dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 53
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1043
  1. #421
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szczerze mówiąc idzie Wam błyskawicznie. Nam z żona zajęło to chyba tydzień po kilka godzin dziennie , choć przy samym końcu siedzieliśmy nawet kilkanaście godzin dziennie ..

    U nas było mnóstwo peszli od elektryki , rur i zajęło mnóstwo czasu "rzeźbienie" w styropianie i docinanie. Gdybyśmy nie bawili się w "puzzle" to zajęło by to duuuuuuuuużo mniej czasu. Pytałem się hydraulika jak to robią że tak szybko to im zajmuje to ze szczerościa powiedział że bawią się w "rzeźbienie" tylko sypia piach i tyle a później i tak druga warstwa styropianiu idzie i nie widać
    Fajnie to wszystko wygląda ; ) , ja z tatą walczyłem całe 2 tygodnie i jakbym miał zaufanie do ekip to drugi raz bym się chyba za to nie zabrał z drugiej strony teraz układamy wełnę na poddaszu i nie wiem co gorsze lol.
    Ostatnio edytowane przez Papucy ; 05-06-2018 o 14:06 Powód: 1
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  2. #422
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Oj Doli, widzę duże podobieństwo między nami w kilku ważnych kwestiach No a teraz jeszcze ten SOR. Będziemy miały pamiątki z budowy
    Patrzę na waszą pracę ze styro i wydaje mi się, jakbym wczoraj sama z tym walczyła. A jednak trochę czasu już minęło. Zgrabnie Wam to idzie. Fajnie, że możecie wspólnie pracować.Trochę będzie rzeźbienia w drugiej warstwie pod te rury Niefajna robota, ale bez dramatu.
    Ja na stropie miałam ostatecznie w większości rury 50, żeby to łatwiej przykryć styro, więc poszło szybko. 75 poszły górą poddasza, w podwieszanym suficie. A tam, gdzie były rury 75 na stropie, kładliśmy styro w 3 warstwach (5, 3 i 2 cm). Niby mniej rzeźbienia, ale nie wiem czy czasowo lepiej wyszło, bo jednak trzy warstwy zabierają sporo czasu.
    Widzę, że ściany kolankowe bez tynku Czy to przez późniejszą izolację murłaty?? Będzie zabudowa g-k?
    Miło patrzeć na postępy.
    Uważajcie na siebie
    Coś mi powiadomienia nie działają. Od razu sobie pomyślałam o Tobie jak sobie ten palec rozwaliłam Te rury 75mm to przy 10cm styro na stropie to zło ostateczne i wymysł piekieł... Pierwsza warstwa bajka, a druga - koszmar z wycinaniem korytek... No, ale nie pomyśleliśmy o tym wcześniej.
    Izolacja murłaty to jedno, a drugie to jak połączyć estetycznie zatynkowana ścianę i potem jakąś zabudowę K-G przed murłatą? Trzeba by kombinować, więc ustaliliśmy, że całość zabudujemy K-G.
    Uważamy, teraz zwłaszcza przy schodach, bo nie ma już barierki i dziura klatki schodowej zrobiła się niebezpieczna.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Kolejny weekend budowlany pod znakiem styropianu. Idzie do przodu, chociaż myśleliśmy że dzisiaj skończymy, ale jednak się nie udało.

    Została do dokończenia druga warstwa w korytarzu na piętrze ok 10m2 oraz na parterze dwie warstwy w garażu i kotłowni ok 2 x 38m2. Czyli rozłożyliśmy już 306m2. Zajęło nam to 37h (sb, nd, śr, czw, pt, sb, nd), tempo 8,27m2 na godzinę. Pierwszą warstwę kładzie się całkiem dobrze, nawet na poddaszu, bo tnie się płyty styropianowe na wylot. Jest trochę zabawy w puzzle. Ale górna warstwa to jest mogiła

    Po docięciu pierwszej warstwy większe dziury zasypujemy piachem i ubijamy dość mocno. Do ubijania w szczelinach przy ścianach (mamy sporo kabli elektrycznych) bardzo dobrze sprawdza się mały młotek Mniejsze dziury wypełniamy pianką, ale tak żeby nie trzeba jej było ścinać. Przy pierwszym pianowaniu popełniłam ten błąd i nigdy więcej Potem czas na wycinanie "korytek" na rury w drugiej warstwie. Gdyby nie gilotyna to bym umarła. Generalnie podzieliliśmy się: Wojtek - parter, ja - piętro. Gilotyna była u mnie i korzystałam z niej na pełnych obrotach. Przestrzenie między rurami a wyciętymi w styropianie korytkami wypełniałam pianą. Generalnie najpierw docinałam i wycinałam sobie wszystkie płyty układając je na podłodze "na gotowo", a potem składałam je do jednej ściany i zaczynałam pianowanie liniowe Żeby całość się nie podnosiła od rozprężania się piany, stosowałam systemowe obciążenia: walizki i końcówki krokwi








    A tutaj można zobaczyć "narzędzie zbrodni" z poprzedniego weekendu



    Obiad podano



    Druga warstwa na poddaszu:













    Na górze został do dokończenia właśnie ten korytarz:





    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 11-06-2018 o 06:45
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szczerze mówiąc idzie Wam błyskawicznie. Nam z żona zajęło to chyba tydzień po kilka godzin dziennie , choć przy samym końcu siedzieliśmy nawet kilkanaście godzin dziennie ..

    U nas było mnóstwo peszli od elektryki , rur i zajęło mnóstwo czasu "rzeźbienie" w styropianie i docinanie. Gdybyśmy nie bawili się w "puzzle" to zajęło by to duuuuuuuuużo mniej czasu. Pytałem się hydraulika jak to robią że tak szybko to im zajmuje to ze szczerościa powiedział że bawią się w "rzeźbienie" tylko sypia piach i tyle a później i tak druga warstwa styropianiu idzie i nie widać
    Już tydzień za nami i dalej nieskończone; ) Ale nie pracowaliśmy codziennie i w tygodniu tylko trzy dni po 3h. Na więcej nie ma czasu
    Też nam to rzeźbienie zajmuje dużo czasu - ale taka dola inwestora: nie pozwoli sobie na partactwo
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Fajnie to wszystko wygląda ; ) , ja z tatą walczyłem całe 2 tygodnie i jakbym miał zaufanie do ekip to drugi raz bym się chyba za to nie zabrał z drugiej strony teraz układamy wełnę na poddaszu i nie wiem co gorsze lol.
    Ciężka robota, to fakt - jestem dość mocno zmęczona po takim weekendzie od niemal rana do wieczora. Na poddaszu jest turbo duszno i dużo docinania. To kolejny argument za parterówką. W parterówce albo puścilibyśmy rury pod stropem w suficie podwieszanym, albo położyli na strychu. Do tego płyta fundamentowa z zatopionymi instalacjami i już w ogóle bajka
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #426
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Fajnie to wszystko wygląda ; ) , ja z tatą walczyłem całe 2 tygodnie i jakbym miał zaufanie do ekip to drugi raz bym się chyba za to nie zabrał z drugiej strony teraz układamy wełnę na poddaszu i nie wiem co gorsze lol.
    Ciężka robota, to fakt - jestem dość mocno zmęczona po takim weekendzie od niemal rana do wieczora. Na poddaszu jest turbo duszno i dużo docinania. To kolejny argument za parterówką. W parterówce albo puścilibyśmy rury pod stropem w suficie podwieszanym, albo położyli na strychu. Do tego płyta fundamentowa z zatopionymi instalacjami i już w ogóle bajka
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #427

    Domyślnie

    Mamy podobny etap tyle, że Wy nieco dalej bo mi kilka dni do końca zostało pewnie. Zwłaszcza, ze wciąż coś robię z instalacjami co/cwu. Np ostatnio na przyszłość położyłem sobie dwie rury pp-r 32 do kominka + zimna woda + troche kabli. Mam już towar na całą podłogówkę. Rozdzielacze z kana 12sekcyjne są spore...

    PS. Z tym piaskiem i wszelkimi pustkami tak trzeba? Ja mam spore pustki zostawione, niespecjalnie bawię sie pianą. Przecież beton w takim miejscu się nie ugnie gorzej z naroznikami. Mam folię o rozmiarach wylewek 0.5 + na to folię wywinietą na ściany 0.3 ciężko je się dociska te folie. A na dole bede folie chyba rowno ze styro docinał by na sciany dac styropian 1-2cm zamiast pianek. Pianka 0.8cm tylko na poddaszu.

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #428

    Domyślnie

    Z wszelkimi pustkami nie, ale z większymi moim zdaniem warto. Zawsze mniejsza szansa na ugięcie posadzki w tym miejscu. Poza tym ma to względy praktyczne - tak zablokowany styropian nie przesuwa się przy kładzeniu drugiej warstwy.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #429
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No bardzo ładnie Wam to idzie widzę. Ja niestety nie mam czasu na takie zabawy a jak czytam o ponad tygodniu... Masakra. Mi by pewno zajęło ze 2. Pozostaje zostawić to "fachowcom" ;/ Najgorsze, że niezbyt chętni są hydraulicy od wod-kan i podłogówki do układania styropianu a znaleźć kogoś w obecnych czasach tylko do tego graniczy z cudem (właściwie jest niemożliwe).

  10. #430
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No bardzo ładnie Wam to idzie widzę. Ja niestety nie mam czasu na takie zabawy a jak czytam o ponad tygodniu... Masakra. Mi by pewno zajęło ze 2. Pozostaje zostawić to "fachowcom" ;/ Najgorsze, że niezbyt chętni są hydraulicy od wod-kan i podłogówki do układania styropianu a znaleźć kogoś w obecnych czasach tylko do tego graniczy z cudem (właściwie jest niemożliwe).
    Jakby ekstrapolować liniowo wynik 306m2 w 37h, to wychodzi, że całość do zrobienia w 50h. To jest 6 dni roboczych po 8h liczone z przerwami na obiad czy kawę. Jak byśmy na to mieli poświęcić tydzień roboczy, to by się nam nie opłacało, ale że robimy w weekendy i popołudniami, to jakoś to leci

    Z ciekawości, ile biorą wykonawcy za położenie styropianu na podłodze?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Z ciekawości, ile biorą wykonawcy za położenie styropianu na podłodze?
    Gdzieś czytałam o magikach, co za 3 zł/m2 robią. Ja zapłaciłam 4 zł/m2 koledze elektrykowi i nie żałuję ani złotówki Robotę wykonał błyskawicznie i naprawdę dobrze (zresztą widzieliście )
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #432
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post

    Z ciekawości, ile biorą wykonawcy za położenie styropianu na podłodze?
    10 zł/ m2. Najśmieszniejsze, że nikt na sam styropian raczej nie przyjdzie bo każdy ma roboty full.

  13. #433

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    10 zł/ m2. Najśmieszniejsze, że nikt na sam styropian raczej nie przyjdzie bo każdy ma roboty full.
    Mi goscie od wylewek mówili ze biora 2-3zł za m2 (warstwe), ale robia to tylko wtedy kiedy na prawde klient sie uprze i nie maja nic innego do roboty.

    Gratuluje wam super roboty, to jest bardzo niewdzieczny kawałek chleba niestety.
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  14. #434
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Gdzieś czytałam o magikach, co za 3 zł/m2 robią. Ja zapłaciłam 4 zł/m2 koledze elektrykowi i nie żałuję ani złotówki Robotę wykonał błyskawicznie i naprawdę dobrze (zresztą widzieliście )
    U Ciebie to była bardzo dobra robota

    No właśnie żeby mieć pewność, że ktoś to zrobi dobrze. Ostatnio był u nas sąsiad hydraulik - bardzo sympatyczny i pomocny (m.in. dał nam swoje rabaty w hurtowni hydraulicznej i pożyczy narzędzia do podłogówki, żebyśmy ją mogli sami zrobić), ale np. zdziwił się, że dojścia z pieca do rozdzielaczy mamy w miedzi. Czyli jakby to on nam robił, to by pewnie dał plastik, a my byśmy nawet nie wiedzieli, że można lepiej Tak samo podejrzewam byłoby z tym styropianem.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #435
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    10 zł/ m2. Najśmieszniejsze, że nikt na sam styropian raczej nie przyjdzie bo każdy ma roboty full.
    To niezła rozbieżność cen. Czyli za całość wyszłoby nas od 1.200zł do 4.200zł.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #436
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Mi goscie od wylewek mówili ze biora 2-3zł za m2 (warstwe), ale robia to tylko wtedy kiedy na prawde klient sie uprze i nie maja nic innego do roboty.

    .
    No a masz zawsze minimum 2 warstwy . Poza tym ci od wylewek wchodzą już jak masz podłogówkę rozłożoną czyli ten styropian musi już być wtedy. Musieliby wcześniej przyjechać przed podłogówką rozłożyć styropian... Można zapomnieć o takim czymś. Jak z anhydrytu masz posadzki to przyjeżdżają wielkim samochodem i 2 dni robią na pewno nikt miesiąc wcześniej nie przyjedzie styropianu rozkładać. Ogólnie to dupa jest straszna z tym wszystkim , wszędzie się prosić trzeba, płacić jak za zboże do tego i pilnować na każdym kroku.

  17. #437

    Domyślnie

    Jesteście w stanie określić ile orientacyjnie poszło Wam piachu do zasypywania ? Ja planuję zastosować perlit i zastanawiam się ile go zamówić na podłogę ok. 115 m2.

  18. #438

    Domyślnie

    Myślę, że między 10 a 15, 10l wiader to tam weszło. Czyli raczej nie dużo - myślałem, że zużyjemy znacznie więcej.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  19. #439
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Jesteście w stanie określić ile orientacyjnie poszło Wam piachu do zasypywania ? Ja planuję zastosować perlit i zastanawiam się ile go zamówić na podłogę ok. 115 m2.
    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Myślę, że między 10 a 15, 10l wiader to tam weszło. Czyli raczej nie dużo - myślałem, że zużyjemy znacznie więcej.
    Plus piana, bo nie zawsze piaskiem było wygodnie sypać. Piany poszło 10,5 puszki jak na razie, a jeszcze kotłownia i tam będzie sporo pianowania, bo rur gęsto.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #440

    Domyślnie

    Ten perlit to wymieszany z wodą? Bo suchy przy kładzeniu kolejnych warstw styro/ folii czy samego chodzenia bedzie fruwał.

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 22 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony