dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 187 z 223
Pokaż wyniki od 3.721 do 3.740 z 4448
  1. #3721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    rob, przeciez tu nie ma filozofii, dziecko z podstawowki zrobi taka belke:

    potem bedziesz mogl z tych belek bude dla psa zbudowac-pasywna albo zrobic ognisko bo jako Kamilek wszystko wiem najlepiej
    1.nie masz prawa wykonac elementu konstrukcyjnego klejonego z drewna, o czym juz ci pisalem
    2.belki ze srodnikami z plyt drewnopochodnych musza miec aprobate i takie elementy moze zrobic jedynie producent posiadajacy aprobate na wyroby. nie zrobi tego np. zaklad robiacy elementy z drewna klejonego warstwowego
    Bardzo fajny filmik, o takim sposobie nie pomyślałem a jest lepszy niż to co ja myślałem. dzięki za filmik. Widzę że jak chcesz to jesteś w stanie coś mądrego doradzić.

  2. #3722
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dobra, dobra, pasy górny dolny do drewno nie osb. Można spokojnie zamówić takie pasy z frezem, jak chciałbyś zrealizować takie połączenie w przypadku płyty osb?
    Pozwolenie i wprowadzenie do obrotu to podstawa. Ktoś Ci się pod tym podpisze?
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  3. #3723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Dobra, dobra, pasy górny dolny do drewno nie osb. Można spokojnie zamówić takie pasy z frezem, jak chciałbyś zrealizować takie połączenie w przypadku płyty osb?
    Pozwolenie i wprowadzenie do obrotu to podstawa. Ktoś Ci się pod tym podpisze?
    Wiem że drewno i drewno na to bym zamówił.
    Aby to zrobić to potrzebowałbym zamówić drewno KVH 80x100mm. Za drobną opłatą przecięli by m i to w połowie na dwa kawałki o szerokości 80mm i wysokości 50mm. Może i by zrobili w tym frez. Tu bym wziął belkę o długości 10,5m czyli tyle ile bym potrzebował po szerokości domku i wtedy taką szerokość bym sobie zrobił. 1m3 drewna wychodzi po 1300zł+docięcie na wymiar co do długości 100zł i +100zł za ilości drewna do 6m3. Razem 1500zł +23%VAT=1850zł. Więc 1mb na to drewna to 0,08x0,1x1,0=0,008m3 x 1850=15zł. Nie mało to wychodzi ale jak ma być porządnie to tak trzeba.
    Na środnik użyłbym płyty MFP zamiast OSB o gr.18mm bo wychodzi korzystniej cenowo (nawet od grubości 15mm) oraz będzie lepsza. W casto 1płyta kosztuje 56,18zł. Z szerokości 125cm wyjdzie 6 kawałków o szerokości 20,5cm. Przy frezie w belce na głębokość 2cm (myślę ze taka będzie idealna) da to wysokość belki 26,5cm a między stopkami będzie 16,5cm. Będzie to fajny wymiar. W takim razie jeden kawałek o szer.20,5cm będzie kosztować 9,36zł plus 3zł za cięcie więc 12,36zł. Licząc na 1mb to 12,36/2,5=ok.5zł. Razem daje to kwotę 20zł. Do tego zszywki i klej to w 22zł za 1mb się cena mi zmieści.
    Z kronopola 1mb belki kosztuje 29,5zł więc jak by się oszczędziło 1000zł na tym to będzie dobrze. Nie jest to oszałamiająca kwota i na pewno nie jest warta zachodu i kombinacji. Jeden z plusów tego byłaby satysfakcja że się zrobiło to samemu a drugi ze belka byłaby w całości i nie łączona, bo te z kronopola musiałbym łączyć jakoś. Tak więc patrząc na całokształt wszystko zależy jak na to spojrzeć. Można powiedzieć że się urobi po same uszy i straci tylko czas bo gra nie warta świeczki albo, że zrobiło się coś dobrego, ma się z tego satysfakcję a przy okazji zaoszczędziło parę groszy.

  4. #3724
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Znacznie lepiej to wygląda jakby użyło się węższej stopki czyli na 60mm. Wtedy 1mb drewna na stopki belki kosztuje 0,006x1850=11zł. Jakby wzięło się drewno z tartaku heblowane to koszt może wyjść 0,006x1000=6zł. Frez sobie sam zrobię. Kronopol używa środnika o gr.10mm więc też teoretycznie mógłbym użyć OSB o gr.12mm a koszt płyty 39,4/6=6,6+3=9,6zł/2,5=3,8zł za 1mb lub MFP o gr.12mm 42,86/6=7,1+3=10,1zł/2,5=4zł za 1mb. Różnica 20gr więc wezmę MFP. Teraz koszt belek i MFP to 15zł (10zł z drewnem z tartaku) plus klej ale to będą sprawy groszowe których nie warto nawet liczyć bo będą doliczane do ogólnego rachunku na nieprzewidziane wydatki. Wtedy można oszczędzić już całkiem sporo złotówek i zupełnie inaczej to wygląda.
    Chyba zrobię sobie tą metoda belkę o długości 4,3m z drewna z tartaku aby sobie trochę poleżało i by sprawdzić czy się pokrzywi czy nie oraz na jego wytrzymałość.

  5. #3725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jakby mi się to sprawdziło to mógłbym jeszcze zrobić sobie takie belki na strop nad piętrem domku ale wyższe aby więcej izolacji weszło.

  6. #3726
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Może z XPS zrób? To 300-400zł/m3 - czyli niewiele, a przy tym leciutkie.

  7. #3727
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Może z XPS zrób? To 300-400zł/m3 - czyli niewiele, a przy tym leciutkie.
    Żart nie na miejscu.

  8. #3728

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Może z XPS zrób? To 300-400zł/m3 - czyli niewiele, a przy tym leciutkie.
    Przemek, daj mu pisac tak ladnie sie bawi. Jeszcze troche i zamiast oswieconej gory forum bedzie mial w podpisie UZYTKOWNIK SPECJALNEJ TROSKI albo MADRY INACZEJ

  9. #3729
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Znalazłem kartę techniczną z kronopola odnośnie belek dwuteowych http://pliki.timbex.com.pl/www/kronopol/belka_dt.pdf podają tam że pasy składają się z drewna klejonego, a jak na moje oko to widać jak byk, że to zwykłe drewno KVH. Może się pomylili w opisie. W każdym bądź razie podają nośności belek ale i tak zaznaczają że to jest poglądowe i konstruktor musi to policzyć. Tak pisze na 8 stronie. Więc skoro oni mówią że i tak konstruktor musi to policzyć więc nie jest powiedziane, że belkę muszę kupić u nich bo i tak będzie liczona.
    Fajnie bo przynajmniej z grubsza jest podane jaki musi być rozmiar belki pod daną rozpiętość. Z tego co tam podają to na strop nad piętrem dla największego tam podanego obciążenia belka musi mieć 300mm wysokości dla rozstawu osiowego belek 62,5cm. Jakbym to ja sobie robił to moja belka by miała 31cm, gdyż płytę osb po długości pociąłbym na 5 kawałków po 25cm szerokości. Stopki bym zrobił z belek o przekroju 80x50mm a frez zrobię na 2cm głębokości. Tez oni to liczą dla belki z środnikiem o gr.10mm a ja zastosuję osb o gr.12mm więc nośność mojej belki będzie wyższa i będę mógł z spokojnym sumieniem taką zastosować. Przy stropie nad piętrem płytę osb pociąłbym na 3 kawałki po 41cm więc belka będzie miała wysokość 47cm. Aby nie miała podparcia na środku tylko bym mógł ją puścić po szerokości domku to rozstaw belek dla tej wysokości byłby 41,7cm. Oczywiście przyjmuję też te większe obciążenia gdyż między belkami będzie sypnięty granulat jako izolacja. Temu też od spodu będę przykręcał płytę osb o gr.12mm. Jak już będę się bawił z belkami to myślę że krokwie do dachu też z tego zrobię tak przy okazji. Fajnie to ten rusek sobie robił i ja zrobię to podobnie więc będzie dobrze.

  10. #3730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ten XPS to nie jest głupi pomysł. Można go dać pod stopę fundamentową, by zapobiec szalonej ucieczce ciepła to czemu nie zrobić z niego belek stropowych a nawet krokwi? Taka belka o rozmiarze 100 cm x 50 cm powinna chyba taboret utrzymać? Albo inaczej, zamówić trójkąty z XPSu o rozmiarach przekroju dachu. Postawić tak obok siebie sklejając jakimś dobrym klejem z tubki (super glue?), przykryć papodachówką a potem wystarczy tylko wejść od szczytu z piłą, wyciąć pokoje, korytarze i okna i już. Aby nie przesadzić.Ten OSB już mnie znudził. Trzeba śmiało iść do przodu z pomysłami.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 12-01-2017 o 18:39
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #3731
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ten XPS to nie jest głupi pomysł. Można go dać pod stopę fundamentową, by zapobiec szalonej ucieczce ciepła to czemu nie zrobić z niego belek stropowych a nawet krokwi? Taka belka o rozmiarze 100 cm x 50 cm powinna chyba taboret utrzymać? Albo inaczej, zamówić trójkąty z XPSu o rozmiarach przekroju dachu. Postawić tak obok siebie sklejając jakimś dobrym klejem z tubki (super glue?), przykryć papodachówką a potem wystarczy tylko wejść od szczytu z piłą, wyciąć pokoje, korytarze i okna i już. Aby nie przesadzić.Ten OSB już mnie znudził. Trzeba śmiało iść do przodu z pomysłami.
    Ściany z styropianu robi firma M3-system i tez nie jest to głupie gdyby nie ich śmieszny jeden wymiar co do szerokości domku.
    Właśnie SIP jest dobry jako panel konstrukcyjno-izolacyjny. Jak się samemu zrobi to nie jest to złe rozwiązanie. Ściana wyjdzie tanio, domek będzie ciepły, dobry akustycznie i trwały. Nie ma się do czego przyczepić. Ciekawe czemu nie jest to popularne rozwiązanie skoro takie dobre. Niemożliwe abym tylko ja był na tyle inteligentny by na to wpaść.

  12. #3732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najwyraźniej nie jest tak tanie, dobre akustycznie i trwałe .
    Dwie cienkie ścianki z wiórów i styropian to ma być dobre akustycznie...

    Ludzie nie chcą mieszkać, jak te dwie świnki, co pierwsze poległy...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #3733
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Najwyraźniej nie jest tak tanie, dobre akustycznie i trwałe .
    Dwie cienkie ścianki z wiórów i styropian to ma być dobre akustycznie...

    Ludzie nie chcą mieszkać, jak te dwie świnki, co pierwsze poległy...
    Ja też nie ale nie ma co porównywać bajki do realnego świata. Sam wiesz jakie są możliwości z drewna w dzisiejszych czasach wiec dziwię się że dajesz takie porównanie.
    Oczywiście że sam panel SIP nie jest dobry akustycznie ale nie pisałem że panel będzie dobry akustycznie tylko domek, a domek ma już gotowe ściany.
    Domek będzie trwały i wytrzyma długo. Na pewno przeżyje mnie i nawet moje wnuki bez problemu. Jedyny minus tego będzie taki że wysokość pomieszczeń jaką się osiągnie to na parterze 255cm a na piętrze 250cm. Nie za wysoko ale za nisko też nie więc może być i to jestem w stanie zaakceptować.

  14. #3734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ściany z styropianu robi firma M3-system i tez nie jest to głupie gdyby nie ich śmieszny jeden wymiar co do szerokości domku.
    Właśnie SIP jest dobry jako panel konstrukcyjno-izolacyjny. Jak się samemu zrobi to nie jest to złe rozwiązanie. Ściana wyjdzie tanio, domek będzie ciepły, dobry akustycznie i trwały. Nie ma się do czego przyczepić. Ciekawe czemu nie jest to popularne rozwiązanie skoro takie dobre. Niemożliwe abym tylko ja był na tyle inteligentny by na to wpaść.
    Hmmm, nie wiem czy słyszałeś o brzytwie Ockhama. To, dosyć oczywiste stwierdzenie, że najbardziej prawdopodobna opcja jest prawie na pewno prawdziwa. To nie jest kwestia inteligencji, a może jest ale wytłumaczenie jest inne. Ani to opłacalne ani to dobre. Nawiążę do kabelków. Te elektryczne tez będziesz sobie sam produkował w garażu? Jeżeli nie, to z tego samego powodu dla którego nie warto bawić się w samodzielne robienie paneli SIP czy belek stropowych.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #3735
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Oczywiście że sam panel SIP nie jest dobry akustycznie ale nie pisałem że panel będzie dobry akustycznie tylko domek, a domek ma już gotowe ściany.
    To panele są kiepskie akustycznie, ale dom z takich paneli już nie? Na izolacyjność akustyczną ma wpływ masa. Im większa masa przegrody tym lepsza izolacyjność. W Twoim domu na jednym jego końcu będzie słychać jak Ci w drugim coś upadnie na podłogę.



    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Te elektryczne tez będziesz sobie sam produkował w garażu?
    Ja się zastanawiam dlaczego Kamil nie wpadł na pomysł żeby drewno klejone na te belki robić. Przecież potrzeba tylko deski, piłę, klej i jakąś prasę.

  16. #3736
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ja też nie ale nie ma co porównywać bajki do realnego świata. Sam wiesz jakie są możliwości z drewna w dzisiejszych czasach wiec dziwię się że dajesz takie porównanie.
    Drewna tak, ale nie jego odpadów. Nie widzę nic nadzwyczajnego w sprasowanych wiórach.
    No i niby jak wygląda akustyka ściany z drewnianych wiórów i styropianu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #3737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Hmmm, nie wiem czy słyszałeś o brzytwie Ockhama. To, dosyć oczywiste stwierdzenie, że najbardziej prawdopodobna opcja jest prawie na pewno prawdziwa. To nie jest kwestia inteligencji, a może jest ale wytłumaczenie jest inne. Ani to opłacalne ani to dobre. Nawiążę do kabelków. Te elektryczne tez będziesz sobie sam produkował w garażu? Jeżeli nie, to z tego samego powodu dla którego nie warto bawić się w samodzielne robienie paneli SIP czy belek stropowych.

    Panel oczywiście że się opłaca zrobić i tym bardziej samemu. Ja bym robił panel o szerokości 62,3cm. W casto 1płyty kosztuje 54zł plus 3zł za przecięcie jej w pół więc 57zł. Styropianu pójdzie na to 0,5x2,38x0,14=0,167m3. Koszt 1m3 styro to 289zł więc styropian potrzebny na jeden panel to jest koszt 289x0,167=48zł. Razem osb+styro daje kwotę 105zł. Licząc na 1m2 daje to 105/1,5625=67zł. Licząc jeszcze klej to w 70zł się mieści. No jeszcze łącznik do paneli dojdzie więc jak 1m2 ściany będzie kosztować 80zł to będzie dobrze. Od środka zrobi się ruszt pod gk na 5cm aby schować instalacje oraz da się wełnę więc koszt to 20zł. Razem 100zł za 1m2 ściany o bardzo dobrym współczynniku U dla grubości 25cm. W tej cenie to murarze może by Ci same ściany wymurowali a to poświęcisz trochę swojego czasu i sam sobie zrobisz panele a że są lekkie to nawet i sam zamontujesz. Jeszcze z zewnatrz dasz 10cm styro, niekoniecznie grafitowy i masz bardzo dobrą i ciepłą ścianę za śmieszne pieniądze. Niestety ale to by wymagało poświęcenia na to trochę czasu ale jakby się samemu murowało to czasu poszłoby zdecydowanie więcej i więcej sił do tego by się użyło. Murowanie byłoby zależne od pogody a panele to w garażu sobie zrobisz niezależnie od pogody a potem je tylko zamontujesz i nawet w deszczu na upartego by się to zrobiło ale na pewno by się znalazło czas z ładną pogodą by montaż poszedł sprawniej. Nie ma szans aby murowany był bardziej opłacalny dla samoroba albo by go zrobił szybciej i łatwiej.
    Belkę dwuteową też można zrobić samemu dobrze i niedrogo. Oczywiście można krytykować i wyzywać bo tak jest najłatwiej ale faktów się nie oszuka.

  18. #3738
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    To panele są kiepskie akustycznie, ale dom z takich paneli już nie? Na izolacyjność akustyczną ma wpływ masa. Im większa masa przegrody tym lepsza izolacyjność. W Twoim domu na jednym jego końcu będzie słychać jak Ci w drugim coś upadnie na podłogę.
    Izolacyjność akustyczna nie zależy tylko i wyłącznie od masy przegrody ale przede wszystkim od ilości warstw jaką pokonuje fala dźwiękowa. Zwróć uwagę że działówka w suchej zabudowie o łącznej grubości 15cm składająca się z 4płyt gk i 10cm wełny ma lepszą akustykę od działówki z silki 12cm plus tynk CW 1,5cm na jedną stronę. Więc jak to możliwe że działówka kilka razy lżejsza jest lepsza? Potrafisz to wytłumaczyć? Tu masz źródło http://www.budujemydom.pl/sciany-wew...ian-dzialowych

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Ja się zastanawiam dlaczego Kamil nie wpadł na pomysł żeby drewno klejone na te belki robić. Przecież potrzeba tylko deski, piłę, klej i jakąś prasę.
    Nie opłaca się robić stropu drewnianego z typowych belek drewnianych. Za drogo wychodzi i gorsza akustyka w porównaniu do belek dwuteowych. Ale może podciąg zrobię sobie z belki którą sam posklejam. Nie byłby to głupi pomysł.

  19. #3739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Drewna tak, ale nie jego odpadów. Nie widzę nic nadzwyczajnego w sprasowanych wiórach.
    No i niby jak wygląda akustyka ściany z drewnianych wiórów i styropianu ?
    Co do akustyki to mayek'owi odpowiedziałem. Silka to wapno i piasek więc też nic nadzwyczajnego. Na zachodzi z tych wiórów budują całe domy które stoją długo i jakoś to nikomu nie przeszkadza.

  20. #3740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale Ty nie dajesz wełny tylko styropian, który w porównaniu z wełną ma marne właściwości tłumienia dźwięku.

    Jakby nie było wapno i piasek jest od wiórów trwalszy.

    Więc jak to możliwe że działówka kilka razy lżejsza jest lepsza? Potrafisz to wytłumaczyć?
    Po pierwsze - cztery płyty GK i 10cm wełny to nadal gorzej, niz silikat 12cm
    Po drugie, przecież jest to wyjaśnione:
    Włóknista struktura materiałów użytych do budowy ścian jest równie skutecznym sposobem tłumienia dźwięków. Zadowalające efekty uzyskuje się już przy 5 cm warstwie półtwardej wełny mineralnej stosowanej w ścianach szkieletowych

    Panel ze styropianem będzie rezonował, aż miło....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-01-2017 o 22:25
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 187 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony