dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1392 z 1421
Pokaż wyniki od 27.821 do 27.840 z 28404
  1. #27821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    A dokładniej?

  2. #27822
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Wajcha chodzi? Jak tak to zapewne popuścił łącznik z czyszczaków. Mi też się to zdarzyło. Dekiel do góry i dociągnąć.

  3. #27823
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    jak rbr-k to najpierw sprawdzić zewnętrza wajcha z cięgłym lubi sie śruba lub śruby dwie zluzować

  4. #27824
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Benek Ty zacznij trochę po polskiemu pisać. Bez urazy.

  5. #27825

    Domyślnie

    Cóż, ja nie wiem co dokładnie się popsuło. Po letnim postoju coś zaśniedziało/zardzewiało i nie dało się wajchy poruszyć. Za radą Pana Wieśka użyłem WD40 i młotek i "puściło" po 3 godzinach moich wysiłków. Ale po miesiącu obserwacji temp spalin stwierdziłem, że coś jest nie tak i ponownie kontaktowałem się z Panem Wieśkiem, a ten zgłosił sprawę do producenta. I teraz czekam na wymianę zawirowywaczy (sprawdziłem nazwę ) i się doczekać nie mogę

  6. #27826

    Domyślnie

    I powiem Wam, że to zaczyna być mało śmieszne, dzisiaj musiałem z roboty wracać do domu, bo kocioł już jest tak "zarośnięty", że kondensat zaczął wyłazić. Obejrzyjcie sobie dzisiejszy wykres pracy kotła. Machanie wajchą coś tam jeszcze pomaga, ale wychodzi na to, że muszę to robić codziennie. Podniosłem nadmuch trochę, wyczyściłem czujnik temp spalin (który mam czyścić dwa razy w sezonie) i jakiś czas pochodzi, ale pewnie będę musiał dzisiaj lub jutro rozkręcać kocioł i czyścić ręcznie.
    Jeżeli ktoś ma do serwisu/sprzedawcy kotła 300 km, tak jak ja, to niech lepiej się dwa razy zastanowi czy kupować kocioł od tej firmy (no chyba, że ktoś umie sam naprawiać).

  7. #27827
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Pytanie pozostaje jedno. Co się z kotłem działo , że zarósł i nie da się czyszczakami poruszać. Kotłownia za wilgotna?

  8. #27828

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Pytanie pozostaje jedno. Co się z kotłem działo , że zarósł i nie da się czyszczakami poruszać. Kotłownia za wilgotna?
    Dobry dowcip, minertu
    Ukłony dla Redakcji

  9. #27829

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Pytanie pozostaje jedno. Co się z kotłem działo , że zarósł i nie da się czyszczakami poruszać. Kotłownia za wilgotna?
    Kotłownia za wilgotna.

  10. #27830
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nie wiem co Was tak bawi? W ilu kotłowniach w swoim życiu byliście? Napisałeś po letnim postoju to pytanie w jakim stanie ten kocioł zostawiłeś na ten letni postój?

    Zawijan bawi cię to? Co się stanie jak będzie kocioł zostawiony nie wyczyszczony a do tego wilgoć w kotłowni? Kiedyś w OE po tak pozostawionym kotle chciałem otworzyć zaślepkę z nad tylnego kanału spalinowego. Kocioł zajeb..y ,że głowa boli a zaślepka jak przyspawana.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 11-11-2017 o 05:33

  11. #27831

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wyjaśniam że "zabijesz" ten kocioł w try miga.
    Z tego co pamiętam zawsze pisałeś, że RBR nie boi się zimnych powrotów?
    Praca wrze ^^

  12. #27832

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nie wiem co Was tak bawi? W ilu kotłowniach w swoim życiu byliście? Napisałeś po letnim postoju to pytanie w jakim stanie ten kocioł zostawiłeś na ten letni postój?
    Mnie nie bawi absolutnie nic. Wprost przeciwnie.
    Po sezonie kocioł wyczyściłem na tyle na ile mogłem sięgnąć w różne miejsca. I zostawiłem go tak jak radziłeś. Wszystkie drzwi pozamykane, do środka wapno jako pochłaniacz wilgoci. Węgiel z podajnika wyciągnięty, kocioł rozkręcałem i czyściłem ręcznie to co czyszczą czyszczaki, wszystko tak jak mówiłeś minertu w trakcie naszej rozmowy telefonicznej. W piwnicy mam wilgoć, ze względu na wysoki poziom wody gruntowej, nic nie poradzę na to, mogę jedynie pootwierać okna i drzwi w piwnicy. A w to lato ciągle padało, co jeszcze pogarszało sytuację.
    Dzisiaj się dowiedziałem, że nie jestem jedyną osobą, która ma problemy z tymi czyszczakami. Zobaczymy co będzie dalej.

  13. #27833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jak się wilgoci z kotłowni nie pozbędziesz to pozostaje nie wyłączać kotła przez cały rok. Inaczej nie dożyje końca gwarancji a jej z racji wilgotności możesz nie otrzymać. Do tego elektronika , silnik , dmuchawa w dupę dostają.

  14. #27834
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Panowie co zrobic gdy w kominie robi sie kondensat a na ścianie wychodzi takie coś?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171114_084532.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	113,1 KB
ID:	400859
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  15. #27835
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Na początek podnieść i to znacznie temperaturę spalin !

    Komin pewnie nie jest systemowy tylko murowany ?

    Nawiew powietrza w kotłowni masz - jakąś "Z-tke" itp. - jak nie to pilnie wykonać!

    Wentylacja w kotłowni jest ?

    To co wyszło na ścianie to obawiam się, że pozostanie na początek jedynie skuć .
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 14-11-2017 o 07:55

  16. #27836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Na początek podnieść i to znacznie temperaturę spalin !

    Komin pewnie nie jest systemowy tylko murowany ?

    Nawiew powietrza w kotłowni masz - jakąś "Z-tke" itp. - jak nie to pilnie wykonać!

    Wentylacja w kotłowni jest ?

    To co wyszło na ścianie to obawiam się, że pozostanie na początek jedynie skuć .
    Komin murowany ( a mogłem zrobić systemowy) w użyciu od 5 lat. Żeby podnieść temp. spalin musiałbym przejść w tryb auto
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  17. #27837

    Domyślnie

    raf1. jakim groszkiem palisz(o ile gorszkiem )?
    Praca wrze ^^

  18. #27838
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    Komin murowany ( a mogłem zrobić systemowy) w użyciu od 5 lat. Żeby podnieść temp. spalin musiałbym przejść w tryb auto
    Jak kocioł ma zawirowacze to można wyciągnąć ze dwa (połowe- czy co drugi) to powinno podnieść temperaturę spalin.

  19. #27839
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    raf1. jakim groszkiem palisz(o ile gorszkiem )?
    Normalnie ekogroszkiem. Ale rzeczywiście w trybie auto-ecoal temp. spalin były wyższe. Dodam że niedawno zamontowałem nasadę kominową bo poprzednia uległa totalnej destrukcji
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  20. #27840

    Domyślnie

    Widzisz może warto popatrzyć tez na groszek, ja jak paliłem pieklorzem w dwa sezony zjadło mi blachę na kominie, teraz palę tanim ruskim, i nowa blacha już trzeci sezon i nic się z nią nie dzieje.
    Myślę więc, że skład węgla ma ogromne znaczenie w tych sprawach.
    Praca wrze ^^

Strona 1392 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony