dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 544 z 1022
Pokaż wyniki od 10.861 do 10.880 z 20440
  1. #10861
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Sluchaj jak ma mala powierzchnie odbioru to powiedz mi co mu szybko nagrzewa bo nie jarze? Pokój ?
    Czy ty szybkim odbiorem nazywasz szybkie nagrzanie sie grzejnika z powodu wolnego oddawania przez niego ciepla do pomieszczenia?
    No to gratuluje logiki
    Wyobraź sobie grzejnik ścienny na całą ścianę o wym.6x3.
    Porównaj go w wyobraźni do grzejnika ściennego o wym. 1x0,8.
    Odbior ciepła przez powietrze będzie taki sam i powroty z tych dwóch grzejników będą takie same?
    Dlatego grzejniki ścienne nie są zalecane do pompy ciepła.

  2. #10862
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wyobraź sobie grzejnik ścienny na całą ścianę o wym.6x3.
    Porównaj go w wyobraźni do grzejnika ściennego o wym. 1x0,8.
    Odbior ciepła przez powietrze będzie taki sam i powroty z tych dwóch grzejników będą takie same?
    Dlatego grzejniki ścienne nie są zalecane do pompy ciepła.
    No właśnie sobie odpowiedziałeś. Przy tym dużym grzejniki odbiór tego ciepła będzie się odbywał dużą powierzchnią, więc to ciepło będzie odbierane i z tego względu nagrzewanie tej ilości wody będzie się odbywało dłużej niż przy małym grzejniku,z tego względu pompa będzie pracowała przy większym grzejniki dłużej niż przy mniejszym

  3. #10863
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    No właśnie sobie odpowiedziałeś. Przy tym dużym grzejniki odbiór tego ciepła będzie się odbywał dużą powierzchnią, więc to ciepło będzie odbierane i z tego względu nagrzewanie tej ilości wody będzie się odbywało dłużej niż przy małym grzejniku,z tego względu pompa będzie pracowała przy większym grzejniki dłużej niż przy mniejszym
    No dokładnie, czyli w tym większym grzejniku odbiór ciepła będzie dłuższy i wolniejszy czyli pompa ciepła dłużej będzie pracowała.

  4. #10864

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wyobraź sobie grzejnik ścienny na całą ścianę o wym.6x3.
    Porównaj go w wyobraźni do grzejnika ściennego o wym. 1x0,8.
    Odbior ciepła przez powietrze będzie taki sam i powroty z tych dwóch grzejników będą takie same?
    Dlatego grzejniki ścienne nie są zalecane do pompy ciepła.
    Dobra naprawdę wymiekam
    Trafiasz na moja liste osób wystajacych poza zakres ktory ogarnia moja głowa
    Przez co muszę Cie prosic o nie odpowiadanie na moje wpisy ja takze uszanuje Twoje postrzeganie swiata i nie bede odpisywal na Twoje wpisy.
    Pozdrawiam
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #10865
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Panowie, z innej beczki.
    Syn nosi się z zamiarem budowy i teraz moje pytanie, bo to, że wszędzie podłogówka i pompa to nie ulega dyskusji.
    Ale teraz pytanie do użytkowników, pomijam koszty eksploatacji, interesuje mnie tylko komfort użytkowania.
    Z tego względu jak robić grubą wylewkę?
    Za grubą wg. Mnie przemawia tylko ekonomika, a tak to wolniej reaguje na zmiany, np. W dzień słonko zaświeci, a ta dalej grzeję?

  6. #10866
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No dokładnie, czyli w tym większym grzejniku odbiór ciepła będzie dłuższy i wolniejszy czyli pompa ciepła dłużej będzie pracowała.
    Tak jak przedmówca, brak mi już słów i mam wrażenie, że tobie zależy tylko na nabijaniu postów, bo merytoryki, z tego nie wiele.

  7. #10867

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Panowie, z innej beczki.
    Ale teraz pytanie do użytkowników, pomijam koszty eksploatacji, interesuje mnie tylko komfort użytkowania.
    Z tego względu jak robić grubą wylewkę?
    Za grubą wg. Mnie przemawia tylko ekonomika, a tak to wolniej reaguje na zmiany, np. W dzień słonko zaświeci, a ta dalej grzeję?
    Mam standardowe centymetry, w kilku miejscach grubiej, bo mi źle położyli styropian. Komfort w porządku. Jedynie co zmieniłem po pierwszym sezonie, to dołożyłem Salusa, bo szczególnie w okresie przejściowym przegrzewało mi chatę (a mam wielkie okno na południe i zachód). Teraz jest znośnie, chyba że nagle słoneczko przywali po oknach, ale to rzadkość.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  8. #10868
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Panowie, z innej beczki.
    Syn nosi się z zamiarem budowy i teraz moje pytanie, bo to, że wszędzie podłogówka i pompa to nie ulega dyskusji.
    Ale teraz pytanie do użytkowników, pomijam koszty eksploatacji, interesuje mnie tylko komfort użytkowania.
    Z tego względu jak robić grubą wylewkę?
    Za grubą wg. Mnie przemawia tylko ekonomika, a tak to wolniej reaguje na zmiany, np. W dzień słonko zaświeci, a ta dalej grzeję?
    Mam 10cm wylewkę a pod nią 25cm płyta fundamentowa, rurki podlogowki bezpośrednio są ułożone na płycie.
    Nic nie przegrzewa, wręcz przeciwnie, super stabilizuje temperature w domu czyli bez wahań.
    W następnym domu zrobiłbym identycznie.

  9. #10869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Mam standardowe centymetry, w kilku miejscach grubiej, bo mi źle położyli styropian. Komfort w porządku. Jedynie co zmieniłem po pierwszym sezonie, to dołożyłem Salusa, bo szczególnie w okresie przejściowym przegrzewało mi chatę (a mam wielkie okno na południe i zachód). Teraz jest znośnie, chyba że nagle słoneczko przywali po oknach, ale to rzadkość.
    To jak mam to rozumieć, że grzejesz całodobowo wg. Termostatu pokojowego? Który reaguje, na każdą zmianę temperatury? Czy grzejesz wg harmonogramu w nocy, a w dzień wg potrzeb? Jaką masz grubość wylewek?

  10. #10870
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mam 10cm wylewkę a pod nią 25cm płyta fundamentowa, rurki podlogowki bezpośrednio są ułożone na płycie.
    Nic nie przegrzewa, wręcz przeciwnie, super stabilizuje temperature w domu czyli bez wahań.
    W następnym domu zrobiłbym identycznie.
    A pod płytą co masz, ile ocieplenia? Czyli te 10cm wylewki i 25cm płyty to to wszystko nagrzewasz w nocy w okienku nocnym, to w dzień gdy na dworze zimno, to to przez cały dzień fajnie oddaje.
    Ale co jak w dzień przegrzeje słońce, czy to Ci wtedy nie przegrzewa się?

  11. #10871
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    A pod płytą co masz, ile ocieplenia? Czyli te 10cm wylewki i 25cm płyty to to wszystko nagrzewasz w nocy w okienku nocnym, to w dzień gdy na dworze zimno, to to przez cały dzień fajnie oddaje.
    Ale co jak w dzień przegrzeje słońce, czy to Ci wtedy nie przegrzewa się?
    Pod płytą mam 20cm EPS, c.o grzeje od 00 do 6 i od 13-15 ale tutaj ma priorytet cwu, od 22-00 grzeje cwu.
    Nie doświadczyłem przegrzania przez słońce, może dlatego też, że mam masywne ściany z silikatu a od południa tylko okienko z łazienki, salon mam na wschód.

  12. #10872
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pod płytą mam 20cm EPS, c.o grzeje od 00 do 6 i od 13-15 ale tutaj ma priorytet cwu, od 22-00 grzeje cwu.
    Nie doświadczyłem przegrzania przez słońce, może dlatego też, że mam masywne ściany z silikatu a od południa tylko okienko z łazienki, salon mam na wschód.
    Arturo

    Ja od południa mam około 8m2 przeszklenia , domek mały więc ściany tam nie wiele , - ale rok temu szło już miedzy nami na " noże " że przegrzanie jest nie możliwe . Ja nie mam standardowej wylewki grzeje bardzo niziutko bo wystarcza ( dom jest ciepły ) ale w okresie przejściowym jak słonko przygrzeje to mam ten problem i rok temu to poruszyłem . Oczywiście ja to mogę sprawdzić , a ty przez swoje okienko z łazienki nie możesz ( masz szczęście choć wybudowałeś wbrew jednej zasady o pozycjonowaniu domu nisko energetycznego względem słońca ) .

    Ale szło na noże , że masz racje , a wcale nie masz w tym temacie ( ale się mi przypomniało )

    A to że masz silikat to akurat nie ma znaczenia jeśli chodzi o nagrzanie przez promienie słoneczne oknem ,, w twoim przypadku po nagłym nagrzaniu domu przez słońce gdybyś miał je od południa ( ale nie przez okienko łazienkowe ) pomału silikat by ci schładzał - to oczywiste bo ma dużą masę własną i nagrzewa się pomału , ale gdyby tak notorycznie dłuższy czas się działo ( codziennie cyklicznie ) Twój silikat w końcu nagrzałby się ( bo pomału łapie ale równie pomału oddaje temp. ) wtedy wydaje mi się że bez klimy troche nie bardzo ...
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 10-02-2020 o 19:14
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  13. #10873
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Arturo

    Ja od południa mam około 8m2 przeszklenia , domek mały więc ściany tam nie wiele , - ale rok temu szło już miedzy nami na " noże " że przegrzanie jest nie możliwe . Ja nie mam standardowej wylewki grzeje bardzo niziutko bo wystarcza ( dom jest ciepły ) ale w okresie przejściowym jak słonko przygrzeje to mam ten problem i rok temu to poruszyłem . Oczywiście ja to mogę sprawdzić , a ty przez swoje okienko z łazienki nie możesz ( masz szczęście choć wybudowałeś wbrew jednej zasady o pozycjonowaniu domu nisko energetycznego względem słońca ) .

    Ale szło na noże , że masz racje , a wcale nie masz w tym temacie ( ale się mi przypomniało )
    To samo chciałem powiedzieć, ja ( syn ) chcę stawiać z przeszkleniami największymi na południe. Arturo nie ma okien na południe, to jemu nie przegrzewa, ale normalnie musi przegrzewać

  14. #10874
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    To samo chciałem powiedzieć, ja ( syn ) chcę stawiać z przeszkleniami największymi na południe. Arturo nie ma okien na południe, to jemu nie przegrzewa, ale normalnie musi przegrzewać
    U mnie przegrzewa , ale jest na to sposób , jak tylko zamieszka od strony południowej musi zrobić taką antresole z dachem powyżej okien , dach nie szczelny tylko z takich deseczek przymocowanych co 30-40 cm pod odpowiednim kątem ( kąt wyczaisz na wiosnę jak słonko zaświeci a ty po prostu przechylisz deseczkę ) ale tylko tak od 11 rano . mój tata tak ma już od roku i jest dobrze , ja dopiero na przyszły rok )

    znajdziesz fotki w necie na zdjęciach domów energooszczędnych .
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 10-02-2020 o 19:50
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  15. #10875

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    To jak mam to rozumieć, że grzejesz całodobowo wg. Termostatu pokojowego? Który reaguje, na każdą zmianę temperatury? Czy grzejesz wg harmonogramu w nocy, a w dzień wg potrzeb? Jaką masz grubość wylewek?
    Termostat jest ustawiony pod G13, z tym, że w tanich porach mam 22 stopnie a w drogich 21,4 stopnie, w weekendy do tego robię przerwę 6h w ciągu dnia.. Histereza 0,5. Grubość standardowo, jeśli pamiętam 7cm.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  16. #10876

    Domyślnie

    Witam, Czy ktoś miał doczynienia z błedem H90? O co chodzi?

  17. #10877
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Wg. Mojej opinii, ale mogę się mylić, to bym teraz szedł w standardową wylewkę powiedzmy 8cm na styropianie, tak, żeby to reagowało na szybkie zmiany i grzać na termostacie.
    Bo jakie to mogą być oszczędności?

  18. #10878

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    U mnie przegrzewa , ale jest na to sposób , jak tylko zamieszka od strony południowej musi zrobić taką antresole z dachem powyżej okien , dach nie szczelny tylko z takich deseczek przymocowanych co 30-40 cm pod odpowiednim kontem ( kont wyczaisz na wiosne jak słonko zaświeci a ty poprostu przechylisz deseczkę ) ale tylko tak od 11 rano . mój tata tak ma już od roku i jest dobrze , ja dopiero na przyszły rok )

    znajdziesz fotki w necie na zdjęciach domów energooszczędnych .
    Kont? czy kąt?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #10879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    U mnie przegrzewa , ale jest na to sposób , jak tylko zamieszka od strony południowej musi zrobić taką antresole z dachem powyżej okien , dach nie szczelny tylko z takich deseczek przymocowanych co 30-40 cm pod odpowiednim kontem ( kont wyczaisz na wiosne jak słonko zaświeci a ty poprostu przechylisz deseczkę ) ale tylko tak od 11 rano . mój tata tak ma już od roku i jest dobrze , ja dopiero na przyszły rok )

    znajdziesz fotki w necie na zdjęciach domów energooszczędnych .
    Tata, zrobił tą antresolę, żeby w lecie zacienić salon, bo wtedy mocno grzeje od strony południowej, ale ją się tak wysoko stawia, żeby zimą i wczesną wiosną do okien padało słońce i nagrzewało słońce pomieszczenia, a po drugie jest wtedy przyjemniej, tylko że wtedy podłoga nie może grzać.
    Dlatego stawiam na cienkie wylewki.

  20. #10880
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    voymar

    Tak dzięki już poprawiłem ( to z przyzwyczajenia )
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Strona 544 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony