Dziękuję za szybką i pomocną odpowiedź qbek17. Aczkolwiek znowu nie wiem co zrobić bo na 99% byłem na kupnie Clack D40. Niewątpliwa zaletą wydaje mi się osobny zbiornik na złoże i solankę a do tego głowica jest na wierzchu i łatwo zaobserwować usterkę a także ułatwia sprawę naprawy. Boję się trochę tego Flamingo C30 bo jest zamknięty w obudowie i nie widzę co tam jest, czy w przypadku awarii będę musiał np kupić nową głowice z połową obudowy bo jest zintegrowana albo czy będę miał dostęp do wymiany złoża w przyszłości bez większych utrudnień. Do tego max ciśnienie tego zmiękczacza to 7bar a u mnie bywają większe wartości. Co prawda mogę założyć reduktor ale zwiększy to koszt o 150zł +robocizna.
Może z innej beczki skoro ta firma Clack podejrzana jest to czy ktoś się orientuje, zna albo słyszał jaka firma robi "składaki" z dobrych części ??. Najlepiej z małopolski ale może być z całej Polski, może uda mi się kupić coś w przedziale 2100-2500zł bo za flamingo muszę dać przynajmniej 3000zł a jakoś nie jestem do końca przekonany no chyba że moje uwagi co do flamingo są nie słuszne ??.
Szukałem po necie i znalazłem kilka zmiękczaczy ale często nie jest opisany typ złoża, rodzaj głowicy, czy ma płukanie przeciwprądowe a sprzedawca sam nie wie to jak ja mam kupić dobry sprzęt.