dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 44
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 863
  1. #361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja się zastanawiałem jak były wstępne założenia ale teraz to bez sensu.
    Pomysł jest ogólnie dobry, wykonanie niestety beznadziejne
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post


    Jaki rząd, taki gniot!

    Znacie choć jedną osobę, która na to pójdzie?
    50% społeczeństwa


  3. #363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dzwoniłem dzisiaj do PGE w celu ustalenia cen nowych taryf. Pani oświadczyła, że dopiero dzisiaj dostali wytyczne na temat G12as i nie dokońca mogła sprecyzować dokładnej ceny tej taryfy- nocnej i dziennej. W każdym bądź razie na pewno w owej taryfie nie będzie okienka dziennego jak jest obecnie w G12. Zapewniala mnie, że pozostałe taryfy wciąż pozostaną w ofercie. Niedowierzałem zbytnio w to co mówiła i dopytywałem dalej o szczegóły G12. W końcu pani się poddała i po konsultacjach z kierownikiem poleciła poczekać do początku lutego. Wtedy to poznamy szczegóły wszystkich pozostałych taryf.
    Prawdopodobnie wycofają się jednak z G12, bo dyskusja na temat G12 nie dało się kontynuować.
    P.S.
    Jak pani konsultant stwierdziła G12as skierowana jest dla osób ogrzewających dom prądem, nie udało mi się również ustalić w jaki sposób i czy w ogóle przed udostępnieniem taryfy klientowi będą weryfikować w jaki sposób ogrzewa dom. Każą czekać, więc czekam...
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-01-2018 o 15:48 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jednym słowem burdel.

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jednym słowem burdel.
    nie, to sie nazywa "dobra zmiana"


  6. #366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trochę mnie zaniepokoiłeś. Pal licho nowa taryfę ale żeby przypadkiem jakiejś starej nie zlikwidowali. Obecnie mam G12W i nie chciałbym aby mi ktoś w tym mieszał.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zgadza się sam jestem pełen obaw. Choć dzisiaj Pani mnie nieco uspokoiła, przypomniała mi że umowę mam podpisaną do sierpnia 2019 roku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #368

    Domyślnie

    A poruszałeś w rozmowie temat niższej ceny tylko dla dodatkowej energii ponad zużycie w ubiegłym roku?

  9. #369
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Konsultantka coś o tym wspomniała, ale po przebiegu rozmowy nie brałbym tego co mi starała się przedstawić za wiążące. Sama w tym temacie była dosyć zdezorientowana. Podsumowując rozmowę uprzedziła, że wszyscy klienci PGE dostaną ofertę pocztą.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Znowu tabletek brakło?

    A mi się podoba. Teraz mam taryfę G11, ogrzewania domu nie jestem w stanie realizować tylko w okresie nocnym (G12, G12w), to przynajmniej jak przejdę np. na PC to z prognozowanej kwoty potrzebnej na ogrzanie domy w wielkości 5k, będę miał szansę zejść na 4k lub może mniej. Jedyne co mnie teraz martwi to zapis o różnicy do roku poprzedniego, jeżeli to taryfa "jednoroczna" to rzeczywiście może się okazać, że to gniot.
    Zastanawiam się czemu to ma służyć, zimy co roku mamy inne. Dom raz ma większe zapotrzebowanie na ciepło, kolejnej zimy nieco niższe. Przecież nikt przy otwartych oknach nie będzie ogrzewał dom, tylko po to by utrzymać taryfę antysmogową
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #371
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Mnie ta taryfa też się podoba.

    Oczywiście nie do grzania domu.
    Niektóre uprawy, z powodów fiskalnych lub prawnokarnych, nie lubią światła dziennego.

    G12as zapewni dużo światła i ciepła niezbędnego dla tych upraw.
    Co więcej, nagły przyrost zużycia energii, będący dotychczas przesłanką dla podjęcia obserwacji odbiorcy energii przez pewne organy, obecnie nie będzie budził żadnego zdziwienia.
    Wystarczy wstawić do domu np.15 farelek po 2 kW lub więcej.

    To się nazywa "ułatwienie dla małego biznesu".
    Zioło stanieje.

    Z zielarskim pozdrowieniem

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  12. #372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ma to służyć przestawieniu się ludzi ze śmieciuchów na prąd. W tym kontekście ma to sens.

    Co do kolejnych lat - jest to wyjaśnione w rozporządzeniu:
    8. W kolejnych latach od zakwalifikowania odbiorcy do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4, do rozliczenia opłaty sieciowej zmiennej w poszczególnych okresach przyjmuje się ilość zużycia energii elektrycznej taką jak w analogicznym okresie rozliczeniowym roku poprzedzającego pierwszy rok zakwalifikowania odbiorcy do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4

    To, co nie ma sensu, to 16 godzin drogiej strefy ciągiem. Pewnie znajdzie się Pomysłowy Dobromir, co zrobi sobie bufor z 5m3 i da radę. Ale jak dobrze policzy, to G12 czy G12w wyjdzie mu taniej i bez takich ekstrawagancji.

  13. #373
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To, co nie ma sensu, to 16 godzin drogiej strefy ciągiem. Pewnie znajdzie się Pomysłowy Dobromir, co zrobi sobie bufor z 5m3 i da radę. Ale jak dobrze policzy, to G12 czy G12w wyjdzie mu taniej i bez takich ekstrawagancji.
    Witam

    A jest to nawet ciekawy pomysł.

    W starym domu miałem zbiornik na szambo ok. 10 m3.
    Z dobrego zbrojonego betonu.

    Po skanalizowaniu ulicy opróżniony, wyczyszczony i zasypany.
    Można by go obecnie, po starannym uszczelnieniu i ociepleniu, np. 25 cm styropianem, wykorzystać na bufor.
    Nie chce mi się liczyć, ale prawdopodobnie opędziłbym grzanie domu tanim prądem z G12as w pozostałych godzinach.
    Nawet z użyciem PC, grzejąc wodę powiedzmy do 45*.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ma to służyć przestawieniu się ludzi ze śmieciuchów na prąd. W tym kontekście ma to sens.

    Co do kolejnych lat - jest to wyjaśnione w rozporządzeniu:
    8. W kolejnych latach od zakwalifikowania odbiorcy do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4, do rozliczenia opłaty sieciowej zmiennej w poszczególnych okresach przyjmuje się ilość zużycia energii elektrycznej taką jak w analogicznym okresie rozliczeniowym roku poprzedzającego pierwszy rok zakwalifikowania odbiorcy do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4

    To, co nie ma sensu, to 16 godzin drogiej strefy ciągiem. Pewnie znajdzie się Pomysłowy Dobromir, co zrobi sobie bufor z 5m3 i da radę. Ale jak dobrze policzy, to G12 czy G12w wyjdzie mu taniej i bez takich ekstrawagancji.
    Tylko, jak pisałem, tania w G12AS to 20 gr za kWh. Spalanie drewna i wungla jest 2 razy tańsze. Po co więc mają przechodzić?

  15. #375
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    Świetny tekst . Ubawiłem się jak norka.

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    Mnie ta taryfa też się podoba.

    Oczywiście nie do grzania domu.
    Niektóre uprawy, z powodów fiskalnych lub prawnokarnych, nie lubią światła dziennego.

    G12as zapewni dużo światła i ciepła niezbędnego dla tych upraw.
    Co więcej, nagły przyrost zużycia energii, będący dotychczas przesłanką dla podjęcia obserwacji odbiorcy energii przez pewne organy, obecnie nie będzie budził żadnego zdziwienia.
    Wystarczy wstawić do domu np.15 farelek po 2 kW lub więcej.

    To się nazywa "ułatwienie dla małego biznesu".
    Zioło stanieje.

    Z zielarskim pozdrowieniem

    Pratchawiec
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #376

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Znowu tabletek brakło?
    berecik uciska?


  17. #377
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Umowe na G12w mam do marca - nie wiem czy może mogę już podpisać nową na kolejne 3 lata....
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  18. #378
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Może warto rozwiązać przedwcześnie umowę i postarać się podpisać nową na kolejne trzy lat z G12w. Oczywiście z klauzulą niezmienności ceny przez okres trwania nowej umowy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #379
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Może warto rozwiązać przedwcześnie umowę i postarać się podpisać nową na kolejne trzy lat z G12w. Oczywiście z klauzulą niezmienności ceny przez okres trwania nowej umowy.
    może i warto, ale niekoniecznie można taką dostać

    ja właśnie dostałem nową ofertę od Taurona, z gwarancją ceny

    oferta tansza, toz znaczy średnio o 1 grosz taniej I i II taryfa za 1 kWh
    przy zużyciu rocznym około 5 mWh to jest 50 PLN taniej
    super

    tylko że dorzucili opłatę handlową w wysokości 10 PLN miesięcznie
    czyli rocznie wyjdzie mi to 70 PLN więcej niż płącę teraz

    chciałem ofertę odrzucić...
    ale czytając o tym nowym czymś zastanawiam się czy jednak nie podpisać nowej na 3 lata umowy
    pal licho te 70 PLN więcej niz płaciłem teraz
    ale zawsze to 3 lata spokoju...

    co myślicie?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  20. #380
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    W tym roku padło na Amerykę (no, północną).
    Piekło im znowu zamarzło...
    A jak się omsknie w przyszłym i padnie na Europę jak to dawniej bywało?
    Knajpę na lodzie otworzysz na drodze do Szwecji?
    W tej taryfie?

    "Z zielarskim pozdrowieniem

    Pratchawiec "

    Coś w tym jest...
    Tylko pomieszczenia podziemne a nie nadziemne po starej kopalni trzeba wynająć...
    Wtedy może nie wlezą (bo tam ciasno).

    Adam M.

Strona 19 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony