dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1940 z 2205
Pokaż wyniki od 38.781 do 38.800 z 44087
  1. #38781
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ale po co ...?
    I tak nie będziesz z tego korzystać...
    Mam reku bez grzałki,najtańsze
    Napiszę na PW .
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 20-11-2016 o 11:32

  2. #38782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Mam reku bez grzałki,najtańsze
    I teraz chcesz do tego podłączyć najdroższą i najbardziej skomplikowaną rozmrażarkę ...?
    Zwykła grzałka kanałowa z prostym termostatem wystarczy ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #38783
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    I teraz chcesz do tego podłączyć najdroższą i najbardziej skomplikowaną rozmrażarkę ...?
    Zwykła grzałka kanałowa z prostym termostatem wystarczy ...
    Intryguje mnie ,po jakim czasie nastąpi eksploatacja złoża pod domem.Potwierdzę też tezę,że ładowanie gruntu pod domem solarem-to bezsens

  4. #38784

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Intryguje mnie ,po jakim czasie nastąpi eksploatacja złoża pod domem.Potwierdzę też tezę,że ładowanie gruntu pod domem solarem-to bezsens
    Widzisz, masz eksperymentalno- może i jeszcze hobbistyczne podejście jak ja Jeżeli tak to śmiało możesz różne rzeczy sprawdzać.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #38785
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Widzisz, masz eksperymentalno- może i jeszcze hobbistyczne podejście jak ja Jeżeli tak to śmiało możesz różne rzeczy sprawdzać.
    Byle te eksperymenty nie skończyły się węglem w nowym domu
    poczytaj posty mariusza http://forum.muratordom.pl/showthrea...89#post7344289

  6. #38786

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    będę dmuchał klimatozatorami kanałowymi slim-z tej samej jednostki PC.
    Właśnie myślę o czymś podobnym bo mam w planach podłogówkę na pompie powietrznej i poddasze na kanałówce. Najlepiej jakby to załatwiło jedno urządzenie, szczególnie jednostka zewnętrzna by była jedna.

  7. #38787
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazar Zobacz post
    Właśnie myślę o czymś podobnym bo mam w planach podłogówkę na pompie powietrznej i poddasze na kanałówce. Najlepiej jakby to załatwiło jedno urządzenie, szczególnie jednostka zewnętrzna by była jedna.
    Model Samsunga EHS TDM załatwi sprawę
    Modele Split i Mono także,braknie jedynie funkcję auto rozgrzewania podłogówki wodnej i dmuchania ciepłym powietrzem jednocześnie.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 20-11-2016 o 12:53

  8. #38788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Widzę ,że masz sporo czasu Więc może ...jasiek,czy nie zrobiłbyś (oczywiście zapłacę) wymiennika glikolowego dla reku np.z klimakonwektora.Proszę
    Po co kombinować, mam specjalną do tego chłodnicę do odsprzedania. Nówka, nie śmigana. Dałem za nią 800zł, chcę 500.

  9. #38789
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Więcej info proszę na priv.I tak tu już "naśmieciłem" ������

  10. #38790

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Model Samsunga EHS TDM załatwi sprawę
    Modele Split i Mono także,braknie jedynie funkcję auto rozgrzewania podłogówki wodnej i dmuchania ciepłym powietrzem jednocześnie.
    Ile taki zestaw (i ile kW) kosztował wraz z montażem jeśli można zapytać

  11. #38791
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazar Zobacz post
    Ile taki zestaw (i ile kW) kosztował wraz z montażem jeśli można zapytać
    Montaż odbędzie się niebawem,mam nadzieję.Koszt PC 8kW+ dwa splity kanałowe slim 3,6kW,zbiornik CWU+montaż i osprzęt 24kpln.

  12. #38792

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Montaż odbędzie się niebawem,mam nadzieję.Koszt PC 8kW+ dwa splity kanałowe slim 3,6kW,zbiornik CWU+montaż i osprzęt 24kpln.
    Po co Ci aż 2 splity kanałowe? Ja ogarniam całe domy jedną kanałówką. Jakie masz te izolacje mieć?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #38793
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    To trochę inaczej.To nie klima kanałowa.To PC z systemem Samsunga EHS TDM.Jak chcesz poczytaj.Dobranoc.

  14. #38794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Proponuję zmienić tytuł wątku na ..."grzejący klimatyzacjami jako podstawowym źródłem ciepła wystąp..."
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #38795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    I co Elfir, co teraz z panami zrobisz?

  16. #38796

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Proponuję zmienić tytuł wątku na ..."grzejący klimatyzacjami jako podstawowym źródłem ciepła wystąp..."
    W czasach kiedy na nic nie ma czasu to może być super rozwiązanie. Mieszkanie staje się hotelem to co się dziwić. Po co grzać to non stop.

  17. #38797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    W czasach kiedy na nic nie ma czasu to może być super rozwiązanie. Mieszkanie staje się hotelem to co się dziwić. Po co grzać to non stop.
    To może od razu przenieść się do hotelu ...

    Po co pieprzenie o kablach skoro na starcie zakłada się klimatyzację i nią grzeje chałupę ...
    Kabla w razie "W" ...?
    Jak klima nie daje rady to prościej i taniej farelkami... ( przynajmniej dalej będzie na żądanie kiedy i gdzie potrzeba ...)

    Jak to koowa jest jak wentylację coś tam słychać to od razu płakanie ...
    Ale jak klimatyzator szumi to już Ok ...?
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 21-11-2016 o 13:15
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #38798

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    To może od razu przenieść się do hotelu ...

    Po co pieprzenie o kablach skoro na starcie zakłada się klimatyzację i nią grzeje chałupę ...
    Kabla w razie "W" ...?
    Jak klima nie daje rady to prościej i taniej farelkami... ( przynajmniej dalej będzie na rządanie kiedy i gdzie potrzeba ...)

    Jak to koowa jest jak wentylację coś tam słychać to od razu płakanie ...
    Ale jak klimatyzator szumi to już Ok ...?
    Nie no z wentylacja pełna zgoda. Jak firma to co do milimetra i nagle pojawia się w ręku przypadkowo reflektor przeciwlotniczy, poziomica laserowa, łata od 1 do 4 metrów oraz znajomy przechodził akurat przypadkiem który się na tym zna.
    A jak samemu to zwykle tolerancja do metra
    i 30 decybeli.
    Życie...

  19. #38799

    Domyślnie

    celna uwaga jasiu
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #38800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Po co pieprzenie o kablach skoro na starcie zakłada się klimatyzację i nią grzeje chałupę ...
    Kabla w razie "W" ...?
    Tak, w razie W.
    W tym sezonie grzewczym, od momentu kiedy działa mi klima nie było potrzeby, abym odpalał kable. Nie odczuwałem dyskomfortu zimnej podłogi nawet przy -5 oC na zewn. Może dlatego, że mam wszędzie panele i ciepły dom. Nie wiem jak byłoby przy niższych temperaturach. Może załączyłbym kable i ustawił stałe np. 20-21oC. Reszta uzupełniłaby klima.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jak klima nie daje rady to prościej i taniej farelkami... ( przynajmniej dalej będzie na rządanie kiedy i gdzie potrzeba ...)
    *żadanie

    A dlaczego nie? Skoro to komuś wystarcza i jest komfortowe...
    W domach dobrze izolowanych nie ma takiego dyskomfortu przy ogrzewaniu powietrzem jak w domach z nędzną izolacją.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jak to koowa jest jak wentylację coś tam słychać to od razu płakanie ...
    Ale jak klimatyzator szumi to już Ok ...?
    jasiek, dzisiejsze splity są ciche. W salonie kompletnie niesłyszalne.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 1940 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony