dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 11
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 215
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Na razie złożyłem wniosek. Poprosiłem tylko geodetę, żeby wbił cztery kołki w rogi przyszłego wykopu - w tygodniu przyjedzie blaszak, więc chciałbym go sensownie ustawić, a potem paliki będą dla koparkowego.

    No i już mnie ręce świerzbią, żeby zacząć coś tam dłubać
    Haha znam to wykop możesz sobie zrobić ale bez pozwolenia raczej nic więcej.
    Dobrze pamiętam że będziesz budował na Podlasiu? Właśnie jeszcze leżę w wyrku bo wczoraj wrócił dobrze po 23. Byłem w Siemiatyczach, jechałem od Radomia. Muszę przyznać że piękne rejony, kiedyś wybiorę się na wakacje.
    A poza tym ciekawa historia. Jechałem na dworzec PKP w Siemiatyczach. Ku mojemu zdziwieniu dworzec maja 7km poza miastem w osobnej miejscowości Siemitycze-Stacja. Prawdziwie bajkowa kraina
    Ale składy budowlane widzidzislem że dobrze zaopatrzone.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dobrze pamiętam że będziesz budował na Podlasiu?
    W zasadzie to jeszcze Mazowsze, ale niektórzy tubylcy już "śledzikują" i kibicują Jagiellonii

    Mam trochę wolnego między świętami, więc w ramach spalania kalorii przynajmniej łopatą obkopię - tyle chyba mogę

  3. #143
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Ja z kolei ostatnio się dowiedziałem, że ludzie z powiatu siemiatyckiego nie dzwonią po pogotowie, tylko sami jeżdżą do szpitali. A to dlatego, że pogotowie wozi do szpitala w Siemiatycznach, który nie ma dobrej renomy, natomiast sami jeżdżą do "pobliskiego" Sokołowa

    A czy roboty ziemne i palowanie przez geodetę to nie bedą roboty budowlane? I czy takie działania bez pozwolenia to nie będzie samowola?

  4. #144
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    425

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Haha znam to wykop możesz sobie zrobić ale bez pozwolenia raczej nic więcej.
    Bez pozwolenia budowlanego zatwierdzonego nawet wykopu nie można zrobić

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    A czy roboty ziemne i palowanie przez geodetę to nie bedą roboty budowlane? I czy takie działania bez pozwolenia to nie będzie samowola?
    Aż zapytałem prawnika... Ale stwierdził, że jeśli wbijanie palików nie służyło budowie, tylko zlokalizowaniu szopy obok przyszłego wykopu, to nie jest to część procesu budowlanego. Do samej czynności tyczenia nie jest potrzebne PnB, tylko zwykłe zgłoszenie prac przez geodetę w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Ale jeśli zaraz po wytyczeniu wykopu wjechałaby koparka, to jasne, byłaby samowola.

  6. #146
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Aż zapytałem prawnika... Ale stwierdził, że jeśli wbijanie palików nie służyło budowie, tylko zlokalizowaniu szopy obok przyszłego wykopu, to nie jest to część procesu budowlanego. Do samej czynności tyczenia nie jest potrzebne PnB, tylko zwykłe zgłoszenie prac przez geodetę w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Ale jeśli zaraz po wytyczeniu wykopu wjechałaby koparka, to jasne, byłaby samowola.
    Dzięki za informację, bo sam byłem ciekaw jak to jest i gdzie jest ta granica między samowolą a robotami przygotowawczymi.

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Aż zapytałem prawnika... Ale stwierdził, że jeśli wbijanie palików nie służyło budowie, tylko zlokalizowaniu szopy obok przyszłego wykopu, to nie jest to część procesu budowlanego.
    Jaki sens ma płacenie geodecie za takie czynności, bez wpisania ich do DB? Chcesz potem płacić jeszcze raz?

    Nie ma sensu też proszenie geodety, żeby wbił cztery kołki w rogi przyszłego wykopu bo te paliki zostaną wykopane blyskawicznie przy uuwaniu humusu. Trzeba przygotować ławy z dala od wykopu na których geodeta wyznaczy osie.

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaki sens ma płacenie geodecie za takie czynności, bez wpisania ich do DB? Chcesz potem płacić jeszcze raz?
    Pewnie nie uwierzysz, ale wbicie tych palików dostałem gratis, tj. w zamian za zlecenie tyczenia osi budynku w wykopie - 450 zł za całość, czyli za dwie wizyty geodety. Okazja!

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie ma sensu też proszenie geodety, żeby wbił cztery kołki w rogi przyszłego wykopu bo te paliki zostaną wykopane blyskawicznie przy uuwaniu humusu.
    Paliki są wbite z marginesem, więc jeśli koparkowy będzie sprytny, to je ominie. A nawet jeśli nie, to przecież po zdjęciu hummusu kołki tak naprawdę już nie będą potrzebne - zarys wykopu będzie widoczny,
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 20-12-2019 o 06:53

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Paliki są wbite z marginesem, więc jeśli koparkowy będzie sprytny, to je ominie. A nawet jeśli nie, to przecież po zdjęciu hummusu kołki tak naprawdę już nie będą potrzebne - zarys wykopu będzie widoczny,
    Ile ten domek ma mieć? Tolerancja pomiedzy OK a "samowola budowlana" to 2%. A odległość od granicy działki jest nieprzekraczalna nawet o centymetr. Tak naprawdę precyzji potrzebujesz dopiero po wylaniu ław - bo jak ławy bedą kilka cm przesunięte, to nie ma tragedii. Ale ściany już trzeba stawiać precyzyjnie.

  10. #150

    Domyślnie

    Kaizen: geodeta mi mówił (jak dobrze pamiętam), że 10cm to maksymalna rozbieżność sprzętu pomiarowego, który używa. Także jak nawet ściany będą o 10cm bliżej sąsiada to nie powinno być tragedii. No chyba, że trafi się na sąsiada czubka, który będzie się o te 10cm sądzić to wtedy nie wiem.

    Z tego co Marcowy pisał teraz geodeta zaznaczył tylko miejsce, z którego będzie ściągnięty humus.

    Marcowy: masz mega niskie koszty w porównaniu gdybyś budował się w wojewódzkim mieście. W Szczecinie 800zł wytyczenie budynku i każdy przyjazd geodety extra to minimum 200zł. Także Ty to masz za połowę ceny Ciekawe jak Cię policzą z dowozem materiałów budowanych jeśli miejsce Twojej budowy jest z dala od hurtowni.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Kaizen: geodeta mi mówił (jak dobrze pamiętam), że 10cm to maksymalna rozbieżność sprzętu pomiarowego, który używa. Także jak nawet ściany będą o 10cm bliżej sąsiada to nie powinno być tragedii.
    Nie ma tolerancji. Zmień geodetę, jak Ci takie bajki opowiada. Jak wyznaczy granicę działki, to od niej co do milimetra jest w stanie określić odległości.



    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    No chyba, że trafi się na sąsiada czubka, który będzie się o te 10cm sądzić to wtedy nie wiem.
    Wystarczy, że na inwentaryzację powykonawczą przyjdzie taki, co dokładniej zmierzy i nie zechce się podpisać pod nieprawdą.

  12. #152

    Domyślnie

    Kaizen: czyli Twoim zdaniem te tyczki geodezyjne mają dokładność co do 1 milimetra?

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie ma tolerancji. Zmień geodetę, jak Ci takie bajki opowiada. Jak wyznaczy granicę działki, to od niej co do milimetra jest w stanie określić odległości.
    To ja chętnie odkupię ten sprzęt, który mierzy z dokładnością +_ 0,00

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Marcowy: masz mega niskie koszty w porównaniu gdybyś budował się w wojewódzkim mieście. W Szczecinie 800zł wytyczenie budynku i każdy przyjazd geodety extra to minimum 200zł. Także Ty to masz za połowę ceny Ciekawe jak Cię policzą z dowozem materiałów budowanych jeśli miejsce Twojej budowy jest z dala od hurtowni.[/QUOTE]

    Tak to Panie Frofo wygląda z usługami w mniejszych miejscowościach lub nawet wioskach. A co do materiału. U mnie największa hurtownia w ogóle nie ma w sprzedaży silikatów. Mój budowlaniec, który teraz buduje dom 30km od mojej budowy mówił, że inwestor płacił za silikat 240/333/199 firmy na X.. 5,38 zł brutto przy ilości 125 palet (podobno duży dom) i transport miał za darmo. U mnie tych palet będzie około 40 czyli napewno dwa transporty. Pytałem w hurtowni w Kielcach to pan mi powiedział 5,50 + transport (3,80 x 70km x 4). To było moje pierwsze podejście. Na początku stycznia uderzam znowu do bliższym mi hurtowni, które wiem, że mają materiał, tą hurtownie w Kielcach odwiedziłem z tak zwanego "partyzanta" bo akurat przejeżdżałem.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    To ja chętnie odkupię ten sprzęt, który mierzy z dokładnością +_ 0,00
    Naprawdę nie znasz sprzętu, co odmierzy 4m z dokładnością co do milimetra?

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Naprawdę nie znasz sprzętu, co odmierzy 4m z dokładnością co do milimetra?
    Czyli o geodezji też nie masz pojęcia, a się wypowiadasz. Jeśli myślisz, że wytyczenie budynku to pomiary odcinków o długościach 4m, to gratuluję.

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Czyli o geodezji też nie masz pojęcia, a się wypowiadasz. Jeśli myślisz, że wytyczenie budynku to pomiary odcinków o długościach 4m, to gratuluję.
    Czyli to, że osie moich ścian zgadzały się co do milimetra wzgledem siebie należy rozpatrywać w kategorii cudów, bo w kategorii rzemiosła geodety mogły się rozjeżdżać o 10 cm w każdą stronę?

  18. #158

    Domyślnie

    No widzisz, o rachunku krakowianowym też nie słyszałeś?

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli to, że osie moich ścian zgadzały się co do milimetra wzgledem siebie należy rozpatrywać w kategorii cudów, bo w kategorii rzemiosła geodety mogły się rozjeżdżać o 10 cm w każdą stronę?
    Jak u mnie geodeta wytyczał budynek to było jeszcze pole, bez ogrodzeń, najbliższy budynek kilka działek dalej. Raczej ten GPS nie jest dokładny co do milimetra, jak dobrze pamiętam to 5cm jest max błąd pomiaru w każdą stronę, czyli 10cm może być błędu przy 2 pomiarach (raz 5cm w jedną stronę a potem 5cm w drugą). Wiadomo, że jak się tyczy budynek to pewnie tylko jeden punkt się tyczy według GPS a resztą na podstawie tego punktu tak aby odległości zgadzały się co do milimetra. Sporo urządzeń ma jakieś błędy pomiarowe, także tyczki geodezyjne pewnie też.

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jak u mnie geodeta wytyczał budynek to było jeszcze pole, bez ogrodzeń, najbliższy budynek kilka działek dalej. Raczej ten GPS nie jest dokładny co do milimetra, jak dobrze pamiętam to 5cm jest max błąd pomiaru w każdą stronę, czyli 10cm może być błędu przy 2 pomiarach (raz 5cm w jedną stronę a potem 5cm w drugą). Wiadomo, że jak się tyczy budynek to pewnie tylko jeden punkt się tyczy według GPS a resztą na podstawie tego punktu tak aby odległości zgadzały się co do milimetra. Sporo urządzeń ma jakieś błędy pomiarowe, także tyczki geodezyjne pewnie też.
    Masz Kaizen absolutną rację mam działkę 2200 m tak mi się wydawało ale przy akcie notarialnym okazało się że nie bo 2198 , bo były pomiary i rejestrze gruntów skorygowano a w KW nie. tak że rozmiar i usytuowanie ma znaczenie BTW Kw była od 1950 a wpis byl w 1995 roku a zmiana powierzchni nastapiła z 10 lat etmu

Strona 8 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony