dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie ścian szczytowych czy konieczne?

    Witam. W tym momencie mam SSO. Niestety przeoczyłem pewien szczegół i panowie wymurowali ściany szczytowe do samego deskowania. Ściany są z BK odmiana 500. Strych będzie nieocieplony, ocieplenie tylko do jętek. Po rozmowie z murarzem i kierownikiem budowy stwierdzili że ociepla się jeśli ściana szczytowa jest z zimnego materiału typu ceramika, beton. Również w internecie jest napisane w wielu opracowaniach że jednym ze sposobów ocieplenia ścian szczytowych jest wymurowanie ich z ciepłego materiału np betonu komórkowego. Czy w takim wypadku jest konieczność ocieplania ściany szczytowej?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    901

    Domyślnie

    Na pewno lepiej nie domurować do końca, styropian będzie zawsze lepszy niż BK. Natomiast problem tutaj istnieje w zasadzie tylko do poziomu jętek. Wyżej i tak ściana wychłodzi się w kierunku nieocieplonego strychu i to, czy dwa metry wyżej jest kawałek styropianu czy nie, nie ma istotnego znaczenia.

    Nalegaj, żeby wycięli Ci właściwą szparę.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Typowe ... http://forum.muratordom.pl/showthrea...zoruj%C4%85cej kolejny przypadek do kolekcji .,. jeszcze nie widziałem poprawnej ściany szczytowej...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Czy w takim wypadku jest konieczność ocieplania ściany szczytowej?
    Do wysokości jętek - bezapelacyjnie. Powyżej można policzyć, czy cokolwiek zyskasz ocieplając oprócz ściany szczytowej od wewnątrz też od góry. Tak na intuicję, to raczej się to powyżej jętek nie opłaci (ale od wewnątrz tak - tylko nie od góry).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Koledzy - a jak by takiemu majstrowi .. komisyjnie zrobić kapiący kran .. równo ze stratami ciepła przez jego cudo szczytowe ..
    zauważyłem ..że cieknący kran .. nie jednego "świętego" do furii doprowadził.. szkoda, że chałupa cieknąc ciepłem ..
    traci go w tak absurdalny sposób i nie ma tłumaczenia jakimiś kosztami..

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    240

    Domyślnie

    Ja kazałem wycinać wykonawcy fragment szczytów pod deskowaniem i mam tam pasek 20cm wełny skalnej - oczywiście twierdzili że nigdy tak nie robili a domy stoją, sam dodatkowo ociepliłem kawałek szczytu od środka(powyżej jętek na których jest wełna)

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Typowe ... http://forum.muratordom.pl/showthrea...zoruj%C4%85cej kolejny przypadek do kolekcji .,. jeszcze nie widziałem poprawnej ściany szczytowej...
    Kiedyś zacząłem się nad tym zastanawiać i doszedłem do podobnych wniosków - nie budować ścian szczytowych, a co. Później trafiłem na Twoje wywody. Widziałeś w realu tak wykonane ściany szczytowe? Już mi ekipa od dachu znalazła jakieś problemy, że trzeba krokwie przesuwać, żeby było do czego zamocować konstrukcję takiej "szczytówki". Druga sprawa że chciałem to pokryć styropianem, tak jak na ścianach. Czy w wyniku innej pracy dachu i ścian - nie będzie mi pękać elewacja na tym łączeniu? Przykład:


  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie trzeba by było tak murować.. i dawać w pion styropianu. Ekipy tak mają.. nie lubią jak im się zakłóca kopiuj/wklej ..
    a każdy nie ich pomysł - są wstanie wykpić, wyszydzić ... to wygląda jak by byli częścią jakieś zbiorowej podświadomości..
    przerabiałem ten tema.. zarządziłem jeden materiał.. co się wykonawca ojojczał .. fatalistyczne wizje snuł itp.. przez grzeczność
    się nie odzywałem zbyt wiele..
    Jak widać .. u Ciebie jest to samo. jak im się nie chce myśleć.. jak coś jest poza ich zasięgiem.. to będą skutecznie zatruwać życie ..
    to nie ważne - że zawalili robotę.. jak 99% kopistów .. bo inni tak mają, bo inni robią tak.. Próbuję ogarnąć .. ale raczej sobie dać spokój..
    Robić swoje i nie przejmować się ich marudzeniem. Pękać będzie ... zrób od razu kreskę i dylatację.. to lepsze niż hodowanie później grzyba na ścianie..były przypadki na forum .. gdzie właśnie przez taki niewinny mostek termiczny .. na poddaszu zbierała się w kącie woda.
    Stąd jak mam się szarpać.. pół biedy .. jak jeszcze "e - kipa" zrozumie i z entuzjazmem przyjmie rozwiązanie.. lub sama coś stworzy..
    a jeśli .. z "łaską" to na 99% wykona to złośliwie - żeby wyszło na jej tezę.. sama robota i rozwiązanie problemu jest proste.. i przyjemne i daje satysfakcję..
    ale już są "schody" bo coś trzeba przesuwać.. itp.. nie chce im się robić.. i co tu dużo pisać.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    U mnie jeszcze nie wymurowane, ot taka wizja i zastanawiam się jak to wykończyć.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak sobie radzisz z AC - to jak postawisz sobie zadanie .. to je zrobisz.. jest kilka sposobów.. a w zasadzie tylko fantazja ogranicza co można tam zrobić..
    W jętkę/ krokiew .. kawałek wymianu, kawałek szkieletu z drewna i gotowe.. nie będę Ci zabierał radości z rozwiązania dalszego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony