dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 157 z 175
Pokaż wyniki od 3.121 do 3.140 z 3491
  1. #3121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarekCzm

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-600
    Posty
    81

    Domyślnie

    Witam po krótkiej przerwie.

    Tak jak pisze TOKER przetarła się blacha się blacha przed samym paleniskiem. Podczas wcześniejszych czyszczeń tego nie widziałem, bo była "zaklejona" tą czarną "smołą". Poniżej zdjęcie jak to wygląda, a wygląda nieciekawie.
    Zastanawiam się jak to najlepiej/najłatwiej naprawić. Myślałem o wycięciu tego całego kawałka blachy i wstawić*dłuższe "palenisko" (ta gruba blacha z otworami). Myślę że jest to lepszy pomysł niż spawanie, bo nie wiem w jakim stanie jest reszta blach.
    Inna sprawa, że producent mógł dać trochę*grubsze blachy w takich wrażliwych miejscach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170204_134554_smoll.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	380821

    Cytat Napisał toker Zobacz post
    Witam w Nowym już 2017 Roku i życzę pomyślności i zdrowia.
    W tej komorze winno być sucho i jasno. Uważam, że przetarta jest rura (w płaszczu kotła), w której obraca się ślimak. Takie przypadki już były. Na palenisko podawany jest opał zawilgocony. Czy zauważyłeś ubytek wody w instalacji c.o. ? Spotkałem się z przypadkiem, że dobowo ubywało ok. 20 ltr wody i wcale się z kotła nie wylewało na zewnątrz. Pewnie też spaliny masz zawilgocone - zobacz co w kominie.
    Zrób zdjęcie komory spalanie po otwarciu drzwiczek (tak, by było widać ruszt, końcówkę ślimaka...).

  2. #3122
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar hitech
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cody_007 Zobacz post
    Silikon to się nadaje do armatury , tam do wyczystki pod płytką ja używam uszczelniacza kominkowego i nie ma żadnych przedmuchów . Z nastawą 65 C sprawdzę ale nie sądzę aby poprawa była znaczna , bardziej tu ma chyba znaczenie temperatura powrotu z instalacji - woda wchodzi dołem a palnik jest na dole . U mnie tego nie sprawdzę w tym sezonie ale w przyszłym na pewno .
    Oczywiście używam tego szarego uszczylniacza do wysokich temperatur, a jeśli chodzi o smolenie to zgadzam się że chodzi o temperaturę powrotu bo jak powrót spada poniżej 45 st to na wysokości paleniska tworzy się punkt rosy i smoli. Moje rozwiązanie temp 70 (lub przy -20 temp 75)i na czterodrogowym zaworze takie ustawienie ,żeby powrót był ponad 50 st a to już zależy ile i jakie metry ogrzewacie.
    AZALIA GOSI I WITKA
    KOMENTARZE
    | |
    | | TEN NIŻEJ STAWIA PIWO
    \ /

  3. #3123

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekCzm Zobacz post
    Witam po krótkiej przerwie.

    Myślałem o wycięciu tego całego kawałka blachy i wstawić*dłuższe "palenisko" (ta gruba blacha z otworami)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170204_134554_smoll.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	380821
    Widzę, że nowsza piętnastka to zdecydowanie lepsza konstrukcja.
    Płytka paleniska jest właśnie na całej długości aż do ślimaka.
    Jest gruba ale jeśli się wytrze to wystarczy wymienić na nową.
    Poza tym nawet gdyby się wytarła to nic się takiego się nie stanie bo pod nią na całej długości jest komora napowietrzająca a nie płaszcz wodny.
    No i sama płytka ma dużo większe otwory które się nie zatykają.
    Nie widziałem na żywo starej wersji piętnastki ale o ile dobrze kumam foto to tam gdzie masz dziurę jest płaszcz wodny?

    Śmiem też twierdzić- nie wiem czy słusznie- że dziura bardziej jest wynikiem działania długotrwale zalegającej w tym miejscu smoły niż przetarcia.
    Ale to mozna poddać dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez rafaln1 ; 06-02-2017 o 07:13
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  4. #3124

    Domyślnie

    Jak dla mnie to nie wytarcie a przepalenie .Smoła raczej nie - za blisko palnika Możliwe , że producent mocno oszczędza i zastosował marnej jakości stal . Gdybym był producentem tych kotłów , to do takiej usterki wysłałbym serwis nawet z nowym kotłem - mimo , że po gwarancji - wada ukryta . Takie mamy czasy , że jak chcesz kupić to niemalże w tyłek całują a potem widziały gały co brały .

  5. #3125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daro13

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekCzm Zobacz post
    Witam po krótkiej przerwie.

    Tak jak pisze TOKER przetarła się blacha się blacha przed samym paleniskiem. Podczas wcześniejszych czyszczeń tego nie widziałem, bo była "zaklejona" tą czarną "smołą". Poniżej zdjęcie jak to wygląda, a wygląda nieciekawie.
    Zastanawiam się jak to najlepiej/najłatwiej naprawić. Myślałem o wycięciu tego całego kawałka blachy i wstawić*dłuższe "palenisko" (ta gruba blacha z otworami). Myślę że jest to lepszy pomysł niż spawanie, bo nie wiem w jakim stanie jest reszta blach.
    Inna sprawa, że producent mógł dać trochę*grubsze blachy w takich wrażliwych miejscach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170204_134554_smoll.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	380821
    W zeszłym roku serwis usuwał u mnie identyczną wadę. Wyjęli płytę paleniska, osadzili na silikonie płytę żeliwną od ślimaka do popielnika z otworami w miejscu paleniska. Płyta była sfrezowana od strony ślimaka na skos, a zamocowana śrubą z łbem okrągłym przez wypaloną dziurę. Dodatkowo przytrzymują ją dwa haczyki przyspawane do klapy wyczystki... i od zeszłego roku hula... U Ciebie wystarczy kawałek blachy (najlepiej żeliwnej) od ślimaka do paleniska, śruba płaska od góry, kawałek blachy (jako podkładka) i nakrętka w kanale nawiewowym i oczywiście wszystko na wysokotemperaturowym silikonie. Nie wchodź z palnikiem, bo będzie po piecu

  6. #3126

    Domyślnie

    Marku napisz maila do producenta, czyli do Komiz
    Podeślij fotkę, zapytaj o zaproponowaną formę naprawy.
    To przecież młody kocioł u Ciebie i po naprawie dalej będzie hulał

    Pytałem jednego podwykonawcę po wpisach na forum, to mówił mi o naprawach rur (rura na wejściu do paleniska),że wykonywał takie operacje i od jakiegoś czasu ta rura jest inaczej wspawywana i grubsza. Tyle wiem od niego.

    U Ciebie jednak to nie rura ma dziurę.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #3127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    davidv88

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ale u mnie jak ustawie na piecu 51stopnik temperatura dojdzie tak do 52,5stopnia dmuchawa jesce chodzi na ok 20procent i po jakim czasie temperatura spada czy to jest normalne

  8. #3128

    Domyślnie

    Normalne.
    Temperatura wody spada bo przecież ona cały czas krąży w układzie i oddaje ciepło.
    Zapewne spada odrobinę poniżej zadanej po czym PID zwiększa moc i znów osiąga temperaturę*zadaną.
    Tak działa PID.
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  9. #3129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarekCzm

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-600
    Posty
    81

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie telefonicznej z producentem. Jedyne co ma do zaproponowania to abym wstawił/wspawał sobie blachę. Sam jestem raczej za wycięciem tego fragmentu i wstawieniem tam jakiegoś żeliwnego kawałka.
    Producent twierdzi, że w tym miejscu blacha miała jakieś 6-8 mm, ale albo została w miarę równo "zjedzona" przez rdzę do max 4mm albo tak bardzo oszczędzają na blachach.
    Czy ta smoła która od początku gromadzi mi się na początku paleniska (koniec ślimaka) jest bardzo "żrąca" dla blach i czy to ona mogła być przyczyną powstania dziury czy to raczej mechaniczne przetarcie?

    rafaln1: to jest blacha nad komorą powietrzną więc szczęście w nieszczęściu że woda nie leci.



    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Marku napisz maila do producenta, czyli do Komiz
    Podeślij fotkę, zapytaj o zaproponowaną formę naprawy.
    To przecież młody kocioł u Ciebie i po naprawie dalej będzie hulał

    Pytałem jednego podwykonawcę po wpisach na forum, to mówił mi o naprawach rur (rura na wejściu do paleniska),że wykonywał takie operacje i od jakiegoś czasu ta rura jest inaczej wspawywana i grubsza. Tyle wiem od niego.

    U Ciebie jednak to nie rura ma dziurę.

  10. #3130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    davidv88

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Hej możecie i tak prosto wytlumaczyc co oznacza ten tryb ADC bo z instrukcji nie rozumie i czy jak mam załączone PID to ten tryb ADC Tez ma byc włączony czy wyłączony

  11. #3131

    Domyślnie

    Marek, tzn, że Komiz po raz kolejny pokazał swój tył klientowi.
    Szkoda bo zdobytymi laurami potrafią się przechwalać w Internecie czy na wystawach.
    Wracając do Twojego kłopotu, wcześniej pisałeś, ze masz wilgotną komorę nadmuchową.
    Doszedłeś już skąd ta wilgoć?
    Bo wiemy już ze nie z wypalonego otworu.

    Jeśli chodzi o smołę to gwarantuje Ci, że jest ona mega żrąca dla blach.
    Swego czasu dwa sezony paliłem w miałowcu miałem plus drewno.
    Po pewnym czasie niemal całkowicie smoła zatkała czopuch, musiałem wszystko czyścić młotkiem i i małym przecinakiem.
    A po czyszczeniu okazało się, że blachy czopucha to sito.
    To samo z górnymi drzwiami wyczystnymi- wszędzie gdzie zalegała smoła blacha przerdzewiała.
    Wato abyś dał w to newralgiczne miejsce blachę żeliwną tak jak to jest w piętnastce II generacji.
    Zastanawia mnie skąd u Ciebie tyle tej smoły.
    W moim Sztokerze (II generacja właśnie) mala ilość smoły zebrała się tylko zaraz za ślimakiem właśnie tam gdzie masz dziurę, poza tym jest właściwie jej nie ma.
    A wiem bo w sobotę czyściłem przy okazji dokonywanej przeróbki C.O.
    Nie palisz czasem zbyt wilgotnym groszkiem?

    David, ADC wydłuża bądź skraca parametry spalania ustawione w menu spalanie sterownika w zależności od aktualnie spalanego groszku.
    Ostatnio edytowane przez rafaln1 ; 07-02-2017 o 06:47
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  12. #3132

    Domyślnie

    Co to za odpowiedź Komizu "6-8mm" Nie wiedzą z czego jes zrobiony piec Nie da się kupić blachy 6-8mm Jest albo 6 albo 8 Pomijam tu 7mm bo to huty wywalcują na specjalne zamówienie i to w nie małej ilości Wg mnie to tam było max 4mm Jak kiedyś zapytałem ich - a z jakiego gatunku blachy robicie te piece i usłyszałem że ze zwykłej - to samo mówi za siebie

  13. #3133

    Domyślnie

    Ale co jest złego w zwykłej stali?
    No chyba, że nie podali konkretnego oznaczenia.
    Największa bajka wszystkich producentów to rzekome stosowanie stali kotłowej jako najlepszej do budowy kotłów.
    W naszych domowych kotłach niskotemperaturowych stal kotłowa jest kompletnie zbędna.
    I każdy kto jest troszkę w temacie wie, że stal kotłowa ma zastosowanie w kotłach czy urządzeniach wysokotemperaturowych i wysokociśnieniowych.
    Nasze kotły mają być i są robione ze zwykłej stali bo taka tu sprawdza się bardzo dobrze.
    Sęk tylko w tym aby była dobrej jakości oraz właściwej grubości.
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  14. #3134

    Domyślnie

    a ja uważam ze stal kotłowa mogłaby być zastosowana przynajmniej w okolicach palnika Pewnie nie byłoby wtedy takich przypadków jak opisany wyżej
    Poza tym ciekawe czy używają stali certyfikowanej czy po prostu nie ma to dla nich (producentów) znaczenia

  15. #3135

    Domyślnie

    Cytat Napisał worch Zobacz post
    a ja uważam ze stal kotłowa mogłaby być zastosowana przynajmniej w okolicach palnika Pewnie nie byłoby wtedy takich przypadków jak opisany wyżej
    Prawda.
    Ale trzeba znów wspomnieć, ze nowsza 15'-stka ma już żeliwną płytkę na całej długości paleniska.
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  16. #3136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daro13

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    11

    Domyślnie

    "Ale co jest złego w zwykłej stali?"
    Chyba nic... tu masz zdjęcia rocznego kotła Chyba że powiesz jak serwis... "pierwszy taki przypadek..." Całe szczęście że był na gwarancji... aha, jeszcze taka uwaga - NIE PALIŁEM KAMIENIAMI, nigdy nie zerwałem zawleczki.Palę pieklorzem ... i nigdy więcej...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7861.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	381041Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7865.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	381042

  17. #3137

    Domyślnie

    Wspawali stal czy dali palenisko z żeliwa?
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  18. #3138
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daro13

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaln1 Zobacz post
    Wspawali stal czy dali palenisko z żeliwa?
    Nie zgodziłem się na spawanie (mam złe wspomnienia z któregoś tam kociołka...). Wstawili na silikonie płytę żeliwną z otworami w miejscu paleniska, na całą długość, od ślimaka aż do popielnika (pisałem o tym chyba wczoraj )

  19. #3139
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarekCzm

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-600
    Posty
    81

    Domyślnie

    rafaln1 - W moim Sztokerze (50 kW) smoła od samego początku zbiera się w tym miejscu, przy końcu ślimaka, a najwięcej jest jej na spodzie dolnego deflektora. Nie ma znaczenia jaka jest ustawiona temperatura, jaka jest temperatura powrotu, ani jakim węglem palimy - smoła zbiera się*zawsze. I mam wrażenie, że im wyższa temperatura na kotle, tym smoły więcej. Po za tym miejscem (wylot ślimaka oraz spód deflektora) smoły w innym miejscu kotła nie ma.
    Co do wilgoci pod paleniskiem: od zawsze staram się suszyć węgiel przez wsypaniem do kosza, ale kilka razy w sezonie przytrafi mi się*nowa dostawa z mokrym węglem i za nim zdąży wyschnąć przez dzień, dwa takim jestem zmuszony palić. Prawdopodobnie właśnie wtedy, gdy zauważyłem wilgoć pod paleniskiem, miała miejsce taka sytuacja - woda z węglą ściekała przez tę nieszczęsną dziurę...



    Cytat Napisał rafaln1 Zobacz post
    Marek, tzn, że Komiz po raz kolejny pokazał swój tył klientowi.
    Szkoda bo zdobytymi laurami potrafią się przechwalać w Internecie czy na wystawach.
    Wracając do Twojego kłopotu, wcześniej pisałeś, ze masz wilgotną komorę nadmuchową.
    Doszedłeś już skąd ta wilgoć?
    Bo wiemy już ze nie z wypalonego otworu.

    Jeśli chodzi o smołę to gwarantuje Ci, że jest ona mega żrąca dla blach.
    Swego czasu dwa sezony paliłem w miałowcu miałem plus drewno.
    Po pewnym czasie niemal całkowicie smoła zatkała czopuch, musiałem wszystko czyścić młotkiem i i małym przecinakiem.
    A po czyszczeniu okazało się, że blachy czopucha to sito.
    To samo z górnymi drzwiami wyczystnymi- wszędzie gdzie zalegała smoła blacha przerdzewiała.
    Wato abyś dał w to newralgiczne miejsce blachę żeliwną tak jak to jest w piętnastce II generacji.
    Zastanawia mnie skąd u Ciebie tyle tej smoły.
    W moim Sztokerze (II generacja właśnie) mala ilość smoły zebrała się tylko zaraz za ślimakiem właśnie tam gdzie masz dziurę, poza tym jest właściwie jej nie ma.
    A wiem bo w sobotę czyściłem przy okazji dokonywanej przeróbki C.O.
    Nie palisz czasem zbyt wilgotnym groszkiem?

    David, ADC wydłuża bądź skraca parametry spalania ustawione w menu spalanie sterownika w zależności od aktualnie spalanego groszku.

  20. #3140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daro13

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-251
    Posty
    11

    Domyślnie

    MarekCzm Jak mi wypaliło dziurę (bo chyba nie wytarło...) i zanim się zorientowałem o co "biega", przez kilka dni i nocy latałem do kociołka... bo się wyłączał i sygnalizował "pożar kosza". Wszystkiemu była winna dziura, przez którą przechodziło powietrze i płomień z paleniska przesuwał się w stronę ślimaka (powietrze miało bliżej), uruchamiając czujnik. Wtedy miałem za paleniskiem, w okolicach ślimaka i wylot ku górze (sztoker 15) całe w smole... Mało tego, gdy latem zdemontowałem zbiornik zasypowy do pomalowania (zaczęła wychodzić ruda bo ktoś polecił brunatny...) to w środku, od strony paleniska musiałem skuwać (dosłownie) bryłki groszku, w czymś jakby twarda smoła, czy lepik. Było to tak twarde i pryskało jak szkło, że musiałem kuć w okularach...

Strona 157 z 175

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony