziej kwalifikuje się do zmiękczania. Moim zdaniem wystarczy spokojnie przy takim zużyciu zmiękczacz o pojemności 10 - 12 litrów tak na wszelki wypadek choć i tak pewnie mniejszy by sobie też poradził.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #8579
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Trzeba uzdatniać bo mangan jest przekroczony a jakbyś miał z tej wody korzystać tak na co dzień to nie jest za zdrowy.
    Oj tam oj tam... manganu w tej wodzie jest 0,2 mg/l... zalecane spożycie dzienne dla dorosłego człowieka to ok 2 mg manganu (http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...gan_34971.html), więc trzeba by wypić 10 litrów tej wody aby je zaspokoić... taki poziom to nie jest tragedia - nie ma "konieczności" uzdatniania tej wody, co nie znaczy, że nie można

  20. #8580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał focus07 Zobacz post
    Woda była badana też bakteriologicznie i jest OK. Natomiast jeśli chodzi o zużycie wody to nie sprawdzałem. patrzylem teraz na licznik i jest 20m3 za okres około 2 miesięcy, dokładniejsze zużycie mogę podać np. za tydzień przy 2 pomaże
    To wystarczy. Przyjmując 10 m3 na miesiąc spokojnie wystarczy Ci zmiękczacz na 25 litrów złoża (najbardziej standardowy rozmiar).

Strona 429 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony