Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
Chyba dlatego, że tak określa standard domu pasywnego NF15.


bo np. taki domek - http://www.domrzeczywisciepasywny.pl/ zamieszkiwany przez dwójkę emerytów jest w całości (co i cwu) obsłużony przez jedną mini pompę cwu - Ariston 110L NUOS EVO
Cześć. Jestem po budowie domu. Byłem u pana Macieja na początku mojej budowy - bardzo fajny człowiek, pogadaliśmy długo, podoradzał. Bardzo sprytnie to wymyślił i do swojego zapotrzebowania na energię dostosował - taki aristonek to ok. 3 -4 tyś.
Ja się nie zdecydowałem - byłem już po zalaniu płyty - nie wszystkie rozwiązania dało się zastosować, poza tym u mnie domek i rodzina większy, większe zapotrzebowanie na CWU.
Zastanawia mnie jedno - wszedłem na stronę Pana Macieja i z podanego zużycia prądu w grudniu i styczniu wychodzi mi godzinowy pobór to ok 0,25 kWh, co oznacza, że Aristonek pracował na okrągło......(bo tyle zdaje się wynosi jego moc elektryczna).
Pytanie - na ile godzin pracy projektowane są takie sprężarki i co ile będzie trzeba wymieniać urządzenie. Poprawcie mnie w obliczeniach proszę, może gdzieś przestawiłem przecinek.
Barth3z- pozdrawiam, gratuluję domu, gdyby nie Twój dziennik ( nie wiem jak byłeś w stanie znaleźć czas w trakcie budowy) mój dom na pewno nie byłby taki fajny jak jest.