dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 197 z 223
Pokaż wyniki od 3.921 do 3.940 z 4448
  1. #3921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Bez przesady.
    Piszę o tym, co widziałem. Nie polecam nauki na własnym domu. Murarz dużo nie kosztuje.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #3922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Też słyszałem od znajomego, że mu murarz dom za 3 tyś wybuduje, bo to 2 tygodnie roboty. Potem mu się urlop skończył, zatrudnił pomocnika, potem drugiego murarza, a ostatecznej ceny nie podał.
    Jak ktoś dom wybuduje za 10 tyś bez fundamentów to już jest tanio, a fundamenty to dodatkowa trójka przynajmniej. Jak są dwa stropy lane, to całość trudno w dwóch dychach zamknąć.

  3. #3923
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Piszę o tym, co widziałem. Nie polecam nauki na własnym domu. Murarz dużo nie kosztuje.
    perm, a co z tematem domu ocieplonego od wewnątrz, ale na płycie fundamentowej ? Coś takiego kiedyś poruszałeś - wylewasz płytę bezpośrednio na zagęszczonym piachu i dopiero na tym układasz docelową warstwę ocieplenia i zalewasz posadzką.
    To chyba tanie i dobre?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #3924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    perm, a co z tematem domu ocieplonego od wewnątrz, ale na płycie fundamentowej ? Coś takiego kiedyś poruszałeś - wylewasz płytę bezpośrednio na zagęszczonym piachu i dopiero na tym układasz docelową warstwę ocieplenia i zalewasz posadzką.
    To chyba tanie i dobre?
    Pomysł jest zdaje się Kshu a realizacja twoja. Jak to w praktyce wygląda wiesz najlepiej. Ja sugerowałem płytę na kruszywie, ocieplenie na tym a ściany na wierszu lub dwóch szkła piankowego i izolacja od zewnątrz.
    Teraz jednak, patrząc na to co ma pod domem Krzysiek skłaniałbym się do płyty na kruszywie, izolacji na tym, potem wylewka z instalacjami, ściany bezpośrednio na płycie i opaska na głębokość przemarzania o grubości takiej jak izolacja na ścianach.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-01-2017 o 11:05
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #3925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Pomysł jest zdaje się Kshu a realizacja twoja. Jak to w praktyce wygląda wiesz najlepiej. Ja sugerowałem płytę na kruszywie, ocieplenie na tym a ściany na wierszu lub dwóch szkła piankowego i izolacja od zewnątrz.
    Teraz jednak, patrząc na to co ma pod domem Krzysiek skłaniałbym się do płyty na kruszywie, izolacji na tym, potem wylewka z instalacjami, ściany bezpośrednio na płycie i opaska na głębokość przemarzania o grubości takiej jak izolacja na ścianach.
    Chodziło mi o samodzielne wykonanie fundamentów. Wylanie płyty fundamentowej bezpośrednio na kruszywie czy innej podbudowie jest bardzo tanie, bo nie musisz izolować ją XPS'em. W przypadku Kamila taka realizacja fundamentu też wydaje się możliwa - zakładając, że ściany wykona szkieletowe.

    W moim przypadku też nie wiem, czy nie wyszłoby taniej niż tradycyjne fundamenty.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #3926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Chodziło mi o samodzielne wykonanie fundamentów. Wylanie płyty fundamentowej bezpośrednio na kruszywie czy innej podbudowie jest bardzo tanie, bo nie musisz izolować ją XPS'em. W przypadku Kamila taka realizacja fundamentu też wydaje się możliwa - zakładając, że ściany wykona szkieletowe.

    W moim przypadku też nie wiem, czy nie wyszłoby taniej niż tradycyjne fundamenty.
    takie cos Barth3z?


  7. #3927
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Moja obawa o nierównomierne osiadanie takiego budynku oraz styk słup drewniany z "fundamentem".
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  8. #3928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    takie cos Barth3z?

    takie coś to ja mam Tylko ściany mam murowane.

    Mi chodziło o wylanie płyty fundamentowej i wykonanie na niej konstrukcji szkieletowej, a dopiero na tej płycie izolacja i posadzka.
    Ten powyższy sposób też ciekawy.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #3929

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Moja obawa o nierównomierne osiadanie takiego budynku oraz styk słup drewniany z "fundamentem".
    czy ja wiem? slup jest na stalowej kotwie i kontkatu miec nie musi.
    z tym drugim to czesciowo sie zgodze, czesciowo nie. przyklad ze nie ma problemu- wiekszosc hal konstrukcji szkieletowej stoi na fundamencie punktowym i im nie szkodzi. przyklad ze moze cos byc na rzeczy- widzialem stopy spinane zelbetowym oczepem i jak zwykle moj ulubiony rosyjski internet- kupa domow drewnianych porozjezdzanych od nierownomiernego osiadania ale to chyba ma wiecej wspolnego z kultura techniczna

  10. #3930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    takie coś to ja mam Tylko ściany mam murowane.

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ten powyższy sposób też ciekawy.
    to co oni pokazuja jest chyba nie do przebicia jesli chodzi o stosunek kosztow do tego co sie otrzymuje. pewnie opaska przeciwwysadzinowa jest potrzebna a u nich nie ma i dobre przemyslenie styku plyty, fundamentu pod slupy i szkieletu.

  11. #3931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A co w tym budynku jest pasywnego fajne fajne, Polacy nie gęsi swoje konstrukcje mają i budują
    To co tu knują uknute zostało

  12. #3932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Chodziło mi o samodzielne wykonanie fundamentów. Wylanie płyty fundamentowej bezpośrednio na kruszywie czy innej podbudowie jest bardzo tanie, bo nie musisz izolować ją XPS'em. W przypadku Kamila taka realizacja fundamentu też wydaje się możliwa - zakładając, że ściany wykona szkieletowe.

    W moim przypadku też nie wiem, czy nie wyszłoby taniej niż tradycyjne fundamenty.
    Jeżeli ktoś planuje szkielet lub izolację od środka (tak, tak są tacy ) to płyta bezpośrednio na kruszywie jest najlepszym wyjściem. Da się to tak wykonać, że izolacja ścian przejdzie w izolację podłogi.
    XPS pod płytą nigdy nie będzie tani, EPS strach dać, granulatu trzeba bardzo dużo. Ja mam alergię na plastik pod domem, stąd moje próby znalezienia czegoś zamiast. Płyta pod szkielet może być z żebrami, tj nierównej grubości, co jeszcze bardziej obniża cenę, pod parterowy murowany, być może też.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-01-2017 o 14:46
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #3933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    takie cos Barth3z?

    Podłoga to granulat szkła jako kruszywo, izolacja i wylewka. Nic rewolucyjnego ani taniego. Miałbym obawy, co do równego osiadania takiej podłogi, jak i podobnie jak APZ obawy co do równomiernego osiadania tych fundamentów słupkowych. Idea jednak jest podobna. Izolacja ścian łączy się z izolacją podłogi pod wylewką.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #3934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    ...wiekszosc hal konstrukcji szkieletowej stoi na fundamencie punktowym i im nie szkodzi...
    Wylewanych w gruncie lub o solidnej dużo szerszej niż tu podstawie. Tutaj podstawa to jakieś 10cm2 i, wygląda na to postawiona tak sobie w wykopie. Jak tam akurat będzie miękko to sobie osiądzie, w drugim miejscu nie. Część domu będzie wisiała w powietrzu. Do czasu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #3935

    Domyślnie

    Perm,
    wydaje mi sie ze ogladalismy dwa rozne filmy
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Podłoga to granulat szkła jako kruszywo, izolacja i wylewka. Nic rewolucyjnego ani taniego.
    Ja widze i slysze ze podloge ocieplili styropianem albo inna pianka foam na gruncie- lezy tam jakis tluczen.
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Miałbym obawy, co do równego osiadania takiej podłogi,
    jesli dobrze rozumiem to nie mozna robic podlogi na gruncie bo osiada? co na to wlasciciele domow niepodpiwniczonych na tradycyjnym fundamencie? co na to Barth3z?
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    jak i podobnie jak APZ obawy co do równomiernego osiadania tych fundamentów słupkowych.
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Tutaj podstawa to jakieś 10cm2 i, wygląda na to postawiona tak sobie w wykopie. Jak tam akurat będzie miękko to sobie osiądzie, w drugim miejscu nie. Część domu będzie wisiała w powietrzu. Do czasu.
    10cm^2 to 3,33x3,33cm - ja tam nie widze niczego w takim przekroju za to slysze ze i widze precast concrete collar ktory umieszczaja w wykopie.
    Potrafisz zrobic taniej nie oni pokazali? Bo dla mnie rzeczy o ktorych opowiadaja, decyzje jakie podejmowali i kryteria sa logiczne, spojne i prowadza do celu ktory chcieli osiagnac i pewnie byly by u nas podobne jak ktos chcialby osiagnac takie cele jak oni

  16. #3936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Perm,
    wydaje mi sie ze ogladalismy dwa rozne filmy

    Ja widze i slysze ze podloge ocieplili styropianem albo inna pianka foam na gruncie- lezy tam jakis tluczen.
    Granulat szkła piankowego, nie widziałeś osobiście pewnie. Trudno się pomylić. Na to jakieś styro i półcalową sklejkę.

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    jesli dobrze rozumiem to nie mozna robic podlogi na gruncie bo osiada? co na to wlasciciele domow niepodpiwniczonych na tradycyjnym fundamencie? co na to Barth3z?
    Nie wmawiaj mi tego czego nie napisałem. Pod podłogę na gruncie trzeba dobrze zagęścić podbudowę. Nic takiego na filmie nie robią. Może zagęszczali ten granulat, może nie.


    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    10cm^2 to 3,33x3,33cm - ja tam nie widze niczego w takim przekroju za to slysze ze i widze precast concrete collar ktory umieszczaja w wykopie.
    Potrafisz zrobic taniej nie oni pokazali? Bo dla mnie rzeczy o ktorych opowiadaja, decyzje jakie podejmowali i kryteria sa logiczne, spojne i prowadza do celu ktory chcieli osiagnac i pewnie byly by u nas podobne jak ktos chcialby osiagnac takie cele jak oni
    10x10cm, jak się spieszysz to takie kwiatki wychodzą. Taniej się nie da o czym zresztą pisałem Kamilowi. Fajnie, że kupili prefabrykowane stopy ale podobnie kosztowałyby wylewane a można by podstawę ubić. Te stopy prefabrykowane kompletnie mnie nie przekonują. Za mały przekrój, moim zdaniem.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-01-2017 o 17:40
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #3937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nierównomierne osiadanie to pewnik. Jeśli jednak konstrukcja nad tymi punktowymi fundamentami nie jest sztywna, to może w pewnym stopniu dostosować się do nowych warunków posadowienia bez większych problemów. Płyty GK mogą pękać, podobnie glazura na ścianach, ale nic się nie zawali zanim zgnije. Folia uszczelniająca też sztywna nie jest, więc wytrzyma te mikre ruchy zachowując szczelność.

    Czyli to całkiem dobre rozwiązanie na tanie lokum na kilka/ kilkanaście lat, bez planów na zyskowną odsprzedaż. W Polsce wydaje się to mało atrakcyjne. U mnie nawet słup w podcieniu jest związany ławą z resztą fundamentu żeby konstrukcja nie pękała, choć można było oszczędzić kilka stówek na betonie, drucie i robocie.

  18. #3938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nierównomierne osiadanie to pewnik. Jeśli jednak konstrukcja nad tymi punktowymi fundamentami nie jest sztywna, to może w pewnym stopniu dostosować się do nowych warunków posadowienia bez większych problemów. Płyty GK mogą pękać, podobnie glazura na ścianach, ale nic się nie zawali zanim zgnije. Folia uszczelniająca też sztywna nie jest, więc wytrzyma te mikre ruchy zachowując szczelność.

    Czyli to całkiem dobre rozwiązanie na tanie lokum na kilka/ kilkanaście lat, bez planów na zyskowną odsprzedaż. W Polsce wydaje się to mało atrakcyjne. U mnie nawet słup w podcieniu jest związany ławą z resztą fundamentu żeby konstrukcja nie pękała, choć można było oszczędzić kilka stówek na betonie, drucie i robocie.
    Dokładnie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #3939

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nierównomierne osiadanie to pewnik. Jeśli jednak konstrukcja nad tymi punktowymi fundamentami nie jest sztywna, to może w pewnym stopniu dostosować się do nowych warunków posadowienia bez większych problemów. Płyty GK mogą pękać, podobnie glazura na ścianach, ale nic się nie zawali zanim zgnije. Folia uszczelniająca też sztywna nie jest, więc wytrzyma te mikre ruchy zachowując szczelność..
    Przemek widze, ze z modulem sprezystosci bardziej jestes obeznany.
    Takie uroki konstrukcji ktora moze sie swodobdnie przemieszszac, deformowac. Plyty gk ci popekaja, plytki w lazience jak sie zle zlozy i tyle, Stac bedzie, szczelna bedzie, szyby w oknach ci nie popekaja, jak popeka to zaszpachlujesz i tyle. I odwrotny przyklad- u moich rodzicow szereg 3 domy stoi na litej skale ale gorotwor zaczal sie ruszac i co? I ch... strop zeranski zachal nagle w czesci domu klawiszowac i co moglo to peklo. Cos za cos. Akurat drewno i stal do wdzieczny material do budowania, wiele wybaczy, wiele przyjmie

  20. #3940

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    10x10cm, jak się spieszysz to takie kwiatki wychodzą. Taniej się nie da o czym zresztą pisałem Kamilowi. Fajnie, że kupili prefabrykowane stopy ale podobnie kosztowałyby wylewane a można by podstawę ubić. Te stopy prefabrykowane kompletnie mnie nie przekonują. Za mały przekrój, moim zdaniem.
    drogi permie,
    po krotce odnoszac sie do twoich wywodow
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Wylewanych w gruncie lub o solidnej dużo szerszej niż tu podstawie. Tutaj podstawa to jakieś 10cm2
    piszesz o 10cm2- wiec wyprowadz mnie z bledu, przepros i przyznaj sie do bledu albo wyrazaj sie precyzyjniej nt. jednostek miary. kwiatki i ogrodnictwo mnie nie interesuje
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Granulat szkła piankowego, nie widziałeś osobiście pewnie. Trudno się pomylić. Na to jakieś styro i półcalową sklejkę.

    Nie wmawiaj mi tego czego nie napisałem. Pod podłogę na gruncie trzeba dobrze zagęścić podbudowę. Nic takiego na filmie nie robią. Może zagęszczali ten granulat, może nie.
    Ja nie widze tam granulatu, moze jestem slepy wiec prosze cie wyprowadz mnie z bledu. tez nie slysze zeby cos mowili o granulacie piankowym. moze jestm gluchy wiec wyprowadz mnie prosze z bledu. o przygotowaniu podbudowy nie dyskutuje bo jest to oczywista oczywistosc. ja widze raczej ze cos tam ukladaja betonowego- dla laikow wylewaja

Strona 197 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony