dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 596 z 677
Pokaż wyniki od 11.901 do 11.920 z 13530
  1. #11901

    Domyślnie

    Witam, ktoś się podzieli doświadczeniami z Wesołą z Kareny kupowaną w ostatnim czasie?
    MARTINOS

  2. #11902

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Od dziś jest chyba zwrot na kartę podarunkową w OBI 20% od paragonu - ciekawe czy to też dotyczy zakupu ekogroszku.. pewnie będzie szturm jak po kurtki w LIdlu
    Gdzie się sprawdza tę promocję? We Wrocławiu widzę Silver po 793zł/tona bez promocji. Gold 920zł a Rubin w cenie Silvera.
    Tylko pytanie co tam jest w workach?
    MARTINOS

  3. #11903

    Domyślnie

    Już po promocji

  4. #11904
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MichalGóral
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Bukowina Tatrzańska
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam, chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z eko i zapytać co kupić?
    wymieniłem piec w domu z tradycyjnego starego węglowego na eko groszek, dom 180mkw ocieplony dawnej supremą na to poszedł siwy styropian 10cm, okna nowe 2 komorowe, poddasze ocieplone 15cm wełna miękka i 5 cm prasowanej 2x regips. mam piec Defro duo 25KW, zasobnik CWU 300L, Mój pierwszy węgiel był to Rastar z KWK Juliusz wartość opałowa wg sprzedawcy > 24 MJ/kg- paliłem nim 1,5 roku lato i zima był idealny! później nie było informacji na stronie że już niemają Juliusza tylko piekary więc kupiłem 4tony jak co roku, i tu zaczęły sie problemy na tych samych ustawieniach piec gasł, za kadym razem co rozpaliłem za 2 godz w piecu czarno, zacząłem przestawiać, sam nie mogłem sobie poradzić wezwałem lokalnego fachowca też sobie nie poradził, stwierdził że to kiepski węgiel, postanowiłem go zareklamować, Pani w biurze mówiła że to ren sam węgiel który miałem wcześniej tylko inne worki... po kilku mailach przysłali kuriera i węgiel zabrali i oddali pieniądze, później kupiłem kilka worków u lokalnego sprzedawcy Rastar wysokokaloryczny >27 MJ/kg, nie palił się... płomień mały,mało żaru gdy tylko wentylator przestał dmuchać gasło. Następnie kupiłem u lokalnego sprzedawcy Medex 25-28 MJ/kg, palił się fajnie, ogromne spieki ale z worków aż kapała woda 2 tyg suszenia żeby można było wsypać...pożniej w esklepie Jaret od Adamexa > 21 kJ/kg fajnie się pali, mało spieków, prawie idealnie suchy, super w trybie letnim, jedyny problem w trybie zimowym bardzo duże spalanie bo słaby. Zaczyna się robić zimno i co teraz kupić? czytałem dużo waszych opinii Retopal z PGG, warto? będzie to porównywalne do palenia węglem z Juliusza? czy polecacie coś innego?
    ustawienia pieca Juliusz Dobry
    podawanie 11sek
    przerwa podawania 68sek
    moc wentylatora 25%
    podtrzymanie
    wentylator czas pracy 60sek
    czas przerwy 30min
    podawanie 10sek co 30min

    przy tym niedobrym z piekar kombinowałem z podawaniem i wentylatorem żeby nie gasło trzeba było dmuchać co 3min przez 50sek masakra.

    medex chodził podobnie jak Juliusz tylko troche częściej trzeba było dmuchać 60sek co 20min.

    przy Jarecie Adamex mam
    podawanie 11sek tryb letni, 12 sek tryb zimowy
    przerwa podawania 68sek lato, 62 sek zima
    moc wentylatora 15%
    podtrzymanie
    wentylator czas pracy 60sek
    czas przerwy 15min
    podawanie 12sek co 30min










  5. #11905

    Domyślnie

    Na twoim przykładzie widać, że kupno dobrego ekogrochu to loteria, szkoda, że sparzyłeś się na lokalnych sprzedawcach. Co by ci tu doradzić, mam niezle wspomnienia po węglu z Juli, czy innych marketów, przy czym mowimy tu o tych droższych ekogroszkach, które tam występują. Niestety będą dosyć mokre. A może węgiel od kolegów, którzy się tu udzielają i handlują weglem. Pewnie nie sprzedadzą ci byle czego.

  6. #11906

    Domyślnie

    no dobra ryzyk-fizyk. kupiłem dziś w OBI Silver z Bartexu. 2 tony po 785zł/tona.
    mam nadzieję, że nie bedzie to jakaś marketowa kupa.
    MARTINOS

  7. #11907
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    no dobra ryzyk-fizyk. kupiłem dziś w OBI Silver z Bartexu. 2 tony po 785zł/tona.
    mam nadzieję, że nie bedzie to jakaś marketowa kupa.
    Silver z Bartexu to dobry opał paliłem nim w zeszłym sezonie i dobrze się spalał i dawał rade w mrozy

  8. #11908

    Domyślnie

    Cytat Napisał IroN_87 Zobacz post
    Patrzyliście na ceny dzisiaj? PPG i inne sklepy internetowe już podniosły o 40zł..
    PGG podniosło ale o 60zl, było 830 jest 890.

  9. #11909
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Pieklorz z Chwałowic 75zl w górę!!! Od maja już 190zł podrożał!! Skandal!!!
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  10. #11910

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalGóral Zobacz post
    ...Zaczyna się robić zimno i co teraz kupić? czytałem dużo waszych opinii Retopal z PGG, warto? będzie to porównywalne do palenia węglem z Juliusza?...
    Przeczytałem cały ten wątek tam i z powrotem i doszedłem do wniosku, że dla laika najlepszy będzie Retopal od PGG.

    Były posty, że nie daje rady w duże mrozy (chyba ze względu na kaloryczność, ale jak ktoś dopytywał to odpowiedzi nie było, więc nie wiem o co chodzi), ale Pieklorz, który jest chyba drugi w rankingu wśród tutejszych Użytkowników dla świeżaka może być problematyczny ze względu na spiekanie.

    Ja osobiście biorę Retopal. Widzę, że podrożał, ale żeby go złożyć w kotłowni muszę spalić węgiel i drzewo (czekam na piec RBR-Ekouniwersal 17 kW) co systematycznie czynię.

    Jedna rzecz mnie tylko zastanawia, a mianowicie. Jeśli ktoś kupował niedawno to ile się czeka na realizację zamówienia?

    W regulaminie informują o 14 dniach. Czy tyle rzeczywiście jest?
    Ostatnio edytowane przez flush ; 03-10-2017 o 12:19

  11. #11911
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Ja mam Jaret Plusa, załączony stabilny odbiór - Bojler 300L + podłogówka w 2 pomieszczeniach co pozwala na utrzymanie temp. 21 stopni w domu. Rysuje fajną kreskę, ale z ustawieniami nie mogę dojść do ładu. Co bym nie zrobił rośnie kalafior. Pracuje na automacie ADC w TALOS i co bym nie zrobił jest kicha. Kalafiory są wypieczone i raczej puste w środku (zlepiony popiół) i już chyba z tym nic nie zrobie. Ale palić się pali, ciepło też podbija ładnie, ale obawiam się, że przy mrozie kalafior obrośnie na całą retortę...

  12. #11912

    Domyślnie

    500+ pójdzie na ogrzewanie. To co się dzieje z cenami węgla to masakra. A jeszcze media postraszyły i wszyscy się rzucili na zakupy.

  13. #11913

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Trochę się mijasz z prawdą bo w zeszłym roku właśnie w tych miesiącach miałem kupić węgiel od Prestige i miałem kupić gorszy czyli Prestige Premium i odpuściłem bo cena była 895zł, a platinium wtedy kosztował 955zł (czyli tylko 40zł do zeszłego roku w oficjalnych cennikach bez rabatu), jak kupiłem wtedy ruska po 730zł, ale kolega kupił Premium i jak nie wierzysz to mogę go o fakturę poprosić i zeskanuje. Teraz mają cene rzeczywiście po 995 ale kolega dzwonił i taka cena jest na stronie, a dla kupujących w wcześniejszych latach jest rabat i wyjdzie podobnie jak w zeszłym roku.
    Faktycznie się pomyliłem z ceną tego Prestige ale pisałem z pamięci. Przepraszam. Sprawdziłem. Kupiłem Prestige Platinum za 895 zł/t.Natomiast już zdążyli nadgonić cenę. Teraz Prestige Platinum jest za 1129 zł Czas oczekiwania nawet do 3 miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez Mobe ; 03-10-2017 o 14:30

  14. #11914

    Domyślnie

    Węgiel obecnie to towar luksusowy....czas wrócić chyba do gazu ziemnego jeśli ta parodia z pędem cen się nie skończ....

  15. #11915

    Domyślnie

    Zaraz podrożeje i gaz. Dawno, dawno temu opłacalo się grzać olejem opałowym, ludzie zainwestowali w kotły, zbiorniki na olej to cena poszła do góry, potem ekogroszek, pamiętam ceny 300 zł za tone z dowozem. Kończy się i tańsze ogrzewanie węglem.

  16. #11916

    Domyślnie

    Z tym nagłym podrożeniem gazu to bez przesady - nie każdy ma dostęp do instalacji więc to nie takie hop siup

  17. #11917

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    no dobra ryzyk-fizyk. kupiłem dziś w OBI Silver z Bartexu. 2 tony po 785zł/tona.
    mam nadzieję, że nie bedzie to jakaś marketowa kupa.
    Przyjechało. Wegiel czarny (nie brunatny ) + praktycznie suchutki. Oby się tylko palił.
    MARTINOS

  18. #11918
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Węgiel obecnie to towar luksusowy....czas wrócić chyba do gazu ziemnego jeśli ta parodia z pędem cen się nie skończ....
    Mam ponad 3 tony w kotłowni czyli można powiedzieć że pławie się w luksusach

  19. #11919
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał flush Zobacz post
    Przeczytałem cały ten wątek tam i z powrotem i doszedłem do wniosku, że dla laika najlepszy będzie Retopal od PGG.

    Były posty, że nie daje rady w duże mrozy (chyba ze względu na kaloryczność, ale jak ktoś dopytywał to odpowiedzi nie było, więc nie wiem o co chodzi), ale Pieklorz, który jest chyba drugi w rankingu wśród tutejszych Użytkowników dla świeżaka może być problematyczny ze względu na spiekanie.

    Ja osobiście biorę Retopal. Widzę, że podrożał, ale żeby go złożyć w kotłowni muszę spalić węgiel i drzewo (czekam na piec RBR-Ekouniwersal 17 kW) co systematycznie czynię.

    Jedna rzecz mnie tylko zastanawia, a mianowicie. Jeśli ktoś kupował niedawno to ile się czeka na realizację zamówienia?

    W regulaminie informują o 14 dniach. Czy tyle rzeczywiście jest?
    Pieklorz raczej nie będzie problematyczny dla laika 1 góra 2 dni zabawy z ustawianiami i się ładnie pali bardziej problematyczne groszki to moim zdaniem Wesoła albo Bobrek to są wysokokaloryczne groszki i maja dużą spiekalność.

  20. #11920

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Mam ponad 3 tony w kotłowni czyli można powiedzieć że pławie się w luksusach
    Traktuj to jako inwestycję. W styczniu możesz odsprzedać to za 1500zł/tona jak tak dalej będzie.
    MARTINOS

Strona 596 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony